پوشاک و اکسسوری زنانه

راهنمای خرید مایو برای زنان

اکثر خانم‌ها هنگام خرید مایو بسیار درگیر وزن می‌شوند و حس می‌کنند برای فوق‌العاده به نظر رسیدن در مایو باید حتما به رژیم‌های سخت رو بیاورند و ساعت‌ها ورزش کنند. درست است که رعایت رژِیم غذایی و ورزش متناسب شما را زیباتر جلوه خواهد داد اما، انتخاب لباس بر اساس فرم بدن از مهم‌ترین چیزهایی است که افراد حین خرید کردن فراموش می‌کنند یا به طور کلی از آن آگاه نیستند. اگر لباس مناسب و بر اساس سایز و فرم بدن انتخاب شود، دیگر چاقی یا لاغری اهمیتی ندارد. فرم بدن زنانه به پنج فرم کلی تقسیم می‌شود که شامل گلابی، سیب، مثلث برعکس، مستطیلی و ساعت شنی می‌شود.

فرم بدن گلابی: حدود ۶۰ درصد زنان در دنیا این نوع فرم اندام را دارند و خوشبختانه بسیاری از کمپانی‌ها روی این اکثریت تمرکز کرده‌اند و بهترین لباس‌ها را برای این گروه تولید می‌کنند. این نوع اندام‌ها بالاتنه‌ی ریزتری نسبت به پایین تنه دارند و اکثرا سایز بالاتنه‌ی آن‌ها کوچکتر از سایز پایین تنه است. بنابراین برای رسیدن به تعادل باید یا حجمی به بالاتنه اضافه کرد و یا تمرکز را از پایین تنه به جای دیگری معطوف کرد. برای این خانم‌ها پوشیدن مایوهای دوتکه که سوتین آن چین‌دار است بسیار عالی است.

مایو زنانه صوفی

مایو زنانه صوفی کدx5786

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نوع دیگری از مایوی مناسب این افراد، پوشیدن مایوهای دوتکه‌ای است که رنگ شورت آن تیره‌تری دارند.

مایو زنانه دو تکه

مایو زنانه کد 182

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اما می‌توان از مایوهای یک تکه هم استفاده کرد به خصوص مایوهای یک تکه با تزئینات در بالاتنه یا یقه‌های هفت بسیار عمیق.

مایو زنانه کد 05 - 4

مشاهده این محصول در دیجی کالا

فرم بدن سیب: این نوع از فرم اندام قسمت میانی بدن درشتی دارند. شکم و استخوان لگن در این افراد پهن است و شانه‌های آنان عرض کمتری نسبت به لگن آن‌ها دارد. برای این نوع از اندام مایوهای دوتکه‌ای را پیشنهاد می‌کنم که فاق بلند هستند و یا از سوتین‌های محکم و خوبی استفاده کنند که دراپه‌ها و تزئیناتی دارد.

مایو زنانه کد 31

مشاهده این محصول در دیجی کالا

بسیاری از خانم‌ها با این فرم اندام به سراغ مایوهای یک تکه‌ می‌روند که پوشش و ساپورت بیشتری داشته باشند و این انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای حساب می‌شود. توجه کنید از مایوهای یک تکه‌ای استفاده کنید که در قسمت میانی ساده باشد و یا با برش‌های خطای دید کمر باریک‌تر را ایجاد کند.

مایو زنانه مدل آنجل

مایو زنانه مدل آنجل 003

مشاهده این محصول در دیجی کالا

مدل دیگری که این فرم اندام می‌تواند به راحتی از آن استفاده کند، مایوهای یک تکه‌ای است که دامن دارد. به خصوص اگر دامن آن از زیر سینه شروع شود.

مایو زنانه کد 46442-1

مشاهده این محصول در دیجی کالا

فرم بدن مثلث برعکس: این فرم بدن کاملا مخالف فرم گلابی است و خانم‌های کمی در دنیا این گونه فرم بدن را دارند چرا که این فرم به بدن مردانه شبیه است. خانم‌هایی با این فرم بدن شانه‌های پهن و لگن لاغرتری دارند و برای رسیدن به تعادل مطلوب باید پهنای شانه‌ها را بشکنند و حجمی در پایین تنه ایجاد کنند. پیشنهاد می‌کنم از مایوهایی استفاده کنند که در بالاتنه از بندهای ضربدری استفاده شده است و یا مایوهایی که در پایین تنه شان دامن دارند.

مایو زنانه کد 143

مشاهده این محصول در دیجی کالا

فرم بدن مستطیلی: این فرم بدن در مدل‌ها و ورزشکاران به وفور دیده می‌شود. دور سینه، دور کمر و دور باسن این افراد تقریبا اندازه هم است. این افراد کمرهای فرو رفته‌ای برخلاف فرم ساعت شنی ندارند و باید برای رسیدن به تعادل با خطای دید، کمر لاغرتری برای آن‌ها ایجاد کرد و بنابراین استفاده از مایوهای یک تکه با برش در پهلوها برای این افراد بسیار ایده‌آل است. همچنین استفاده از طرح‌های جناغی هم می‌تواند به این افراد کمک کند.

مایو زنانه طرح اشک کد 238003303

مشاهده این محصول در دیجی کالا

چنانچه از مایوهای دوتکه استفاده می‌کنید توجه داشته باشید که شورت آن‌ها تا حد امکان معمولی باشد.

مایو زنانه طرح اشک کد 238003303

مشاهده این محصول در دیجی کالا

فرم بدن ساعت شنی: این فرم بدن فرم ایده‌آل شناخته می‌شود و در تمام دنیا زنان سعی می‌کنند به این فرم بدن برسند. در این فرم دور سینه و باسن تقریبا با هم برابر است و کمر آن‌ها فرورفته و لاغرتر است. برخلاف تصور عموم، مدل‌ها این فرم اندام را ندارند و خانم‌های ساعت شنی حجمی در قسمت سینه و باسن خود دارند که نیاز به ساپورت دارد. بنابراین باید از مایوهای یک تکه استفاده کنند.

مایو زنانه مدل sb3

مشاهده این محصول در دیجی کالا

در صورت استفاده از مایوهای دوتکه باید توجه داشته باشید که سوتین آن محکم باشد. مدل‌های پشت گردنی هم خطوط زیبایی روی تن ایجاد می‌کنند و هم ساپورت کافی را برای شنا و حرکت در آن به شما می‌دهد.

مایو زنانه ژانکس مدل بیکینی

مایو زنانه ژانکس مدل بیکینی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

به طور کلی افرادی با فرم بدن ساعت شنی می‌توانند هر نوع لباسی را بپوشند و نگران تعادل نباشند. بنابراین اگر به ساپورت کافی احتیاج ندارید می‌توانید همه مدل‌های موجود را استفاده کنید.

مایو زنانه مدل Sevda

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر اندام معمولی اما کوتاهی دارید از مایوهای راه‌راه‌های عمودی استفاده کنید که برش فاق آن عمیق است. هر چه برش فاق عمیق‌تر باشد پاها را کشیده‌تر و بلندتر نشان خواهد داد.

مایو یک تکه طرح دار زنانه – مانگو

مایو یک تکه طرح دار زنانه - مانگو

مشاهده این محصول در دیجی کالا

چنانچه لاغر هستید و تمایل دارید فیت‌تر به نظر بیایید از مدل‌هایی استفاده کنید که راه‌راه‌های افقی دارند و قرینه نیستند. عدم قرینگی چشم را در اندام می‌چرخاند و حواس را از فرم و چاقی و لاغری بدن پرت می‌کند.

مایو یک تکه زنانه – مانگو

مایو یک تکه زنانه - مانگو

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برچسب ها
کلاغه در تلگرام

ضحا تاجیک

هجده ساله بودم که با رویای نوشتن رشته‌ی روزنامه‌نگاری را در دانشگاه انتخاب کردم و بعد از چند سال کار در این رشته آن را کنار گذاشتم و بار دیگر به‌خاطر عشقم به خیاطی و لباس وارد دانشگاه شدم و به خواندن رشته‌ی طراحی پارچه و لباس مشغول شدم. از هفده سالگی وارد دنیای مد شدم و از وقتی به یاد دارم در حال نوشتنم. من عاشق لباس‌های رنگارنگ، کتاب‌های اسرارآمیز و فیلم‌های کلاسیک فرانسوی‌ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن