ساعت و مچ بند هوشمند

مچ بند هوشمند Charge 3 یا Versa؟ کدام مچ‌بند فیت بیت بهتر است؟

زمانی که درباره مچ‌بندهای هوشمند صحبت می‌کنیم، شرکت Fitbit گزینه‌های زیادی در اختیار ما قرار می‌دهد؛ Alta HR و Charge 3 برای کسانی که به ردیابی و بررسی فعالیت‌های ورزشی نیاز دارند و مدل‌های Ionic و Versa برای کسانی که به ساعت‌ها و مچ‌بندهای هوشمند علاقه دارند. در این مقاله به بررسی و مقایسه دو مدل از مشهورترین دستگاه‌های Fitbit یعنی Charge 3 و Versa در تمامی حوزه‌ها می‌پردازیم.

مدل Charge 3 جذاب است ولی Versa تا حد زیادی به یک ساعت هوشمند شباهت دارد

Charge 3 یا Versa

مدل Charge 3 مشابه بسیاری از دستگاه‌های ردیاب فعالیت‌های ورزشی است؛ یک بند ساده به همراه یک دکمه فیزیکی در کنار آن.

هر دو این دستگاه‌ها صفحه نمایش لمسی دارند. صفحه نمایش Charge 3‌ مونوکروم است و صفحه نمایش Versa ال‌سی‌دی رنگی است. به راحتی می‌توانید بین تنظیمات و گزینه‌های مختلف با حرکت انگشت جابجا شوید و برای برگشتن هر مرحله از دکمه‌های فیزیکی استفاده کنید. Charge 3‌یک دکمه و Versa سه دکمه فیزیکی دارد. می‌توانید با استفاده از برنامه Fitbit می‌توانید تم‌ها را عوض کنید و ظاهر دستگاه را تغییر دهید.

در زمان استفاده از این دستگاه‌ها، Charge 3 در مقابل نور آفتاب عملکرد خوبی ندارد و ممکن است کاربر را اذیت کند. ولی Versa تجربه کاربری بهتری ایجاد می‌کند.

برنده: مساوی، انتخاب بر اساس سایز انجام می‌شود.

ویژگی‌های ردیابی فعالیت‌های ورزشی در هر دو دستگاه مشابه است

Charge 3 یا Versa

هر دو این دستگاه‌ها سنسور ضربان قلب، سنسور کنترل و ردیابی وضعیت خواب و کنترل سلامتی بانوان دارند و همچنین هر دو تا عمق ۵۰ متر ضد آب هستند. هیچ کدام از این دستگاه‌ها سنسور داخلی GPS ندارند. بنابراین اگر بخواهید تعداد قدم، ارتفاع و مسیر حرکت خود را ردیابی کنید، نیاز است تا موبایل خود را همراه داشته باشید.

هر دو مدل توانایی تشخیص خودکار نوع فعالیت ورزشی را دارند. کاربر می‌توانید با مشخص کردن هدف، در زمانی که کالری، مسافت و یا هر فاکتور دیگر از حد مشخص شده عبور کرد، مچ‌بند اعلام رسیدن به هدف را بدهد.

Charge 3 به شما این قابلیت را می‌دهد که ۶ نوع فعالیت ورزشی را در صفحه اصلی به عنوان میانبر قرار دهید. این عدد در مدل Versa هفت عدد است. کاربر می‌تواند با استفاده از برنامه Fitbit 19 مدل متفاوت حرکت ورزشی را انتخاب کند. همچنین این دستگاه در طول روز یادآوری می‌کند که چه مقدار تا رسیدن به هدف باقی مانده است.

بند پلاستیکی هر دو دستگاه برای ورزش مناسب است و اصلا در زمان عرق کردن کاربر را اذیت نمی‌کند.

با توجه به صفحه بزرگ‌تر Versa، فاکتورهای اندازه‌گیری بیشتری از فعالیت ورزشی خود را می‌توانید مشاهده کنید. همچنین می‌توانید تعدادی از فعالیت‌های ورزشی خود را از طریق خود مچ‌بند هوشمند ببینید و نیازی نیست حتما به نرم‌افزار Fitbit در موبایل مراجعه کنید.

در استفاده‌های مختلف، مشاهده شده است که سنسور ضربان قلب Charge 3 تا اندازه‎‌ای خطا داشته است و این می‌تواند یک نکته بسیار منفی برای این دستگاه باشد.

به طور کلی فاکتورهای اندازه‌گیری Fitbit با نرم‌افزار سلامتی iOS همخوانی ندارند. پس به خاطر داشته باشید که اگر کاربر iOS هستید، در استفاده از این دستگاه به مشکل برخورد خواهید کرد.

برنده: Versa

هر دو ویژگی‌های ساعت هوشمند را دارند اما Versa چند مورد بیشتر دارد

Charge 3 یا Versa

خواندن اعلان‌ها در هر دو دستگاه ساده است و هم کاربران اندروید و هم کاربران iOS می‌توانند متن اعلان را بخوانند ولی فقط کاربران اندروید قاد هستند پاسخ‌های سریع به این اعلان‌ها بدهند. این پاسخ‌ها از طریق برنامه Fitbit قابل تغییر و شخصی‌سازی هستند.

Versa تنها مدلی است که فضای ذخیره موسیقی دارد. این دستگاه می‌تواند تا حدود ۳۰۰ قطعه موسیقی را در خود جای دهد ولی فرآیند انتقال این موسیقی‌ها به Versa کمی مشکل است. باید اطمینان داشته باشید که هم کامپیوتر و هم دستگاه مچ‌بند شما به یک شبکه Wi-Fi متصل هستند و سپس با استفاده از یک برنامه بر روی کامپیوتر، این انتقال را انجام دهید.

برنده: Versa

طول عمر باطری در Charge 3 بهتر است

Charge 3 یا Versa

مشاهده Charge 3 در دیجی کالا

در این بخش رقابت خاصی وجود ندارد چرا که دستگاه Charge 3 شش الی هفت روز کامل را بدون نیاز به شارژ مجدد پوشش می‌دهد در حالی که Versa تنها چهار روز شارژدهی دارد. هر دو دستگاه با استفاده از کابل‌های مخصوص شارژ می‌شوند.

برنده: Charge 3

قیمت‌ها چه تفاوتی دارند؟

Charge 3 یا Versa

مشاهده Versa در دیجی کالا

هر دو این دستگاه‌ها را می‌توانید با قیمتی مشابه و یا بیشتر و کم‌تر (با توجه به مدل و لوازم جانبی) تهیه کنید. بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین نیز این دستگاه‌ها را با تخفیف خوبی به فروش می‌رسانند.

برنده: مساوی

کدام دستگاه بهترین مچ‌بند Fitbit است؟

اگر می‌خواهید بدانید کدام دستگاه بهترین مچ‌بند Fitbit است و به دنبال این هستید که بدون سر و صدا بتوانید ضربان قلب و فعالیت ورزشی خود را بررسی کنید، بهترین گزینه Charge 3 است. این دستگاه باطری را به خوبی حفظ می‌کند و می‌توانید به راحتی اعلان‌های گوشی خود را ببینید.

اما اگر می‌خواهید یک ساعت هوشمند با صفحه نمایش بزرگ و ظاهری شیک‌تر داشته باشید و از ویژگی‌های زیاد لذت می‌برید، بهتر است Versa را تهیه کنید.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن