ویندوز

۱۰ برنامه ضروری رایگان برای ویندوز ۱۰

نکات و ترفندهای ویندوز

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

رایگان؛ این کلمه جادویی است! خصوصا زمانی که در خصوص برنامه‌های ویندوز استفاده می‌شود. برنامه‌هایی وجود دارند که به سادگی می‌توانید به صورت رایگان از آن‌ها استفاده کنید و تقریبا تمامی نیازهای‌تان را برطرف کنید. 

ویرایش عکس: Polarr

ویرایش عکس: Polarr

این برنامه در سال‌های گذشته به خوبی توانسته رشد داشته باشد. با این که Polarr از یک برنامه موبایل به کامپیوتر راه پیدا کرده اما ثابت کرده که یکی از بهترین ابزارها برای ویرایش عکس است.

برنامه جایگزین: Adobe Photoshop Express

ساخت موسیقی: Cakewalk

این برنامه در اصل یک سنجه برای DOS بوده است ولی بعد از چند سال و بعد از ورود به ویندوز ۱۹۹۱ از میدان رقابت خارج شده است. اخیرا صاحبان جدیدی این برنامه را خریده‌اند و عقده دارند که بهترین راه برای عرضه این برنامه به صورت رایگان است.

از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به ضبط با کیفیت، تمام ابزارهایی که برای میکس موسیقی نیاز دارید و مجموعه بزرگی از سازها و افکت‌های موسیقی اشاره کرده.

برنامه جایگزین: Ardour

ویرایش موسیقی: Audacity

تقریبا هر کسی که از برنامه Audacity استفاده کند، اذیت می‌شود! تیم تحقیقاتی ما هم تمام تلاشش را کرد که برنامه جایگزینی پیدا کند اما با این حال هیچ برنامه‌ای وجود ندارد که بتواند تا این حد حرفه‌ای تقطیع و ویرایش موسیقی را انجام دهد. همه باید این برنامه را روی سیستم‌های خود داشته باشند.

برنامه جایگزین: Ocenaudio

ویرایش ویدیو: Shotcut

ویرایش ویدیو: Shotcut

برنامه Shotcut در سال‌های اخیر توانسته بازار خود را در دنیای ویرایش ویدیو پیدا کند و با اینکه بسیار پیشرفت کرده است اما همچنان رایگان است.

برنامه جایگزین: OpenShot

یادداشت: Notepad++

تعداد زیادی فرمت‌های متنی در برنامه Notepad++ وجود دارد. این برنامه برای کدنویسی در تمامی زبان‌ها طراحی شده و مطمئنا می‌تواند کاربرد زیادی داشته باشد. با این حال همچنان در حد یک جایگزین خوب برای برنامه Notepad مایکروسافت باقی خواهد ماند.

برنامه جایگزین: Atom

آفیس: LibreOffice

آفیس: LibreOffice

برنامه LibreOffice می‌تواند یک جایگزین رایگان بسیار خوب برای Microsoft Office باشد. این برنامه با تمامی فرمت‌های موجود سازگار است و حتی یک دیتابیس بزرگ از فرمول‌های پیچیده نیز در آن وجود دارد.

برنامه جایگزین: Apache OpenOffice

نجات دیسک: TestDisk

آیا دیسک سخت‌افزاری دستگاه شما دائما در حال خرابی است و با مشکل کار می‌کند؟ آیا هر لحظه ممکن است آخرین باری باشد که به اطلاعات خود دسترسی دارید؟ برنامه TestDisk به شما این اجازه را می‌دهد که تمامی ارورها و اخطارها را رد کنید و به اطلاعات خام دسترسی داشته باشید. با این برنامه می‌توانید همه اطلاعات و دیتای خود را پیش از نابود شدن نجات دهید!

برنامه جایگزین: Paragon Rescue Kit

مدیریت فایل‌ها: Tablacus

این که بخش اکسپلور ویندوز چرا در سال ۲۰۱۹ هنوز دارای تب نیست مشخص نشده است. اما برنامه Tablacus این مشکل را حل کرده است. این برنامه که برای مدیریت فایل است دارای تب‌های مشخص و مجزا است . این برنامه همچنین به شما اجازه می‌دهد که پوشه‌ها را در مجموعه‌های مختلف قرار دهید و هر چیزی که به کار شما نمی‌آید را غیرفعال کنید.

برنامه جایگزین: XYplorer

پشتیبان‌گیری: Cobian Backup

برنامه Cobian Backup یکی از بهترین برنامه‌های رایگان برای پشتیبان‌گیری است. از طریق این برنامه می‌توانید فایل‌ها و اطلاعات خود را در شبکه، در یک درایور خارجی و یا در یک سرور جابجا کنید.

برنامه جایگزین: EaseUS Todo Backup

پاکسازی سیستم: CCleaner

پاکسازی سیستم: CCleaner

برنامه CCleaner تقریبا تمام کارهای پاکسازی سیستم شما را انجام می‌دهد. می‌توانید سیستم را به طور کلی به آن بسپارید تا طی چند ساعت همه جا را پاک کند و یا می‌توانید تنها یک درایو را مشخص کنید و فقط همان یک درایو پاکسازی شود. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که به گزینه‌های خوب دقت کنید!

برنامه جایگزین: Advanced System Optimizer

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن