بازار

۹ بازی رومیزی برای گذراندن وقت در دور همی‌ها

رومیزی یا بردگیم‌ها این روزها خیلی محبوبند و حتی کافه‌ها و مکان‌های مخصوصی برای بازی کردنشان در نظر گرفته شده‌است. شاید علت پرطرفدار شدن این بازی‌ها این باشد که برای چند ساعت هم که شده شما را از فضای مجازی و موبایل‌هایتان دور می‌کند و می‌توانید در کنار دوستانتان اتفاقات هیجان‌آوری را تجربه کنید. بازی رومیزی به بازیهایی گفته می‌شود که معمولا دارای یک صفحه، تعدادی مهره و کارت و تاس هستند و از ۲تا ۶ نفر می‌توانند آن را همزمان بازی کنند. این بازی‌ها دارای قوانین و خط داستانی مخصوصی هستند و نیاز به دقت زیادی دارند، سبک بیشتر آن‌ها هم استراتژیک است. در این لیست تعدادی از محبوبترین بردگیم‌ها را معرفی کرده‌ایم.

بازی دورهمی مدل شب مافیا

بازی دورهمی مدل شب مافیا

مشاهده این محصول در دیجی کالا

همه با بازی مافیا آشنایی داریم و در جمعهای زیادی آن را بازی کردهایم. شب مافیا نسبت به بازی کلاسیک مافیا، پیچیده تر و طولانی‌تر است، اما ویژگی‌هایی دارد که آن را متمایز و جالب‌تر می‌کند. تا حالا شده مافیا بازی کنی و چندبار پشت هم، شهروند ساده بشی؟ حوصله‌ت سر بره و احساس کنی که نقش آن‌چنانی توی بازی نداری؟ در شب مافیا، هر بازیکن یک نقش منحصر به فرد دارد. یعنی هیچکس نقش معمولی و ساده ندارد و هر بازیکن، تاثیر مهمی در روند بازی خواهد داشت. برخلاف حالت کلاسیک که بازیکنان فقط در شب کارهای خاصشان را انجام می‌دهند، در این بازی بسیاری از شخصیت‌ها در روز دارای قابلیت‌های خاصی هستند. این امر باعث می‌شود قابلیت‌های بازی محدود به شب نشده و هر لحظه منتظر اتفاقی در بازی باشید. نحوه رأی گیری در شب مافیا متفاوت است و طوری طراحی شده است که هم هیجان بازی را بالا ببرد، هم اینکه بازی مرموزتر شود، علاوه بر کارتهای شخصیت ، چند نوع کارت هم به بازی اضافه شده است که حال و هوای بازی را جالب‌تر می‌کند.

بازی فکری هوپا مدل دژ

بازی فکری هوپا مدل دژ

مشاهده این محصول در دیجی کالا

بازی دژ، یک بازی کارتی و استراتژیک است که در عین سادگی عمق بسیار بالایی داشته و شما را به تفکر، دقت و مبارزه وادار می‌کند. در بازی کارتی «دژ» هدف هر بازیکن، ساختن شهر خود و قدرتمند کردن آن با برج و بارو است. در این بازی، هر بازیکن می‌تواند در ابتدای هر دور از بازی، نقشی را مخفیانه انتخاب کرده و در ادامه آن دور بازی، از مزایای آن نقش استفاده ببرد. هر کدام از نقش‌های این بازی ویژگی منحصر بفردی را دارا هستند، به عنوان مثال انتخاب نقش «راهزن» به بازیکن این امکان را می‌دهد تا پول‌های بازیکن دیگری را بدزدد و یا با انتخاب نقش «سردار» می‌تواند به ساختمان‌های شهر بازیکنان دیگر حمله کرده و آن‌ها را نابود سازد. بازیکنان در طی بازی با حدس زدن هویت بازیکنان دیگر بر اساس اطلاعات موجود، تلاش می‌کنند تا اموال و شهر خود را از گزند بازیکنان دیگر مصون داشته و همزمان ساخت و ساز خود را در شهرشان گسترش دهند. برنده بازی بازیکنی است که در نهایت شهر پرقدرت‌تری از دیگر بازیکنان بسازد و ثروت بیشتری را گرد آورد.

بازی فکری جومانجی

بازی فکری جومانجی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

بازی جومانجی دنیایی است که شما را تعقیب می‌کند و تمامی اتفاقهای ناگهانی فقط با پرتاب تاس شروع می شوند.در این بازی مهیج کروکودیل ها، نمساح ها و حیوانات دیگر ناگهان حمله کرده و بازیکن را می قاپند. یک مهره را به عنوان مهره اختصاصی خود انتخاب کرده و قدم در این بازی مهیج و خطرناک بگذارید. شما بایستی کارتهای ریتمیک که معماها به صورتی شعر گونه نوشته شده اند را تفسیر کنید و خود را برای بلاهای ناگهانی آماده کنید. از تاس هشت وجهی برای نجات بازیکن قبلی استفاده کنید. اگر نتوانید بازی را به پایان ببرید، جنگل برای همیشه شما را می‌بلعد. تنها راه برای خارج شدن از بازی تمام کردن بازی است، تنها در آن صورت است که خطرات بازی و جنگل به پایان می‌رسد.

بازی فکری زیر خاکی

بازی فکری زیر خاکی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

بازی کارتی زیرخاکی یک بازی رومیزی سریع و سرگرم‌کننده است که در آن بازیکنان در تلاش برای کسب بیشترین اشیای عتیقه، شانس خود را تا مرز شجاعتشان پیش می‌برند!

در این بازی بازیکنان تلاش می‌کنند تا کارت‌های بیشتری را از دسته‌ی کارت زیرخاکی رو کنند و گنج‌های بیشتری به دست بیاورند. ولی مشکل اینجاست که اگر کارتی تکراری رو کنند بلافاصله نوبتشان تمام می‌شود. اگر جرات داری یک کارت دیگر بکش! هر بازیکن در نوبت خود باید از دسته‌ی زیرخاکی، کارت رو کرده و به رو کنار هم قرار دهد. بازیکن تا زمانی که بخواهد می‌تواند کارت رو کند ولی هر زمانی که کارت تکراری رو کند بلافاصله می‌سوزد و نوبتش رد می‌شود. اگر قبل از اینکه بسوزد، کارت رو کردن را متوقف کند، می‌تواند هر چه رو شده را برای خود جمع‌آوری کند.

بازی فکری آوای باران مدل گنج های پنهان لوتوس

بازی فکری آوای باران مدل گنج های پنهان لوتوس

مشاهده این محصول در دیجی کالا

بازی گنج‌های پنهان لوتوس یک بازی مشارکتی ۲ تا ۵ نفره است که در آن بازیکنان با یکدیگر رقابت نمی‌کنند، بلکه برای رسیدن به یک هدف مشترک با یکدیگر همکاری می‌کنند.

اگر برنده بشوند همه باهم برنده می شوند و اگر ببازند همه با هم می بازند. در واقع بازی فکری گنج های پنهان لوتوس یک بازی کارتی سبک همکاری و مشارکتی است که بازیکنان در اون تلاش می‌کنند تا با کمک همدیگر و با هم فکری هم و با کمک گرفتن از نشانه های لوتوس همه گنج‌های مخفی هخامنشیان رو پیدا کنند قبل از اینکه این طلسم ها بسوزد و به رنگ سیاه در بیاید.

بازی کارتی افتر ۵ گیمز مدل کودتا

بازی کارتی افتر 5 گیمز مدل کودتا

مشاهده این محصول در دیجی کالا

آينده‌اي نه‌چندان‌دور يک طبقه‌ي اشرافي جديد، متشکل‌از مديران عامل چندمليتي سودجو، حکومت را در دست گرفته‌است. آزمندي آن‌ها و تسلط بي‌چون‌وچراي‌شان بر اقتصاد، زندگي مردم را در فقر و نااميدي فرو برده‌است. اما از دل توده‌هاي مردم تحت ‌فشار، يک گروه پارتيزاني زيرزميني با هدف براندازي حکام فاسد، قد علم کرده‌است. تلاش‌هاي اين شورشيان، باعث به‌وجود آمدن دودستگي، نفاق و ضعف در مجامع حکومتي امپراتوري جديد شده و اين حکومت فاسد را در آستانه‌ي فروپاشي قرار داده‌است. اما اين اغتشاشات، براي شما، به‌عنوان يکي‌از اعضاي بلندمرتبه‌ي دولت، فرصتي است مغتنم تا با ايجاد انحراف، تطميع و فريب‌کاري، راه خود را به‌سوي قدرت مطلق، باز کنيد! براي تحقق اين هدف، بايد نفوذ رقباي خود را از بين برده و آن‌ها را به ناکجاآباد، تبعيد کنيد! در اين روزگار ملتهب، تنها يکي ‌از شما مي‌تواند دوام بياورد.

Splendor بازی فکری اسپیس کابویز مدل

Splendor بازی فکری اسپیس کابویز مدل

مشاهده این محصول در دیجی کالا

در این بازی استراتژیک -که بر مبنای جمع‌آوری توکن‌های مختلف و سپس خریداری کارت‌ها و در نهایت، ارتقاء کارت‌ها شکل می‌گیرد- شما، نقش بازرگانان ثروتمند دوران رنسانس را ایفا می‌کنید و باید با استفاده از منابع اولیه‌ای که در اختیار دارید، معادن ارزشمند و سیستم‌های حمل‌ونقل را از آن خود کرده و با به‌کارگیری صنعتگران و هنرمندان، سنگ‌های قیمتیِ خام را تراش داده و به جواهراتی گران‌بها تبدیل کنید.

Risk بازی فکری مدل

Risk بازی فکری مدل

مشاهده این محصول در دیجی کالا

ریسک یک بازی تخته‌ای محبوب و قدیمی است که در سبک استراتژی نوبتی ساخته شده . بازی کردن ریسک هم به مهارت وابسته است و هم به شانس. در حالی که در بازی هدف بسیار ساده‌ای دارید، برای رسیدن به آن باید تاکتیک‌های مختلفی را پیش بگیرید. هدف بازی، فتح تمام دنیا است.بازی‌کننده‌ها باید با نابود کردن دیگران، حکومت‌شان را روی نقشه‌ی بازی گسترش دهند.هر بار که ریسک را بازی می‌کنید، با تاکتیک‌های مختلفی مواجه می‌شوید. دو تا شش نفر می‌توانند به صورت همزمان پای یک تخته‌ی ریسک بازی کنند.نقشه‌ی بازی به ۴۲ ناحیه‌ی مختلف تقسیم شده است. بازی‌کننده‌ها هر کدام از نقطه‌ای شروع و سعی می‌کنند تا مناطق اطراف‌شان را به دست بگیرند.

Azul بازی فکری نکست موو مدل

Azul بازی فکری نکست موو مدل

مشاهده این محصول در دیجی کالا

پرتغالی‌ها، پس‌از آن‌که پادشاه‌شان در بازدیدش از کاخ افسانه‌ای الحمراء در جنوب اسپانیا، شیفته‌ی کاشی‌های سرامیکی آبی و سفید، موسوم به آزوله‌ژو شد -که یادگار اعراب مسلمان در جنوب اروپا هستند- استقبالی فوق‌العاده از این کاشی‌های زینتیِ زیبا کردند. پادشاه که مسحور و مقهور زیبایی کاخ همتای اسپانیایی خود شده بود، بلافاصله دستور داد که دیوارهای داخلی کاخ او در پرتغال نیز باید با چنان کاشی‌هایی زینت داده شوند.

بردگیم آزول، شما را -در نقشِ یک هنرمند کاشی‌کار و برای آراستنِ دیوارهای کاخ پادشاهی – به پرتغال می‌برد، اگر در یک دور از بازی، دستکم یکی‌از بازیکنان موفق شود یک ردیف افقی از ۵ کاشی به‌هم‌پیوسته، در دیوار خود تشکیل دهد، در پایان آن دور، بازی به پایان می‌رسد. ساخت الگوهای ویژه، امتیازات بیش‌تری را نصیب بازیکنان خواهد کرد .

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن