اندروید

نحوه ضبط کردن تماس ها در گوشی های اندرویدی

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

آیا به دنبال راهی برای ضبط کردن تماس های خود هستید؟ حتما با این مسئله آشنایی دارید که بیشتر گوشی های اندرویدی برنامه ای برای ضبط کردن تماس های صوتی ندارند. در عین حال شما می‌توانید برای این کار برنامه ای مانند Google Voice را دانلود کنید. البته این برنامه فقط تماس های ورودی را ضبط خواهد کرد. برنامه های زیادی برای گوشی های اندرویدی وجود دارد که میتوانند تماس های ورودی و خروجی گوشی شما را ضبط کنند. ما در این مطلب چند برنامه در این زمینه را به شما معرفی خواهیم کرد.

از لحاظ قانونی حکم ضبط کردن تماس های صوتی وابسته به کشوری که در آن زندگی میکنید متفاوت است. مثلا در آمریکا در بسیاری از ایالت ها رضایت فقط یک فرد برای ضبط کردن تماس لازم است. در بعضی ایالات ها هم هر دو طرف مکالمه باید به این کار رضایت بدهند. کشور های دیگر هم قوانین خاص خودشان را دارند.

اپلیکیشن Google Voice

نحوه ضبط کردن تماس ها در گوشی های اندرویدی

برای راه اندازی این برنامه شما اول باید شماره تلفن خود را وارد کنید تا وارد برنامه شوید، سپس باید یک اکانت بسازید تا مراحل ثبت نام شما تکمیل شود. بعد از آن شما باید وارد بخش تنظیمات برنامه شوید و بین گزینه ها عبارت ” Incoming call options” را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید تا برنامه بتواند تماس های ورودی شما را ضبط کند.

هنگامی که کسی با شما تماس بگیرد، می‌توانید با فشار دادن عدد ۴ از صفحه کلید، تماس را ضبط کنید. بعد از آن پیامی به منظور مطلع کردن شما از شروع شدن فرایند ضبط صدا پخش خواهد شد. بنابراین قبل از اینکه اقدام به چنین کاری کنید حتما به مخاطب خود اطلاع دهید. برای توقف فرایند ضبط صدا دوباره عدد ۴ را فشار دهید. تماس ضبط شده داخل برنامه ذخیره میشود و شما میتوانید آن را پخش کرده یا دانلود و ذخیره کنید.

اپلیکیشن Call Recorder

نحوه ضبط کردن تماس ها در گوشی های اندرویدی

این برنامه که توسط TelTech Systems ساخته شده است تماس های صوتی ورودی و خروجی را ضبط می‌کند و در این زمینه هیچ محدودیتی ندارد. شما می‌توانید تماس های ضبط شده را روی خود گوشی پخش کنید یا آنها را آپلود کنید داخل فضای ابری مورد نظر خود. شما حتی از طریق ایمیل یا شبکه های اجتماعی هم می‌توانید این فایل های صوتی را به اشتراک بگذارید. در عین حال فرایند ضبط کردن تماس ها کار ساده ای نیست و کمی طول می‌کشد تا به این روند عادت کنید.

برای ضبط کردن یک تماس خروجی شما اول باید برنامه را اجرا کنید و دکمه “Record” را انتخاب کنید. سپس شماره ای که از آن برای ضبط کردن صدا استفاده می‌شود به شما نمایش داده خواهد شد. شما باید اول با این شماره تماس بگیرید تا فرایند ضبط صدا شروع شود. سپس شما باید دکمه “Add Call” را فشار دهید تا بتوانید با مخاطب مورد نظر تماس برقرار کنید. هنگامی که تماس شما پاسخ داده شد شما باید دکمه “Merge” را فشار دهید تا بدین صورت یک تماس سه طرفه بین شما، مخاطب شما و خطی که صدا را ضبط می‌کند برقرار شود.

برای ضبط کردن تماس های ورودی شما باید دکمه “Record” را فشار دهید تا فرایند ضبط کردن صدا شروع شود. این روند دقیقا مانند فرایند قبلی است و شما باید همان کار را دوباره تکرار کنید.

اپلیکیشن Automatic Call Recorder

نحوه ضبط کردن تماس ها در گوشی های اندرویدی

این برنامه که توسط Green Apple Studio ساخته شده است رابط کاربری آسانی دارد و قابل ذکر است که فرایند ضبط کردن تماس ها توسط این برنامه به صورت اتوماتیک صورت می‌گیرد. هنگامی که برنامه را اجرا کنید با چهار دسته بندی متفاوت برای ذخیره سازی فایل های صوتی مواجه خواهید شد. این دسته بندی ها عبارتند از تماس های ورودی، تماس های خروجی، تماس های مهم و تمامی تماس ها. در این مرحله شما اول باید وارد قسمت تنظیمات برنامه شوید و سپس گزینه “Call Recorder” را فعال کنید تا برنامه بتواند به صورت اتوماتیک تماس های شما را ضبط کند. قابل ذکر است که از طریق قسمت تنظیمات برنامه شما می‌توانید شماره های خاصی را از لیست تماس هایی که ضبط خواهند شد حذف کنید، به برنامه رمز یا پین کد بدهید و یا این که فرمت فایل های صوتی را تغییر دهید.

برای ضبط کردن تماس های خروجی احتیاجی نیست که کار خاصی انجام دهید، شما فقط با مخاطب مورد نظر خود تماس بگیرید. این فرایند برای تماس های ورودی هم یکسان است چون اگر توجه کرده باشید ما برنامه را روی ضبط کردن تماس ها به صورت اتوماتیک گذاشتیم. هنگامی که تماس شما پایان یافت کافی است برنامه را اجرا کنید تا به فایل صوتی تماس خود دسترسی پیدا کنید. اگر وارد دسته بندی تمام تماس ها شوید، آخرین تماس خود را مشاهده خواهید کرد. در این قسمت می‌توانید فایل های صوتی را پخش کنید. سپس می‌توانید هر یک از فایل ها را حذف کنید، وارد دسته بندی های دیگر کنید یا از طریق ایمیل و شبکه های اجتماعی آنها را به اشتراک بگذارید.

اگر صفحه اصلی برنامه را باز کنید از آنجا هم میتوانید یک تماس را حذف کنید، به اشتراک بگذارید، مشخصات آن را رصد کنید، شماره آن را از لیست تماس هایی که ضبط می‌شوند حذف کنید یا دوباره با آن شماره تماس بگیرید.

اپلیکیشن Smart Call Recorder

نحوه ضبط کردن تماس ها در گوشی های اندرویدی

این برنامه توسط Neavo ساخته شده است و مانند برنامه قبلی می‌تواند به صورت اتوماتیک تماس های ورودی و خروجی را ضبط کند. برای شروع کار شما اول باید برنامه را اجرا کنید و سپس وارد بخش تنظیمات شوید. در این قسمت شما می‌توانید گزینه ضبط کردن تماس ها به صورت اتوماتیک را فعال کنید. علاوه بر این شما می‌توانید گزینه نشان دادن اعلان در رابطه با ضبط کردن تماس ها را هم فعال کنید. همچنین منبع مورد استفاده برای ضبط صدا را هم می‌توانید مشخص کنید.

هنگامی که با کسی تماس بگیرید یا کسی با شما تماس بگیرد برنامه به صورت اتوماتیک وارد عمل می‌شود و تماس را ضبط می‌کند. هنگامی که تماس شما پایان یابد با اجرا کردن برنامه می‌توانید لیست تماس های ضبط شده را رصد کنید. این تماس ها در دو لیست جداگانه خروجی و ورودی قرار داده شده اند. شما در این قسمت می‌توانید فایل تماس ها را پخش کنید، حذف کنید، شماره مرتبط به آن را از لیست تماس های ضبط شده خارج کنید یا فایل مورد نظر را از طریق ایمیل یا شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. استفاده از این برنامه رایگان است.

برچسب ها

سعید پورراشد

سعید همیشه و تا جایی که به یاد میاره به زبان انگلیسی علاقه داشته و به خاطر همین هدف اصلی سعید در ارتباط بودن با زبان انگلیسی به صورت روزمره است و در کنار این علاقه اش به حوزه تکنولوژی هم باعث شده که در این زمینه فعالیت داشته باشه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن