کادوی ولنتاین
لوازم سفر، کمپینگ و کوهنوردی

۶ چادر حرفه‌ای مناسب برای انواع سفرهای طبیعت‌گردی و بک‌پکینگ

بهترین چادرها برای کمپینگ، هیچ هایکینگ، ترکینگ و سایکلینگ فوق سبک

اگر از دسته افرادی هستید که مداوم به سفر می‌روید و چندین بار در طول ماه از چادر خود استفاده می‌کنید، توجه به کیفیت بدنه چادر ضروری است. پارچه چادرهای کوهنوردی به دلیل باز و بسته شدن زیاد در طول دوره استفاده، به صورت مداوم در تنش هستند و احتمال بروز ترک‌ها و خلل ریز و درشت در آن بیشتر می‌شود.

از اینرو بهترین نوع پارچه برای چادرهای کوهنوردی، نایلون است که با یک لایه روکش مخصوص پلی‌اورتان محافظت می‌شوند. امروزه حتی چادرهایی با نایلون ۱۵D تولید شده اند که وزن آنها کمتر از ۱ کیلوگرم می‌باشد ولی دوام آن‌ها بسیار بیشتر از چادرهای برزنتی قدیمی است که با پارچه ضخیم تولید شده‌اند.

توجه به فصل مورد استفاده:

توجه به فصل مورد استفاده از چادرکوهنوردی بسیار ضروری است. بسیاری از طبیعت گردان تمایل دارند فقط در طول فصول معتدل سال کمپ کنند، بنابراین برای این دسته استفاده از چادرهای دوپوش مخصوص زمستان مناسب نخواهد بود. یکی به دلیل سنگینی این چادرها و دوم فضای بسته تر این چادرها در مقایسه با چادرهای ۳ فصل سال.

معمولا چادرهای ۳ فصل تهویه بهتری دارند و برای استفاده در هوای گرم خصوصا فصل تابستان بسیار بهتر از چادرهای زمستانه عمل می‌کنند.

در نقطه مقابل، چادرهای ۴ فصل و زمستانه هستند که در برابر باد، برف و باران مقاومت بسیار بیشتری نسبت به چادرهای ۳ فصل دارند. چادرهای ۴ فصل دارای تهویه بخصوصی هستند که علاوه بر نگهداری دما در داخل خود، از جمع شدن رطوبت و خیس شدن دیواره داخلی در اثر میعان بخار آب جلوگیری می‌کنند.

بهترین چادرهای کمپینگ و هایکینگ

راهنمای انتخاب چادر حرفه‌ای برای کمپینگ و طبیعت گردی

یکی از مواردی که در انتخاب چادر تاثیر بسیار زیادی دارد، نوع سفر شما است. آفرود، پیمایش، طبیعت گردی‌های ساده و صعودهای بلند از جمله انواع سفر کمپینگ است. معمولا برای سفرهایی که نیاز به کوله کشی دارد، انتخاب چادر در اندازه‌های کوچک و حداکثر تا ۳ نفر پیشنهاد می‌شود. همچنین این چادرها باید طراحی سبکی داشته باشند و معمولا حداکثر وزن آن ۳ کیلوگرم خواهد بود.

در نقطه مقابل این سفرها، سفرهای آفرودی یا طبیعت گردی‌های بدون پیمایش است. در این سفرها راحتی و آسایش شب‌مانی اهمیت بیشتری نسبت به سبکی و کم حجمی چادر دارد. بنابراین انتخاب یک چادر ۴ نفره هم می‌تواند مفید باشد.

چادرهای آفرودی بزرگتر، مرتفع تر هستند و فضای بیشتری نسبت به چادرهای کوهنوردی دارند. بنابراین قبل از انتخاب چادر کمپ، توجه به این موارد ضروری خواهد بود.

علاوه بر موارد فوق توجه به تعداد همسفران هم ضروری است. اگر به صورت زوج یا انفرادی سفر می‌کنید شما نباید چادری با ظرفیت بیشتر از یک یا دو نفر تهیه کنید. اگر قصد دارید به صورت دوستانه سفر بروید یا در آینده نزدیک صاحب فرزند می‌شوید، شاید انتخاب چادر ۳ یا ۴ نفره مناسب باشد.

در ادامه شش چادر کوهنوردی مناسب برای انواع فعالیت‌ها به شما معرفی می‌شوند. با وجود اینکه بازار ایران به دلیل مسائل مختلف تنوع لازم را ندارد، با این حال چادرهای معرفی شده در این مقاله از بهترین چادرهای موجود در بازار هستند که با نمونه‌های مشابه خود در سرتاسر دنیا برابری می‌کنند.

بهترین چادرهای دنیا توسط برند معتبر امریکایی MSR تولید می‌شوند که انواع دیگر آن در رده‌های اقتصادی توسط کمپانی‌هایی همچون دکتلون به بازار عرضه شده اند. ما با بررسی دقیق چادرهای کوهنوردی بازار سعی کردیم تمام مواردی که در رابطه با کارایی یک چادر کمپینگ باید در نظر گرفته شود را در محصولات معرفی شده لحاظ کنیم.

اقتصادی و جادار: چادر کوهنوردی ۴ نفره اسنوهاک مدل TPX_4

چادر کوهنوردی 4 نفره اسنوهاک مدل TPX_4

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برای افرادی که به صورت دسته جمعی به سفرهای گلگشتی و طبیعت گردی می روند، هیچ چادری به اندازه یک چادر ۴ نفره جادار ولی سبک و کم حجم مناسب نیست.

چادر ۴ نفره اسنوهاک مدل دیسکاوری با بدنه ضد آب و میله‌های آلومینیومی مقاوم یکی از بهترین چادرها برای افرادی که عموما به طبیعت گردی بدون پیمایش می‌روند خواهد بود.

اسنوهاک در چادر دیسکاوری خود از پارچه ضد آب پلی‌استری استفاده کرده است که علاوه بر دوام مناسب، وزن کمی دارد بنابراین این چادر ۴ نفره وزنی کمتر از ۴ کیلوگرم داشته و براحتی روی دست قابل حمل خواهد بود.

برای کوله بدوشان و طبیعت گردان حرفه‌ای: چادر کوهنوردی دو نفره نیچرهایک مدل NH18A180_D

چادر کوهنوردی دو نفره نیچرهایک مدل NH18A180_D

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر بدنبال یک چادر حرفه‌ای و همه کاره هستید، شاید چادر نیچرهایک مدل Cycling یکی از بهترین مدل‌ها برای شما باشد.

وزن کمتر از ۲ کیلوگرم، ابعاد جمع شده بسیار کوچک و دوام بالای بدنه همگی از جمله ویژگی‌های این چادر کوهنوردی است که برای استفاده در پیمایش‌های بلند، کوهنوردی و حتی سفر با دوچرخه بسیار کاربری خواهد بود.

کلیه تیرک‌های این چادر از جنس آلومینیوم بوده و کلیپس‌ها و زیپ‌های آن از برند معتبر YKK ژاپن است. بنابراین در مورد دوام این چادر حرفی باقی نخواهد ماند.

خانه ای بر دوش شما!: چادر مسافرتی ۶ نفره نیچرهایک مدل Cloud Cave

چادر مسافرتی 6 نفره نیچرهایک مدل Cloud Cave

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برای آفرود سواران، هیچ چیز اندازه یک چادر کمپ بزرگ و جادار با سقفی بلند حس و هیجان شب‌مانی در طبیعت را فراهم نمی‌کند. چادر مسافرتی نیچرهایک مدل Cloud Cave با ظرفت ۶ نفر بهترین چادر برای افرادی است که تمایل دارند فضای زیادی در شب‌مانی خود داشته باشند و علاوه بر آن کیفیت و کارایی چادر هم اهمیت ویژه‌ای دارد.

چادر کوهنوردی نیچرهایک مدل کلود قابل استفاده در ۴ فصل سال و ارتفاعات بلند بوده و می‌توان از آن به عنوان پناهگاه در صعودهای بلند استفاده نمود.

این چادر با کفی قابل جدا شدن، امکان تبدیل به سایبان را دارد که برای بسیاری از افراد بسیار کاربری است.

برف و کوهستان: چادر دو نفره نیچرهایک مدل NH19ZP012

چادر دو نفره نیچرهایک مدل NH19ZP012

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر اهل صعودهای بلند هستید، باید به شما بگوییم که با چادر دو نفره نیچرهایک مدل NH19ZP012 هیچ کدام از آن طوفان‌های توفنده کوهستان را حس نخواهید کرد.

این چادر با یک آشپزخانه سرپوشیده و انباری بزرگ، بهترین انتخاب برای برنامه‌های صعود بلند است. با چادر کوهنوردی نیچرهایک در مسیر صعودهای چند هزارپایی به راحتی کمپ کنید و از شب پر ستاره خود لذت ببرید.

وزن سبک، بدنه بسیار مقاوم، تیرک‌ها با آلومینیوم ۷۰۰۱ و کیفیت بسیار بالای زیپ و کلیپس‌ها همگی از ویژگی‌های اصلی این چادر کوهنوردی هستند.

پیمایش گرم و دوست داشتنی: چادر ۲ نفره سالیوا مدل Micra II

چادر 2 نفره سالیوا مدل Micra II

مشاهده این محصول در دیجی کالا

شاید بتوان راحتی در کمپ را با چادر سالیوا تعریف کرد. حس بسیار خوب شما در هنگام استراحت در این چادر حرفه‌ای مثال نزدنی است. چادر سالیوا مدل میکرا، برای پیمایش های بلند زمستانه طراحی شده که برای کاربران حرفه‌ای و آماتور قابل استفاده خواهد بود.

این چادر با طراحی ویژه خود در برابر باد بسیار مقاوم است و پوش دوم آن در برابر نفوذ آب حداکثر مقاومت را دارد. وزن بسیار سبک این چادر کوهنوردی در کنار ابعاد مناسب، قابلیت حمل آن را داخل کوله پشتی کوهنوردی فراهم کرده است.

جنس پارچه چادر کمپینگ و کوهنوردی سالیوا، پلی استر با پوشش پلی‌ارتان است.

میان‌رده ولی کابردی: چادر مسافرتی کینگ کمپ مدل kt4083

چادر مسافرتی کینگ کمپ مدل kt4083

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر هیچکدام از چادرهای قبلی نظر شما را جذب نکرد، حتما این چادر خانوادگی گزینه آخر مناسب برای شما خواهد بود.

آشپزخانه بزرگ و قدی این چادر آن را برای انواع سفرهای دوستانه و خانوادگی مناسب کرده است. همچنین در جانبی با قابلیت تبدیل آن به سایبان، علاوه بر تابستان، در زمستان و هوای برفی نیز کاربردی خواهد بود.

ویژگی اصلی این چادر باز شدن خودکار آن بدون نیاز به برپایی ستون‌های پیچیده است. بنابراین فقط کافی است چادر را از پشت خودرو خود خارج کنید و در محل مناسب قرار دهید. در کمتر از ۱ دقیقه خانه شما در طبیعت آماده سکونت خواهد بود.

چادر کینگ کمپ نسبت به سایر چادرهای مشابه قیمت مناسبی دارد که در کنار کیفیت خوب خود را کاندید اصلی بهترین چادر کمپینگ خانوادگی کرده است.

ابراهیم موسوی

خسته از زندگی شهری و عاشق طبیعت بکر خدا، هروقت فرصتی باشه کولمو برمیدارم و میزنم به جاده، علاقمند به پیمایش در مسیر های بلند و شبمانی‌‌های طولانی هستم، در بین دوستانم معروفم که اگر ولش کنی بعدش باید بری و تو جنگل دنبالش بگردی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا