اندروید

۳ اپلیکیشن اندرویدی برای تار کردن پس‌‌زمینه تصاویر

تار کردن پس‌زمینه عکس‌ها می‌تواند به بیشتر دیده شدن جزئیات اصلی تصویر کمک کند

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

با تار کردن پس‌‌زمینه تصاویر، سوژه اصلی عکس بهتر دیده می‌شود. برخی از گوشی‌های هوشمند در نمایه عکس پرتره دوربین خود چنین امکانی را به کاربر می‌دهند. اما اپ‌هایی مجزا در اندروید نیز وجود دارند که همین کار را برای شما انجام می‌دهند.

در این مطلب بهترین اپ‌های اندرویدی برای تار کردن پس‌زمینه عکس‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

۱٫ اپلیکیشن Blur photo background

1. اپلیکیشن Blur photo background

این اپ یکی از بهترین گزینه‌های ایجاد افکت‌های تاری تصویر در حالت پرتره است. این اپ با استفاده از هوش مصنوعی در عرض چند ثانیه تاری پس‌زمینه تصاویر شما را برمی‌دارد یا آن را به تصویر اضافه می‌کند. در آخر می‌توانید به طور دستی نیز میزان تاری پس‌زمینه تصویر را تنظیم کنید.

این اپ رابط کاربری ساده‌ای دارد و می‌تواند به طور بسیار دقیق میزان تاری پس‌زمینه عکس‌ها را تنظیم کند. با این اپ می‌توانید افکت bokeh زیبایی به پس‌زمینه عکس خود اضافه کنید، تصاویر خود را برش دهید یا از ابزار قلموی آن استفاده کنید. برای حذف تاری یا اضافه کردن تاری در قسمتی از تصویر می‌توانید از ابزار قلموی این اپ بهره‌مند شوید.

دانلود اپلیکیشن: نسخه اندرویدی (رایگان و پریمیوم)

۲٫ اپلیکیشن DSLR Camera Blur Effects

2. اپلیکیشن DSLR Camera Blur Effects

این اپ به شما امکان تار کردن یا برداشتن تاری در قسمتی از پس‌زمینه تصویر را می‌دهد. به عنوان مثال می‌توانید با استفاده از ابزار Point Blur قسمت‌هایی از تصویر را به دلخواه تار کنید، و با استفاده از ابزار Point Focus وضوح بیشتری به تصاویر خود ببخشید.

دیگر ابزارهای ایجاد تاری در این اپ از جمله auto blur، linear blur و circular blur هستند. با استفاده از دومی می‌توانید افکت تاری را به صورت خطی به عکس اضافه کنید و با استفاده از سومی به صورت دایره‌ای در یک بخش خاص تاری ایجاد کنید.

در این اپ امکان ایجاد تاری به اشکال مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از motion blur به تصویر خود حالتی بدهید که انگار در حال حرکت است. با استفاده از gaussian blur از نویز یا ناهمواری ظاهر عکس کاسته می‌شود.

دانلود اپلیکیشن: نسخه اندرویدی (رایگان و پریمیوم)

۳٫ اپلیکیشن Auto blur background

3. اپلیکیشن Auto blur background

این اپ به طور خودکار کانون تمرکز عکس شما را پیدا کرده و پس‌زمینه آن را تار می‌کند. این اپ از حالت پرتره و منظره در عکس‌ها پشتیبانی کرده و در سبک‌های خطی و دایره‌ای پس‌زمینه‌ها را تار می‌کند.

در این اپ قابلیت تنظیم دقیق تاری پس‌زمینه با استفاده از ابزار focus وجود دارد که امکان انتخاب یا پاک کردن چیزها در پس‌زمینه را نیز به کاربر می‌دهد.

با استفاده از ابزار draw می‌توانید کانون تمرکز عکس را مشخص کنید. برای تار کردن این قسمت، ابزار پاک‌کن را در اطراف کانون تمرکز بکشید. با استفاده از افکت‌های bokeh و دیگر فیلترها نیز می‌توانید عکس خود را بیشتر ویرایش کنید.

دانلود اپلیکیشن: نسخه اندرویدی (رایگان و پریمیوم)

استفاده از تاری پس‌زمینه برای جلب توجه به جزئیات

شما با استفاده از ابزار تاری پس‌زمینه در در این اپ‌ها می‌توانید ظاهر دلچسب‌تری به عکس‌های خود ببخشید. بسیاری از اپ‌های اندرویدی این خدمات را به طور رایگان ارائه داده یا قیمت بسیار ناچیزی در ازای آن از شما می‌خواهند.

گرچه این اپ‌ها برای تار کردن پس‌زمینه عکس‌ها کافی هستند، امکان ویرایش حرفه‌ای‌ تصاویر در آن‌ها وجود ندارد. شما برای دسترسی بیشتر به قابلیت‌های ویرایش به اپ‌هایی مثل Snapseed نیاز دارید

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا