مک

چگونه مک‌بوک پرو را ری‌ستارت کنیم؟

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

مواردی که باید بدانید:

 • ساده‌ترین روش: راحت ‌ترین راه برای ری‌استارت کردن مک‌بوک پرو این است که به Apple menu بروید و گزینه restart  را انتخاب کنید. در این مرحله یا درون دیالوگ باکس (دیالوگ باکس به پنجره‌هایی گفته می شود که برنامه نویسان برای دادن اخطار یا پیغام‌هایی به کاربر در قالب یک پنجره که پس از انجام عملیاتی به صورت خودکار باز می‌شوند، طراحی می‌نمایند) دوباره گزینه Restart را انتخاب کنید و یا اجازه دهید شمارش معکوس تمام شود.
 • از طریق صفحه کلید: در حالی که  دو دکمه Control + Command را با هم نگه داشته‌اید، از بین دکمه پاور power،  دکمه eject و یا  حسگر Touch ID یکی را انتخاب کنید و نگه ‌دارید.
 • فورس ری‌استارت یا ری‌استارت اضطراری مک‎‌بوک پرو: برای فورس ری‌استارت کردن، یا دکمه Power را فشار دهید و نگه دارید و یا دکمه‌های Control + Option + Command را همزمان فشار دهید و از بین دکمه Power  یا eject یکی را فشار دهید و نگه دارید تا لپ‌تاپ ری‌استارت شود.

در این مقاله راه‌های مختلف ری‌استارت کردن مک‌بوک پرو را آموزش می‌دهیم و به سوالاتی مانند در چه مواردی مک‌بوک پرو  را ری‌استارت کنید و  در مواقعی که مک‌بوک پرو به دستورات پاسخ نمی‌دهد چگونه آن را ری‌استارت کنید، پاسخ خواهیم داد.

چگونه از طریق Apple menu مک‌بوک پرو را ری‌استارت کنیم؟

شاید ساده‌ترین راه برای ری‌استارت کردن مک‌بوک پرو کلیک کردن روی چند منویی باشد که روی صفحات  تقریبا همه‌ی مک‌بوک‌ها وجود دارد. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

نکته: این روش روی تمام مدل‌های مک‌بوک پرو با هر نسخه از macOS قابل اجرا است و تقریبا هر کسی می‌تواند آن را انجام دهد.

ریستارت مک بوک

 1. در قسمت بالا و سمت راست روی Apple menu کلیک کنید و سپس گزینه Restart را انتخاب کنید.
 2. اگر تمایل دارید پس از روشن شدن دوباره دستگاه همه‌ برنامه‌ها و اسناد به صورت خودکار باز شوند، مربع کوچکی که کنار گزینه Reopen windows when logging back in  وجود دارد را تیک بزنید.
 3. در این مرحله می‌توانید یا دوباره گزینه Restart را فشار دهید و یا صبر کنید تا شمارش معکوس تمام و لپ‌تاپ ری‌استارت شود.

چگونه از طریق صفحه کلید مک‌بوک پرو را ری‌استارت کنیم؟

اگر صفحه مک‌بوک پرو فریز شده  یا موس حرکت نمی‌کند و یا به هر دلیل دیگری دوست دارید از این روش استفاده کنید، مراحل زیر را دنبال کنید تا لپ‌تاپ شما ری‌استارت شود:

 • دو دکمه Control + Command را همراه با یکی از دکمه‌های Power یا Eject و یا حس‌گر تاچ آیدی را فشار دهید و نگه‌ دارید تا زمانی که صفحه لپ‌تاپ تیره شود و صدای ری‌استارت شدن را بشنوید. زمانی که این صدا را شنیدید دکمه‌ها را رها کنید و اجازه دهید مک‌بوک کار ری‌استارت شدن را شروع کند. این روش در تمامی مدل‌های مک‌بوک پرو قابل اجرا است.
 • همچنین می‌توانید دکمه Control را همراه با دکمه Eject فشار دهید تا دیالوگ باکس خاموش شدن روی صفحه ظاهر شود. از آن‌جا می‌توانید گزینه Restart را انتخاب کنید. البته این روش تنها در بعضی از مدل‌ها قابل انجام است.
 • اگر هیچ‌کدام از روش‌های بالا کار شما را راه نینداخت، می‌توانید دست به فورس ری‌استارت یا ری‌استارت اضطراری بزنید. برای این کار دکمه‌های Control + Option + Command را همزمان فشار دهید و از بین دکمه Power  یا eject  و یا حس‌گر تاچ آیدی یکی را فشار دهید و نگه دارید تا لپ‌تاپ ری‌استارت شود.

در چه مواقعی مک‌بوک پرو را ری‌استارت کنیم؟

توصیه می‌کنیم مک‌بوک پرو خود را برای نگهداری و جلوگیری از خرابی احتمالی سیستم مرتباً ری‌استارت کنید. این کار به این دلیل است که ری‌استارت حافظه فعال را پاک می‌کند (اما داده ها را از دست نمی دهد) و اغلب  به هنگام نصب و یا به روزرسانی نرم‌افزارها باید حتما لی‌تاپ ری‌استارت کرد. اما موارد دیگری نیز هست که شما عملا مجبور به ری‌استارت می‌شوید مانند مواقعی که سرعت مک‌بوک بسیار پایین است، برنامه‌ها دچار اختلال هستند و یا صفحه نمایش فریز شده و تصویر ندارید.

چه تفاوتی میان ری‌استارت، ریست یا تنظیمات کارخانه و خاموش کردن مک‌بوک پرو وجود دارد؟

همان‌طور که می‌دانید ری‌استارت کردن مک‌بوک با بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه و یا خاموش کردن آن تفاوت‌های زیادی دارد.

 • ری‌استارت در واقع راه‌اندازی مجدد سیستم و برنامه‌ها  است و تمامی حافظه فعال را پاک می‌کند. البته این عمل باعث پاک شدن داده‌ها و برنامه‌ها نمی‌شود و تنظیمات لپ‌تاپ را تغییر نمی‌دهد.
 •  ریست یا بازگرداندن به تنظیمات کارخانه، باعث می‌شود تنظیمات و حافظه مک‌بوک شما به حال اولیه بازگردد. این به معنای حذف تمام برنامه‌های نصب شده و داده‌های ایجاد شده، پاک کردن هارد دیسک و نصب مجدد macOS است. فقط در صورتی که می‌خواهید مک‌بوک را بفروشید و یا مشکلی ریشه‌ای و غیر قابل حل را از بین ببرید، از این گزینه استفاده کنید.
 • با خاموش کردن مک‌بوک پرو شما فقط برنامه‌های در حال اجرا را قطع می‌کنید و اتفاق دیگری برای لپ‌تاپ شما نمی‌افتد.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا