بازیهای کامپیوتری

معرفی مجموعه بازی‌های Assassin’s Creed برای کامپیوتر

هر گیمری، حال چه قدیمی و چه جدید، حداقل یکبار نام مجموعه Assassin’s Creed را شنیده و یا آن را تجربه کرده است. این مجموعه تمام ویژگی هایی که یک گیمر به دنبال آن است را در خود جای داده است.

از اولین عرضه این بازی به بازار در سال ۲۰۰۷، تولید این عنوان همچنان ادامه داشته است و هر گیمر حرفه ای احتمالا تمامی آن ها را در کلکسیون خود دارد. اگر شما این مجموعه را نداشته و قصد خرید آن را دارید، ما در این مطلب به معرفی بازی های این مجموعه پرداخته ایم.

هنگامی که Assassin’s Creed برای اولین بار تولید شد، به موفقیت چشمگیری دست یافت. این بازی یک خط داستانی خاص داشت که در دوران قرون وسطی و در خاورمیانه به وقوع میپیوست و داستان Altair Ibn-Ahad را بازگو میکرد که Assassin بود.

دو سال بعد، نسخه بعدی بازی منتشر شد. در قسمت دوم، داستان بازی از دوران قرون وسطی در خاورمیانه به دوره رنسانس در ایتالیا منتقل میشود. با پشتیبانی نسخه اول، Assassin’s Creed II به سرعت به محبوبیت زیادی دست یافت. بازی پیشرفت های چشمگیری نسبت به نسخه قبل داشت و همچنین از یک شخصیت اصلی محبوب به اسم Ezio Auditore da Firenze بهره میبرد که باعث میشد این نسخه جذابیتی باور نکردنی داشته باشد.

در ادامه به معرفی نسخه های بعدی این مجموعه میپردازیم.

Assassin’s Creed: Brotherhood

Assassin’s Creed: Brotherhood

مشاهده این محصول در دیجی کالا

دقیقا یک سال پس از عرضه ی Assassin’s Creed II، دنباله این مجموعه یعنی Assassin’s Creed: Brotherhood به بازار آمد.

این قسمت از بازی ماجرا را از نقطه اتمام بازی در قسمت قبل پی میگیرد و از نظر داستانی چندان با نسخه قبل فاصله ندارد. اما در این نسخه شاهد سیستم مدیریتی بهتر هستیم که به گیمرها اجازه میدهد درون بازی افراد دیگری را بعنوان همکار استخدام کنند تا در صورت لزوم و در مواقع نبرد به کمک آن ها بیایند و یا آن ها را به مأموریت اعزام کرده و به پاداش های متنوعی دست پیدا کنند.

همچنین این نسخه خصوصا برای خط داستانی بازی، جایی که Ezio تصمیم به گرفتن انتقام خون عموی خود و بازپس گیری Apple که توسط Cesare از او دزدیده شده بود دارد، بسیار حیاتیست.

از موارد دیگری که به بازی اضافه شده است میتوان به سیستم مبارزه بهتر و همچنین بخش بسیار جذاب و رقابتی Multiplayer اشاره کرد.

بخوانید: بهترین صندلی‌های گیمینگ بازار

Assassin’s Creed: Revelations

Assassin’s Creed: Revelations

مشاهده این محصول در دیجی کالا

در حالی که هر بازی از این مجموعه یک سورپرایز به همراه خود دارد، هیچ شکی در این باره نیست که سازندگان علاوه بر سورپرایز، تمام تلاش خود را میکنند تا بازی ها هر سال در یک زمان مشخص به بازار عرضه شوند. و این مسئله نیز کاملا واضح است که هر بازی از نسخه قبلی خود بهتر است.

همانند انجیل، Revelations بخش آخر داستان Ezio نیز محسوب میشود. خط داستانی از شهرهای ایتالیا، به مرکز امپراطوری عثمانی در استانبول تغییر میکند. بیشتر ساختارهای بازی به همان صورتی که در نسخه های قبلی بوده اند باقی هستند.

در این قسمت، Ezio متوجه میشود که Altair یک شئ باستانی که توان نابودی کامل نیروهای Templar را دارد، پنهان کرده است. در حالی که Ezio درحال مبارزه برای یافتن شئ باستانی است، Desmond در داخل Animus 2.0 زندانی شده و باید شئ باستانی خود را پیدا کند. این شئ یک کلید است که به او اجازه میدهد به Ezio و Altair متصل شود. کلید همچنین به او کمک میکند تا از کما بیرون بیاید.

به غیر از داستان جذاب و گیرا، سازندگان همچنین یک وسیله جدید به نام Hookblade را به بازی اضافه کرده اند. این وسیله به کاراکتر بازی اجازه میدهد تا به راحتی در میان ساختمان های شهر حرکت کند. علاوه بر این، فرصت های بیشتری نیز برای از بین برد دشمنان ایجاد شده است.

داستان بازی باعث رضایت شما از این عنوان خواهد شد.

بخوانید: معرفی بازی­­ های برتر PS4 برای کودکان

Assassin’s Creed III

Assassin’s Creed III

مشاهده این محصول در دیجی کالا

از زمان عرضه اولین بازی از مجموعه Assassin’s Creed به بازار زمان زیادی میگذرد و خطوط داستانی و خطوط زمانی دائما در حال تغییر هستند. در نسخه پنجم بازی، خط زمانی یک بار دیگر تغییر کرده و شما را به جنگ انقلاب آمریکا در قرن ۱۸ میبرد.

کاراکتر این قسمت از بازی Ratonhnhake:ton نام دارد که برای نفوذ کردن در میان آمریکایی ها و همرنگ شدن با آنها نام Conner را برای خود انتخاب میکند. پدر Conner در این قسمت، یکی از فرماندهان ارشد محفل Templar است. ماجراهای این قسمت از بازی به گونه ای گیج کننده و جذاب است.

علاوه بر تغییر خط داستانی، این نسخه شامل تغییرات دیگری نیز میشود. مثل تغییر وضعیت آب و هوا در بازی، سلاح های جدید، سفرهای دریایی و همچنین شکار حیوانات، که تمامی این مسائل باعث جذاب تر شدن و سرگرم کننده تر شدن بازی میشوند.

بخوانید: بهترین بازیهای سبک هک اند اسلش برای نسخه PC

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Assassin’s Creed IV: Black Flag

مشاهده این محصول در دیجی کالا

داستان Black Flag در دوران مستعمره ای ادامه پیدا میکند، اما خط داستانی آن اتفاقات نسخه قبل یعنی Assassin’s Creed III را ادامه میدهد.

در این قسمت، کاراکتر اصلی در نقش Edward Kenway ظاهر میشود که شخصیت اول قسمت قبل این مجموعه بود.

بازی تمرکز خود را به سمت سفرها و ماجراجویی های دریایی تغییر میدهد که بخاطر تم دزد دریایی آن بدیهی به نظر میرسد. در مقایسه با بازی هایی که قبل از Assassin’s Creed IV در این مجموعه ساخته شده اند، این نسخه بیشتر به سمت بازی هایی با سبک جهان-باز پیشروی کرده است. در این بازی شما میتوانید کشتی خود را ارتقاء داده، راهنمای قتل خود را ساخته و از نبردهای دریایی بهینه شده و پیشرفته لذت ببرید. موارد زیادی به بازی اضافه نشده است، ولی Black Flag با همین تغییرات جزئی روند بازی های این مجموعه را تغییر میدهد.

بخوانید: ۵ بازی برتر سبک شوتر برای PC

Assassin’s Creed: Rogue

Assassin’s Creed: Rogue

مشاهده این محصول در دیجی کالا

قبل از عرضه ی Assassin’s Creed: rogue به بازار، نسخه ای با نام Assassin’s Creed: Freedom Cry راهی بازار شد که قبل از شناخته شدن به عنوان یک بازی مستقل، یک DLC به حساب می آمد و موارد اضافه شده به آن بسیار جزئی بوده و مقادیر ناچیزی را به خط داستانی اضافه میکرد.

Rogue آخرین نسخه از این مجموعه است که جریان آن در دوره مستعمره ای وقوع پیدا میکند. این نسخه همچنین شامل یک چرخش داستانی است که در آن گیمر بجای نقش یک assassin، بعنوان یک Templar وارد بازی میشود که این خود باعث جذاب تر شدن خط داستانی میشود.

بخش های دیگری مثل سفرهای دریایی نیز از نسخه قبل به این بازی انتقال یافته است.

بخوانید: معرفی بهترین بازی‌های مسابقه‌ای برای PC

Assassin’s Creed: Unity

Assassin’s Creed: Unity

مشاهده این محصول در دیجی کالا

Assassin’s Creed به شهرهای اروپایی بازمیگردد. این بار شخصیت اول بازی Arno Dorian نام دارد و در جریان انقلاب فرانسه در سال ۱۳۰۷ به انجام مأموریت های خود میپردازد.

بغیر از خط داستانی بازی که همواره جذاب و گیراست،  بازی بیشتر بر روی سلاح هایی با قدرت تخریب بالا مثل RPG و همچنین مأموریت های گروهی تمرکز کرده است.

موارد دیگری که میتوان به آن ها اشاره کرد مسئله ی شخصی سازی کاراکتر و همچنین سبک مبارزه است که نسبت به نسخه قبل از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است.

گیمرها همچنین میتوانند در حالت Multiplayer به همراه بازیکنان دیگر به انجام مأموریت های مختلف بپردازند و منابع لازم را برای خرید سلاح های جدید بدست آورند.

قدرت اجرای بازی بسیار مناسب بوده و به راحتی بر روی سیستم های شما عمل میکند.

بخوانید: بهترین بازی‌های مسابقه‌ای برای PS4

Assassin’s Creed: Syndicate

Assassin’s Creed: Syndicate

مشاهده این محصول در دیجی کالا

Syndicate در دوره ویکتوریایی و در لندن اتفاق می افتد. در این نسخه شاهد آن هستیم که رسم وجود فقط یک نقش اول از بین رفته و این بازی دارای چند نقش اصلی بصورت همزمان است. مثلا دوقلو های Frye که در کل بازی میتوان از آن ها استفاده کرد.

هدف بازی بدست آوردن چیزی به نام The peace of Eden در لندن است که با توجه به این مسئله که شهر توسط یکی از فرماندهان ارشد Templar اداره میشود کار چندان آسانی نخواهد بود.

برای پوشاندن این مسئله که تغییرات اساسی در بازی اعمال نشده است، چالش های فراوانی برای گیمرها طراحی شده اند. همانطور که حدسش را میزنید، سلاح های بازی نسبت به نسخه قبل بسیار بهتر و پیشرفته تر شده اند و همچنین قسمت Multiplayer بازی از قدرت خوبی برخوردار است.

اگر به دنبال همان حس قدیمی و آشنای مجموعه بازی Assassin’s Creed هستید، Syndicate آخرین نسخه ایست که فرصت تجربه دوباره آن را به شما میدهد.

نسخه بعدی با تغییرات فراوانی به بازار عرضه شد تا بتواند جای خود را در بازار بازی ها حفظ کند.

بخوانید: مجموعه بازی های Need for Speed برای کامپیوتر

Assassin’s Creed: Origins

Assassin’s Creed: Origins

مشاهده این محصول در دیجی کالا

از تولید این مجموعه چیزی حدود ۱۰ سال میگذشت و بازی ها کم کم شروع به تکراری شدن کرده بودند. اما قبل از اینکه گیمرها متوجه این موضوع شوند، Origins به بازار آمد تا با تغییرات اساسی و زیادی که کرده بود، طرفداران این مجموعه را راضی نگه دارد.

Assassin’s Creed: Origins گیم پلی و تنظیمات بازی را تغییر داد. متأسفانه محیط بازی امروزی نبود و در واقع به دوران مصر باستان رفت. اگرچه این مسئله یک نقص محسوب نمیشود و در این نسخه شما به وسایل مبارزه جدید و اتفاقات جذاب دست پیدا خواهید کرد.

مورد جدیدی که به بازی اضافه شده این است که شما بصورت همزمان میتوانید به چند نفر  از دشمنان خود ضربه بزنید. تجربه مبارزه در این نسخه نسبت به نسخه های قبل پیشرفت مطلوبی داشته و به نوعی تازگی خاص خود را دارد.

برچسب ها

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن