اندروید

چگونه سلامت باتری را در اندروید بررسی کنیم؟

پی ببرید که آیا باید باتری اندروید خود را تعویض کنید یا خیر.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

نکاتی که باید بدانید

  • روی Settings > Battery ضربه بزنید تا عمر فعلی باتری تلفن اندروید خود را مشاهده کنید.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت باتری تلفن خود از یک برنامه‌ی شخص ثالث مانند AccuBattery استفاده کنید.
  • روی Settings > Battery > Phone Battery Usage ضربه بزنید تا ببینید کدام برنامه‌ها بیشترین مصرف انرژی را دارند.

این مقاله به شما می‌آموزد که چگونه سلامت باتری را در تلفن هوشمند امدروید خود بررسی کنید و همچنین نحوه‌ی خراب شدن باتری و اقدامات بعدی را بررسی کنید.

چگونه سلامت باتری تلفن را بررسی کنم؟

اگر می‌خواهید سلامت باتری تلفن خود را بررسی کنید، دیدن اطلاعات اساسی مانند میزان ماندگاری باتری و سایر آمار بسیار ساده است. اینجا نحوه‌ی انجام کار آورده شده است.

۱. در تلفن اندروید، روی Settings ضربه بزنید.

۲. روی Battery ضربه بزنید.

۳. اکنون می‌توانید میزان باتری باقی‌مانده در تلفن اندروید خود را مشاهده کرده و همچنین مدت زمانی که باید باتری شمل با میزان فعلی دوام بیاورد را مشاهده کنید.

چگونه سلامت باتری تلفن را بررسی کنم؟

توصیه: برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چه برنامه‌هایی بیشترین مصرف انرژی را دارند، روی Phone Battery Usage ضربه بزنید.

چگونه عمر باتری تلفن را بررسی کنم؟

در حالی که اندروید برنامه داخلی برای بررسی جامع دوام باتری شما ندارد، اما می‌توانید از برنامه‌ی شخص ثالثی مانند AccuBattery استفاده کنید تا درباره عمر باتری تلفن خود بیشتر بدانید. در اینجا نحوه‌ی استفاده از آن آورده شده است.

۱. AccuBattery را از فروشگاه Google Play دانلود کنید.

۲. برنامه را باز کرده و عمر فعلی باتری خود را مشاهده کرده و همچنین اطلاعات تخلیه و عملکرد کلی باتری را جستجو کنید.

۳. برای مشاهده‌ی سوابق گذشته در مورد عملکرد باتری، هنگامی که چندین بار از برنامه استفاده کرده‌اید، روی History ضربه بزنید.

چگونه عمر باتری تلفن را بررسی کنم؟

آیا می‌توان سلامت باتری در سامسونگ را بررسی کرد؟

بله. بررسی سلامت باتری در تلفن‌های هوشمند سامسونگ تقریباً مشابه سایر تلفن‌های هوشمند امندروید است.  در اینجا نحوه‌ی کار آورده شده است.

۱. روی Settings ضربه بزنید.

۲. روی Battery ضربه بزنید.

۳. مصرف باتری خود را در اینجا مشاهده کنید.

چگونه می‌توان فهمید به خرابی باتری پی برد؟

اگر احساس می‌کنید باتری تلفن اندروید شما به اندازه‌ی گذشته نیست، می تواند نشانه وجود مشکلی باشد. در اینجا نگاه مختصری داریم به نحوه‌ی تشخیص وجود مشکل.

  • شارژ شما مدام تمام می‌شود. این یک مورد واضح است اما اگر می‌دانید که باتری شما کل روز بدون مشکل دوام می‌آورد و اکنون متوجه شدید که باید چندین بار در روز شارژ کنید، این مطمئناً به این معنی است که باتری تلفن شما مانند گذشته قوی نیست.
  • به نظر نمی‌رسد به طور کامل شارژ شود. آیا متوجه شده‌اید که حتی بعد از ساعت‌ها شارژ مجدد تلفن شما، هنوز به ۱۰۰٪ نرسیده است؟  ممکن است به این معنی باشد که باتری شما دیگر قادر به شارژ کامل نیست.
  • باتری داغ می شود. اگر تلفن هوشمند شما بسیار گرم‌تر از گذشته کار می‌کند، ممکن است به این معنی باشد که باتری شما بیش از حد گرم شده و آسیب دیده است.
  • باتری برجسته شده است. اگر باتری تلفن شما از پوسته خود خارج شده است، استفاده از آن را متوقف کنید. این می‌تواند خطرناک باشد و قطعاً به این معنی است که باتری شما خراب شده است.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا