ویندوز

چگونه در ویندوز ۱۰ از صفحه عکس بگیریم

در این راهنما به شما نشان خواهیم داد که چگونه در ویندوز 10 عکس بگیرید.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

عکس گرفتن از صفحه شخصی روش مناسبی برای به اشتراک گذاری انواع کارهاست. ممکن است بخواهید بعضی چیزهایی را که به صورت آنلاین دیده‌اید به اشتراک بگذارید، یا شاید کامپیوترتان به درستی کار نمی‌کند و می‌خواهید صفحه‌ای را که می بینید به پشتیبانی نشان دهید.

راه‌های مختلفی برای گرفتن عکس از ویندوز ۱۰ وجود دارد، بعضی از آن‌ها عکس گرفتن از کل صفحه نمایش و اضافه کردن آن به کلیپ بوردتان است. در برخی از روش‌ها می‌توانید فقط یک عکس را از صفحه نمایش انتخاب کنید و در برخی دیگر می‌توانید عکس فوری از کل صفحه بگیرید و آن را به صورت فایل PNG ذخیره کنید.

ما روش‌های مختلف عکس گرفتن از ویندوز ۱۰ را به شما نشان خواهیم داد و توضیح خواهیم داد که چگونه می‌توانید عکس‌های پیشرفته‌تر و مرتب‌تر بگیرید.

معرفی کلید پرینت عکس PrtSc

چگونه در ویندوز 10 از صفحه عکس بگیریم

صفحه کلید شما باید دکمه پرینت عکس داشته باشد اگرچه ممکن است به صورت “PrtSc” نوشته شده باشد. همچنین امکان دارد این عملکرد ثانویه یک کلید باشد بنابراین شما باید از کلید  “Fn” صفحه کلیدتان استفاده کنید.

چگونه می توانید از کل صفحه عکس بگیرید

برای عکس گرفتن از صفحه نمایش و به اشتراک‌گذاری آن با دیگران روش ساده‌ای وجود دارد. همچنین شما می توانید از کلیدهای میانبر برای عکس گرفتن از پنجره ای که فعال هستید استفاده کنید.

مرحله اول: کلید پرینت عکس را فشار دهید. (جایگزین: برای عکس گرفتن از پنجره فعال خود Alt+PrtSc  را فشار دهید.)

این کار بلافاصله از همه صفحه نمایش (شامل هرچیزی که در میزکار وجود دارد) یا درصورت استفاده از کلیدهای میانبر از پنجره ای که فعال هستید عکس می گیرد.

تصویر گرفته شده به کلیپ بورد اضافه می شود و می‌توانید آن را در جایی دیگر قرار دهید.

مرحله دوم: قراردادن عکس گرفته شده در مقصد دلخواه

شما می توانید تصویری را در ویرایشگر عکس مانند Paint 3D برای انجام ویرایش یا ذخیره قراردهید. یا شما می توانید با قراردادن تصویر در چت یا ایمیل آن را با شخصی دیگر به اشتراک بگذارید.

این همه کاری است که برای به اشتراک گذاری سریع در صفحه نمایش باید انجام دهید.

با وجود این روش ساده و سریع، روش‌های پیشرفته‌تری نیز برای عکس گرفتن از صفحه نمایش کامپیوتر وجود دارد.

چطور می توان کل صفحه نمایش را مستقیما در یک پرونده ذخیره کرد

روشی که در بالا توضیح داده شد برای گرفتن یک تصویر مناسب است، اما برای گرفنتن چندین عکس، به یک روش بهتر نیاز دارید.

کپی کردن در کلیپ بورد به معنی آن است که شما باید قبل از گرفتن عکس جدید آن را در جای دیگر قرار دهید. اگر آن را در جای دیگر قرار ندهید تصویر دوم روی تصویر اول جایگزین می شود. پس به جای آن می توانید از این روش سریع برای گرفتن و ذخیره کردن آن در ویندوز مانند یک فایل PNG استفاده کنید.

مرحله اول: به سادگی کلید Windows و PrtSc را فشار دهید.

بعد از اینکه این کار را انجام دادید ویندوز فایل شما را ذخیره خواهد کرد. این فایل به طور پیش فرض در مسیر This pc < Picture و در فولدر Screen shot  ذخیره خواهد شد. گاهی زمانی که از تصویر عکس می‌گیرد، امکان دارد این فایل در پوشه‌ای که ذکر شد ذخیره نشود. در این صورت مسیر  This Pc < video < capture را بررسی کنید. 

چگونه می توان از قسمتی از صفحه نمایش عکس گرفت

اگر ترجیح می دهید که عکس دقیق‌تری بگیرید، ویندوز ۱۰ دو نرم افزار برای کمک ارائه  می‌دهد. اولین نرم افزار Snipping Tool  می‌باشد. البته مایکروسافت قصد دارد این برنامه را با برنامه‌های کاربردی دیگری به نام Snip & Sketch که کاربری یکسانی دارند، جایگزین نماید.

مرحله اول: برای پیدا کردن برنامه می توانید به راحتی Snip& Sketch  را در نوار جستجوی ویندوز ۱۰ تایپ کنید.

چگونه در ویندوز 10 از صفحه عکس بگیریم

مرحله دوم: در قسمت بالای سمت چپ Snip & Sketch  دکمه  New  را فشار دهید.

چگونه در ویندوز 10 از صفحه عکس بگیریم

این عمل باعث می‌شود صفحه نمایش تاریک شود و چند گزینه بالای صحفه نشان داده شود.

اگر می خواهید عکس گرفتن را به تاخیر بی‌اندازید، می‌توانید کلید پیکان رو به پایین را به جای New کلیک کنید.

مرحله سوم: کلیک کنید و یک کادر از قسمتی که می‌خواهید عکس بگیرید، بکشید. (جایگزین: همچنین می توانید با انتخاب گزینه Free forms از دکمه‌های بالای صفحه نمایش، فضای آزاد انتخاب کنید.)

چگونه در ویندوز 10 از صفحه عکس بگیریم

چنانکه در اولین روش عکس‌برداری مرور کردیم، این روش عکس را گرفته و به کلیپ بوردتان اضافه می کند. Snip & Sketch   بلافاصله تصویر جدید را در داخل برنامه نمایش می‌دهد و به شما اجازه می دهد تا به سرعت آن را ویرایش و به عنوان یک فایل ذخیره کنید.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن