مادر و کودک
کمپین اول مهر

کتاب و وسایل کمک آموزشی برای پایه‌ی اول دبستان

ورود به مدرسه نه تنها برای دانش آموزان تغییری بزرگ است بلکه والدین را نیز با چالشی جدید و سخت روبرو می‌کند. این سال در زندگی دانش آموز بسیار مهم است زیرا می‌تواند او را به مدرسه و درس علاقه‌مند کند و یا او را برای همیشه از محیط‌های آموزشی زده کند. اینجاست که نقش والدین پررنگ می‌شود. آن‌ها می‌توانند با آموزش‌هایی در منزل، عملکرد فرزند خود را در مدرسه قوی‌تر کنند و بنابر اینکه کودک در چه زمینه‌ای نیاز به کمک دارد، ابزارهای و کتاب‌های گوناگونی وجود دارد و والدین می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

توصیه می‌کنیم قبل از شروع سال تحصیلی والدین چند نکته‌ی کوچک را به کودکان خود توضیح دهند و با آن‌ها تمرین کنند تا دانش آموزان تجربه‌ی بهتری از مدرسه داشته باشند. این نکات لازم نیست مباحث پیچیده‌ی درسی باشد، بلکه اجازه گرفتن قبل از خروج از کلاس، نحوه پوشیدن و درآوردن کاپشن و کلاه، نگهداری از دفتر و کتاب و نوشت افزارها، رفتار با هم‌کلاسی‌ها و احترام به معلم است. مطمئن باشید اگر فرزند شما این نکات ریز را نداند و سرکلاس رفتاری مغایر با جمع بکند ممکن است همان لحظه فشاری روانی برای او ایجاد کند و لذت یادگیری و مدرسه را به طور کلی از دست بدهد.

اما در این مطلب تمرکز ما بر موارد درسی و ابزارهای آموزشی است و لیستی از بهترین‌ها درست کرده‌ایم تا دانش آموزان و والدین بتوانند بهترین تجربه را از کلاس اول دبستان داشته باشند و بدون مشکل مراحل دیگر را پشت سر بگذارند.

نرم افزار آموزشی

این نرم‌افزار با ایجاد محیطی شاد و جذاب برای کودکان، تمام نکات و دروس سال اول ابتدایی را به دانش آموزان یاد می‌دهد. تمرین‌هایی در قالب بازی، زنگ ورزش و کلاس‌هایی جذاب از ویژگی‌هایی هستند که این نرم‌افزار دارد و می‌تواند در یادگیری کودکانی که خیلی زود خسته می‌شوند کمک کننده باشد. با توجه به اینکه این نرم‌افزارها در کامپیوتر اجرا می‌شود والدین باید تمام مدت کنار دانش آموزان باشند و بر آن‌ها نظارت کنند. همچنین این نرم‌افزار می‌تواند به تنهایی برای والدین هم کمک کننده باشد و با نگاه کردن به آن بفهمند باید انتظار چه چیزهایی را در سال تحصیلی جدید داشته باشند و قرار است به کودکان آن‌ها که برای اولین بار به مدرسه می‌روند چه چیزهایی آموزش داده شود.

نرم افزار آموزش پایه اول دبستان نشر میشا و کوشا

نرم افزار آموزش پایه اول دبستان نشر میشا و کوشا

مشاهده این محصول در دیجی کالا

فلش کارت

فلش کارت نیز یکی دیگر از ابزارهای بسیار عالی برای یادگیری است و هر کسی در هر مقطعی از دبستان تا دکتری می‌تواند از فلش کارت استفاده کند. این کارت‌ها می‌تواند ابزاری بسیار ایده‌آل برای پرسش و پاسخ والدین و دانش آموزان باشد و همچنین دانش آموزان نیز می‌توانند درس‌های خود را با این کارت‌ها مرور کنند.

فلش کارت علوم اول دبستان نشر جهان رایانه

فلش کارت علوم اول دبستان نشر جهان رایانه

مشاهده این محصول در دیجی کالا

فلش کارت بهیاد مدل الفبای فارسی

فلش کارت بهیاد مدل الفبای فارسی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

بسته‌های آموزشی

این بسته‌ها حاوی موارد آموزشی مخلتفی است و با توجه به درس مورد نظر، هر آنچه دانش آموز و والدین برای یادگیری و یاد دادن مبحث نیاز داشته باشند را فراهم می‌کند.

بسته ریاضی اول دبستان بازی یار 

بسته ریاضی اول دبستان بازی یار مدل 24

مشاهده این محصول در دیجی کالا

ویدئوهای آموزشی

این ویدئوهای آموزشی که قابل پخش در تلوزیون‌ها و کامپیوترها هستند ابزاری مناسب برای کودکانی است که تمرکز کافی ندارند. این فیلم‌ها با توجه به کتاب‌های پایه‌ی اول تهیه شده‌اند و نکات آموزشی لازم را در قالب ویدئو به والدین و دانش آموزان عرضه می‌کنند. اما بهتر است قبل از تهیه‌ی این ویدئوها حتما با معلم فرزند خود مشورت کنید.

آموزش تصویری ریاضی فارسی علوم اول دبستان نشر مداد

آموزش تصویری ریاضی فارسی علوم اول دبستان نشر مداد

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کتاب‌‌های آموزشی

گسترده‌ترین و محبوب‌ترین ابزارهای آموزشی در چندین قرن گذشته، استفاده از کتاب بوده است. کتاب با وجود سادگی جاذبه‌ای دارد که شاید نرم‌افزارها و اسباب‌بازی‌ها نداشته باشند و بهترین وسیله برای یادگیری نیز کتاب است. زیرا ذهن کودک را فقط و فقط روی خود متمرکز می‌کند. کتاب‌های زیادی برای پایه‌ی اول دبستان وجود دارد و بسیاری از آن‌ها بیشتر از اینکه به کودکان کمک کنند، یاری‌دهنده‌ی والدین هستند. از این نمونه، کتاب دیکته‌ی شب از انتشارات قدیانی است. این کتاب با توجه به موارد و مفاد درسی کتاب فارسی اول دبستان، دیکته‌هایی را گردآوری و تالیف کرده است تا والدین بتوانند بر اساس این کتاب به کودکان خود دیکته بگویند.

کتاب ديکته‌ی شب کلاس اول دبستان اثر اشرف کریمی

کتاب ديکته‌ی شب کلاس اول دبستان اثر اشرف کریمی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

از دیگر کتاب‌های خوب برای داشن آموزان اول ابتدایی، کتاب‌های روان‌خوانی است. مهم‌ترین چیزی که دانش آموزان پایه اول ابتدایی یاد می‌گیرند، خواندن و نوشتن است و بنابراین بسیار مهم است که پایه‌ی آن قوی بنا شود. والدین می‌توانند از این کتاب‌ها استفاده کنند و به کودک خود روان‌خوانی را بیاموزند.

کتاب کلاس اولی آسان بخوان ۱ اثر اکرم راستین

کتاب کلاس اولی آسان بخوان 1 اثر اکرم راستین

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کتاب‌های آموزشی دیگری نیز برای دانش آموزان اول دبستان تالیف و چاپ شده است که والدین بنابر نیاز کودک خود و با مشورت معلمان و مربیان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

کتاب ۶۰ نکته طلایی فارسی و ریاضی اول دبستان نشر لوح و قلم 

کتاب 60 نکته طلایی فارسی و ریاضی اول دبستان نشر لوح و قلم 

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کتاب فارسی اول دبستان علوی مجموعه درنا و برنا

کتاب فارسی اول دبستان علوی مجموعه درنا و برنا

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کتاب‌های قصه

کتاب‌های قصه و داستان با اینکه جنبه‌ی آموزشی ندارند اما می‌توانند در تشویق کودکان بسیار موثر باشند و مهارت خواندن و نوشتن آن‌ها را بدون تلاش چندانی تقویت دهند. این کتاب‌ها نه تنها مهارت خواندن و نوشتن، بلکه خلاقیت، تخیل، حس همدلی و هوش هیجانی کودک را نیز قوی‌تر می‌کنند.

کتاب قصه‌ هایی برای کلاس اولی‌ ها 

کتاب قصه‌ هایی برای کلاس اولی‌ ها 

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برچسب ها

ضحا تاجیک

هجده ساله بودم که با رویای نوشتن رشته‌ی روزنامه‌نگاری را در دانشگاه انتخاب کردم و بعد از چند سال کار در این رشته آن را کنار گذاشتم و بار دیگر به‌خاطر عشقم به خیاطی و لباس وارد دانشگاه شدم و به خواندن رشته‌ی طراحی پارچه و لباس مشغول شدم. از هفده سالگی وارد دنیای مد شدم و از وقتی به یاد دارم در حال نوشتنم. من عاشق لباس‌های رنگارنگ، کتاب‌های اسرارآمیز و فیلم‌های کلاسیک فرانسوی‌ام.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن