آیفون و آیپداندروید

چگونه مخاطبین را از آیفون به اندروید انتقال دهیم؟

مخاطبین را از طریق Outlook ،Windows ،Mac یا Google همگام‌سازی کنید.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

آنچه باید بدانیم:

  • مخاطبین را با برنامه‌ی سازگار با آیفون مانند Outlook, Windows Address Book, یا Contacts در Mac همگام‌سازی کنید.
  • روش دیگرو: از طریق Google Contacts. در آیفون به آدرس Settings > Contacts بروید و حساب گوگل خود را برای همگام‌سازی مخاطبین راه‌اندازی کنید. از همان حساب در سامسونگ استفاده کنید.
  • نمی‌توانید از مخاطبین (یا هرگونه داده) در سیم کارت در آیفون پشتیبان تهیه کنید، بنابراین پس گزینه‌ برای انتقال مخاطب وجود ندارد.

در این مقاله چند روش مختلف برای انتقال مخاطب از آیفون به سامسونگ توضیح داده شده است.

چگونه می‌توانم داده‌ها را از آیفون به سامسونگ منتقل کنم؟

اگر دارید تلفنتان را از آیفون به سامسونگ تغییر می‌دهید، می‌خواهید مطمئن شوید که تمام داده‌های شما به تلفن جدید منتقل می‌شود. برخی از مهم‌ترین داده‌ها مخاطبین شما هستند.

در حالی که این مقاله به طور خاص در مورد انتقال مخاطب از آیفون به سامسونگ است، اما این تنها نوع داده‌ای نیست که برای جابه‌جایی به آن نیاز دارید. احتمالاً عکس، موسیقی، فیلم و برنامه‌هایی نیز دارید که باید آن‌ها را نیز انتقال دهید.  قبل از خلاص شدن از شر آیفون، آن‌ها را فراموش نکنید.

چگونه می‌توانم مخاطبین خود را از آیفون به سامسونگ منتقل کنم؟

اگر می‌خواهید از رایانه برای انتقال مخاطبین خود از آیفون به سامسونگ استفاده کنید، به چند نرم‌افزار رایگان نیاز دارید (اگر قصد استفاده از cloud را دارید، به بخش بعدی بروید). نرم افزار مورد نیاز شما :

  • نرم‌افزاری برای همگام‌سازی داده‌ها از آیفون با رایانه : در مک، باید Finder را داشته باشید (یا iTunes ، اگر از MacOS 10.14 یا بالاتر استفاده می‌کنید). در ویندوز، باید iTunes را داشته باشید.
  • یک دفترچه مخاطبین که می‌تواند با آیفون و سامسونگ همگام‌سازی شود : در ویندوز، Outlook یا Windows Address Book را امتحان کنید. در مک، Outlook یا برنامه‌ی Contacts از قبل نصب شده را امتحان کنید.
  • نرم‌افزاری برای همگام‌سازی داده‌ها از رایانه به سامسونگ : گزینه‌های زیادی وجود دارد، اما برنامه‌ی Smart Switch سامسونگ مکانی عالی برای شروع است. اگر برنامه‌های همگام‌سازی دیگری را ترجیح می‌دهید، می‌توانید تعداد دلخواهی را نیز انتخاب کنید.

پس از دریافت کامل نرم افزار، این مراحل را دنبال کنید :

۱. آیفون خود را از طریق USB یا Wi-Fi به رایانه‌ی خود متصل کنید و آیفون را با رایانه خود همگام‌سازی کنید.

۲. روی آیفون خود در نوار کناری سمت چپ Finder یا در بالا سمت چپ iTunes کلیک کنید.

انتقال کنتاکت ها از آیفون به اندروید

۳. در صفحه مدیریت آیفون، روی Files کلیک کنید و اطمینان حاصل کنید که کادر Contacts علامت‌گذاری شده باشد. اطمینان حاصل کنید که منوی کشویی قبل از انتقال مخاطبین به تلفن سامسونگ، برنامه دفترچه تلفنی که می‌خواهید مخاطبین خود را با آن همگام‌سازی کنید را نشان می‌دهد.

صفحه مدیریت آیفون در کامپیوتر

۴. روی Sync در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید تا مخاطبین خود را با برنامه دفترچه تلفن انتخاب‌شده‌ی خود همگام‌سازی کنید.

۵. آیفون خود را از رایانه جدا کرده و تلفن سامسونگ خود را متصل کنید.

۶. نرم‌افزاری را که می‌خواهید برای همگام‌سازی سامسونگ و رایانه خود استفاده کنید، راه‌اندازی کنید.

توصیه : مراحل دقیق همگام‌سازی بسته به اینکه از چه برنامه‌ای استفاده می‌کنید متفاوت است، اما مفاهیم اساساً برای همه آن‌ها یکسان است.

۷. در بخشی که مخاطبین را همگام سازی می کنید ، مطمئن شوید که برنامه دفترچه آدرس که در مرحله ۳ از iPhone خود همگام سازی کرده اید ، انتخاب شده است.  سامسونگ خود را همگام سازی کنید و مخاطبین باید به برنامه مخاطب از قبل نصب شده منتقل شوند.

چگونه می‌توانم بدون استفاده از رایانه، مخاطبین را از آیفون به سامسونگ منتقل کنم؟

آیا می‌خواهید مخاطبین را از آیفون به سامسونگ منتقل کنید اما نمی‌خواهید برای انجام این کار از رایانه استفاده کنید؟ فضای ابری می‌تواند کمک کند. در این حالت، باید مخاطبین خود را از آیفون در Google Contacts بارگذاری کنید و سپس آن‌ها را از آنجا در تلفن سامسونگ خود دانلود کنید. شما باید یک حساب گوگل فعال داشته باشید، اما اگر ندارید، نحوه‌ی راه‌اندازی حساب گوگل در اینجا آمده است.

۱. اطمینان حاصل کنید که حساب گوگل در آیفون شما راه‌اندازی شده است.

۲. مخاطبین شما از آیفون در حساب گوگل شما بارگذاری خواهند شد.

توصیه : هنگامی که حساب گوگل خود را در آیفون خود تنظیم می‌کنید، از روشن یا سبز بودن گزینه‌ی Contacts اطمینان حاصل کنید.

۳. تلفن سامسونگ خود را با همان حساب گوگل که در مرحله اول ایجاد کرده‌اید و در مراحل دوم و سوم استفاده کرده‌اید، تنظیم کنید.

۴. مخاطبین شما باید به طور خودکار در برنامه Contacts که از قبل نصب شده در سامسونگ بارگیری شوند. اگر این کار را نکرد، به Contacts بروید و روی سه نقطه کلیک کنید ک سپس روی گزینه‌های Manage contacts > Sync contacts کلیک کنید. تأیید کنید که حساب گوگل درست تنظیم شده و نوارد کنار حسابتان روشن است و روی Sync کلیک کنید.

انتقال شماره تلفن از آیفون به اندروید

توصیه: در تلفن‌های اندروید، می‌توانید از داده‌ها – از جمله مخاطبین – در سیم‌کارت قابل جابجایی پشتیبان تهیه کنید.  انتقال اطلاعات شما از اندروید به آیفون کمی آسان‌تر است. متأسفانه، روش آن هنگام رفتن از آیفون به سامسونگ کار نمی‌کند زیرا iOS به شما امکان نمی‌دهد از داده‌های سیم‌کارت پشتیبان‌گیری کنید.

پرسش و پاسخ

چگونه می‌توانم مخاطبین را از تلفن سامسونگ به آیفون منتقل کنم؟

هنگام انتقال مخاطب از تلفن اندروید مانند سامسونگ به آیفون، چند گزینه پیش رو دارید. می‌توانید برنامه Move to iOS را از فروشگاه Google Play دانلود کرده و دستورالعمل های آن را برای انتقال مخاطبین خود دنبال کنید. همچنین می‌توانید مخاطبین را از طریق سیم‌کارت انتقال دهید. برای این کار، برنامه Contacts را در سامسونگ خود باز کنید، سپس روی گزینه‌های Settings > Import/Export > Export > SIM card کلیک کنید. سپس، سیم‌کارت را در آیفون خود قرار دهید. روش دیگر پشتیبان‌گیری از مخاطبین خود در گوگل و سپس افزودن برنامه Google به آیفون و روشن کردن نوار Contacts است.

آیا می‌توانم از طریق بلوتوث مخاطبین را از سامسونگ به آیفون منتقل کنم؟

بله. اطمینان حاصل کنید که بلوتوث در هر دو دستگاه فعال است و محدوده آن‌ها قابل کشف است. سپس، به برنامه Contacts در سامسونگ خود بروید و روی More > Share کلیک کنید. روی مخاطبینی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید کلیک کنید، سپس روی Bluetooth کلیک کنید. برای انتقال مخاطبین ، آیفوت خود را به عنوان دستگاه موردنظر خود انتخاب کنید.

چگونه می‌توانم تمام داده‌های خود را از آیفون به سامسونگ منتقل کنم؟

ساده‌ترین راه استفاده از برنامه‌ی Smart Switch در تلفن سامسونگ است. برای استفاده از Smart Switch از طریق Wi-Fi ، آن را در سامسونگ خود باز کرده و روی Open > Agree کلیک کنید. روی گزینه‌های Wireless > Receive > iOS کلیک کنید. نام کاربری و رمز ورود iCloud خود را وارد کنید و روی Sign In کلیک کنید. مطمئن شوید داده‌هایی که می‌خواهید انتقال دهید انتخاب شده‌اند، روی Import کلیک کنید، سپس دستورالعمل ها را دنبال کنید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا