کتاب و مجله

پیش از خواب چه کتابی برای کودکمان بخوانیم؟ معرفی ۸ مجموعه داستانی

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

اغلب روانشناسان معتقدند اگر می‌خواهید فرزندتان را به مطالعه علاقه‌مند کنید او را در فضایی پرورش دهید که با کتاب دوست باشد. مشاهده مطالعه والدین، داشتن کتابخانه‌ای هرچند کوچک در خانه و خواندن قصه پیش از خواب نکته‌هایی است که روانشناسان کودک به پدر و مادرهایی که علاقه دارند فرزندشان کتاب‌خوان بار بیاید، توصیه می‌کنند. قصه خواندن پیش از خواب برای کودک علاوه بر علاقه‌مند کردن او به مطالعه مفید است، می‌تواند لحظه‌های دل‌چسبی را برای کودک و پدر و مادرش به ارمغان بیاورد. لحظاتی که می‌تواند تا ابد در ذهن انسان باقی بماند؛ اما گاهی انتخاب کتاب مناسب برای چنین لحظاتی آسان نیست. این یادداشت به شما کمک می‌کند یک کتاب مناسب انتخاب کنید.

مجموعه کتاب‌های ۳۰ قصه ۳۰ شب

کتاب 3 کتاب از مجموعه 30 قصه 30 شب تابستان اثر مژگان شیخی

تهیه این سری کتاب از دیجی کالا

این مجموعه کتاب که پیش‌ از این به شکل مجزا هم به چاپ رسیده بود در یک مجموعه گردآوری شده است. تصویرگری عطیه سهرابی به جذابیت این داستان‌ها که به قلم مژگان شیخی روایت شده است افزوده است. نویسنده در این کتاب‌ها سعی می‌کند مفاهیمی که درک آن‌ها برای کودکان ساده نیت را به شکل داستان گونه و از زبان حیوانات بیان کند. فن که در ادبیات کهن و انیمیشن‌ها به کار برده شده سات. رده‌بندی سنی کتاب به‌طور دقیق در آن سال‌های پیش از دبستان و اول و دوم دبستان آمده است و از این نظر در انتخاب کتاب‌های کلاس اولی‌ها به والدین کمک می‌کند

قصه‌های شیرین جهان اثر شاگا هیراتا

کتاب مجموعه قصه های شیرین جهان با شخصیت های پسر اثر شاگا هیراتا

تهیه این کتاب از دیجی کالا

این کتاب مجموعه بسیار جذاب از داستانی‌هایی را است که اغلب نام آن‌ها را زیاد شنیده‌ایم. داستان‌هایی نظیر شنل قرمزی، شنگول‌ومنگول، سندباد، جودی ابوت که اغلب به‌واسطه انیمیشن‌هایی که از آن‌ها ساخته‌شده است با آن‌ها آشناییم. شنیدن خلاصه این داستان‌ها با زبانی ساده به غنای ادبی ذهن کودک می‌افزاید. کتاب «قصه‌های شیرین جهان» نوشته جمعی از نویسندگان مشهور جهان و روایت شاگاهیراتا و جاناتان سویفت و ترجمه‌ی بیژن نامجو در کنار تصویرسازی‌های هماهنگ با روند داستان، به‌صورت جلدهای جداگانه، در نوبت اول چاپ به بازار کتاب رسید.

داستان‌های معروف و قدیمی در کنار اینکه توانسته است جایی مهم و تأثیرگذار میان فرهنگ‌عامه و حتی بسیاری از افراد متفکر و ادیب داشته باشد، مفاهیم عمیق و انسانی را در فضایی داستانی به نحوی به مخاطبان آموخته که آن‌ها با شنیدن نام داستان، قصه را به یاد می‌آورند و حتی تصاویر شخصیت‌های اصلی را در ذهن دارند.

قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب مهدی آذریزدی

قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب مهدی آذریزدی

تهیه این کتاب از دیجی کالا

قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب از مفیدترین کتاب‌های چاپ‌شده برای کودک است؛ که نسل‌های مختلفی با این کتاب‌ها بزرگ شده و خاطره دارند. مهدی آذریزدی، برنده جایزه یونسکو نویسنده این مجموعه ارزشمند است. در این مجموعه این کتاب‌ها داستان‌ها و افسانه‌های قدیمی ایرانی با زبانی ساده بریا کودکان بازنویسی شده است. در میان این داستان‌ها داستان‌هایی از کلیله‌ودمنه گلستان سعدی و قصه‌های ارزشمندی می‌توان دید ازاین‌جهت کتاب می‌تواند دروازه آشنایی کودک با ادبیات غنی فارسی باشد. آذریزدی که او را پرتیراژترین نویسنده‌ تاریخ ادبیات کودک و نوجوان ایران می‌دانند، درمجموع، بیش از ۲۰ عنوان کتاب برای بچه‌ها نوشته است. چند جلد «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» نوشته و «قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن» را از «قند و عسل» شعر گفته و از «گربه‌ی ناقلا» و «گربه‌ی تنبل»، داستان.

کتاب قصه های شب اثر برادران گریم – مجموعه دوم جلدهای ۶ تا ۱۰

کتاب قصه های شب اثر برادران گریم - مجموعه دوم جلدهای 6 تا 10

تهیه این کتاب از دیجی کالا

پادشاهی سه پسر داشت، او هنگامی‌که مرگ خود را نزدیک می‌بیند تصمیم می‌گیرد که میان آن سه نفر یکی را برای سلطنت انتخاب کند. شرط او این است: کسی شاه می‌شود که از همه تنبل‌تر است. شرط جالبی است. هرکدام از پسران از تنبلی خود می‌گوید. سرانجام پسر کوچک، پادشاه می‌شود و می‌توانید چگونگی ماجرا را در قصه «تنبل‌تر از همه» در جلد نهم از مجموعه ده‌جلدی قصه‌های شب از برادران گریم بخوانید. مجموعه قصه‌های شب یا قصه‌های عامیانه توسط برادران گریم در حوزه آلمان گرداوری شده است و سال‌های بسیاری است که چه به‌صورت تک داستان، چه مجموعه داستان تک‌جلدی و یا چند جلدی و به زبان‌های مختلف منتشرشده است. قصه‌های شب کارکرد تربیتی، روان‌شناختی و سرگرمی دارد و می‌توان هر شب یکی از قصه‌های شب را برای کودکان نقل کرد و یا خود آنان بخوانند. کتاب برای کودکان ۶– ۹ سال مناسب است. داستان‌های قصه‌های شب به‌صورت ۱۰ جلد جداگانه نیز منتشر شده است

بیست افسانه ایرانی اثر مصطفی رحماندوست

کتاب بیست افسانه ی ایرانی اثر مصطفی رحماندوست

تهیه این کتاب از دیجی کالا

مصطفی رحماندوست، نویسنده نام‌آشنای حوزه کودک در این کتاب منتخبی از بیست افسانه ایرانی را گردآوری کرده و باز زبانی ساده که مناسب کودکان بازنویسی کرده است. مصطفی رحماندوست معروف به شاعر «صد دانه یاقوت»، (زاده ۱ تیر ۱۳۲۹، رزن) شاعر، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودکان و نوجوانان است. از این نویسنده و شاعر ایرانی، تاکنون یکصد و شصت اثر به‌صورت مجموعه شعر برای کودکان و نوجوانان، تألیف و ترجمه داستان‌های کودکان و نوجوانان در ایران و جهان منتشر شده است. تیراژ کتاب‌های او به بیش از پنج و نیم میلیون نسخه می‌رسد

کتاب ماهی سیاه کوچولو اثر صمد بهرنگی 

کتاب ماهی سیاه کوچولو اثر صمد بهرنگی انتشارات نودا

تهیه این کتاب از دیجی کالا

این داستان زیبا جایگاه خاصی در ادبیات ما دارد و به‌نوعی شنیدنش برای تمام سنین جذاب است. صمد بهرنگی نویسنده این اثر آموزگار و فعال حقوق کودکان بود و قدم‌های بزرگی را در رشد ارتقای فرهنگ کودکان سرزمینمان برداشت. قصه ماهی سیاه کوچولو در مورد ماهی کوچکی است که به عشق دیدن دریا خطر می‌کند و سفری دورودراز را باتجربه‌های متفاوت برای رسیدن به رهایی آغاز می‌کند. ماهی سیاه کوچولو کتاب برگزیده کودک در سال ۱۳۴۷ شد.

کتاب مجموعه فسقلی ها اثر تونی گراس – جلدهای ۱ تا ۳۰

کتاب مجموعه فسقلی ها اثر تونی گراس - جلدهای 1 تا 30

تهیه این کتاب از دیجی کالا

مجموعه‌ مصور ۳۰ جلدی «فسقلی‌ها» توسط جمعی از مترجمان به فارسی برگردانده شده است. در کتاب حاضر، ۳۰ جلد این مجموعه در یک مجلد تدوین شده است. عنوان این مجموعه ازاین‌قرار است: «فری فراموش‌کار»، «ددی دست‌وپاچلفتی»، «کاکا کثیفه»، «شوشو شکمو»، «مومو اخمو»، «لی‌لی لجبازه»، «جی‌جی جیغ‌جیغو»، «نانی نازنازو»، «هانی همه‌چی‌دان»، «بابی بی‌باک»، «ریسی رییس»، «چی‌چی خبرچین»، «کامی‌کمکی»، «جودی جدی»، «دی‌دی دیرکن»، «جالی خجالتی»، «تلی تلویزیونی»، «کاکی کنجکاو»، «بیدی بی‌ادب»، «بیلی بی‌حوصله»، «مری مرتب»، «تاشی آتش‌پاره»، «سالی سلامت»، «هامی همیشه بیدار»، «بالی خوش‌لباس»، «قلی قلقلکی»، «نگی نگران»، «هالی حال به هم زن»، «آنا خانم خانم‌ها» و «بوبی بوگندو». مجموعه‌ فسقلی‌ها دربرگیرنده‌ ۳۰ جلد کتاب است که شخصیت اصلی هر یک از آن‌ها دختر یا پسر کوچولویی است که یک ویژگی یا عادتی منفی دارد: لجباز است؛ زیادی غذا می‌خورد؛ بیش از حد تلویزیون تماشا می‌کند؛ خجالتی است؛ خبرچینی می‌کند؛ جیغ و داد راه می‌اندازد و… این داستان‌ها به‌گونه‌ای هستند که خواننده خردسال از همان ابتدا، بدی رفتار شخصیت داستان را حس می‌کند و متوجه زشتی کارش می‌شود.

کتاب مجموعه قصه های حسنی اثر محمدرضا یوسفی و دیگران

کتاب مجموعه قصه های حسنی اثر محمدرضا یوسفی و دیگران

تهیه این کتاب از دیجی کالا

این مجموعه بر اساس شخصیت حسنی نگاشته شده است. شخصیت حسنی شخصیت نوستالژیکی است که داستان‌هایش ورد زبان کودکانی که اکنون پدر و مادر شده‌اند بوده است. قصه‌هاي حسني در مجموعه‌ ۶ جلدي گرد آمده است كه بسياري از آن‌ها بر اساس ضرب‌المثل‌ها و متل‌هاي قديمي پديد آمده‌اند. شيوه‌ي نگارش اين داستان‌ها نيز مانند افسانه‌ها و حكايت‌هاي عاميانه است. عنوان برخي از اين داستان‌ها به اين شرح است: فلفل نبين چه ريزه، تا گوساله گاو شود، كلاغه به حمام نمي‌رفت، آهوبره و خاله‌سوسكه و بزبز قندی. اين ۶ كتاب به‌صورت جداگانه و به‌صورت مجموعه‌ یک‌جلدی به چاپ رسیده است. .

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن