ویندوز

راهکارهای حل مشکل عدم دسترسی به اینترنت در ویندوز

اینترنت وصل نمی‌شه؟ این گزینه‌ها رو چک کنید

دیدن آیکون اتصال به اینترنت در ویندوز ۱۰ یا ۱۱ که خبر از عدم دسترسی به اینترنت می‌دهد چیزی است که بسیاری از ما از آن واهمه داریم. در این مقاله قصد داریم راهکارهای رفع خطای عدم دسترسی یا  No Internet Access در ویندوز را حتی با وجود اتصال به وای-فای توضیح دهیم.

راهکارهای رفع این مشکل در موارد زیر خلاصه می‌شوند. در ادامه مطلب به توضیح هر مورد می‌پردازیم.

۱. اطمینان از عدم اتصال دیگر دستگاه‌ها

۲. راه‌اندازی مجدد کامپیوتر

۳. راه‌اندازی مجدد مودم و روتر

۴. قطع اتصال VPN

۵. کمک گرفتن از مشکل‌یاب شبکه ویندوز

۶. بررسی تنظیمات آدرس IP

۷. بررسی وضعیت ISP

۸. کمک گرفتن از فرمان‌های  Command Prompt

۹. غیرفعالسازی نرم‌افزارهای امنیتی

۱۰. بروزرسانی درایورهای وایرلس

۱۱. ریست کردن شبکه

عدم دسترسی به اینترنت با وجود اتصال به شبکه چیست (You’re Connected With No Internet)؟

پیش از هرچیز بهتر است دلایل عدم دسترسی به اینترنت با وجود اتصال به شبکه را بررسی نماییم.

دستگاه‌های بی‌سیم همچون لپ‌تاپ‌ها به روتر متصل می‌شوند. روتر دستگاهی است که اتصالات به شبکه را برای دستگاه‌های منزل شما مدیریت می‌کند. روتر به یک مودم متصل می‌شود که همچون پل رساننده ترافیک از شبکه خانگی به اینترنت عمل می‌کند.

زمانی که با خطاهایی از قبیل Connected, no internet access یا  Connected but no internet در کامپیوتر خود مواجه می‌شوید، به این معناست که کامپیوتر شما به درستی به روتر متصل شده است، اما قادر به دسترسی به اینترنت نیست. در حالی که پیام Not connected, no internet یا No internet connection نشان می‌دهد کامپیوتر شما به‌کلی به روتر متصل نمی‌باشد.

با به خاطر داشتن این نکته بهتر است به سراغ دلایل بروز این خطا برویم.

۱. مطمئن شوید دیگر دستگاه‌ها نیز قادر به اتصال نیستند

پیش از هرگونه مشکل‌یابی باید مطمئن شوید آیا کامپیوترتان تنها دستگاهی است که قادر به اتصال به اینترنت نمی‌باشد. برای این‌کار اتصال اسمارت‌فون یا دیگر دستگاه‌های متصل به شبکه وای-فای را بررسی نمایید و از آنلاین بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

در بسیاری از دستگاه‌های اندروید، علامت X در کنار آیکون وای-فای در نوار وضعیت نشاندهنده عدم اتصال به اینترنت است. کاربران آیفون و آیپد می‌توانند وضعیت اتصال خود را از مسیر Settings > Wi-Fi بررسی نمایند. عبارت  No Internet Connection ذیل نام شبکه شما از عدم اتصال به اینترنت خبر می‌دهد.

You're Connected With No Internet

در صورتی که کامپیوترتان تنها دستگاهی است که قادر به دسترسی به اینترنت نمی‌باشد، باید اشکال را در تنظیمات نادرست کامپیوتر خود ردیابی کنید. اما در صورتی که هیچ یک از دستگاه‌های شما قادر به اتصال نیست، لازم است سالم بودن لوازم اتصال به شبکه خود را بررسی کنید.

در صورتی که چنین مشکلی برای همه دستگاه‌های شما وجود دارد، کابل متصل‌کننده مودم به روتر را جدا کرده و از آن برای اتصال مستقیم کامپیوتر به مودم استفاده نمایید. اگر پس از آن مشکل برطرف گردید، اشکال از روتر شماست. در صورتی که هیچ یک از روش‌های بعدی کارساز نبود، به‌طور قطع روتر شما به‌درستی کار نمی‌کند.

۲. کامپیوتر خود را مجدداً راه‌اندازی کنید

در صورتی که هیچ یک از دستگاه‌های شما قادر به دسترسی به اینترنت نیست، انجام این مرحله لازم نیست

راه‌اندازی مجدد یا ری‌استارت کردن کامپیوتر اولین قدم در رفع اغلب مشکلات است که می‌تواند با رفع یک نقص موقت منجر به حل مسئله شود و دسترسی به اینترنت را به دستگاه شما برگرداند.

در صورتی که کامپیوتر شما از طریق کابل به روتر متصل است می‌توانید از یک کابل دیگر استفاده کرده تا از عدم خرابی کابل فعلی خود مطمئن شوید.

۳. راه‌اندازی مجدد مودم و روتر

راه‌اندازی مجدد مودم و روتر

از آنجایی که اغلب مشکلات شبکه به مودم و/یا روتر ارتباط پیدا می‌کند، راه‌اندازی مجدد آن‌ها می‌تواند این مشکل را برطرف نماید. در صورتی که روتر شما فاقد رابط کاربری است، می‌توانید با جدا کردن کابل پاور از هر دو دستگاه و خاموش نگه داشتن آن‌ها برای دقایقی آن‌ها را مجدداً راه‌اندازی کنید. همینطور می‌توانید در صورت وجود کلید فیزیکی پاور از آن استفاده کنید.

پس از آن ابتدا مودم را به برق متصل کنید و اجازه شوید روشن شود، سپس روتر را مجدداً‌ متصل کنید. دقایقی صبر کنید تا هردو دستگاه آغاز به کار کنند. از عملکرد صحیح مودم و روتر خود اطمینان حاصل کنید. در صورتی که هیچ چراغ روشنی بر روی دستگاه‌ها نمی‌بینید، یا اگر چراغ‌ها قرمز یا در حالت چشمک‌زن باقی می‌مانند، ممکن است یک قطعه درون دستگاه‌ها دچار اشکال شده باشد.

در صورتی که همچنان پیام «عدم دسترسی» را مشاهده می‌کنید، به سراغ راهکارهای بعدی بروید.

۴. اتصال به VPN را قطع کنید

راه‌اندازی مجدد مودم و روتر

اتصال به VPN می‌تواند در مواقعی همچون یک مانع بر سر راه اتصال شما عمل کند. در نتیجه مشکل عدم دسترسی می‌تواند درواقع ناشی از VPN باشد. گاهی اوقات در صورتی که کامپیوتر شما برای مدتی طولانی بدون هیچ فعالیتی به VPN متصل باقی مانده باشد، یا اگر به سروری شلوغ متصل باشید که قادر به حفظ اتصال شما نباشد، دسترسی شما به شبکه قطع می‌شود.

برای اطمینان از اینکه VPN عامل عدم دسترسی شما به اینترنت نمی‌باشد، آن را غیرفعال کنید. حتی در صورت عدم رفع مشکل، در حین انجام مراحل بعدی، VPN را خاموش نگه دارید.

۵. کمک گرفتن از مشکل‌یاب شبکه ویندوز

در صورتی که هیچ یک از دستگاه‌های شما قادر به دسترسی به اینترنت نیست، انجام این مرحله لازم نیست

در صورتی که کامپیوتر شما تنها دستگاهی است که قادر به دسترسی به اینترنت نمی‌باشد، باید مشکل را در تنظیمات شبکه آن جست‌وجو کنید. ابزار مشکل‌یاب ویندوز هرچند در اغلب مواقع قادر به رفع مشکل نیست، اما بد نیست پیش از انجام راهکارهای پیشرفته‌تر از آن کمک بگیرید.

برای دسترسی به مشکل‌یاب ویندوز ۱۰ به Settings > Network & Internet > Status بروید. سپس  Network troubleshooter را انتخاب کنید و مراحل را طی کنید. در ویندوز ۱۱ از مسیر Settings > System > Troubleshoot > Other troubleshooters > Internet Connections اقدام کنید.

راه‌اندازی مجدد مودم و روتر

۶. تنظیمات آدرس IP را بررسی کنید

در صورتی که هیچ یک از دستگاه‌های شما قادر به دسترسی به اینترنت نیست، انجام این مرحله لازم نیست

این مرحله یکی از اساسی‌ترین راهکارهای حل مشکلات شبکه است: اطمینان از معتبر بودن آدرس IP. در اغلب شبکه‌های خانگی در حالت عادی، روتر یک آدرس را برای دستگاه‌های متصل در نظر می‌گیرد. در صورتی که تنظیمات IP کامپیوتر شما نادرست باشد می‌تواند منجر به بروز خطای عدم دسترسی گردد.

برای بررسی تنظیمات IP در ویندوز ۱۰ از مسیر Settings > Network & Internet > Status اقدام کنید. بر روی گزینه Change adapter options کلیک کنید و سپس بر روی اتصال مورد استفاده خود دوبار کلیک کنید.

۶. تنظیمات آدرس IP را بررسی کنید

در پنجره‌ای که باز می‌شود، بر روی Properties کلیک کنید. در لیست،  Internet Protocol Version 4 را پیدا کنید و دوبار روی آن کلیک کنید.

در این قسمت مطمئن شوید هر دو مورد Obtain an IP address automatically و Obtain DNS server address automatically در حالت انتخاب قرار گرفته باشد. اعمال تنظیمات IP به‌طور دستی برای کاربران پیشرفته امکان‌پذیر است، در صورتی که مقادیری را در این قسمت وارد کنید در دسترسی شما به اینترنت اختلال ایجاد می‌کند.

۶. تنظیمات آدرس IP را بررسی کنید

در نهایت روی OK کلیک کنید.

برای انجام مراحل بالا در ویندوز ۱۱ ابتدا به Settings و سپس به Network & Internet بروید. در پایین لیست بر روی Advanced network settings کلیک کنید و سپس اتصال شبکه خود را انتخاب کنید. در فهرستی که ظاهر می‌شود، از پایین گزینه View additional properties را انتخاب کنید.

۶. تنظیمات آدرس IP را بررسی کنید

در منوی بعدی، مطمئن شوید موارد IP assignment و DNS server assignment هر دو در حالت Automatic (DHCP) قرار دارند. در غیر این صورت روی Edit بزنید و هر دو را در حالت Automatic قرار دهید.

در آخر وضعیت دسترسی به اینترنت را دوباره بررسی نمایید.

۷. وضعیت شرکت ارائه‌دهنده اینترنت (ISP) خود را بررسی کنید

در صورتی که با انجام هر یک از مراحل بالا موفق به دسترسی به اینترنت نشدید، بد نیست با شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنت خود برای اطلاع از هرگونه قطعی سراسری تماس بگیرید.

۸. کمک گرفتن از فرمان‌های  Command Prompt

در صورتی که هیچ یک از دستگاه‌های شما قادر به دسترسی به اینترنت نیست، انجام این مرحله لازم نیست

ویندوز از طریق Command Prompt امکان اجرای چندین فرمان شبکه را به کاربر می‌دهد. برای اجرای این موارد در منوی استارت عبارت cmd را تایپ کنید. سپس بر روی آن راست‌کلیک کرده و Run as administrator را انتخاب نمایید.

برای ریست کردن برخی از فایل‌های ویندوز که در دسترسی به اینترنت دخیل هستند، دو فرمان زیر را تایپ کنید:

netsh winsock reset
netsh int ip reset

اگر کارساز نبود، فرمان‌های زیر را امتحان کنید. این موارد آدرس IP شما را از نو تعیین می‌کنند:

ipconfig /release
ipconfig /renew

در آخر، تنظیمات DNS کامپیوتر خود را با فرمان زیر از نو تعریف کنید:

ipconfig /flushdns

بد نیست در این مرحله کامپیوتر خود را ری‌استارت کنید. چنانچه کماکان قادر به دسترسی به اینترنت نبودید، راهکارهای بعدی را امتحان کنید.

۹. غیرفعالسازی نرم‌افزارهای امنیتی

در صورتی که مشکل عدم دسترسی در همه دستگاه‌ها وجود دارد، نیازی به انجام این مرحله نیست

یک سناریوی احتمالی دیگر، وجود نرم‌افزاری امنیتی است که مانع دسترسی کامپیوتر شما به اینترنت شده است. برخی برنامه‌های آنتی‌ویروس دارای چنین سابقه‌ای هستند.

برای حل این مشکل می‌توانید تمامی برنامه‌های آنتی‌ویروس طرف ثالث را غیرفعال کنید. در صورت موفقیت در اتصال به اینترنت لازم است تنظیمات برنامه آنتی‌ویروس خود را تغییر دهید.

همچنین توصیه می‌کنیم در این مرحله، کامپیوتر خود را از نظر وجود بدافزارها به کمک ابزارهایی مثل Malwarebytes اسکن کنید.

۱۰. بروزرسانی درایورهای وایرلس

۱۰. بروزرسانی درایورهای وایرلس

در صورتی که مشکل عدم دسترسی در همه دستگاه‌ها وجود دارد، نیازی به انجام این مرحله نیست

در حالت عادی نیازی به بروزرسانی اغلب درایورهای کامپیوتر وجود ندارد. گاهی اوقات انجام این کار خود باعث مشکلاتی ناخواسته خواهد شد. اما چنانچه تا به اینجا موفقیت به حل مشکل عدم دسترسی به اینترنت نشده‌اید، لازم است وجود بروزرسانی‌های درایور برای تراشه وایرلس کامپیوتر خود را بررسی نمایید.

در صورت وجود برنامه بروزرسان در کامپیوتر خود (از قبیل HP Support Assistant یا Lenovo System Update) از آن برای بروزرسانی درایور وایرلس کمک بگیرید.

۱۱. شبکه را ریست کنید

در این مرحله، اگر هیچ یک از راهکارهای بالا برایتان کارساز نبود، راهی جز ریست کردن شبکه وجود ندارد.

در صورتی که مشکل عدم دسترسی به اینترنت تنها در کامپیوتر شما وجود داشته باشد، می‌توانید در ویندوز ۱۰ از مسیر Settings > Network & Internet > Status اقدام به ریست کردن شبکه کنید. در این قسمت در پایین صفحه بر روی Network reset و سپس Reset now کلیک کنید. در ویندوز ۱۱ به Settings > Network & internet بروید، سپس بر روی Advanced network settings کلیک کنید و Network reset را انتخاب نمایید.

با انجام مراحل آمده در این منو، تمامی تنظیمات شبکه به حالت اولیه خود باز می‌گردد. در این حالت باید همه تنظیمات از جمله نرم‌افزار VPN را از نو تعریف کنید.

۱۱. شبکه را ریست کنید

در صورتی که با هیچ یک از دستگاه‌های خود قادر به استفاده از اینترنت نباشید، بهترین کار ریست کردن روتر (و در صورت نیاز، مودم) است. فشردن کلیدی که درحفره کوچکی در پشت روتر قرار دارد، روش انجام این کار است. با استفاده از یک گیره کاغذ، کلید را برای چند ثانیه نگه دارید تا روتر به تنظیمات کارخانه بازگردد. در صورتی که روتر شما فاقد کلید فیزیکی است، باید از طریق کامپیوتر خود عمل ریست فکتوری را انجام دهید.

پس از آن، با طی کردن تنظیمات اولیه دسترسی یا عدم دسترسی به اینترنت را بررسی نمایید. در صورتی که با وجود اجرای ریست فکتوری کماکان قادر به اتصال به اینترنت نیستید، به احتمال قوی لوازم شما دچار ایراد شده و نیاز به تعویض دارند.

دیگر نیازی به ترس از پیغام Connected but No Internet وجود ندارد

امیدواریم برای حل مشکل عدم دسترسی به اینترنت نیازی به ریست کردن به حالت کارخانه پیدا نکنید. در اغلب موارد، یکی از راهکارهای بالا منجر به حل این مشکل خواهد شد. با انجام همه مراحل بالا می‌توانید از تنظیمات صحیح دستگاه‌های خود و عدم وجود عامل اختلا‌ل‌گر در اتصال خود اطمینان حاصل کنید.

انجام مراحل پیچیده‌تر اشکال‌یابی نیز امکان‌پذیر است. با این حال، توصیه می‌کنیم پیش از اقدام به این روش‌ها با فردی ماهرتر و آشناتر به مسائل شبکه مشورت کنید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا