لوازم سفر، کمپینگ و کوهنوردی

کیسه های ضد آب یا درای بگها، همراه شما در سفرهای تابستانه

تابستان فصل سفرهای آبی و نگرانی مسافران از خیس شدن و رطوبت زدگی وسایلشان شایع است. اگر عازم دره نوردی هستید یا میخواهید در یک تور رفتینگ شرکت کنید، یا که در مسیر پیمایش شما رودخانه وجود دارد و قصد عبور از آن را دارید، حتی اگر قرار است مدتی در سواحل دریایی سپری کنید حتما تا به حال به ضرورت خشک ماندن وسایلتان فکر کرده‌اید، پس در ادامه با ما همراه باشید تا وسیله ای را به شما معرفی کنیم که تمام دغدغه های شما را برطرف میکند و علاوه بر آن یار جدا نشدنی سفرها و تفریح های شما میشود!

درای بگ ها یا کیسه های ضد آب حمل، اساسا کوله هایی در سایز های متفاوت هستند که وظیفه اصلی آنها محافظت از وسایل شما در مقابل رطوبت است. این کیسه‌ها که از مواد پلی استری مخصوص ساخته شده‌اند که یک درب اصلی دارند، در بعضی مدل‌ها دارای جیب‌های بیرونی و داخلی هستند و بسته به کاربری شما اشکال مختلفی خصوصا در نحوه حملشان دارند.

شاید فکر کنید تنها استفاده از درای بگ‌ها در سفرهای حرفه‌ای مانند دره نوردی و رفتینگ است، ولی شما می‌توانید ازین وسیله در موارد زیر استفاده کنید. مواردی که اغلب در سفرها و زندگی روزمره به آن برمیخورید.

درای بگ

از درای بگ کجا استفاده کنیم؟

استفاده از درای بگ در برنامه های تنگه و دره نوردی، یا رفتینگ

در این قسم برنامه ها خیس شدن اتفاقی اجتناب ناپذیر است و همراه داشتن وسایل ضروری مانند دوربین و لباس اضافه که خشک ماندنشان حیاتی است میتواند با درای بگ های مناسب انجام شود.

استفاده از درای بگ در سواحل دریا

آیا تا به حال دوربین حرفه‌ای شما دچار رطوبت زدگی شده؟ یا در مکانیزم پیچیده‌ی لنز آن شن گیر کرده است؟ اگر تجربه همچینین اتفاق ناگواری را داشته باشید حتما به داشتن یک درای بگ مناسب فکر کرده‌اید، درای بگ‌ها علاوه بر جلوگیری از نفوذ آب، در مقابل گرد و غبار و شن و ضربه‌های فیزیکی هم مقاوم هستند و گزینه مناسبی برای حفظ وسایل ارزشمند شما محسوب می‌شوند.

استفاده از درای بگ در سفر به مناطق باران خیز و طوفانی!

چه در یک پیمایش بلند، چه شبمانی های کوچک یا سفر های یک روزه، بارندگی و طوفان در بعضی مناطق در کمین شماست، و چه وسیله ای میتواند لباس و وسایل شمارا از گزند خیس شدن نجات دهد؟

استفاده از درای بگ در نگهداری البسه خیس!

کاربرد دیگر کیسه های ضد آب، برعکس موارد بالا، محافظ از سایر وسایل شما در مقابل رطوبت البسه خیس شماست! در یک سفر کمپی که کوله تنها وسیله حمل لوازم شماست، نگهداری البسه خیس یا نیازمند شستشو در کنار بقیه البسه و لوازم کار معقولانه ای نیست! با کیسه های ضد آب میتوانید بدون نگرانی البسه مرطوب خود را درون کوله نگهداری کنید.

استفاده از درای بگ در استفاده به عنوان کیسه ی تفکیک

از این کیسه ها در سایزهای متفاوت، میتوان به عنوان محفظه های تفکیک لوازم استفاده کرد، حتما برای دسته بندی چمدان و کوله خود در هنگام سفر به مشکل خورده اید، استفاده از درایبگ ها گزینه خوبی در این مورد هستند که علاوه بر تفکیک وسایل از سلامت آنها محافظت مینمایند.

استفاده از درای بگ در استخر و سونا!

اگر اهل شنا و یا ورزش های آبی هستید حتما میدانید که همراه داشتن یک کیسه متوسط ضد آب در استخر خصوصا پارک آبی، به چه اندازه میتواند نجات دهنده باشد!

درای بگ نیچر هایک

راهنمای انتخاب صحیح درای بگ مناسب شما!

در انتخاب درای بگ به نکات زیر توجه کنید:

اندازه: درای بگ ها در اندازه های متفاوت عرضه میشوند، از ۲ الی ۱۲۰ لیتر سایز هایی است که میتوانید از بازار تهیه کنید.

سایز های کوچکتر راحت تر قابل حمل میباشند، وزن کمتری دارند و بیشتر بدرد استفاده داخل ساک میخورند، در مقابل سایز های بزرگ میتوانند مستقلا نقش کوله یا کیف را بازی کنند، معمولا مقاومت بیشتری دارند و در بعضی موارد دارای تقسیم بندی داخلی هستند.

مقاومت در برابر نفوذ آب: بسته به برند و نوع درای بگ ضریب نفوذ آب و محل استفاده از آنها متفاوت است، برای مثال درابگ ساخته شده از پلیستری ۵۰۰دی از درای بگهای با پوشش ۶۰۰دی ضعیف تر هستند، معمولا این موارد چندان تفاوتی در استفاده معمول از درای بگ ها ندارد، اما اگر شما قصد یک فعالیت ورزشی حرفه دارید که قرار است در آن به طول کامل در آب قوطه ور شوید، یا تحت فشار زیاد آب قرار بگیرید حتما به اعداد و ارقام درایبگ خود دقت کنید.

جیب و تقسیم بندی داخلی: شاید مهمترین پارامتر طراحی کاربردی هر درایبگی، قسمت ها و جیب های آن برای لوازم ضروری شما باشد. خصوصا در حجم بالای درایبگ داشتن جیب های داخلی و تقسیم بندی ها میتواند وسایل شمارا حدا از هم نگه داری کند که علاوه بر دسترسی راحت تر از آسیب های احتمالی نیز در امان میمانند، همچنین درای بگهای در بازار موججود هستند که روی آنها جیب های بیرونی برای وسایل ضروری دم دستی طراحی شده که نیازی به باز کردن درب درایبگ نباشد.

در ادامه ما پنج مدل از بهترین درای بگ های موجود در بازار را انتخاب کردیم که برای مصارف مختلف به شما معرفی میگردد

کاور ضدآب داخل کوله پشتی سی تو سامیت مدل ULTRA-SILL PACK LINER 50 L

کاور ضدآب داخل کوله پشتی سی تو سامیت مدل ULTRA-SILL PACK LINER 50 L

مشاهده این محصول در دیجی کالا

سی تو سامیت از برند های مطرح بازار در تولید لوازم مرغوب طبیعت گردی است.

این نوع درایبگ طراحی شده برای داخل کوله پشتی شما، اگر بدنبال کیسه ضد آب برای جدا سازی داخلی کوله و نگهداری از وسایلتان در مقابل رطوبت هستید بهترین گزینه این محصول میباشد. اندازه این محصول ۴۹ × ۱۶ سانتیمتر است و مناسب کوله های ۲۰ الی ۳۵ لیتری میباشد. روکش PU سطح بیرونی آن در مقابل آب مقاوم است و مقطغ بیضی آن موجب میشود تا در کوله به راحتی جای گیرد.

این محصول مناسب حمل جدا و خارج از کوله نیست، و در مقابل ضربه و پارگی ناشی از اجسام خارجی آسیب پذیر است.

بخوانید: بهترین چراغ پیشانی برای کوهنوردی و کمپینگ

کاور ضدآب سی تو سامیت مدل Evac dry sack 20L

کاور ضدآب سی تو سامیت مدل Evac dry sack 20L

مشاهده این محصول در دیجی کالا

درای بگ ایواک ۲۰ لیتری سی تو سامیت، از سری ایواک نیز برای استفاده های روزمره داخل و خارج کوله طراحی شده، نسبت به سری اولترا سیل مقاوم تر میباشند و میتوانید آنرا داخل یا بیرون از کوله کوهنوردی خود استفاده نمایید.

بخوانید: ۴ ابزاری که در طبیعت گردیهای تابستانی باید با خود داشته باشد

کیف نیچرهایک مدل UL Coated 5

کیف نیچرهایک مدل UL Coated 5

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر به دنبال کیف های ضد آب مقرون به صرفه برای استفاده روزمره هستید، پیشنهاد ما به شما سری UL نیچرهایک است. این کیف ها در اندازه های ۵ الی ۳۰ لیتری برای مصارف شما موجود میباشد، همانند مدل اولترا سیل سی تو سامیت استفاده ازین کیف برای فعالیت های ورزشی به تنهایی توصیه نمیشود هرچند از مقاومت خوبی در مقابل آب برخوردارند اما بیشتر برای استفاده در اماکن تفریحی یا داخل کوله میباشند.

بخوانید: راهنمای انتخاب زیرانداز کیسه خواب و معرفی چند محصول از بهترین های بازار

کوله پشتی نیچرهایک مدل NH18F007-D25L

کوله پشتی نیچرهایک مدل NH18F007-D25L

مشاهده این محصول در دیجی کالا

همانطور که از اسمش پیداست، این مدل از درای بگهای برند نیچرهایک توانایی استفاده مستقل به جای کوله را دارد، اگر قصد پیمایش دره یا رفتینگ را دارید بهترین گزینه درایبگ های سری دی نیچر هایک میباشد، که علاوه بر مقاومت بالا میتوانند به حالت ساک دوشی یا کوله پشتی در بیایند.

همچنین در سایز سی لیتری این کوله جیب های داخلی برای دسته بندی راحت تر لوازم شما تعبیه شده است.

بخوانید: ۶ چادر حرفه ای مناسب برای انواع سفرهای طبیعت گردی و بک پکینگ

ساک ورزشی نیچرهایک مدل Oval 90

ساک ورزشی نیچرهایک مدل Oval 90

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر شما قصد دره نوردی دارید، یا برای مقصد خیس و مرطوب خود نیاز دارید لوازم زیادی حمل کنید، حتما این ساک بهترین گزینه شما خواهد بود. گنجایش بالا، دسترسی راحت به داخل ساک و دستگیره های مطمئن و سه نوع نحوه حمل از مزیت های این ساک حرفه ای ضد آب میباشد.

این ساک در دو سایز ۹۰ لیتری و ۱۲۰ لیتری عرضه شده که رویه آن از متریال پلیستری ۵۰۰دی ساخته شده است و در مقابل شرایط سخت محیطی مقاومت بالایی دارد.

برچسب ها

ابراهیم موسوی

خسته از زندگی شهری و عاشق طبیعت بکر خدا، هروقت فرصتی باشه کولمو برمیدارم و میزنم به جاده، علاقمند به پیمایش در مسیر های بلند و شبمانی‌‌های طولانی هستم، در بین دوستانم معروفم که اگر ولش کنی بعدش باید بری و تو جنگل دنبالش بگردی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن