بازیهای کامپیوتری

مجموعه بازی‌های Resident Evil برای کامپیوتر

ژانر وحشت که در میان باشد، تمامی نگاه ها به سمت مجموعه بازی های Resident Evil باز میگردد. این مجموعه بازی که توسط کمپانی Capcom به دنیای بازی ها معرفی شد، مدت‌هاست که در این دنیا جای دارد و از معروف ترین ها به شمار می‌رود.

شهرت این بازی به قدریست که نه تنها در دنیای بازی ها، بلکه با مجموعه فیلم های Resident Evil در دنیای سینما نیز نامی برای خود دست و پا کرده است. تا کنون حتی ۳ عنوان انیمیشن نیز از روی این مجموعه ساخته شده که نشان از ظرفیت بالای آن دارد.

در این مطلب، به معرفی بهترین های این مجموعه پرداخته‌ایم.

با شاهکار Capcom همراه باشید.

Resident Evil 2

Resident Evil 2

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

نقطه اوج ژانر Survival horror یعنی Resident Evil 2 بار دیگر به بازار آمده است، اما اینبار بطورکامل بازسازی شده و به همراه یک داستان عمیق تر و جذاب تر. Resident Evil 2 با تصویر پردازی واقع گرایانه، صداهای هیجان انگیز و دلهره آور و حالت دوربین جدید و همچنین نحوه کنترل جدید باعث می‌شود نفس خود را در سینه حبس کنید.

همان حالات اکشن کلاسیک، جست و جوهای پر از تنش و استرس و حل پازل که شاخصه ی بازی های Resident Evil بود دوباره به این بازی برگردانده شده است. در این بازی گیمرها نقش Leon Kennedy و Claire Redfield را دارند که دو پلیس تازه کار هستند و در شهر Raccoon City که اکنون  مردمان آن طی اتفاقاتی به زامبی تبدیل شده اند گرفتارند.

هردو کاراکتر دارای خطوط داستانی جداگانه بوده که شما می‌توانید آن ها را بازی کنید. سرنوشت این دو کاراکتر محبوب در دستان شماست و شما وظیفه دارید آن ها را به سلامت به پایان بازی برسانید.

Resident Evil 2 یکی از کامل ترین بازسازی های ممکن را تجربه کرده است. تغییر چند مورد از مکانیزم های بازی و ارتقاء آنها باعث شده تا بازی به عصر جدیدی گام نهد، ولی همچنان همان حس کلاسیک بودن خود را حفظ کند.

کمپانی Capcom با موفیقت کامل توانسته تمامی صحنه ها و اتفاقات خاطره انگیز بازی را دوباره خلق کند.

بخوانید: مجموعه بازی های Need for Speed برای کامپیوتر

Resident Evil 4

Resident Evil 4

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

۶ سال پس از اتمام اتفاقات شهر Raccoon City، Leon Kennedy که حالا مأمور دولت آمریکاست، برای یک مأموریت که نجات دختر رئیس جمهور است به اروپا فرستاده می‌شود. Leon در این مسیر به خانه ای در کوهستان می‌رسد و در آنجا از مردی درباره Ashley که دختر رئیس جمهور است سوالاتی می‌پرسد، اما هیچ جوابی دریافت نمی‌کند. ناگهان مرد به سمت Leon حمله ور شده و همین باعث میشود خاطرات رعب و وحشت Raccoon City برای Leon زنده شده و او دریابد که کابوس هایش هنوز پایان نیافته‌اند.

Resident Evil 4 به معنای واقعی یک شاهکار بوده و باقی خواهد ماند. همین که یک بازی که ۱۰ سال از تولید آن می‌گذرد را باز تولید کرده و دوباره به فروش بالایی دست پیدا کنید گواه این موضوع است.

اگر تا کنون به سراغ این بازی نرفته‌اید، پیشنهاد ما این است که هر چیزی را که در حال حاضر بازی می‌کنید کنار گذاشته و این بازی مهیج و فوق العاده را تجربه کنید.

Resident Evil 4 در ژانر Survival horror یک استاندارد محسوب می‌شود.

بخوانید: معرفی بهترین بازی‌های مسابقه‌ای برای PC

Resident Evil: Revelations

Resident Evil: Revelations

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

با توجه به این مسئله که کمپانی Capcom شروع به بازتولید بازی های خود برای نسل جدید کنسول ها کرده است، می‌توانست انتظار داشت که این بازی هم به بازار عرضه شود.

در این بازی شما نقش Jill Valentine را خواهید داشت که درحال جست و جو برای یافتن Chris Redfield است که در آخرین مأموریتش ناپدید شده بود. تحقیقاتتان، شما و همکارتان Parker Luciani را به کشتی تفریحی Queen Zenobia میکشاند که انتظار دارید قهرمان گمشده خود را آنجا پیدا کنید. اما بجای آن، با ارتشی از هیولا با نام Ooze مواجه می‌شوید که توسط ویروس T به وجود آمده اند و این مسئله منجر به تلاش شما برای فرار از کشتی و پرده برداشتن از این موضوع برای جهانیان میشود.

ترسی که در اصل با کنسول نینتندو به خانه ی گیمرها آورده شد، حالا با جزئیات بیشتر و تصویر پردازی قوی تر و همچنین صدای با کیفیت تر در اختیار گیمرهای سایر کنسول ها قرار داده شده است.

بخوانید: بهترین دسته بازی برای کامپیوتر شخصی در سال ۲۰۲۰

Resident Evil: Revelations 2

Resident Evil: Revelations 2

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

Resident Evil: revelations 2 به هنگام عرضه بصورت ۴ بازی جداگانه تولید شد و در اختیار طرفدارانش قرار گرفت. اما حالا تمامی آن ۴ قسمت در یک بازی جمع آوری شده و به بازار آمده است تا کار گیمرها را مقداری راحت تر کند.

در این بازی علاوه بر حالت معمولی، حالت Raid Mode نیز وجود دارد که در آن شما می‌توانید کاراکتر مورد نظر خود را انتخاب، سلاح و مهمات و مجموعه توانایی های خود را آماده و سپس به میدان نبرد پا بگذارید.

در Raid Mode شما می‌توانید به جمع آوری منابع مختلف مثل اسلحه، لباس و منابع مالی بپردازید. Raid Mode به شما اجازه می‌د‌‌هد که بصورت گروهی مراحل را به پایان ببرید.

صدا گذاری مناسب و جذاب، خطوط داستانی مختلف، کاراکترهای دوست داشتنی، تصویر پردازی مناسب و همچنین قابلیت بازی دونفره باعث شده این بازی ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

بخوانید: بهترین بازیهای سبک هک اند اسلش برای نسخه PC

Resident Evil 6

Resident Evil 6

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

ترکیب ژانر اکشن و Survival horror باعث میشود Resident Evil 6 یک تجربه دراماتیک و ترسناک باشد. شخصیت های محبوب Resident Evil یعنی Leon S. Kennedy، Chris Redfield و Ada Wong به همراه شخصیت های جدیدی مثل Jake Muller دست به دست هم داده اند تا با خطری جدید که C-virus نام دارد مقابله کنند. خط داستانی بازی بین آمریکای شمالی، ایالت Edonia در اروپای شرقی و شهر چینی Lanshiang متغیر است.

این بازی دارای ۴ خط داستانی جدا و درعین حال متصل به هم بوده که هرکدام از آن ها شخصیت اصلی خود را دارد که بصورت تک نفره و یا چند نفره و در حالت های آنلاین و آفلاین میتوان با آن ها به بازی کردن پرداخت.

برای مثال در حالت آنلاین، حداکثر ۴ بازیکن می‌توانند به یکدیگر متصل شده و یک موقعیت حساس را پشت سر بگذارند.

داشتن ۴ خط داستانی و ۸ کاراکتر، و توانایی انتخاب هر کاراکتر بصورت جداگانه به این معنیست که گیمرها می‌توانند این بازی را ۸ بار به پایان برسانند که در نوع خود بی نظیر است.

Resident Evil 7: Biohazard

Resident Evil 7: Biohazard

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

در این بازی شما نقش Ethan Winters را برعهده دارید که پس از ناپدید شدن همسرش Mia برای یافتن او به Dulvey Estate رفته است و در این مسیر در دام خانواده Baker گرفتار میشود. حالا شما باید رازهای این خانواده را برملا کرده و تمامی آن ها را از سر راه خود برداشته و از آن محل خارج شوید.

در ابتدای بازی شما چیزی بیشتر از یک چاقو نخواهید داشت، اما با پیشرفت در بازی به سلاح های دیگری نیز دست خواهید یافت که البته پیدا کردن مهمات برای آن ها کار چندان ساده ای نخواهد بود.

تمامی اتاق های خانه ای که در آن گرفتار شده اید مملو از رمز و راز و همچنین اسنادی است که منجر به کشف داستان خانواده Baker خواهد شد.

Resident Evil 7: Biohazard یک بازی در سبک Survival horror است که در آن شما برای زنده ماندن باید اقلام مورد نیاز خود را ذره ذره جمع آوری کرده و با سرهم کردن آن ها به وسیله مورد نظرتان برسید و در عین حال دائما در حال فرار و پنهان شدن باشید.

این بازی که در روزگار امروز آمریکا و در مناطق حاشیه ای آن جریان دارد پس از ماجراهای دراماتیک Resident Evil 6 اتفاق می افتد. ترس را مستقیما از چشمان کاراکتر بازی تجربه کنید.

Resident Evil 7: Biohazard قصد دارد که این مجموعه را به روزهای اوجش بازگرداند و در این امر به موفقیت رسیده است.

برچسب ها

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن