اپلیکیشن

۵ اپلیکیشن آرامش‌بخش از صداهای طبیعت برای آرام شدن شما

با این برنامه‌های صدای طبیعت برای اندروید، پس از یک روز پر استرس آرام و آسوده شوید.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

صداهای طبیعت آرامش‌بخش هستند زیرا شامل صوت‌های مداوم از آوازی دلپذیر است که همه‌ی صداهای دیگر را خفه می‌کند. آن‌ها توسط مغز شما به عنوان صداهای آرامش‌بخشی تفسیر می‌شوند که باعث کاهش واکنش جنگ یا گریز شما (نوعی واکنش فیزیولوژیک) می‌شود. این صداها به شما کمک می‌کند احساس آرامش بیشتری داشته باشید و سطح استرس خود را کاهش دهید.

روی آوردن به طبیعت یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کاهش اضطراب، افسردگی و استرس است. همچنین می‌تواند به طور مثبت حافظه‌ی شما را بهبود بخشد. اما با استفاده از این برنامه‌ها، مجبور نیستید برای آرام شدن منتظر پیاده‌روی بعدی‌تان باشید. در اینجا بهترین برنامه‌های صداهای طبیعت برای اندروید آمده است.

 ۱٫ اپلیکیشن Relax Melodies

 1. اپلیکیشن Relax Melodies

صداهای طبیعت می‌توانند در بسیاری از مواقع مفید باشند. وقتی می‌خواهید استراحت کنید، ریلکس کنید یا برای مدت طولانی‌تری بخوابید. با استفاده از اپلیکیشن Relax Melodies ، صداهای مختلف منحصر به فرد طراحی شده‌ای را دریافت می‌کنید که به خواب شما کمک می‌کند. کیفیت خوب خواب به تقویت قلب و بهبود خواب و حافظه کمک می کند.

این برنامه دارای صداهای طبیعت با تمرینات بدن و ذهن و تکنیک‌های تنفس است که به شما در آرام شدن کمک می‌کند. کتابخانه‌ی Relax Melodies صداهایی از طبیعت مانند باد، جنگل، صدای جیرجیر پرندگان و صدا نهنگ‌ها را شامل می‌شود. شما همچنین می‌توانید انواع صدای مورد علاقه‌ی خود را با ترکیب کردن صداهای آب اقیانوس مانند امواج آهسته، باران شدید و آب ساکن ایجاد کنید.

اگرچه برای دسترسی به صداهایی مانند باران و رعد و برق باید به نسخه‌ی پریمیوم ارتقا دهید، اما لذت بردن از محتوای جدید در هفته ارزش آن را خواهد داشت. وقتی که هنگام گوش دادن به این صداها چشم‌هایتان را می‌بندید، استرس خود را کاهش داده و ذهن خود را در عرض چند دقیقه پاک می‌کنید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

 ۲٫ اپلیکیشن Ambience

 2. اپلیکیشن Ambience

اپلیکیشن Ambience مجموعه‌ی وسیع‌تری از صداهای طبیعت را در هر زمان از روز ارائه می‌دهد.  این شامل صداهای باران، به علاوه صداهای اقیانوس مانند موج، دلفین‌ها، صداهای شبانه از گرگ، جغد و قورباغه است. اگر دلتان برای اطراف شهر تنگ شده باشد، می‌توانید از صداهای حومه شهر مانند عقاب، مزارع، گاوچران و اردک لذت ببرید.

صداهای باد و آتش آرامش‌بخش هستند و مهم نیست که چه زمانی تصمیم به گوش دادن بگیرید. یک ویژگی عالی این برنامه این است که می‌توانید صداهای آرامش‌بخش طبیعت خود را دانلود کرده و آن‌ها را با صداهای موجود در برنامه ترکیب کنید. می‌توانید از خلاقیت خود برای تنظیم میزان صدا و ترکیب خود برای پخش در مواقع دلخواه استفاده کنید.

این یکی دیگر از برنامه‌های آرام‌سازی است که به شما کمک می‌کند استرس و اضطراب را از بین ببرید. استفاده از رابط کاربری ساده است و همیشه می‌توانید از میکس‌های از پیش تعیین شده‌ای استفاده کنید که برای لذت بردن آماده هستند. اگرچه یک نسخه‌ی پریمیوم از این برنامه وجود دارد، اما نسخه‌ی رایگان هم به اندازه کافی جامع است و به آرام شدن شما کمک می‌کند.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

 ۳٫ اپلیکیشن Nature Sounds

 3. اپلیکیشن Nature Sounds

اپلیکیشن Nature Sounds مجموعه‌ای از صداها با کیفیت بالا را به شما ارائه می‌دهد که به زیبایی طراحی شده‌اند تا شما را آرام کرده و استرس را از بین ببرند. آن‌ها می‌توانند با صدای جیک‌جیک پرندگان شما را با جنگل یا با امواج آرام اقیانوس به ساحل منتقل کنند.

سایر صداهای طبیعت عبارت‌اند از کوه‌های بادخیز، باران بر روی پنجره‌ها، شب‌های آرام، دریاچه‌ی عصر و آبشارها. هنگامی که می‌خواهید فقط برای مدت کوتاهی به این صداهای طبیعی گوش دهید، می‌توانید از ویژگی تایمر استفاده کنید. با تایمر، صداها پس از یک دوره‌ی تنظیم شده متوقف می‌شوند و برنامه به طور خودکار خاموش می‌شود.

نکته‌ی جالب در مورد این برنامه این است که برای کارکردن نیازی به اتصال به اینترنت ندارید. متأسفانه برای خلاص شدن از شر تبلیغات باید هزینه‌ای پرداخت کنید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

 ۴٫ اپلیکیشن Nature Sounds by Dream Studios

 4. اپلیکیشن Nature Sounds by Dream Studios

این اپلیکیشن صداهای طبیعت برای تلفن‌های موبایل طراحی شده توسط Dream Studio دارای صداهای منحصر به فرد همراه با عکس است تا شما را در آرامش، عاری از استرس نگه دارد و به تمرکز شما کمک‌ کند. این برنامه در پس‌زمینه و حتی زمانی که صفحه‌نمایش شما خاموش است برای جلوگیری از وقفه کار می‌کند. اگر نمی‌خواهید وسوسه شوید ایمیل یا رسانه‌های اجتماعی خود را بررسی کنید، این برنامه به شما امکان می‌دهد بدون هیچ مزاحمتی به صداهای آرامش بخش گوش دهید.

این برنامه رایگان است، اما قبل از پخش هر صدای طبیعی باید با تبلیغات برخورد کنید. مانند سایر برنامه‌های آرامش بخش موجود در این لیست، به محض فشار دادن play احساس راحتی خواهید کرد.

به دلیل وجود تایمر، می‌توانید بدون نگرانی در مورد باتری خود تمام شب هنگام خواب به صداهای ملایم گوش دهید. با آرامش به خواب بروید و تایمر با توجه به مدت زمانی که تنظیم می‌کنید صداها را خاموش می‌کند.

با پشتیبانی از بیش از ۴۰ زبان، می‌توانید از این صداهای طبیعی و با کیفیت بالا با تصاویر زیبا از هر نقطه از جهان لذت ببرید. اگر از همه آهنگ‌های زنگ خود خسته شده اید، می‌توانید این صداهای طبیعی را برای تغییر آهنگ زنگ خود امتحان کنید. اگر هنگام تماس تلفنی مضطرب می‌شوید، این صداها می‌توانند کمک‌ کننده باشند.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

 ۵٫ اپلیکیشن Nature Sounds Relax and Sleep

 5. اپلیکیشن Nature Sounds Relax and Sleep

این اپلیکیشن صداهای طبیعت یکی دیگر از برنامه‌هایی است که صوت‌‌درمانی را در خانه یا محل کار ارائه می‌دهد. اپلیکیشن Nature Sounds Relax and Sleep به شما کمک می‌کند تا توسط لیستی از شش صدای با‌کیفیت و آرامش‌بخش طبیعت، استراحت کنید. آن‌ها شامل صداهای آب، صدای اقیانوس و صدای پرندگان هستند. بسته به اینکه چه حسی برای گوش دادن دارید، می‌توانید آن را در برنامه پیدا کنید.

با استفاده از این برنامه، می‌توانید صداهای طبیعی را به عنوان آهنگ زنگ یا زنگ هشدار خود تنظیم کنید. اگر می‌خواهید صبح با صدای جیک‌جیک پرندگان یا امواج اقیانوس از خواب بیدار شوید، می‌توانید با این برنامه آن را تغییر دهید. تایمر خواب در هنگام خستگی بیش از حد به درمان آرامش کمک می‌کند، اگرچه برای استفاده از آن مجبور به ارتقا به نسخه‌ی پریمیوم هستید.

دانلود برنامه: نسخه اندروید (رایگان و پریمیوم)

به آرامش رسیدن با صداهای طبیعت موردعلاقه‌ی خود

اکنون که می‌توانید به آسانی به صداهای طبیعت مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنید، آرام شدن و از بین بردن استرس بسیار ساده‌تر خواهد بود. با برخی از صداهای زیبای طبیعت مانند امواج اقیانوس، باد و باران و صدای جیک‌جیک پرندگان، از روزهای استرس‌زا و طولانی فرار کنید.

صداهای طبیعت امروزه یکی از مطمئن ترین تکنیک‌های آرامش است. با استفاده از تایمرهای موجود در این برنامه‌ها، می‌توانید قبل از خاموش شدن آن‌ها برای صرفه جویی در باتری، هنگام خوابیدن به این صداهای آرام بخش گوش دهید.

صداهای طبیعت تنها گزینه‌ی شما در هنگام نیاز به آرامش یا تمرکز نیست. برنامه‌های موسیقی‌ باینورال بیت برای اندروید از علم صدا برای تولید طیف وسیعی از جلوه‌ها استفاده می‌کنند و ارزش بررسی شدن را دارند.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا