لوازم سفر، کمپینگ و کوهنوردی

راهنمای جامع انتخاب و خرید کوله یک روزه فعالیت های ورزشی

برای هر فعالیت ورزشی کوتاه مدت که برای آن نیاز به همراه داشتن وسایلی دارید که در جیبتان جا نمیشود، شما نیازمند یک کوله یک روزه هستید. در نگاه اول ممکن است تمام کوله های یکروزه یکسان بنظر برسند، ولی در حقیقت هرکدام قابلیت هایی برای فعالیت های گوناگون دارند. برای اینکه متوجه بشید دقیقا چه کوله ای برای شما مناسب است، این چهار مورد را همیشه در نظر داشته باشید:

  • نوع فعالیت: اینکه چگونه میخواید از کوله خود استفاده کنید، اطلاعات زیادی ازین که چه قابلیت هایی باید کوله شما داشته باشد تا شما براحتی در فعالیت از آن بهره ببرید میدهد.
  • ظرفیت کوله: حجم بار قابل حمل توسط کوله نیز بستگی به وسایل و لوازمی دارد که شما در طول برنامه خود قصد حمل آنرا دارید.
  • امکانات: چیزهایی مانند نوع شاسی و دسترسی کوله، یا محلهای دسته بندی وسایل نیز بسیار مهم هستند و باید به آناه توجه داشته باشید.
  • اندازه: اندازه کمر کوله و سایز شانه ی آن بسیار مهم است و حکم سلامت ماندن فیزیک بدن شما و همچنین جلوگیری از خستگی زودرس شمارا دارد.

انتخاب کوله با در نظر گرفتن فعالیت:

کوهنوردی: دراین مدل کوله ها جای کمل بک و قمقمه آب در قسمت های درونی و بیرونی کوله در نظر گرفته شده، زیرا هیدراته ماندن در طول فعالیت کوهنوردی یکی از مهمترین عوامل جلوگیری از آسیب و خستگی زودرس میباشد، همچنین این مدل کوله ها دارای آپشنهای متفاوتی برای اندازه از اندازه کمر و عرض شانه و طول بندها میباشند، زیرا قرار است در یک فعالیت ورزشی سنگین چند ساعته همراه شما باشند و مهم است که به راحتی شکل بدن شمارا به خود گرفته و با آن یکی شوند.

کوله های صعود: این کوله ها معمولا دارای شکلی دراز هستند که در عرض باریک و در طول بلند میباشند، علت آن هم آزادی عمل بیشتر کاربر در هنگام گذر از محل های صعب العبور و باریک است همچنین وزن این کوله ها به طور یکنواخت تری به مرکز ثقل بدن وارد میشود و توانایی کنترل آن در شرایط متفاوت راحت تر است.

ضخامت بالاتر رویه و استراکچر قویتر این کوله ها نیز برای جلوگیری از آسیب دیدگی سریع در برخورد با سنگها و ابزراهای تیز و برنده میباشد.

معمولا روی این کوله ها محل هایی برای حمل راخت تر لوازم صعود، مانند کلاه و کارابین و طناب در نظر گرفته شده که علاوه بر حمل راحت آن در طول برنامه، دسترسی خوبی هم بشما میدهند تا براحتی و بدون دغدغه از آنها استفاده کنید.

بعضی ازین کوله ها میتوانند در فعالیت های متفاوت نیز استفاده شود، و به طوری ساخته شده اند که علاوه بر صعود و صخره نوردی در فعالیت های اسکی و اسنوبرد نیز بتوانید از امکانات آن استفاده کنید. زیرا فیزیک این کوله ها بسیار به هم شبیه است و دارای خواص یکسانی است.

راهنمای خرید کوله پشتی

کوله های دو:

کوله های دو با حجم های بسیار کم به بدن شما میچسبند، و معمولا وظیفه اصلی آنها حمل آب میباشد. این کوله ها طراحی شده اند تا کمترین حرکت آزادانه را در حین فعالیت شما داشته باشند تا به طبع آن کمترین خستگی و کمترین فشار را بر بدن شما وارد کنند.

اکثر کوله ها دارای محفظه کمل بک میباشند، جایی که شما میتوانید مشک آب خودرا قرار داده و بدون نیاز به درآوردن آن به وسیله لوله و شیر مخصوص در طول فعالیت آب بنوشید. جیبها طوری طراحی شده اند تا سریعترین دسترسی را به آنها داشته باشید، و برای درآوردن لواز خود کمترین وقت کشی را انجام دهید، تا بدنتان سرد نشوند.

کوله های شهری و سفری:

ویژگی اصلی این کوله ها امکانات متفاوت آن در جداسازی و حمل وسایل شماست، در این کوله ها معمولا جای لپ تاپ و تبلت، لوازم شخصی، لوازم ضروری با دسترسی سریع وجود دارد.

جیب های متفاوت و حجیم آن نیز در مکان های محتلف کوبه به شما کمک میکند به ابزارهای خود سریعا دسترسی داشته باشید.

بیشتر این کوله ها طوری طراحی شده اند تا براحتی در جاهای مختلف همانند قسمت بار هواپیما جا شوند، و شما در جابجایی و حمل آنها مشکلی نداشته باشید.

کوله های مناسب برای دوچرخه سواری:

کوله های دوچرخه معمولا کم حجم هستند و از طراح بخصوصی بهره میبرند تا در مقابل باد کمترین مقاومت را ایجاد کنند همچنین برای دوچرخه سوار بهترین آزادی عمل را در شرایط مختلف به ارمغان بیاورند.

این کوله ها دارای شکل تخم مرغی و کم عرض هستند تا آزادی عمل دست شمارا نگیرند، همچنین با انواع شیوه های حمل آب مانند مشک آب نیز سازگار میباشند. روی این کوله ها در بیرون محفظه یا بندهایی برای حمل کلاه مخصوص دوچرخه سواری قرار دارد تا در مواقع نیاز بتوانید براحتی کلاه خودرا بر روی آن قرار داده و حرکت کنید.

در انواع حرفه ای آنها تقسیم بندیهایی در جیبهای بیرون برای ابزار مخصوص دوچرخه مانند آچارها قرار دارد و این کوله ها بهترین کوله برای دوچرخه سواری تابستانه میباشند.

راهنمای خرید کوله پشتی

بک پکینگ:

اگر قصد شبمانی دارید یا طول مسیر پیمایش یا سفر شما به هرنحوی که هست طولانی است، نیاز به ابزار بیشتری دارید، کوله های حجیمتر یک روزه که معمولا در احجام ۳۰ الی ۴۰ لیتری میباشند برای این کار موجود است که تمام نیازهای شمارا پوشش میدهند و معمولا ساخته شدند تا برای اکثر فعالیت ها مناسب باشند.

اهمیت حجم کوله و انتخاب کوله مناسب برای شما با توجه به ابزارتان:

حجم کوله های روزانه بسیار متفاوت است، وقتی به اندازه کوله روزانه‌تان فکر میکنید، باید حتما تمام ابزاری را که شما و فقط شما در طول سفر و فعالیت موردنظرات همراه دارید را در ذهن بخاطر بیاورید، این ابزارها کاملا بستگی به روحیات و اخلاقیات شخصی دارد و توصیه ما به شما این است که هیچ گاه از نظر دیگران برای اندازه کوله استفاده نکنید زیرا هر فرد به شیوه خود ابزارهایش را انتخاب میکند.

کوله های لیتری:

کوله های ۱۰ لیتری و کمتر:

این کوله ها معمولا مناسب فعالیت های دو و دوچرخه سواری هستند که در آنها نیازی به حمل وسایل زیاد ندارید.

کیف کمری دیوتر مدل Pulse One 

کیف کمری دیوتر مدل Pulse One کد 39070

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر قصد شرکت در فعالیت دو دارید و وسایل مورد نیاز شما بجز اندک وسایل شخصی و کیف پول و یک قمقمه چیز دیگری نیست، بهترین گزینه این کیف کوله کمری است، که با حمل قمقمه شما در کنارتان موجب راحتی شما میشود.

کوله پشتی کوه دیوتر مدل Speedlite 10 

کوله پشتی کوه دیوتر مدل Speedlite 10 کد 33101

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این کوله پشتی مناسب افرادی است که برای کوهنوردی کوتاه و یا فعالیت دوچرخه سواری درون شهر نیاز به یک کوله مناسب دارند، با دو جیب در کناره ها میتواند براحتی قمقمه و وسایل ضروری شمارا که نیاز به دسترسی دارند نگهداری کند و درون آن محفظه ای ده لیتری برای باقی لوازم شما وجود دارد.

کوله پشتی آسپری مدل Daylite Real Red O/S

کوله پشتی آسپری مدل Daylite Real Red O/S

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کوله ۱۳ لیتری آسپری یکی از کوله های حرفه ای موجود دربازار است که برای فعالیت های روزمره درون شهر بسیار مناسب میباشد، اگر قصد شهرگردی و سفر و یا حتی پیمایش کوتاه یکروزه را دارید پیشنهاد ما به شما این کوله است، ساختار مهندسی و طراحی بهینه آن ضمانت عدم خستگی شما در طول فعالیتتان میباشد.

کوله پشتی کچوا

کوله پشتی کچوا مدل nh100-10L

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یک کوله برای نگه داشتن درون کوله اصلی شما! اگر قصد سفر به جایی را دارید و میخواهید یک کوله کوچکتر برای لوازم ضروری شهر گردیتان همراه داشته باشید، بهترین گزینه این کوله های یکروزه کچوآ است. این کوله ها با کیفیت خوب و حجم کمی که از فضای درون محموله بار شما اشغال میکنند میتوانند همیشه یار سفرهای شما باشند.

بخوانید: کیسه های ضد آب یا درای بگها، همراه شما در سفرهای تابستانه

کوله های ۱۵ تا ۲۰ لیتری

این کوله ها معمولا برای فعالیت های سنگین تر کوهنوردی و طبیعت گردی، همچنین دوچرخه سواری طراحی شده اند، جای بیشتری برای ابزار شما دارند، و در مواردی دارای بند کمری برای حمل راحت تر و فشار کمتر به ستون فقرات شما میباشند.

کوله پشتی کوه دیوتر

کوله پشتی کوه دیوتر مدل Speedlite 15 کد 33111

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این کوله از برند دیوتر، همانند مدل ۱۰ لیتری آن است، مناسب برای فعالیت های سنگین‌تر کوهنوردی، دو و دوچرخه سواری میباشد و میتوانید از جیبهای آن برای حمل قمقمه خود استفاده نمایید.

کوله پشتی کوهنوردی ۲۰ لیتری دیوتر 

کوله پشتی کوهنوردی20 لیتری دیوتر مدل فتورا

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کوله فوتورا از برند دیوتر، بیشتر جهت استفاده های شهری طراحی شده، با دسترسی های مختلف آن میتواند گزینه مناسبی برای کوله دوم سفر یا کوله کوهنوردی و پیمایش باشد، دارای بند کمری است بنابر این میتوانید وزن بیشتری را بدون نگرانی با آن حمل کنید و این از امتیازات بارز این کوله میباشد.

کوله پشتی کوهنوردی ۱۱ لیتری آسپری

کوله پشتی کوهنوردی 11 لیتری آسپری مدل تلون 11

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کوله حرفه ای آسپری ۱۱ لیتری، هرچند ظاهرا در این دسته بندی قرار نمیگیرد، اما طراحی این کوله برای فعالیت های سنگین تر است، بند کمری آن و شاسی با طراحی بهینه باعث شده تا راحتی این کوله با هیچ کوله دیگری قابل قیاس نباشد و ما به شما تضمین میکنیم یکی از راحت ترین کوله هایی خواهد بود که در طول عمرتان استفاده کردید.

پشتی توری، قابلیت حمل مشک آب و همچنین توری جلویی برای اتصال ابزار مانند کلاه سنگ نوری یا دورچه سواری این کوله را برای اکثر فعالیت های شما بهینه میکند.

بخوانید: بهترین چراغ پیشانی برای کوهنوردی و کمپینگ

کوله های ۲۰ لیتر و بالاتر

این کوله ها معمولا تخصصی تر میباشند و دارای بندهای انتقال بار روی بند شانه ای و روی کمر هستند. از آنها میتوانید در اکثر فعالیت های خود استفاده کنید و از جمله خصوصیات آنها تقسیم بندی خوب محفظه های بار میباشد تا وسایل خود را به صورت منظم و دسته بندی شده قرار بدهید.

کوله پشتی کوهنوردی ۲۸ لیتری دیوتر مدل FUTURA Blue

کوله پشتی کوهنوردی 28 لیتری دیوتر مدل FUTURA Blue

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کوله ۲۸ لیتری دیوتر فوتورا، هم مناسب کوهنوردی است هم مناسب سفرهای درون شهری، حجم بالای آن و ظاهر زیبای آن میتواند شما را در اکثر برنامه های همراهی کند. ازین کوله میتوانید در برنامه های طبیعت گردی یک شبه خود نیز استفاده کنید، اگر اهل ریخت و پاش نیستید و باوسایل کم هم میتوانید به سفر بروید.

کوله پشتی نیچرهایک مدل NH18F007-D25L

کوله پشتی نیچرهایک مدل NH18F007-D25L

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کوله ۲۵ لیتری نیچرهایک، برای فعالیت های حرفه ای در آب طراحی شده، دره نوردی، رفتینگ و پیمایش رودخانه از جمله مواردی است که میتوانید روی کوله ۲۵ لیتری نیچرهایک حساب کنید. از ویژگی های این کوله ضد آب بودن ۱۰۰ درصد آن است و عدم نگرانی شما در خیس شدن وسایلتان، همچنین در داخل کوله محفظه هایی برای قرار گیری وسایل شما قرار گرفته اند.

کوله پشتی کوهنوردی ۳۰ لیتری هاسکی 

کوله پشتی کوهنوردی30 لیتری هاسکی مدل دو کاره

مشاهده این محصول در دیجی کالا

یک گزینه خوب برای سفر های شما کوله پشتی هاسکی دو کاره است، که هم کار کیف کمری و هم کوله را انجام میدهد. درزمانی که نیازی به کوله ندارید میتوانید به راحتی قسمت انتهایی کوله را جدا کرده و بدون نیاز به حمل بار اضافه به گردش بپردازید. این کوله پشتی با ۳۰ لیتر گزینه مناسبی برای سفر های یکروزه شما میباشد.

بخوانید: ۶ چادر حرفه ای مناسب برای انواع سفرهای طبیعت گردی و بک پکینگ

کوله پشتی های حجیم یک روزه

اگر لوازم شما برای فعالیت ورزشیتان بیشتر از حدی است که بتوان با کوله های ۲۰ الی ۳۰ لیتری حمل کرد، بهترین گزینه برای شما کوله های متوسطی هستند که بار را به خوبی بر روی مفاصل پای شما هدایت میکنند تا از اسیب بدنی به شما جلوگیری شود

کوله پشتی کوهنوردی ۳۳ لیتری آسپری 

کوله پشتی کوهنوردی 33 لیتری آسپری مدل تلون 33

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کوله پشتی ۳۳ لیتری آسپری یک گزینه مناسب برای این موضوع میباشد، امکان اتصال کمل بک، جیب های جانبی، جیب کمری و محفظه های روی درب کوله همگی از امکاناتی است که تجربه شمارا از سفر لذت بخش تر کرده و به شما کمک میکنند از برنامه ورزشی خود لذت ببرید.

برچسب ها

ابراهیم موسوی

خسته از زندگی شهری و عاشق طبیعت بکر خدا، هروقت فرصتی باشه کولمو برمیدارم و میزنم به جاده، علاقمند به پیمایش در مسیر های بلند و شبمانی‌‌های طولانی هستم، در بین دوستانم معروفم که اگر ولش کنی بعدش باید بری و تو جنگل دنبالش بگردی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن