ساعت و مچ بند هوشمند

بررسی و خرید ساعت هوشمند فیت بیت مدل Fitbit Charge 6

بهترین ردیاب تناسب اندام موجود در بازار با Google Maps، YouTube Music و Google Wallet داخلی بهتر شده است. دکمه کناری نیز بازگشته است که حرکت در اطراف ساعت را آسان‌تر می‌کند و حالت‌های تمرینی جدیدی نیز وجود دارد.

مزایا

  •  برنامه های گوگل
  • پخش جریانی ضربان قلب را به Peloton، NordicTrack و Tonal امکان پذیر می کند سنسور ضربان قلب دقیق تر
  •  دکمه کناری برگشته است

معایب

  • سازگاری با اسپاتیفای وجود ندارد
  • هنوز در برخی از حالت های ورزشی محدود است.

برای مدتی طولانی، Fitbit Charge محبوب ترین ردیاب تناسب اندام این برند بوده است که دارای GPS داخلی و تعدادی ویژگی های ردیابی سلامت پیشرفته در یک بسته مقرون به صرفه است. Charge 6 تفاوتی ندارد. این اولین ردیاب تناسب اندام است که تمام برنامه های اصلی Google را در خود ساعت، از جمله Google Maps و Google Wallet، تعبیه کرده است.

طراحی

از نظر ظاهری، ظاهر Charge 6 در مقایسه با Charge 5 تغییر چندانی نکرده است. شما یک صفحه نمایش رنگی زیبا و روشن دریافت می کنید و دستگاهی که دارای منحنی های ملایم است و به طور یکپارچه با بند آن ترکیب می شود. خوشبختانه Fitbit دکمه کناری لمسی را در Charge 6 معرفی مجدد کرده است. در Charge 5، شما فقط با ضربه زدن یا کشیدن انگشت روی صفحه نمایش حرکت می کردید. در حالی که اکثر تعاملات شما با Charge 6 همچنان شامل کشیدن انگشت و ضربه زدن خواهد بود، اکنون می توانید دکمه کناری را فشار دهید تا به صفحه اصلی ساعت برگردید. اگر یک فعالیت را شروع کرده اید، فشار دادن دکمه به شما امکان می دهد صفحه نمایش را تغییر دهید تا معیارهای مختلفی را برای آن فعالیت نشان دهد.

Fitbit Charge 6

یک کابل شارژ مغناطیسی اختصاصی که به قسمت زیرین دستگاه متصل می شود، همراه با Charge 6 ارائه شده است.

عملکرد و ردیابی فعالیت ها

برای کسی که به پوشیدن ساعت‌های GPS بسیار بزرگ‌تر عادت کرده است، خواندن صفحه نمایش کوچکتر Charge 6 در هنگام دویدن بسیار دشوارتر است. صفحه نمایش Charge 6 سرعت شما را به عنوان بزرگترین رقم نشان می دهد و بالاتر از آن، با اعداد بسیار کوچک، فاصله شما است. با این اوصاف، اگر برای ماراتن تمرین می کنید، این ساعت را نمی خرید – در عوض، می خواهید در یکی از بهترین ساعت های موجود در بازار سرمایه گذاری کنید. با این حال، اگر به دنبال دستگاهی برای ردیابی گام‌ها، کالری، خواب و دویدن خود هستید، این انتخاب مناسبی است.

مانند Charge 5، کار با Charge 6 هنگام استفاده از دستکش یا با انگشتان خیس یا عرق کرده نیز بسیار دشوار است.

با این اوصاف، یکی از پیشرفت‌های بزرگ در مقایسه با Fitbit Charge 5 این است که دیگر مجبور نیستید بین شش پروفایل ورزشی محدودتر در خود ردیاب انتخاب کنید. اکنون می‌توانید لیست کامل ۳۸ حالت ورزشی مختلف را از مچ خود ببینید، به این معنی که اگر می‌خواهید برای اولین بار Indoor Climbing را امتحان کنید، نیازی به هدر دادن وقت برای سازماندهی مجدد لیست یا رفتن به برنامه Fitbit ندارید. همچنین اکنون می‌توانید هشدارهای سرعت را برای پیاده‌روی، دویدن و دوچرخه‌سواری از مچ خود تنظیم کنید، به جای اینکه مجبور باشید به دنبال تلفن هوشمند خود باشید.

Fitbit Charge 6

در مجموع، Fitbit Charge 6 در اکثر حالت‌های ردیابی تناسب اندام بسیار دقیق است. مطمئناً، به اندازه ردیاب‌های Garmin Forerunner 265 و Apple Watch Ultra 2 پیشرفته نیست ، اما ادعایی هم ندارد، و اگر به دنبال یک ردیاب تناسب اندام برای به‌دست آوردن دید بهتر از سطوح تناسب اندام کلی خود هستید، نکات مثبت زیادی از Charge 6 دریافت خواهید کرد.

ردیابی خواب

یکی دیگر از معیارهای کلیدی که در ردیابی سلامت شما اهمیت دارد، خواب است. Charge 6  دارای همان سنسور پالس اکسیمتر SpO2 است تا به شما در درک بهتر الگوهای خواب خود کمک کند. مانند مدل‌های قبلی، Charge 6 دارای تمام معیارهای استاندارد ردیابی خواب Fitbit است، اگرچه، در خود ردیاب، تنها می‌توانید زمان خواب کلی و امتیاز خواب خود را از شب گذشته مشاهده کنید. در برنامه Fitbit، می‌توانید امتیاز خواب، مراحل خواب خود را مشاهده کنید و زنگ بیدار شدن هوشمند تنظیم کنید، با این حال، برای دریافت داده‌های خواب اضافی، مانند تجزیه و تحلیل چرخه‌های خواب عمیق، سبک و REM، باید کاربر Premium باشید.

اکنون با Google بیشتر

اگر می‌خواهید از جدیدترین ردیاب Fitbit استفاده کنید، باید حساب Fitbit خود را به حساب Google تغییر دهید. می خواهید با استفاده از Charge 6 وسایل را خریداری کنید؟ Fitbit Pay با Google Wallet جایگزین شده است.

Fitbit Charge 6

همچنین می‌توانید پخش موسیقی را در Charge 6 کنترل کنید. این خوب است، اما جای تأسف دارد که تنها با YouTube Music متعلق به Google کار می‌کند و نه برنامه‌های موسیقی شخص ثالث مانند Spotify – ویژگی که قبل از اعطای مالکیت به گوگل در برخی از دستگاه‌های Fitbit در دسترس بود. همچنین برای اولین بار برای این برند این ساعت با Google Maps نیز ادغام شده است.

عمر باتری

Fitbit می‌گوید Charge 6 باید تا هفت روز قبل از نیاز به شارژ مجدد دستگاه دوام بیاورد. پس از یک روز (بدون استفاده از GPS)، باتری ساعت ۱۵ درصد کاهش می یابد. یک دویدن ۳۰ دقیقه‌ای با استفاده از GPS گروه، ۱۰ درصد دیگر از عمر باتری را کاهش میدهد. یکی از ویژگی‌های هوشمندانه این است که می‌توانید Charge 6 را برای استفاده از GPS گوشی خود تنظیم کنید تا در صورت نزدیک نبودن به گوشی، به طور خودکار به GPS داخلی آن تغییر دهد.

نتیجه گیری

Fitbit Charge 6 قطعاً یکی از بهترین ردیاب‌های تناسب اندام موجود در بازار برای اکثر افراد است. ارتقاءهای انجام شده در Fitbit Charge 5، یعنی افزودن مجدد دکمه کناری و برنامه‌های Google، یک ردیاب تناسب اندام عالی را حتی بهتر کرده است. اگر می‌خواهید بین این و Fitbit Inspire 3 کمی ارزان‌تر تصمیم بگیرید، بد نیست کمی بیشتر هزینه کنید و برای GPS داخلی و حالت‌های تمرین اضافی در Fitbit Charge 6 سرمایه‌گذاری کنید. اگر به دنبال ساعت هوشمند پیشرفته تری هستید، بهترین گزینه این است که هزینه بیشتری بپردازید و به سراغ Fitbit Sense 2 بروید که قطعاً بسیار پیشرفته‌تر است.

Fitbit Charge 6

در نهایت، اگر یک دونده اختصاصی هستید، این ردیاب برای شما مناسب نیست (و در حقیقت هیچ ردیاب تناسب اندامی برای شما مناسب نیست). بهتر است بیشتر هزینه کنید و Garmin Forerunner 55 را بخرید که در هنگام اجرا بسیار کاربرپسندتر است و همچنان به شما امکان می‌دهد چندین مورد ورزشی و خواب خود را ردیابی کنید، تمرینات پیشنهادی را مشاهده کنید و داده‌های بازیابی دقیق دریافت کنید.

رتبه‌ی محصول

ارزش خرید - ۸٫۳

۸٫۳

نمره نهایی

در نهایت، اگر یک دونده اختصاصی هستید، این ردیاب برای شما مناسب نیست (و در حقیقت هیچ ردیاب تناسب اندامی برای شما مناسب نیست). بهتر است بیشتر هزینه کنید و Garmin Forerunner 55 را بخرید که در هنگام اجرا بسیار کاربرپسندتر است و همچنان به شما امکان می‌دهد چندین مورد ورزشی و خواب خود را ردیابی کنید، تمرینات پیشنهادی را مشاهده کنید و داده‌های بازیابی دقیق دریافت کنید.

User Rating: ۴٫۶۵ ( ۱ votes)

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا