دیجی کالا جت
اینترنت

چطور حساب جیمیل را حذف کنیم؟

راههای حذف اکانت Gmail

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

اگر به دنبال حذف کردن حساب جیمیل خود هستید، در این مقاله به روش‌هایی برای این کار اشاره خواهیم کرد. بسیار افراد به دلایل مختلف سعی می‌کنند حساب خود را حذف کنند؛ برای مثال نیاز دارند تا حساب جدیدی بسازند یا می‌خواهند از سرویس دیگری استفاده کنند. مسیر حذف کردن حساب جیمیل پیچیده نیست و حتی نیازی نیست تا حساب گوگل خود را همراه با آن حذف کنید.

قبل از شروع فرآیند حذف کردن حساب جیمیل چند نکته وجود دارد که بهتر است به آن‌ها توجه کنید.

  • بعد از حذف کردن حساب جیمیل، گوگل به طور کامل حساب شما را از بین خواهد برد. ولی ایمیل‌هایی که در این حساب ذخیره شده‌اند تا مدتی محفوظ باقی خواهند ماند تا اگر تصمیم گرفتید مجددا از این حساب استفاده کنید، به ایمیل‌های قبلی دسترسی داشته باشید.
  • با در نظر گرفتن شرایط امنیتی و حریم خصوصی، بعد از این که حساب جیمیل خود را پاک کردید، گوگل هیچکس اجازه نخواهد داد تا از آدرس آن استفاده کنید. پس می‌توانید مطمئن باشید هیچکس نمی‌تواند از آدرس جیمیل پاک شده شما سواستفاده کند.
  • در نهایت در نظر داشته باشید با توجه به این که اطلاعات شما با حذف کردن حساب جیمیل از بین می‌روند و دیگر در دسترس نیستند، قبل از حذف کردن حساب تمام اطلاعات و دیتای مورد نیاز و مهم را در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

فرآیند حذف کردن حساب جیمیل با توجه به دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید متفاوت است. در این مطلب سعی شده تا فرآیند حذف در تمامی دستگاه‌ها توضیح داده شود.

در کامپیوتر

قدم اول

به بخش مدیریت حساب گوگل یا Google Account management بروید. برای ورود به این بخش می‌توانید از طریق منویی که در کنار عکس کاربری شما در حساب جیمیل قرار دارد اقدام کنید.

چطور حساب جیمیل را حذف کنیم؟

قدم دوم

در منو سمت چپ گزینه Data & personalization را انتخاب کنید.

چطور حساب جیمیل را حذف کنیم؟

قدم سوم

در صفحه‌ای که باز می‌شود، بخش Download, delete, or make a plan for your data را پیدا کنید. ممکن است برای پیدا کردن این بهش مجبور باشید صفحه را اسکرول کنید. پس دقت داشته باشید. بعد از پیدا کردن این بخش و باز کردن آن، گزینه Delete a service or your account را انتخاب کنید.

چطور حساب جیمیل را حذف کنیم؟

قدم چهارم

در صفحه جدید گزینه Delete a Google service را انتخاب کنید و بعد از آن گزینه Delete a service را بزنید.

در این قسمت نیاز است تا برای امنیت بیشتر وارد حساب گوگل خود شوید. توجه داشته باشید که حتما وارد همان حسابی شوید که قصد حذف کردنش را دارید.

چطور حساب جیمیل را حذف کنیم؟

قدم پنجم

بعد از ورود به حساب گوگل، در صفحه تازه‌ای که باز شده است، حساب جیمیل را پیدا کرده و روی گزینه Delete کلیک کنید. در انتها مسیری که گوگل به شما پیشنهاد می‌دهد را برای نهایی کردن فرآیند طی کنید.

در اندروید

چطور حساب جیمیل را حذف کنیم؟

قدم اول

بخش تنظیمات گوشی را باز کنید.

قدم دوم

صفحه را اسکرول کنید تا بخش Google را پیدا کنید.

قدم سوم

در این بخش روی گزینه Google account کلیک کنید.

قدم چهارم

در منو بالای صفحه، تب Data & personalization را پیدا کرده و آن را باز کنید.

قدم پنجم

صفحه را اسکرول کنید تا بخش Download, delete, or make a plan for your data نمایان شود. در این بخش گزینه Delete a service or your account را انتخاب کنید.

چطور حساب جیمیل را حذف کنیم؟

قدم ششم

در صفحه جدید گزینه Delete a Google Service را انتخاب کنید.

در این بخش امکان دارد برای امنیت بیشتر گوگل از شما بخواهد تا دوباره وارد حسابتان شوید. توجه داشته باشید که حتما وارد حسابی شوید که قصد حذف کردن آن را دارید.

چطور حساب جیمیل را حذف کنیم؟

قدم هفتم

حساب جیمیل را پیدا کنید و روی آیکون سطل زباله که کنار آن قرار دارد کلیک کنید. بعد از انجام این کار، مراحلی که گوگل به شما اعلام می‌کند را دنبال کنید تا فرآیند حذف کامل شود.

در iOS

از آن جایی که در iOS تنظیمات حساب گوگل به طور مجزا در تنظیمات وجود ندارد، نیاز است تا برای انجام فرآیند حذف کردن حساب جیمیل، برنامه آن را روی گوشی یا تبلت خود نصب کرده باشید. یا این که می‌توانید از طریق مرورگر وب جیمیل را باز کنید و طبق دستورالعمل‌هایی که در بخش کامپیوتر توضیح داده شد برای حذف حساب جیمیل اقدام کنید.

چطور حساب جیمیل را حذف کنیم؟

قدم اول

برنامه جیمیل را باز کنید و وارد منو آن شوید.

چطور حساب جیمیل را حذف کنیم؟

قدم دوم

در بخش منو گزینه Settings را انتخاب کرده و در مراحل بعدی گزینه Your account و سپس گزینه Manage your Google Account را انتخاب کنید.

چطور حساب جیمیل را حذف کنیم؟

قدم سوم

در این قدم گزینه Data & personalization را انتخاب کنید.

چطور حساب جیمیل را حذف کنیم؟

قدم چهارم

در این صفحه جدید بخش Download, delete, or make a plan for your data را پیدا کنید و سپس گزینه Delete a service or your account را انتخاب کنید.

چطور حساب جیمیل را حذف کنیم؟

قدم پنجم

در این صفحه گزینه Delete a service را انتخاب کنید.

در این قدم، مثل روش‌های قبلی، گوگل برای امنیت بیشتر از شما می‌خواهد که مجددا وارد حساب گوگل خود شوید. توجه داشته باشید که حتما وارد حسابی شوید که قصد حذف کردن آن را دارید.

قدم ششم

در این صفحه جیمیل را پیدا کرده و گزینه Delete را انتخاب کنید. در آخر نیز برای تکمیل فرآیند، مسیری که گوگل به شما پیشنهاد می‌دهد را طی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا