اندروید

چگونه در اندروید میانبر (Shortcut) ایجاد کنیم؟

یک میانبر به هر برنامه یا وبسایتی در صفحه اصلی خود اضافه کنید

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

نکاتی که باید بدانید

  • برای افزودن آیکون برنامه‌ی اندروید به صفحه اصلی خود، آیکون آن را طولانی فشار داده و Add to home را انتخاب کنید.
  • آیکون برنامه‌ای را طولانی فشار دهید و سپس نام یک عملکرد را طولانی فشار داده و آن را به صفحه اصلی خود بکشید تا میانبر عملکرد برنامه ایجاد شود.
  • برای ایجاد میانبر وبسایت در اندروید، سایت را در Chrome باز کنید، روی سه نقطه ضربه بزنید و Add to Home screen را انتخاب کنید.

این مقاله تمام مراحل افزودن آیکون برنامه به صفحه‌ی اصلی تبلت یا تلفن اندروید، نحوه‌ی ایجاد میانبر وبسایت و نحوه‌ی ایجاد میانبر عملکرد برنامه در اندروید را توضیح می‌دهد.

چگونه آیکون برنامه‌ای را در صفحه‌ی اصلی خود قرار دهم؟

شما می‌توانید میانبر هر برنامه‌ای را تا زمانی که آن برنامه نصب است، به صفحه اصلی اندروید خود اضافه کنید. در اینجا نحوه‌ی انجام آن آورده شده است.

۱. لیست همه‌ی برنامه‌های خود را باز کنید.

توصیه: معمولاً با ضربه زدن روی نمادی که شبیه یک دایره‌ی سفید با شش نقطه‌ی آبی درون آن است، می‌توانید این کار را انجام دهید.

۲. برنامه‌ای که می‌خواهید برای آن میانبر ایجاد کنید را پیدا کرده و آیکون آن را طولانی فشار دهید.

۲. روی Add to home ضربه بزنید.

چگونه آیکون برنامه‌ای را در صفحه‌ی اصلی خود قرار دهم؟

۳. سپس آیکون برنامه باید در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه اصلی تبلت یا تلفن اندروید شما ظاهر شود. آیکون برنامه را طولانی فشار داده و آن را به جایی که می‌خواهید قرار دهید بکشید.

چگونه برای عملکردی از برنامه یک میانبر ایجاد کنم؟

برخی از برنامه‌های اندروید از عملکردهایی پشتیبانی می‌کنند که می‌توانید با فشار طولانی بر روی آیکون برنامه به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. این عملکردها را می‌توان به عنوان یک آیکون جداگانه به صفحه اصلی اندروید شما متصل کرد تا به عنوان میانبری از آن کار خاص عمل کند.

۱. برنامه‌ای که می‌خواهید از عملکرد آن میانبر ایجاد کنید را طولانی فشار دهید.

۲. منویی از عملکردهای موجود برنامه باید ظاهر شود. عملکردی که می‌خواهید برای آن میانبر ایجاد کنید را طولانی فشار دهید و آن را به صفحه اصلی خود بکشید.

چگونه برای عملکردی از برنامه یک میانبر ایجاد کنم؟

۳. آیکون میانبر را به مکان دلخواه خود منتقل کرده و انگشت خود را رها کنید. اکنون آن آیکون به عنوان یک میانبر عمل می‌کند که برنامه‌ را باز می‌کند و بلافاصله آن عملکرد خاص را فعال می‌کند.

ایجاد میانبر در اندروید

چگونه برای یک وبسایت در اندروید میانبر ایجاد کنم؟

درست مانند نحوه‌ی ایجاد میانبر برای برنامه‌ها و عملکردهای برنامه در تبلت و تلفن‌های اندروید، می‌توانید میانبرهایی را از وبسایت‌ها به صفحه اصلی دستگاه خود اضافه کنید.

توجه: در این مثال، ما از برنامه Google Chrome استفاده می‌کنیم که از قبل روی اکثر دستگاه‌های اندروید نصب شده است. همچنین می‌توانید با برخی دیگر از برنامه‌های مرورگر وب اندرویدی که از مراحل مشابه استفاده می‌کنند، میانبرهای وبسایت ایجاد کنید، اگرچه ممکن است گزینه‌ها کمی متفاوت باشد.

در اینجا نحوه‌ی ایجاد میانبر از یک وبسایت بر روی صفحه اصلی اندروید آورده شده است.

۱. مرورگر وب Google Chrome را باز کنید و به وبسایتی که می‌خواهید به صفحه اصلی پین کنید، بروید.

۲. روی نماد سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

۳. از منو، روی Add to Home screen ضربه بزنید.

چگونه برای یک وبسایت در اندروید میانبر ایجاد کنم؟

۴. یک نام سفارشی برای وبسایت وارد کنید.

توجه: این نام کلمه یا کلماتی است که در میانبر روی صفحه اصلی شما ظاهر می‌شود (هرچه کوتاه‌تر، بهتر).

۵. روی Add ضربه بزنید.

میانبر برای وبسایت در اندروید

۶. روی Add Automatically ضربه بزنید تا میانبر به بالا سمت چپ صفحه اصلی شما اضافه شود. در غیر این صورت می‌توانید آیکون میانبر را طولانی فشار داده و مکان قرارگیری آن را به صورت دستی تعیین‌ کنید.

ایجاد میانبر در تبلت اندرویدی

توجه: هر کدام از گزینه‌هایی که انتخاب کنید، بعداً می‌توانید به صورت دستی آیکون میانبر را به هر کجا که دوست دارید منتقل کنید.

چگونه یک میانبر برای صفحه اصلی اندروید خود ایجاد کنم؟

نیازی به ایجاد میانبر برای صفحه اصلی خود ندارید زیرا همه‌ی دستگاه‌های اندروید راه‌های داخلی برای بازگشت به صفحه اصلی خود بدون توجه به برنامه‌ای که استفاده می‌کنید یا ویدیویی که تماشا می‌کنید را دارند.

برای بازگشت به صفحه اصلی، روی دکمه‌ی صفحه اصلی ضربه بزنید. بسته به مدل تلفن یا تبلت اندرویدی شما، این دکمه ممکن است شبیه یک دایره یا یک خط افقی باشد که همیشه زیر صفحه قرار دارد.

متناوباً، برخی از تلفن‌های هوشمند اندرویدی به شما امکان می‌دهند با کشیدن صفحه از پایین به بالا، به صفحه اصلی خود بازگردید.

چگونه میانبرها را در اندروید حذف کنم؟

برای حذف میانبر از صفحه اصلی اندروید، آیکون آن را طولانی فشار داده و از منوی باز شده روی Remove ضربه بزنید.

توجه: این کار فقط آیکون میانبر را حذف می‌کند. برای حذف برنامه از تلفن یا تبلت اندروید خود، از همان منو روی Unistall ضربه بزنید.

پرسش و پاسخ

چگونه یک میانبر برای فایل دانلود شده در اندروید ایجاد کنم؟

در برنامه‌ی My Files ، به پوشه‌ی Downloads رفته و فایل را انتخاب کنید. سپس، روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و از منوی کشویی Add shortcut را انتخاب کنید.

چگونه از یک مخاطب در صفحه اصلی اندروید خود میانبر ایجاد کنم؟

می‌توانید میانبرهای مخاطب را به عنوان ویجت اندروید اضافه کنید. در منوی ویجت‌ها، Contacts را برای افزودن میانبر مخاطب به صفحه اصلی خود انتخاب کنید.

میانبرهای داخلی در صفحه اصلی اندروید من چیست؟

اندروید دارای میانبرهای داخلی زیادی برای برقراری تماس، عکس گرفتن، ارسال پیامک و موارد دیگر است. بسیاری از دستگاه‌های اندروید همچنین به شما امکان می‌دهند تلفن خود را با استفاده از حرکات کنترل کنید.

چگونه برنامه‌های مخفی شده را در اندروید خود پیدا کنم؟

در کشوی برنامه‌ها، روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و Hide Apps را انتخاب کنید تا برنامه‌های پنهان اندروید خود را مشاهده کنید. اگر گزینه‌ی Hide apps را نمی‌بینید، یعنی هیچ برنامه‌ی مخفی ندارید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا