مادر و کودک
کمپین اول مهر

ضروری ترین لوازم التحریر مورد نیاز دبیرستانی‌ها

نوشت افزار یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که دانش آموزان دبیرستانی با آن سر و کار دارند. این لوازم باید کاربردی، زیبا و بادوام باشد تا بتواند نیازهای این نوجوانان را پاسخ دهد. ورود به دبیرستان و پیشرفت در مقاطع تحصیلی با بلوغ فکری و مسئولیت‌پذیری نوجوانان همراه است و به همین خاطر دانش آموزان دبیرستانی می‌توانند از نوشت افزارهایی که قیمت بالاتر اما دوام بیشتری دارند استفاده کنند و والدین خاطر جمع باشند که آن‌ها مانند دانش آموزان دبستانی وسایل خود را خراب و گم نمی‌کنند. در این مطلب، لیستی از بهترین نوشت‌افزارهای مناسب دانش آموزان دبیرستان را گردآوری کرده‌ایم تا والدین و دانش آموزان بتوانند با توجه به نیاز و سلیقه‌ی خود از میان آن‌ها انتخاب کنند.

مداد نوکی

اکثر دانش آموزان دبیرستانی ترجیح می‌دهند از مدادهای نوکی استفاده کنند. زیرا این مداد‌ها نوک تیزتری دارند، نیازی به تراشیدنشان نیست و زیبا‌تر و خوش‌دست‌تر هستند. پیشنهاد می‌کنم برای مقطع دبیرستان از مدادنوکی‌هایی استفاه کنید که کیفیت‌ بالاتری دارند و اگر دانش‌آموزان مراقب این مدادها باشند می‌توانند تا مدت‌ها از آن استفاده کنند. بهتر است نوک مدادها را پنج دهم یا هفت دهم انتخاب کنید. زیرا نوک‌های سه دهم و یا نازک‌تر، بسیار ظریف هستند و بیشتر به درد افرادی که کار هنری یا بسیار ظریف انجام می‌دهند می‌خورد. و نوک هفت دهم و نه دهم و بالاتر، ضخیم هستند و ممکن است دست خط دانش آموزان را خراب کند و نتوانند به آن ظرافتی که دوست دارند بنویسند.

مداد نوکی ۰٫۵ میلی‌متری پنتر مدل M and G

مداد نوکی 0.5 میلی‌متری پنتر مدل M and G

مشاهده این محصول در دیجی کالا

مدادنوکی ۰٫۷ میلی متری فابرکاستل مدل shark 

مدادنوکی 0.7 میلی متری فابرکاستل مدل shark 

مشاهده این محصول در دیجی کالا

پاک‌کن

یک پاک‌کن خوب و باکیفیت نیز یکی از لازمه‌های هر جامدادی‌ای است. چند وقتی است که پاک‌کن‌های اتودی جای خود را در بازار باز کرده‌اند و به نظر من هم برای دانش آموزان دبیرستانی، این نوع از پاک‌کن مناسب‌تر است. زیرا نوک نازکی دارد، کثیف نمی‌شود و پس از تمام شدن امکان خرید و شارژ مغزی آن وجود دارد.

پاک کن اتودی بیلی

پاک کن اتودی بیلی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

پاک کن فکتیس مدل ZIP

پاکن فکتیس مدل ZIP

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نوک مداد

با توجه به مداد نوکی تهیه شده، باید نوکی نرم و مقاوم برای آن خریداری کرد.

نوک مداد نوکی میکرو مدل TOUCH-LINE قطر نوشتاری ۰٫۵ میلی متر بسته ۲ عددی

نوک مداد نوکی میکرو مدل TOUCH-LINE قطر نوشتاری 0.5 میلی متر بسته 2 عددی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نوک مداد نوکی ۰٫۷ میلی متری استدلر مدل Mars Micro Carbon

نوک مداد نوکی 0.7 میلی متری استدلر مدل Mars Micro Carbon

مشاهده این محصول در دیجی کالا

خودکار

کاربردی‌ترین نوشت افزار برای دانش آموزان دبیرستانی خودکار است. این خودکارها باید روان و خوش دست باشند. بسیاری از دانش آموزان ترجیح می‌دهند برای نوشتن جزوات خود از چند رنگ خودکار استفاده کنند. کدگذاری با رنگ به دانش آموزان کمک می‌کند مطالب بهتر در ذهن آن‌ها دسته‌بندی شود و فرآیند یادگیری و یادآوری را راحت‌تر می‌کند. دانش آموزان علاوه بر خودکارهای رنگی می‌توانند از روان نویس‌های رنگی نیز استفاده کنند. روان نویس‌ها به طور کلی از خودکار روان‌تر و خوش دست‌تر هستند و برای دانش آموزان سال‌های پایانی دبیرستان بسیار پیشنهاد می‌شود.

روان نویس ۲۰ رنگ زبرا مدل Sarasa Clip

روان نویس 20 رنگ زبرا مدل Sarasa Clip

مشاهده این محصول در دیجی کالا

خودکار ۱۲ رنگ کنکو مدل Fino

خودکار 12 رنگ کنکو مدل Fino

مشاهده این محصول در دیجی کالا

غلط‌گیر

این وسیله‌ی کاربردی نیز یکی دیگر از ضروریات است و هر دانش آموز باید یک غلط‌گیر خوب در وسایل خود داشته باشد تا بتواند اشتباهات و خط‌خوردگی‌ها را در دفتر و برگه‌های امتحانی خود درست کند و خود را از شلختگی و نامرتبی رها کند. زیرا بر اساس یافته‌ها، مطالب مرتب و دسته‌بندی شده راحت‌تر در ذهن افراد می‌ماند. از بهترین غلط‌گیرهای موجود در بازار، غلط‌گیرهای نواری است. این نوع نسبت به نوع قلمی نتیجه‌ی تمیزتری دارد اما استفاده از آن کمی دقت و مهارت می‌خواهد.

غلط گیر نواری پنتر مدل Tonny

غلط گیر نواری پنتر مدل Tonny

مشاهده این محصول در دیجی کالا

لاک غلط گیر رومکس مدل ۱۰۲ بسته ۲ عددی

لاک غلط گیر رومکس مدل 102 بسته 2 عددی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

ماژیک علامت‌گذار

درست مانند خودکارهای رنگی، این ماژیک‌ها هم با کدگذاری بر اساس رنگ به ما در یادگیری و یادآوری کمک می‌کنند. بهتر است دانش آموزان هنگام مطالعه‌ی دروس خود فقط کلمات کلیدی را علامت‌گذاری و هایلایت کنند و سعی کنند برای هر دسته، از یک رنگ استفاده کنند. مثلا نام افراد را با آبی، تاریخ‌ها با زرد و مکان‌ها را با قرمز علامت‌گذاری کنند و از هایلایت کردن کل متن بپرهیزند. زیرا با این کار، تاثیر این رنگ‌ها برای مغز از بین می‌رود و دیگر کارایی لازم را ندارد. خوبی این ماژیک‌ها در این است خیلی دیر تمام می‌شوند و ممکن است تا دو یا سه سال برای شما دوام داشته باشند.

ماژیک ۵ رنگ علامت گذار اونر

ماژیک 5 رنگ علامت گذار اونر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

ماژیک علامت گذار ۴ رنگ پنتر

ماژیک علامت گذار 4 رنگ پنتر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کاغذ یادداشت

بسیاری از دانش آموزان تمرین‌ها را درون کتاب حل می‌کنند و گاهی جا کم می‌آورند. کاغذهای یادداشت چسب‌دار می‌توانند این مشکل را حل کنند. نقطه‌ی قوت این کاغذها این است که به راحتی از صفحه‌ی کتاب کنده می‌شوند و ردی از خود به جا نمی‌گذارند. بنابراین برای حل تمرین‌ها و یادداشت‌گذاری در کتاب می‌توانید از این کاغذها استفاده کنید. همچنین کاغذهای یادداشت بدون چسب هم برای درست کردن فلش کارت بسیار مناسب است و دانش آموزان برای حفظ تاریخ، ادبیات، فرمول‌های فیزیک و ریاضی و هر درس دیگری می‌توانند از فلش کارت استفاده کنند. این فلش کارت‌ها در شب امتحان بسیار به کارتان خواهد آمد.

کاغذ یادداشت گوهران مدل Color3 بسته ۶ عددی

کاغذ یادداشت گوهران مدل Color3 بسته 6 عددی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کاغذ یادداشت چسب دار سان اسکای 

کاغذ یادداشت چسب دار سان اسکای 

مشاهده این محصول در دیجی کالا

دفتر یا کاغذ کلاسوری

کاغذ به هر نوعی، دفتر یا کاغذهای کلاسوری، یکی دیگر از لوازم ضروری و اولیه‌ی دانش آموز بودن است. این دفاتر باید برای هر درسی جداگانه باشد و یا از کلاسور استفاده کرده و هر روز کاغذهای مربوط به همان درس را به همراه داشت. بهتر است دانش آموزان پایه‌های اولیه‌ی دبیرستان از دفترهای جداگانه استفاده کنند و رفته رفته و با بالارفتن حس مسئولیت، از کلاسور و کاغذهای کلاسوری استفاده کنند. زیرا ممکن است جاجا کردن هر روزه‌ی این کاغذها دانش آموزان را سردرگم کند.

کلاسور طرح bts

کلاسور طرح bts

مشاهده این محصول در دیجی کالا

دفتر مشق ۱۰۰ برگ یاس بهشت

دفتر مشق 100 برگ یاس بهشت

مشاهده این محصول در دیجی کالا

پلنر

شاید این مورد به نظر شما غیر ضروری باشد اما اگر داشن آموزان یاد بگیرند برای وقت خود برنامه‌ریزی کنند و آن را ثبت کنند عملکرد بهترین در دبیرستان و بعدها در زندگی خواهند داشت زیرا زمان تنها چیز غیرقابل جبران در زندگی است. مدیریت زمان یک مهارت است و بهتر است از زمان کودکی و نوجوانی آموخته شود. به همراه داشتن یک پلنر می‌تواند از بسیاری جهات برای دانش آموزان مفید باشد. آن‌ها می‌توانند تکالیف خود را در این دفتر یادداشت کنند تا موعد تحویل آن‌ را فراموش نکنند، مقدار دروس خوانده شده و تاریخ امتحان‌ها را در آن یادداشت کنند و غیره. یکی از ساده‌ترین انواع پلنر، به همراه داشتن یک سررسید است و دانش آموزان می‌توانند به راحتی از این سررسیدها استفاده کنند و برای وقت خود به بهترین نحو برنامه‌ریزی کنند.

پلنر هفتگی و دفتر یادداشت ستوده سایز A5

پلنر هفتگی و دفتر یادداشت ستوده سایز A5

مشاهده این محصول در دیجی کالا

جامدادی

و در آخر برای مرتب‌تر بودن و راحتی دانش آموزان باید یک جامدادی داشته باشند تا بتوانند تمام نوشت‌افزارهای خود را در آن جای داده و به راحتی آن را با خود حمل کنند. بهترین جامدادی‌ها، انواع پارچه‌ای آن است. زیرا این نوع جامدادی قابل شستشو و انعطاف‌پذیر است. در حالی که جامدادی‌های فلزی و طلقی و پلاستیکی منعطف نیستند و ممکن است جای زیادی را در کیف بگیرند و همچنین تمیز کردن آن هم به نسبت جامدادی‌های پارچه‌ای مشکل است. اما جا مدادی‌های پارچه‌ای خود انواع مختلفی دارند. یک نوع کلاسیک آن زیپی است که مانند کیف کوچکی یک محفظه‌ دارد که با زیپ باز و بسته می‌شود. و نوع دیگر آن، جامدادی‌های رولی است. این نوع از جامدادی از نوع زیپی هم انعطاف‌پذیر‌تر است و با طرح‌های زیبایی که دارد می‌تواند برای بسیاری از نوجوانان و دانش آموزان دبیرستانی جذاب باشد.

جامدادی رولی هیدورا طرح رودخونه ها

جامدادی رولی هیدورا طرح رودخونه ها

مشاهده این محصول در دیجی کالا

جامدادی طرح جدول مندلیف

جامدادی طرح جدول مندلیف

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برچسب ها

ضحا تاجیک

هجده ساله بودم که با رویای نوشتن رشته‌ی روزنامه‌نگاری را در دانشگاه انتخاب کردم و بعد از چند سال کار در این رشته آن را کنار گذاشتم و بار دیگر به‌خاطر عشقم به خیاطی و لباس وارد دانشگاه شدم و به خواندن رشته‌ی طراحی پارچه و لباس مشغول شدم. از هفده سالگی وارد دنیای مد شدم و از وقتی به یاد دارم در حال نوشتنم. من عاشق لباس‌های رنگارنگ، کتاب‌های اسرارآمیز و فیلم‌های کلاسیک فرانسوی‌ام.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن