آیفون و آیپد

چگونگی انتقال عکس‎ها از کامپیوتر به آیفون بدون iTunes

اخیرا از یک آیفون استفاده کردم و یک چیزی که فهمیدم این بود که ویندوز و آیفون باهم خوب کار نمی‌کنند. می‌خواستم عکس‌ها را از کامپیوتر ویندوزی خودم بدون استفاده از iTunes یا خدمات Cloud به آیفون انتقال بدهم و بعد از کمی تحقیق به یک برنامه ثالث رسیدم که اجازه می‎دهد این کار را به آسانی انجام بدهید.

Documemt یک برنامه محبوب iOS است که از وایفای برای انتقال داده از کامپیوتر به آیفون استفاده می‌کند. شما می‌توانید فایل‎ها، عکس‎ها و ویدئوها و هر چیز دیگری را با این برنامه به آیفون خود بفرستید. این حتی به شما اجازه می‌دهد تمام فیلم‌ها را به آیفون بفرستید و در سفر بعدی جاده‌ایتان از برنامه Document آن را تماشا کنید. بیایید ببینیم چه طور کار می‌کند.

پیش از شروع شما به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • یک کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز
 • یک گوشی آیفون
 • وایفای هات اسپات یا Access Point
 • اتصال اینترنتی فعال.

عکسها را بدون iTunes از کامپیوتر به آیفون انتقال دهید

عکس‎ها را بدون iTunes از کامپیوتر به آیفون انتقال دهید

برنامه Documents را روی آیفون یا آیپد نصب کنید.

بعد از اتمام دانلود، آن را راه‎اندازی کنید. روی دکمه Services در پایین بزنید و WiFi File Tranafer را انتخاب کنید.

اپلیکیشن آیفون document

حال در مرورگر اینترنت خود در کامپیوتر docstransfer.com را باز کنید و QR code برنامه را اسکن کنید.

عکس‎ها را بدون iTunes از کامپیوتر به آیفون انتقال دهید

برنامه اتصال را ثبت می‌کند و در چند ثانیه سرور شروع به کار می‌کند. به دلایل امنیتی باید برنامه را نگه دارید و یک تب روی مرورگر برای انتقال فایل می آید و یا ممکن است اتصال قطع شود. شما به یک دسترسی اینترنتی قوی برای ثبت اتصال برای مرتبه اول نیاز دارید پس از آن تمام فایل‎ها از طریق وایفای منتقل می‌شوند.

عکس‎ها را بدون iTunes از کامپیوتر به آیفون انتقال دهید

برنامه Document به برنامه Photo و iCloud دسترسی دارد که به معنای آن است که به تمام فایل‎ها از یک برنامه تک دسترسی دارید. برای تنظیم همه چیز می‌توانید یک فولدر جداگانه در برنامه ایجاد کنید.

عکس‎ها را بدون iTunes از کامپیوتر به آیفون انتقال دهید

انتقال فایل‎ها آسان است تنها باید فایل‎ها را بگیرید و در صفحه اینترنتی برای انتقال به ایفون رها کنید. برنامه فایل‎ها را سریع منتقل می‌کند. به همین سادگی است.

عکس‎ها را بدون iTunes از کامپیوتر به آیفون انتقال دهید

بعد از انتقال فایل‎ها عکس‎ها در برنامه می‎مانند. می‌توانید به صورت دستی فایل‎ها را به Camera roll منتقل کنید. برای این کار به فولدری که تمام عکس‎های منتقل شده نگه‌ داری می‌شوند بروید و تمام عکس‎ها را انتخاب کنید و روی دکمه Move بزنید. حال می‌توانید Photos را انتخاب کنید و روی دکمه پایینی بزنید تا فایل‎ها به Camera roll منتقل شوند.

عکس‎ها را بدون iTunes از کامپیوتر به آیفون انتقال دهید

تمام فایل‎های انتخاب شده به Camera roll منتقل می‌شوند و از برنامه Document پاک می‌شوند. آسان است درسته؟ خب می‌توانید کارهای بیشتری انجام بدهید. Documents می‎تواند ویدئوها را از برنامه پخش کند پس می‌توانید به سادگی تمام ویدئوها را به برنامه کپی کنید و آنها را در سفر بعدی کار خود تماشا کنید.

عکس‎ها را بدون iTunes از کامپیوتر به آیفون انتقال دهید

جنبههای مثبت اپلیکیشن Document:

 • سرعت بالای انتقال داده
 • پشتیبانی از انتقال فایل چندگانه
 • استفاده از وایفای برای انتقال فایل‌ها
 • عدم نیاز به نصب برنامه‌های اضافی روی دسک تاپ
 • جابجایی آسان فایل‎ها به Cemera Roll
 • عدم فشرده‎سازی فایل‎ها
 • پخش ویدئوها به صورت بومی

جنبههای منفی:

 • برای اتصال اولیه نیاز به یک اتصال اینترنتی فعال دارد
 • انتقال عکس‎ها از کامپیوتر شخصی به آیفون بدون iTunes

Documents یک برنامه ساده است که می‌توانید برای انتقال عکس‎ها از کامپیوتر به آیفون از آن استفاده کنید. این برنامه سرور HTTP خاص خود را ایجاد می‌کند که می‌توانید فایل‎ها، ویدئوها و عکس‎ها را در یک لحظه منتقل کنید. این برنامه جنبه‌های خوبی دارد که می‌توانید فیلم ها را از کامپیوتر انتقال دهید و در آیفون خود مشاهده کنید.

به طور جایگزین می‌توانید از SHAREit و Send Anywhere استفاده کنید البته آنها به تغییراتی در تنظیمات نیاز دارند. Google Photos و نسخه وب واتس آپ گزینه‌های خوبی برای مقایسه هستند. در نهایت DearMob جایگزین خوبی برای iTunes است اگر بخواهید ۵۹٫۹۵ دلار برای یک سال پرداخت کنید.

شما از چه روشی برای ارسال عکس از کامپیوتر به آیفون به جای iTunes استفاده می‌کنید؟ در پایین در بخش نظرات به ما بگویید.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن