بازار

چگونه مانند جیمز باند لباس بپوشیم؟

جیمز باند شخصیتی خیالی زاده‌ی نوشته‌های نویسنده‌ی این داستان “یان فلمینگ” است و من به عنوان کسی که عاشق خواندن داستان‌های پلیسی و جاسوسی هستم، از همان خط اول عاشق جیمز باند شدم. از داستان‌های جیمز باند تا به حال ۲۵ فیلم سینمایی تولید شده است و ۶ بازیگر در این مجموعه فیلم‌های گوناگون بازی کرده است. اولین جیمز باند سینما شون کانری بود و آخرین جیمز باند دنیل کریگ است.

شخصیت جیمز باند در ۱۲ رمان حضور دارد و در این ۱۲ رمان، نویسنده او را مردی با تیپی خاص توصیف می‌کند. او مردی است خوش‌تیپ اما خوش‌تیپی او نظرها را به خود جلب نمی‌کند و به دلیل شغل او یعنی جاسوس بودن، اصلاً امکان پوشیدن لباس‌های توی چشم را ندارد. در عوض او با لباس‌های ساده تیپ خود را می‌سازد. در این مقاله می‌خواهم تمام اجزای ظاهری جیمز باند را برایتان بشکنم و با توجه به ۲۵ فیلم ساخته شده‌ی جیمز باند استایل او را برای شما توضیح دهم تا شما هم بتوانید از او الهام بگیرید و مانند جیمز باند لباس بپوشید.

ساعت جیمز باند: استایل جیمز باند

جیمز باند در تمام فیلم‌ها ساعت‌ به دست دارد و در رمان‌ها به اهمیت ساعت در شغل و کارهای جیمز باند پرداخته شده است. در برخی از فیلم‌ها جیمز باد ساعت رولکس به دست دارد و اولین بار در سال ۱۹۶۲ این ساعت را “شون کانری” در فیلم ِDr.no پوشید. در فیلم‌های دیگری مانند Thunder ball تولید سال ۱۹۶۷ ساعت دیگری روی دست جیمز باند دیده شد. اما ساعتی که در بیشترین تعداد فیلم‌های جیمز باند وجود دارد ساعت اومگا در دو مدل مختلف است.

اما جیمز باند اصلی، رولکس به دست دارد و به نظرم بهترین ساعت برای تیپ جیمز باند رولکس است زیرا نویسنده‌ی این رمان‌ها و خالق جیمز باند از این ساعت استفاده می‌کرده است و برای جیمز باند بودن داشتن رولکس ضروری است. اما هرکسی به اندازه‌ی جیمز باند پولدار و “تخیلی” نیست و بنابراین مهم‌ترین چیزی که باید در نظر داشت این است که شما می‌توانید صرفاً الهام بگیرید و همان نوع و همان برند را نخرید. ساعت‌های جیمز باند چند مؤلفه‌ی مهم دارند. ۱) بند فلزی نقره‌ای ۲) صفحه‌ی گرد ۳) ساعت‌های عقربه‌ای

ساعت مچی عقربه ای مردانه کاسیو

ساعت مچی عقربه ای مردانه کاسیو 

مشاهده در دیجی کالا

ساعت مچی عقربه ای مردانه اسکمی

ساعت مچی عقربه ای مردانه اسکمی

مشاهده در دیجی کالا

کیف جیمز باند:

جیمز باند در بسیاری از صحنه‌های فیلم کیفی همراه خود ندارد مگر برای مسافرت. مثلاً در فیلم Specter تولید سال ۲۰۱۵ جیمز باند در کوهستانی برای انجام ماموریتی فرود می‌آید. او ساک دستی کوچک چرمی همراه خود دارد و با توجه به شخصیت جیمز باند می‌دانیم که او سبک سفر می‌کند و تمام وسایل او در همان ساک دستی چرمی است. با توجه به اینکه فیلم‌های جیمز باند در هالیوود ساخته می‌شوند و بسیاری از برندها اسپانسر جیمز باند هستند نمی‌شود توقع داشت همه‌ی مردم بتوانند کیف چرمی ساخت ایتالیا را استفاده کنند اما نمونه‌های خیلی خوب و باکیفیتی مانند کیف جیمز باند را می‌توان در میان تولیدات چرمی داخلی پیدا کرد.

ساک دستی رزمری

ساک دستی رزمری 

مشاهده در دیجی کالا

ساک سفری چرم لانکا

ساک سفری چرم لانکا 

مشاهده در دیجی کالا

کفش جیمز باند:

اکثر کفش‌های جیمز باند چرم مشکی ساده است و برای او بسیار منطقی است چراکه جیمز باند یک انگلیسی سنتی است و به علاوه جاسوس هم هست و نباید توجه‌ها را به خود معطوف کند. این کفش‌های مشکی ساده به این دلیل که با بسیاری از لباس‌ها به راحتی هماهنگ می‌شود برای اکثر مردان انتخاب خوبی است. اما در فیلم‌های Gold finger و Thuner ball جیمز باند را با کفش‌هایی قهوه‌ای می‌بینیم. این کفش‌ها نیز ساده و بندی هستند. اما در همان فیلم‌ها جیمز باند کفش دیگری با رنگ قهوه‌ای اما جنس سوییت پوشیده بود. کفش جیمز باند در این فیلم پوتینی ساق کوتاه است. جنس این نوع کفش‌ها ظریف‌تر است و در برابر آب و گرد و خاک بسیار مقاوم نیست و رنگ و شکل خود را می‌بازد و به نگهداری بیشتری احتیاج دارد. اما سوییت می‌تواند لباس‌های شما را از حالت جدی و خشک در آورد و کمی کژوآل‌تر کند. همچنین این نوع کفش کمی از چرم ساده روی مدتر نیز هست. جیمز باند این کفش‌های قهوه‌ای را با جوراب‌هایی کاملاً همرنگ پوشیده بود پس هنگام پوشیدن کفش به رنگ جوراب‌های خود دقت کنید.

نوع دیگری از کفش‌های جیمز باند کتانی‌های او است. در فیلم Skyfall تولید سال ۲۰۱۲ جیمز باند را با کتانی آدیداس سرمه‌ای رنگی می‌بینیم. این نوع کتانی می‌تواند برای تیپ‌های غیررسمی و کژوال شما ایده‌آل باشد. و بنابراین برای پوشیدن کتانی مانند جیمز باند باید توجه کنیم رنگ آن ساده و تیره مثلا سرمه‌ای و سفید باشد و حجم خاصی نداشته باشد تا پاهای شما را بزرگتر از حدی که هست نشان ندهد.

کفش رسمی مردانه اسکچرز

کفش رسمی مردانه اسکچرز 

مشاهده در دیجی کالا

کفش اداری مردانه – کال ایت اسپرینگ

کفش اداری مردانه - کال ایت اسپرینگ

مشاهده در دیجی کالا

دکمه سردست جیمز باند:

یکی از اجزاء جدا نشدنی لباس‌های جیمز باند دکمه‌ی سردست است حتی وقتی در حال تیراندازی به آدم‌ بدهای فیلم است دکمه سردست‌های زیبایی دارد. در تمام فیلم‌ها جیمز باند از دکمه‌های بسیار ساده و نقره‌ای استفاده کرده است. لازم نیست حتماً درست مانند او از رنگ نقره‌ای استفاده کنید اما حتما سادگی را رعایت کنید. از دکمه‌های خیلی درشت دوری کنید. سادگی و ویژگی بی‌زمانی (یعنی چیزی که هیچ وقت از مد نمی‌افتد و سال‌ها می‌توان از آن استفاده کرد) یکی از مهم‌ترین چیزها هنگام خرید دکمه سردست به سبک جیمز باند است.

دکمه سرآستین فردبنتی

دکمه سرآستین فردبنتی 

مشاهده در دیجی کالا

دکمه سردست مردانه

دکمه سردست مردانه

مشاهده در دیجی کالا

پیراهن جیمز باند:

پیراهن‌های جیمز باند را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد. اولین دسته پیراهن‌های تابستانه‌ی غیر رسمی هستند. او این پیراهن‌ها را در رنگ‌های خاموشی مانند سفید و آبی روشن پوشیده بود. پیراهن‌های آستین کوتاه جیمز باند اکثراً طرح‌دار هستند. در فیلم Casino Royale جیمز پیراهنی با گل‌های بسیار ریز پوشیده بود. این گل‌ها آنقدر ریز هستند که در نگاه اول به نظر طرح انتزاعی می‌رسند اما در واقع گل هستند. بنابراین جیمز باند به ما نشان می‌دهد که پوشیدن پارچه‌های طرحدار برای مردان کاملاً پذیرفته شده و درست است اما جیمز باند همیشه طرح‌های بسیار ریز را به طرح‌های درشت ترجیح می‌دهد. بنابراین شما هم می‌توانید در پیراهن‌های غیر رسمی خود از طرح‌های ریز مانند خال‌های کوچک یا طرح‌های هندسی کوچک استفاده کنید.

نوع دیگری از پیراهن‌های جیمز باند، انواع پیراهن‌های رسمی او است. پیراهن‌های رسمی جیمز بدون جیب و بدون پاگون روی سرشانه هستند. این پیراهن‌ها نیز همانند بثیه‌ی لباس‌های جیمز باند از رنگ‌های خنثی و خاموش تهیه شده‌اند.

پیراهن آستین بلند سفید مردانه

پیراهن آستین بلند سفید مردانه

مشاهده در دیجی کالا

پیراهن مردانه کلوین کلاین

پیراهن مردانه کلوین کلاین

مشاهده در دیجی کالا

تی‌شرت جیمز باند:

جیمز باند مانند اکثر مردان از تی‌شرت‌های گشاد و بدون فرم استفاده نمی‌کند. تی‌شرت‌هایی که جیمز باند می‌پوشد همگی در دسته‌ی پولوشرت‌ها هستند. پولوشرت‌هایی که او می‌پوشد ساده و در رنگ‌های خاموش مانند سرمه‌ای، مشکی و سفید است. یقه‌هایی خشک دارد تا ظاهر خود را از دست ندهند و حدود ۶ الی ده سانت از جلو باز هستند. در این چاک جلو دو الی ۴ تا دکمه دارند. اکثر پولوشرت‌های جیمز باند سه دکمه هستند.

پولوشرت مردانه وستیتی

پولوشرت مردانه وستیتی 

مشاهده در دیجی کالا

تیشرت آستین کوتاه مردانه لیورجی

تیشرت آستین کوتاه مردانه لیورجی

مشاهده در دیجی کالا

شلوار جیمز باند:

درست است که جیمز باند شخصیتی خیالی است اما اگر امروز شما او را ببینید آیا شلوار جین پوشیده است؟ جواب خیر است. جیمز باند همیشه ظاهری بسیار رسمی دارد و حتی در مواقع غیررسمی‌ نیز از شلوارهای پارچه‌ای و کتان استفاده می‌کند. رنگ‌های شلوارهای جیمز باند خاکی، سرمه‌ای، مشکی، قهوه‌ای و طوسی است.

شلوار مردانه اچ اند ام

شلوار مردانه اچ اند ام

مشاهده در دیجی کالا

شلوار مردانه جک اند جونز

شلوار مردانه جک اند جونز 

مشاهده در دیجی کالا

کت و شلوار جیمز باند:

شخصیت‌های فیلم و سریالی زیادی هستند که همیشه کت و شلوار به تن می‌کنند. جیمز باند یکی از آن‌ها است و همیشه ظاهری آراسته دارد. جیمز باند فیلم‌های قدیمی‌تر کت و شلوارهای چهاردکمه می‌پوشید اما در فیلم‌های جدید جیمز باند کت و شلوارهایی با یقه‌هایی نازکتر، جلیقه و به طور کلی تنگ‌تر می‌پوشد. طرح پارچه‌ها اکثرا راه راه‌های بسیار نازک و پارچه‌های ساده به رنگ‌های خنثی است. کت و شلوار یکی از چیزهایی است که هر کسی باید بنابر اندام خود آن را تهیه کند و حتما پس از تهیه آن را پیش خیاط ببرید تا در صورت نیاز آن را برای شما تنگ کند و پاچه‌های شلوار را اندازه‌تان کوتاه کند. دقت کنید مهم‌ترین چیز در کت و شلوار دقیقا اندازه‌ی آن بودن است.

کت و شلوار مردانه سردانالو

کت و شلوار مردانه سردانالو

مشاهده در دیجی کالا

کت و شلوار مردانه

کت و شلوار مردانه

مشاهده در دیجی کالا

عینک آفتابی جیمز باند:

در فیلم‌ها، جیمز باند همیشه عینک‌هایی از مدل‌های خلبانی یا مستطیلی یا عینک‌هایی نیم قاب به چشم دارد. در فیلم‌های جدید بیشتر از عینک‌های نیم قاب استفاده شده است و این خبر بسیار خوبی است زیرا این نوع عینک‌ها برای بسیای از افراد مناسب است و بیشتر مردان با آن راحت هستند. در فیلم‌های جدید جیمز باند به دلیل اسپانسر بودن تام فورد فقط از عینک‌های تولید این کمپانی استفاده می‌شود و در فیلم‌های قدیمی مدل‌های خلبانی بیشتر به چشم می‌خورد. برای اینکه مانند جیمز باند عینک انتخاب کنید باید اول فرم صورت خود را بشناسید، برای شناخت فرم صورت قبلاً مقاله‌ای در این سایت قرار داده‌ایم و مفصل درباره‌ی عینک توضیح داده شده است. پس از شناخت فرم صورت خود، باید ساده‌ترین و کلاسیک‌ترین عینک را انتخاب کنید. عینک‌هایی که جیمز باند می‌زند از شیشه‌های مشکی است و از انواع رنگی و آینه‌ای دوری کرده است. حتماً توجه کنید که عینک متناسب اندازه‌های صورتتان باشد.

عینک آفتابی مدل EAGLE Rlei Zhen

عینک آفتابی مدل EAGLE Rlei Zhen

مشاهده در دیجی کالا

عینک آفتابی مدل Aviator Large Metal

عینک آفتابی مدل Aviator Large Metal

مشاهده در دیجی کالا

کت تک:

جیمز باند حتی وقتی کت و شلوار نپوشیده است، همیشه کت تک به همراه لباس‌های خود می‌پوشد. حتی در فیلم‌هایی که در مراکش فیلم‌برداری شده‌اند مانند Specter نیز جیمز باند کتی چرم به تن دارد. البته پوشیدن همیشگی کت به دلیل حمل اسلحه و باقی چیزهای “باحال” خودش است اما کت‌های تک، چه رسمی و چه غیررسمی به آراستگی ظاهر مردان کمک می‌کند. بنابراین بهتر است تا جایی که می‌توانید کت همراه داشته باشید تا هم خوش‌تیپ‌تر به نظر برسید و هم در صورت سردی هوا آن را به بانوی همراه خود بدهید.

کاپشن مردانه کهن چرم

کاپشن مردانه کهن چرم 

مشاهده در دیجی کالا

کت تک مردانه مرسل

کت تک مردانه مرسل

مشاهده در دیجی کالا

برچسب ها

ضحا تاجیک

هجده ساله بودم که با رویای نوشتن رشته‌ی روزنامه‌نگاری را در دانشگاه انتخاب کردم و بعد از چند سال کار در این رشته آن را کنار گذاشتم و بار دیگر به‌خاطر عشقم به خیاطی و لباس وارد دانشگاه شدم و به خواندن رشته‌ی طراحی پارچه و لباس مشغول شدم. از هفده سالگی وارد دنیای مد شدم و از وقتی به یاد دارم در حال نوشتنم. من عاشق لباس‌های رنگارنگ، کتاب‌های اسرارآمیز و فیلم‌های کلاسیک فرانسوی‌ام.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن