اینترنت

چگونه از SoundCloud موسیقی دانلود کنیم؟

راهی آسان برای ذخیره آهنگ‌های مورد علاقه در ساندکلاود

SoundCloud یکی از بزرگترین وبسایت‌های پخش موسیقی در جهان است؛ اما اگر قطعه صوتی موردعلاقه‌تان را در آن یافته باشید، دانلود آن چندان راحت و سرراست نیست.

اگر هنرمندی انتخاب کرده باشد که قطعه صوتی برای دانلود در دسترس باشد، شما قاعدتا لینک دانلود رایگان را در قسمت بالای کامنت‌ها مشاهده خواهید کرد.

با اینهمه، محدودیت‌هایی وجود دارد و قطعات صوتی تنها برای تعداد معینی قابلیت دانلود دارند که این سقف بسته به درجه عضویت هر هنرمند است. این میزان برای کاربرانی که عضویت رایگان دارند تا سقف ۱۰۰ دانلود برای هر قطعه، برای کاربران حرفه‌ای (Pro users) تا سقف هزار دانلود و برای کاربران حرفه‌ای نامحدود (Pro Unlimited users) به صورت نامحدود تعریف شده است. بنابراین حتی اگر آنها بخواهند کارهای خود را در دسترس عموم قرار دهند، چنانچه به سقف دانلودها رسیده باشند، این امکان برایشان وجود نخواهد داشت.

قبل از این که آهنگی را از SoundCloud دانلود کنید، به یاد داشته باشید بسیاری از کاربران و هنرمندان از این پلتفرم برای کسب درآمد استفاده و به عنوان بخشی از درآمد خود به آن اتکا می‌کنند. از این رو، بهتر است تنها موسیقی‌ها و قطعاتی را از این سایت دانلود کنید که هنرمندی که آن را به اشتراک گذاشته از این کار خرسند باشد و همچنین هرگز قطعات دانلود شده را بدون اجازه بازنشر نکنید.

چگونه از SoundCloud موسیقی دانلود کنیم؟

دانلود موسیقی از «SoundCloud»

یکی از بهترین راه‌ها برای دانلود رایگان آهنگ‌ها از SoundCloud استفاده از «KlickAud» است. این ابزار آنلاین که به شما اجازه می‌دهد موسیقی موردنظرتان را در قالب MP3 دانلود کنید، به صورت منظم با امکانات جدید و رفع نقایص قبلی به روز می‌شود. همچنین چنانچه این برنامه دچار خرابی موقت شود، یک نسخه پشتیبان دارد.

استفاده از KickAud بسیار سرراست و آسان است و قطعات دانلود شده در قالب یک آلبوم جداگانه در قسمت پخش رسانه‌ای شما ظاهر می‌شود. مراحل دانلود در این برنامه از این قرار است:

  • لینک یا URL قطعه صوتی موردنظرتان را از SoundCloudکپی کنید؛
  • آن را در قسمت URL در KickAud وارد کنید؛
  • روی دکمه  Download کلیک کنید و چند ثانیه منتظر بمانید تا پروسه دانلود تکمیل شود.
  • روی دکمه Download the Song کلیک کنید.

چگونه از SoundCloud موسیقی دانلود کنیم؟

تبدیل قطعه صوتی به قالبی دیگر

قالب MP3 یک قالب تطبیق‌پذیر است اما اگر این فرمت مطابق با نیاز شما نیست، می‌توانید به راحتی قطعه دانلود شده را با استفاده از برنامه «Any Video Converter Free» به شکل فایلی دیگر تبدیل کنید. به رغم اسمش، این برنامه برای فایل‌های صوتی به میزان ویدئوها کاربرد دارد و هر نوع فایلهای جریان اصلی را ساپورت می‌کند. اما راه استفاده از آن چگونه است؟

  • یک یا چند فایل MP3 را در پنجره اصلی این برنامه بکشید؛
  • با استفاده از منوی drop-down یک فرمت خروجی را انتخاب کنید؛
  • یک مقصد را زیر عنوان Basic settings در قسمت پایین سمت راست برگزینید؛
  • در نهایت روی دکمه Convert now کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا