لوازم سفر، کمپینگ و کوهنوردی

راهنمای جامع بهترین سفر با بهترین وسیله ها – قسمت اول، چمدان، کیف و کوله!

یک چمدان خوب جمع شده چمدانیست که احساس میکنید چیزی در آن کم است که در سفر به آن احتیاج پیدا خواهید کرد اما در واقع شامل تمام آنچه که نیاز شماست میشود! ما بر آن شدیم تا سلسله مطالبی را آماده کنیم برای راحت سفر کردن، سفری که در آن وسایل شما نه تنها شما را گیج و خسته نمیکند بلکه نوید سفری دلپذیر و بی دردسر را به شما خواهند داد! همچنان که بردن وسایل اضافی و سنگین سفر را برای شما دلپذیر نمیکنند میتوانند پانسیل های بالقوه برای لذات شما را در سفر از بین ببرند، فردی را تصور کنید که در فرودگاه مقصد میتواند از ابتدا با چمدان کوچک یا کوله پشتی خود داخل شهر شده و از سرویس های عمومی استفاده کند و آن را با فردی مقایسه کنید که در صف دریافت بار ایستاده و منتظر تحویل گرفتن ساک های بزرگ خود است تا آنها را با سرویس هتل به اتاق خود برساند و یکروز کامل از سفر خود را صرف جمع و جور کردن و اساس کشی خود کند.

راستی که بسیاری از مسافران از وضعیتی که برای خودشان با ساکهای حجیم و سنگین ایجاد میکنند آگاه نیستند، ولی ما در این سری مطالب قصد داریم به شما آموزش دهیم چگونه تجربه بهتری از سفر خود داشته باشید!

اولین گزینه برای شروع بستن بار شما در هر سفری، نه لباسهای ضروری شماست نه وسایل و ادوات الکترونیکی که روزانه ساعتها با آنها درگیرید، اولین و مهمترین گزینه انتخاب وسیله ایست که وظیفه نگهداری و سازماندهی و محافظت از وسایل شمارا دارد! که میتواند یک چمدان، یک ساک دستی و یا یک کوله پشتی زیبا باشد که تمام وسایل شمارا حمل میکند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید کلاسیک سفر کنید، و در راهروهای طولانی و شیک فرودگاه با چمدانتان همچون شخصیت اول فیلم اگر میتوانی مرا بگیر قدم بزنید و بدویید، میتوانید از چمدانهای کری آن که در بازار موجود است استفاه کنید.

از ویژگی های مهم این چمدانها که باید به آنها توجه داشته باشید داشتن فضای داخلی مناسب، شکل هندسی موجه و ساده که بتوانید آن را براحتی در فضاهای مختلف جا بدهید و مقاومت خوب در برابر فشار است. یک چمدان خوب علاوه بر حفظ امنیت وسایل شما در برابر فشار و ضربه، باید بتواند دسترسی خوبی به شما بدهد. براحتی باز شود و با تسمه های نگهدارنده یا جیبها و ادوات داخلی از وسایل شما حمایت کند.

چمدان امریکن توریستر مدل High Rock 

چمدان امریکن توریستر مدل High Rock کد DM1 002

مشاهده این محصول در دیجی کالا

چمدان پیشنهادی ما به شما چمدان امریکن توریستر مدل های راک است این چمدان یکی از بهترین های بازار اروپا و امریکاست و میتوانید عمری روی کیفیت آن حساب کنید، همچنین حجم مناسب آن در این سایز هم تضمین کننده حجم مناسب برای لوازم شماست و همچنین امکان کری آن کردن آن و بردن داخل هواپیما!

از ویژگی های بارز آن داشتن ظاهر شکیل و شیک، در عین کاربردی بودن است، از چهار چرخ و دو دستگیره و یک دستگیره تلسکوپی میتوانید برای حمل آن استفاده کنید و هیچوقت نگرانی از بابت از کار افتادن آنها نداشته باشید.

همچنین داشتن سیستم قفل رمزی سه رقمی آن موجب میشود تا هنگام عدم حضور خود در کنار چمدانت خاطر جمع باشید، در داخل آن یک فضای اصلی وجود دارد که با کمربند مخصوص حمایت میشود و همچنین دو قسمت جداگانه برای وسایل شما از جمله کت و لباسهایی که میخواهید از چروک شدنشان جلوگیری کنید تعبیه شده. ما به شما تضمین میکنیم که در این چمدان زیبا تمامی پیشبینیها برای راحتی شما صورت گرفته و قطعا همسفر عمر شما خواهد شد.

چمدان دلسی

چمدان دلسی مدل 3468724

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر فکر میکنید این سایز چمدان برای شما بزرگ است، میتوانید از برند دلسی این چمدان جمع و جور و زیبا را داشته باشید. جنس آن از پارچه پلیستری ایست و هر آنچه از چمدان بخواهید در اختیار شما قرار میدهد. همانند چمدان امریکن دارای قفل رمزی به همراه قفل کلیدی است ولی علی رغم حجم کمتر وزن آن نیم کیلو از مدل امریکن بیشتر میباشد. این چمدان به دو چرخ روان و سه دستگیره که یکی از آنها تلسکوپی میباشد تجهیز شده و شمارا از هرگونه نگرانی از بابت خراب شدن آنها دور نگه میدارند.

اما اگر بین سنت و مدرنیته هستید و دوستدارید همزمان که سنت حمل چمدان را رعایت میکنید کیف دستی شکیل و مدرنی هم همراه داشته باشید، میتوانید از انواع مدلهای کیفهای خلبانی یا کیف های دستی سفری استفاده کنید.

کیف خلبانی دلسی 

کیف خلبانی دلسی مدل 3942449

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یک چمدان شیک جمع و جور و محکم که میتوانید روی همراهی آن حساب کنید، جای کافی برای وسایل شما دارد و تقریبا میتوانید آنرا به هرجایی حمل کنید! زیپ های قابل اطمینان و دستگیره تلسکوپی با کیفیتش تضمین کننده عمر و دوام آن در طول سفرهای شماست.

کیف دلسی

کیف دلسی کد 3943449

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این مدل همان حجم مدل قبلی است با تفاوت اینکه چرخهای حمل آن حذف شده، دستگیره تلسکوپی جای خود را به دسته های نرم و قابل اطمینان آن برای حمل داده اند، میتوانید ازین چمدان یا ساک دستی در تمام سفر های خود استفاده کنید، علاوه بر کیفیت و کارایی ظاهر شیک و دلربای آن هرگز شمارا از آن خسته نمیکند!

دوستدارید ساک خود را هرجا که خواستید به پشت خود بیاندازید؟ یا از آن دسته از مسافران بکپکری هستید که دوستدارند در شهر بگردند و تمام وسایل خود را همراه داشته باشند؟ یا که اساسا طرفدار راحتی و آسایش در حمل لوازم خود هتستید. اگر جواب شما به هرکدام از این سوالات بله است، پیشنهاد ما به شما کوله ایست که حکم چمدان را در شهر دارد. میتواند هروقت بخواهید به ساک دستی تبدیل شود و در کسر از دقیقه به کوله پشتی حرفه ای تبدیل میشود که تمام بار را برروی پای شما بدون دست و پا گیر بودن منتقل میکند.

کوله پشتی کوهنوردی ۷۵ لیتری لوو آلپاین مدل کولو

کوله پشتی کوهنوردی 75 لیتری لوو آلپاین مدل کولو

مشاهده این محصول در دیجی کالا

لوآلپاین از تولیدکنندگان مطرح کوله پشتی و ابزار حرفه ای کوهنوردی است که سری کولو خود را برای سفرهای درون شهری طراحی کرده. شما به راحتی میتوانید با تبدیل آن به ساک دستی، از آن در حمل و نقل های خود استفاده کنید یا با تبدیل آن به کوله پشتی براحتی از آن در حرکت بهره بگیرید. حجم بالای این کوله و جیب های مناسب تعبیه شده از مزایای آن نسبت به سایر روشهای حمل بار است، همچنین راحتی در دسترسی به لوازمتان در داخل کوله یکی از امتیازهای این مدل کوله میباشد.

دو دستگیره کناری که در هنگام نیاز قابل استفاده هستند، قسمت مخفی کننده بندهای اضافی و بند کمری که در صورت عدم نیاز به آنها میتوانید به راحتی مخفیشان کنید و دو درب بزرگ از بالا و سینه کوله که برای بارگزاری و دسترسی به لوازمتان تعبیه شده از ویژگی های طراحی کولو میباشد. شما میتوانید این کوله را در سایزهای ۵۰ تا ۷۰ لیتر تهیه کنید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که راحتی را به کلاس و پرستیژ ارجح میدانند، و یا تیپ اسپرت و راحت خود را دوست دارن، میتوانید به راحتی از کوله پشتی های حرفه ای موجود در بازار استفاده کنید. این کوله ها طراحی شده اند تا بارهای سنگین را برای مسافت های طولانی بر دوش شما بدون خستگی حمل کنند.

بخوانید: راهنمای جامع انتخاب و خرید کوله یک روزه فعالیت های ورزشی

کوله پشتی کوهنوردی آسپری ۶۵ لیتری مدل اتموس ۶۵ MD AG

کوله پشتی کوهنوردی آسپری 65 لیتری مدل اتموس 65 MD AG

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برن آسپری از بهترین تولیدکنندگان کوله در دنیاست که کیفیت آن در سرتاسر دنیا زبانزد عموم کوهنوردان و مسافران حرفه ایست. کوله های سری آتموس آن در سه سایز مختلف موجود است و از نظر ما راحت ترین روش حمل بار در دنیا استفاده از کوله های این برند میباشد. طراحی آن بگونه ایست که تمام بار را بر روی استخوان لگن شما منتقل کرده و مرکز ثقل بار را در نزدیکی بدن شما نگه میدارد که این باعث وارد آمدن کمترین فشار به مفاصل حساس و حیاتی شماست.

همچنین طراحی دسترسی ها و جیبهای آن نتیجه دهه ها تجربه طراحان زبردست این برند است که نمونه آن در دنیا کم نظیر میباشد.

از دیگر ویژگی های این کوله، وزن بیسار کم آن یعنی زیر ۲ کیلوگرم، پارچه فوق العاده مقاوم در برابر آسیب دیدگی و تحمل وزن بالاست. در این کوله کاور باران به صورت مجزا قرار داده شده تا در شرایط جوی نا مناسب یا شرایطی که امکان آسیب فیزیکی به کوله هست از کوله شما مراقبت شود.

هرکدام از روشهای فوق برای حمل بار را برای خود در نظر گرفته باشید مهمترین ویژگی مشترکی که در آنها باید در نظر بگیرید وزن محموله شماست! چه برای جابجایی و حمل در فرودگاه و چه برای در نظر گرفتن توان شخصیتان، حتما باید بعد از هربار بستن محموله خود وزن آن را بدانید.

داشتن یک ترازوی کوچک قابل حمل در کنار لوازم سفرتان شمارا از هرگونه غافل گیری نجات میدهد! همیشه برای محموله خود حدود معینی از وزن در نظر بگیرید که این امر در سلامت شما و داشتن تجربه سفر خوب شما مهمترین پارامتر است.

ترازو چمدان هایتک

ترازو چمدان هایتک مدل HI-LS83

مشاهده این محصول در دیجی کالا

ترازوی دیجیتال هایتک، با وزن ۹۴ گرم و اندازه ی بسیار کوچک یکی از بهترین ترازوهای موجود در بازار است که سقف اندازه گیری آن ۵۰ کیلوگرم میباشد و ما امیدواریم با خواندن سلسله مقالات ما در زمینه سفر راحت هیچ زمانی نیازی به این حجم از اندازه گیری پیدا نکنید!

برچسب ها

ابراهیم موسوی

خسته از زندگی شهری و عاشق طبیعت بکر خدا، هروقت فرصتی باشه کولمو برمیدارم و میزنم به جاده، علاقمند به پیمایش در مسیر های بلند و شبمانی‌‌های طولانی هستم، در بین دوستانم معروفم که اگر ولش کنی بعدش باید بری و تو جنگل دنبالش بگردی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن