کادوی ولنتاین
تجهیزات دوربین

بهترین رینگ لایت‌های عکاسی موجود در بازار

یکی از وسائل و تجهیزات نورپردازی که در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، رینگ لایت است. رینگ لایت یا نور دایره‌ای، وسیله‌ای است که نور را به صورت دایره‌ای شکل در فضای مورد نظر پخش می‌کند و تمرکز نور را روی سوژه مورد نظر بیشتر می‌کند.

رینگ لایت‌ها بیشتر در صنعت عکاسی برای عکاسی از نزدیک استفاده می‌شوند و با تمرکز نور روی سوژه باعث می‌شوند سایه‌ها روی آن از بین بروند.

کاربرد دیگر این وسائل در آرایشگاه‌ها است چرا که یکی از ملزومات این کار، چهره‌ای بدون سایه از فرد است.

رینگ لایت معمولا از LED ساخته می‌شود و اندازه آن برای سوژه‌های مختلف متفاوت است. در واقع، در صورتی که سوژه مورد نظر کوچک باشد ما به یک رینگ لایت کوچک با قطر کمتر نیاز داریم و در صورت بزرگ‌تر بودن سوژه، رینگ لایت با قطر بزرگتری نیاز است.

شاید بتوان بیشترین استفاده از رینگ لایت‌ها را در زمان عکاسی دانست اما باید توجه داشت، این ابزارهای بسیار کاربردی به دلیل قیمت پایین‌تر نسبت به سایر تجهیزات نورپردازی، دارای کاربرد بیشتری هستند. به طور مثال، از ابزارهای نور دایره‌ای در تصاویر تبلیغاتی استفاده زیادی می‌شود و هزینه نورپردازی بسیار کمتر می‌شود. در ادامه چند عدد از بهترین مدل‌ها را معرفی می‌کنیم.

بهترین رینگ لایت حرفه‌ای: رینگ لایت لنزیوم مدل FE-480 III

رینگ لایت لنزیوم مدل FE-480 III

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نقاط قوت:

 • قطر مناسب برای نوردهی
 • قابل نصب روی سه پایه
 • دارای پورت USB شارژ

نقاط ضعف:

 • ندارد

رینگ لایت لنزیوم مدل FE-480 III از محصولات مناسب این دسته است که در حدود سه کیلوگرم وزن دارد. این رینگ لایت از ۴۸۰ ال‌ای‌دی به صورت نصب سطحی تشکیل شده است که در مجموع توان ۹۶ وات دارند.

طول عمر ال‌ای‌دی های تشکیل‌دهنده این محصول تا ۵۰ هزار ساعت است که با توجه به مصرف توان پایین آن‌ها، بازدهی زیادی دارند.

قطر این رینگ لایت ۴۵ سانتی‌متر است و برای انواع کاربردها در آرایشگاه‌ها، عکاسی‌ها و محل‌های دیگر قابل استفاده است. یکی از مزیت‌های مهم این وسیله، داشتن ریموت کنترل برای تنظیم شدت دمای ال‌ای‌دی‌ها است که بین ۳۲۰۰ الی ۵۶۰۰ درجه کلوین است.

زاویه نوری این وسیله ۱۲۰ درجه است و در مورد شدت روشنایی آن باید گفت، ۹۶۰۰ لوکس روشنایی دارد.

یکی از مزیت‌های این رینگ لایت وجود تنوع منابع در ورودی است که می‌توان از ولتاژ ۱۱۰ الی ۲۲۰ ولت به آن متصل کرد و در صورت نیاز می‌توان منبع ورودی را از طریق باتری و بدون نیاز به برق شهری تامین کرد. همچنین، علاوه بر منبع ۱۱۰ الی ۲۲۰ ولت، توان این وسیله توسط منبع DC ورودی با مقدار ۱۵ ولت قابل تامین است.

بخوانید: محصولاتی که برای محافظت از دوربین عکاسی خود نیاز دارید

بهترین رینگ لایت با امکانات عالی: رینگ لایت ایدابلو مدل FE-480 II

رینگ لایت ایدابلو مدل FE-480 II

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نقاط قوت:

 • قطر مناسب نوردهی
 • توان مناسب نوری
 • ریموت کنترل برای تنظیم شدت روشنایی
 • دارای صفحه نمایش

نقاط ضعف:

 • پایه ضعیف

رینگ لایت مدل FE-480 II برای تمامی کاربردهای عکاسی، آرایشگری و سالن‌های نورپردازی قابل استفاده است چرا که توان ۹۶ واتی دارد و از ال‌ای‌دی‌ های متعدد با توان مناسب تشکیل شده است.

این محصول دارای وزن ۵ کیلوگرمی است و از ۴۸۰ ال‌ای‌دی تشکیل شده است که تا ۵۰ هزار ساعت طول عمر دارند. ریموت کنترل این وسیله میزان روشنایی و شدت رنگ آن را تنظیم می‌کند و دارای صفحه نمایش برای نشان دادن میزان تنظیمات مختلف است.

قطر این رینگ لایت ۴۵ سانتی‌متر است و برای تامین توان آن، می‌توان از طریق نصب باتری یا اتصال منابع خارجی این کار را انجام داد. منبع خارجی توان بین ۱۱۰ الی ۲۲۰ ولت متغیر است که علاوه بر این، ولتاژ ۱۵ ولت نیز برای کارکرد آن مناسب است.

دمای نور قابل تنظیم در این محصول بین ۳۲۰۰ درجه کلوین و ۵۵۰۰ درجه کلوین است که توسط ریموت کنترل قابل تنظیم است.

در مورد محدوده تاثیر و عملکرد مناسب این رینگ لایت، باید گفت این میزان ۳۰ متر به صورت استاندارد است و روشنایی ال‌ای‌دی های آن ۳۳۰۰ لومن به ازای ۰.۵ متر خواهد بود.

بخوانید: ۸ مورد از بهترین لنزهای مناسب برای عکاسی پرتره در سال ۲۰۱۹

قدرت بالای نوردهی با قابلیت‌های ویژه: رینگ لایت مدل FE-580 II

رینگ لایت مدل FE-580 II

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نقاط قوت:

 • نوردهی عالی
 • دارای کارکرد طولانی
 • وزن پایین

نقاط ضعف:

 • جنس پایه متوسط

رینگ لایت FE-580 II وزن ۳.۷ کیلوگرمی دارد و از جمله باکیفیت‌ترین وسائل نورپردازی آرایشگاهی و عکاسی به شمار می‌رود. این وسیله دارای صفحه نمایش و ریموت کنترل برای کنترل بهتر شدت نوردهی است و محدوده دمایی آن بین ۳۲۰۰ الی ۵۶۰۰ درجه کلوین است.

تعداد ال‌ای‌دی های استفاده شده در این رینگ لایت ۵۸۰ عدد است که توان کار تا ۵۰ هزار ساعت را دارند. برای کارکرد مناسب این ال‌ای‌دی ها می‌توان از ورودی برق شهری یا دو عدد باتری استفاده کرد.

همچنین، یک عدد پورت یواس‌بی در این رینگ لایت قرار دارد که برای استفاده‌های طولانی مدت از تلفن همراه می‌توان از آن برای شارژ گوشی استفاده کرد.

با توجه به قابلیت نصب این رینگ لایت روی سه پایه، می‌توان از آن در محل‌های مختلف استفاده کرد و باید اشاره کرد، زاویه تابش نور در این محصول ۶۰ درجه است.

بخوانید: ۷ دوربین عکاسی برتر نیکون در سال ۲۰۲۰

با کیفیت و کاربردی: رینگ لایت مکس لایت مدل RL-320A

رینگ لایت مکس لایت مدل RL-320A

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نقاط قوت:

 • نوردهی مناسب
 • وزن پایین
 • دمای نور قابل تنظیم
 • قابل استفاده با باتری

نقاط ضعف:

 • شدت تابش متوسط

رینگ لایت RL-320A یکی از گزینه‌های اقتصادی در دسته رینگ لایت‌ها است که قابل نصب روی سه پایه است و وزن بسیار مناسب ۳ کیلوگرمی دارد.

این وسیله پرکاربرد قادر است دمای نور بین ۳۲۰۰ الی ۵۶۰۰ درجه کلوین را فراهم کند. این محدوده دمایی توسط پیچ تنظیم این وسیله قابل کنترل است.

قدرت خروجی این وسیله برای مکان‌های کوچک و متوسط مناسب است چرا که توان آن ۳۵ وات است. این توان خروجی با ۱۶۰ ال‌ای‌دی تامین می‌شود.

ال‌ای‌دی های این رینگ لایت قابلیت کارکرد تا ۵۰ هزار ساعت را دارند و میزان تابش ۱۵۰۰ لوکس را تامین می‌‌کنند.

قطر دایره‌ای در این وسیله ۴۵ سانتی‌متر است و زاویه تابش آن ۹۰ درجه خواهد بود. همچنین، در مورد توان ورودی دستگاه باید گفت، امکان اتصال باتری یا برق شهری به این وسیله وجود دارد. باتری استفاده شده برای آن، از نوع سری F سونی است.

با توجه به قیمت مناسب و قابلیت نصب آسان این رینگ لایت روی سه پایه، می‌توان آن را گزینه‌ای مناسب برای کاربردهای مختلف دانست.

بخوانید: بهترین سه پایه عکاسی در سال ۲۰۲۰

مناسب برای کاربرد در محل‌های مختلف: رینگ لایت وسکات مدل ۶۱۴

رینگ لایت وسکات مدل 614

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نقاط قوت:

 • کیفیت ساخت خوب
 • شدت نور کافی
 • قطر رینگ مناسب
 • محدوده دمایی مناسب

نقاط ضعف:

 • ندارد

رینگ لایت وسکات ۶۱۴ وزن ۲۵ کیلوگرمی دارد و توان خروجی آن ۶۵ وات است.

قطر رینگ این محصول ۴۵ سانتی‌متر است و برای استفاده در عکاسی و نورپردازی محل‌های مختلف مناسب است. این وسیله زاویه نوردهی ۱۸۰ درجه‌ای دارد و محدوده دمایی نور آن بین ۳۲۰۰ الی ۵۶۰۰ درجه کلوین قابل تنظیم است.

باید اشاره کرد، توان این محصول از طریق برق شهری یا باتری داخلی تامین می‌شود و برای استفاده‌های طولانی مدت، یک عدد پورت شارژ یواس‌بی در آن قرار دارد.

همچنین، از قابلیت‌های اضافی این رینگ لایت وجود پایه نگهدارنده، طول عمر بالای ال‌ای‌دی ها و قابلیت تنظیم میزان روشنایی با استفاده از پیچ تنظیم آن است.

بخوانید: بهترین کیف دوربین عکاسی موجود در بازار

بهترین در رده قیمتی پایین: رینگ لایت مدل stream-M20

رینگ لایت مدل stream-M20

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نقاط قوت:

 • قیمت مناسب
 • دارای طیف رنگی مختلف
 • وزن مناسب

نقاط ضعف:

 • شدت نور متوسط

یکی از رینگ لایت‌های کوچک و با قیمت پایین که برای کاربردهای عکاسی از نزدیک استفاده می‌شود، محصول Stream-M20 است.

این رینگ لایت تنها ۱۵۰ گرم وزن دارد و در محل‌های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد.

توان خروجی این وسیله ۳۵ وات است و برای ورودی آن می‌توان از ورودی برق شهری استفاده کرد.

قطر این رینگ لایت ۲۰ سانتی‌متر است و برای عکاسی‌های سلفی و ماکرو بسیار گزینه مناسبی است. با توجه به اینکه این رینگ لایت دارای پایه نگهدارنده تلفن همراه است، می‌توان با نصب تلفن روی آن تصاویر مناسب با نور عالی ثبت کرد.

قابلیت تنظیم دمای نور با سه سطح برای این وسیله فراهم شده است و روشنایی آن توسط ۱۵۰ ال‌ای‌دی تامین می‌شود.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا