اندروید

چگونه از تلفن اندروید خود به عنوان یک وای‌فای سیار استفاده کنیم؟

اتصال اینترنت تلفن خود را با حداکثر پنج تلفن دیگر به اشتراک بگذارید.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

بسیاری از تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های اندروید امکان راه‌اندازی نقطه اتصال Wi-Fi را فراهم می‌کنند تا دستگاه‌های دیگر بتوانند از اتصال اینترنت تلفن شما استفاده کنند. این راهنما نحوه‌ی فعال کردن و استفاده از این ویژگی را در تلفن‌های هوشمند سامسونگ و Google Pixel به عنوان مثال نشان می‌دهد.  دستورالعمل‌ها باید در اکثر تلفن‌های اندروید و نسخه‌های نرم‌افزاری فعلی اعمال شوند.

در تلفن هوشمند سامسونگ

برای روشن کردن نقطه اتصال Wi-Fi ، این مراحل را دنبال کنید:

۱. به آدرس Settings > Wireless & networks بروید. در تلفن سامسونگ، روی Connections > Mobile Hotspot and Tethering کلیک کنید.

۲. گزینه‌ی Mobile Hotspot را روشن کنید. تلفن هنگام فعال شدن به یک نقطه دسترسی بی‌سیم تبدیل می‌شود و پیامی را در نوار اعلانات نمایش می‌دهد.

هات اسپات در سامسونگ

۳. برای یافتن رمز ورود و دستورالعمل‌های hotspot ، روی Mobile Hotspot کلیک کنید. از این رمز برای اتصال سایر دستگاه‌های خود به اینترنت استفاده کنید، دقیقاً همانطور که آن‌ها را به هر شبکه Wi-Fi دیگری متصل می‌کنید.

توصیه : برای تغییر رمز ورود پیش‌فرض، روی Password کلیک کنید و رمز جدیدی وارد کنید.
هشدار : آگاه باشید که اتصال اینترنت خود را با چه کسی به اشتراک می‌گذارید. همچنین، به خاطر داشته باشید که داده‌های پردازش شده از طریق این ویژگی Wi-Fi در تقسیم ماهانه داده‌های تلفن همراه شما محسوب می‌شوند.

در تلفن هوشمند Android Pixel یا Stock

برای فعال کردن نقطه اتصال در Pixel یا Android stock این مراحل را دنبال کنید:

۱. به Settings > Network & Internet بروید.

۲. روی Hotspot & tethering > Wi-Fi hotspot کلیک کنید.

در تلفن هوشمند Android Pixel یا Stock

۳. گزینه‌ی Wi-Fi hotspot را روشن کنید.

هات اسپات در اندروید

۴. در صورت تمایل، نام هات‌اسپات، رمز ورود و سایر تنظیمات پیشرفته مانند خاموش شدن خودکار و باند AP را تغییر دهید.

نقطه اتصال جدید Wi-Fi را پیدا کرده و به آن متصل شوید

وقتی هات‌اسپات فعال شد، دستگاه‌های دیگر خود را مانند سایر شبکه‌های Wi-Fi به آن متصل کنید:

۱. در دستگاه خود، نقطه اتصال Wi-Fi را پیدا کنید. این ممکن است به شما اطلاع دهد که شبکه‌های وایرلس جدید در دسترس هستند.

توجه : برای یافتن شبکه‌های وایرلس ، از تلفن اندروید خود استفاده کرده و به Settings > Wireless & networks > Wi-Fi settings بروید. سپس، دستورالعمل‌های کلی اتصال Wi-Fi را برای اکثر رایانه‌ها دنبال کنید.

۲. با وارد کردن رمز ورود به نقطه اتصال Wi-Fi اتصال را برقرار کنید.

 Wi-Fi Hotspot را به صورت رایگان در برنامه‌های محدود شده توسط شرکت مخابراتی فعال کنید

ممکن است بعد از اتصال به اینترنت از طریق لپ‌تاپ یا تبلت خود دسترسی پیدا نکنید زیرا برخی از مخابرات بی‌سیم دسترسی به Wi-Fi را فقط به کسانی که هزینه این ویژگی را پرداخت می‌کنند محدود می‌کنند.

در این حالت، سعی کنید از برنامه‌ای مانند Elixir 2 استفاده کنید که نقطه اتصال Wi-Fi را روی صفحه اصلی شما روشن یا خاموش می کند. این امکان دسترسی مستقیم به ویژگی hotspot و بدون اضافه شدن هزینه‌ی اضافی از طرف ارائه‌دهنده بی‌سیم شما را فراهم می‌کند.  اگر Elixir 2 کار نکند، FoxFi هم قابل استفاده است.

توجه داشته باشید که در بسیاری از موارد، عبور از محدودیت‌های شرکت مخابراتی به منزله نقض شرایط خدمات در قرارداد شما است. با مسئولیت خود از این برنامه‌ها استفاده کنید.

توصیه‌ها و ملاحظات

هنگام استفاده از نقطه اتصال Wi-Fi ، این توصیه‌ها را دنبال کنید:

  • ویژگی Wi-Fi hotspot را خاموش کنید وقتی دیگر نیازی به آن ندارید. فعال بودن ویژگی، باتری تلفن همراه را خالی می کند.
  • به طور پیش‌فرض، نقاط اتصال Wi-Fi سیال با امنیت WPA2 و رمز‌های عمومی تنظیم می‌شوند. اگر از یک نقطه اتصال در یک مکان عمومی استفاده می‌کنید یا نگران رهگیری داده‌های شما توسط هکرها هستید، قبل از پخش سیگنال خود رمز عبور را تغییر دهید.
  • دستگاه‌ها و شرکت‌های مخابراتی از روش‌های مختلفی برای فعال کردن ویژگی hotspot تلفن همراه استفاده می‌کنند. برخی از شرکت‌های مخابراتی نیاز به استفاده از یک برنامه مستقل دارند. دستورالعمل‌های خاص دستگاه و ارائه‌دهنده خدمات خود را بررسی کنید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا