اپلیکیشن

۷ اپلیکیشن گیاه‌خواری و وگان برای داشتن زندگی سالم‌تر (اندروید و iOS)

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

این برنامه‌های وگان و گیاه‌خواری به شما امکان می‌دهد دستور‌العمل‌های غذایی و رستوران‌ها را پیدا کنید، و با افراد دیگری که مانند شما رژیم غذایی گیاهی دارند گفتگو کنید.

بقراط گفت : “بگذارید غذا داروی شما باشد و دارو نیز غذای شما.” بدن انسان با سبزیجات زنده است، بنابراین جای تعجب نیست که افراد بیشتری نسبت به گذشته به سبک زندگی مبتنی بر سبزیجات روی آورده‌اند.

مشکل این سبک زندگی، اگر قبلا هرگز آن را امتحان نکرده‌اید، این است که دنیای ما برای آن ساخته نشده است. هرجا را نگاه کنید فست فود، غذای فرآوری‌شده و گوشت‌های زیادی را پیدا خواهید کرد. برای اینکه مطمئن شوید رژیم شما بیشتر گیاهی است، واقعاً باید روی آن کار کنید و برای آن برنامه‌ریزی کنید.

اپلیکیشن‌های زیر واقعا می‌توانند به شما کمک کنند تا بهتر تلاش کنید.

 ۱٫ اپلیکیشن gonutss

 1. اپلیکیشن gonutss

اپلیکیشن gonutss خودش را به عنوان “مترجم وگان” معرفی می‌کند. یعنی به شما کمک می‌کند غذای ناسالم را به گزینه‌های گیاهی و وگان ترجمه کنید!

دانستن برخی از راه‌های ارضای اشتیاق قدیمی خود با جایگزین‌های گیاهخواری واقعاً می‌تواند به شما کمک کند که به این سبک زندگی عادت کنید. gonutss می‌تواند در این زمینه کمک کند.

برخی از ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

 • می‌توانید موارد گیاهخواری یا وگان از جمله دستور‌العمل‌ها، مواد اولیه و محصولات را جستجو کنید.
 • ویژگی “Veganpedia” به شما امکان می‌دهد مواد خام گیاه وگان را شناسایی کنید و یاد بگیرید.
 • یک ماشین حساب تخم مرغ که به شما کمک می‌کند مواد جایگزین تخم‌مرغ را اندازه‌گیری کنید.
 • یک ماشین حساب پروتئین که به شما کمک می‌کند مواد تشکیل‌دهنده را نسبت به همان مقدار پروتئین غذای غیر‌وگان بسنجید.

هر زمان که به دنبال تهیه‌ی دستورالعمل یا برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی هستید، قطعا سرآع این اپلیکیشن خواهید رفت. وقتی برای ادامه‌ی راه زندگی جدید گیاهی خود تلاش می‌کنید، این برنامه مکانی عالی برای سر زدن است.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

۲٫ اپلیکیشن Vegan Amino

2. اپلیکیشن Vegan Amino

حالا که صحبت از ماندن در مسیر درست است، برای حفظ انگیزه هیچ راهی بهتر از صحبت با سایر گیاهخواران در مورد موارد غذایی یا نکات آشپزی نیست.

اپلیکیشن Vegan Amino فقط برای کشف وعده‌های غذایی جدید وگان یا کسب اطلاعات در مورد مواد وگان نیست. این جامعه مملو از افراد دیگر از هر طیف زندگی است که سبک زندگی وگان را برگزیده‌اند. هر کسی در آنجا در مرحله‌ی دیگری از سفر وگان خود قرار دارد، بنابراین همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد.

برخی از ویژگی‌های این برنامه شامل موارد زیر است:

 • جامعه‌ای که در آن می‌توانید با سایر گیاهخواران در سراسر جهان دیدار و گپ بزنید.
 • ببینید دیگران چه غذایی درست کرده‌اند و در مورد نکات آشپزی گفتگو کنید.
 • از بخش Questions که می‌توانید سوالات مربوط به سبک زندگی وگان را بپرسید یا به آن‌ها پاسخ دهید، بازدید کنید.
 • از Wiki برای دستیابی به اطلاعاتی مانند کتاب‌های آشپزی، دستور‌العمل‌ها، نکات تغذیه‌ای و موارد دیگر استفاده کنید.

اگر از این لیست فقط یک اپلیکیشن را برای نصب انتخاب می‌کنید، این بهترین گزینه است. برای حفظ چنین شیوه‌ی زندگی‌، راهی بهتر از داشتن افراد دیگری نیست که هر روز مانند شما زندگی می‌کنند.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

۳٫ اپلیکیشن Vegan Recipe Club

3. اپلیکیشن Vegan Recipe Club

یکی از دشوار‌ترین جنبه‌های گیاهخواری یا وگان بودن، یافتن غذاهای متنوعی برای خوردن است. در واقع انتخاب‌های شگفت‌انگیزی برای سبک زندگی مبتنی بر گیاه وجود دارد، اما آن‌ها را در کتاب‌های آشپزی معمولی یا وبسایت‌های دستورالعمل پیدا نخواهید کرد.

به همین دلیل اپلیکیشن Vegan Recipe Club بسیار مفید است. این برنامه شامل بیش از ۶۰۰ دستور‌العمل وگان در کتابخانه‌ی خود بعلاوه‌ی دستور‌العمل‌های جدیدی است که هر هفته اضافه می‌شوند.

ویژگی‌های آن عبارت‌اند از:

 • توانایی مرتب‌سازی دستور‌العمل‌ها بر اساس نیاز غذایی، دوره غذا، تعطیلات و حتی نام آشپز مهمان.
 • دستور‌العمل‌ها شامل همه چیز از مبتدی تا خوراک شناش حرفه‌ای است. برای همه، چیزی وجود دارد.
 • شما می‌توانید یک ویژگی را فعال کنید تا صفحه نمایش در حین آشپزی خاموش نشود.

از آنجا که بیشترین تلاش زندگی گیاهی در آشپزی است، این برنامه بسیار ارزشمند خواهد شد. اگر به دستور‌العمل‌های بیشتری نیاز دارید، بهترین وبلاگ‌های دستورالعمل‌های وگان را بررسی کنید. این وبسایت‌های دستور پخت را نیز از دست ندهید. دسرها با داشتن مواد مناسب می‌توانند هم خوشمزه و هم سالم باشند!

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۴٫ اپلیکیشن Happy Cow

 4. اپلیکیشن Happy Cow

هنگامی که تمایل به آشپزی در خانه ندارید، ممکن است تصمیم بگیرید برای شام بیرون بروید. این لحظه‌ای است که پایبندی به رژیم غذایی دشوارتر می‌شود.

یافتن غذای وگان و رستوران‌های گیاهی همیشه آسان نیست. وارد اپلیکیشن Happy Cow شوید، برنامه‌ای که همه‌ی گاوهای جهان را خوشحال می‌کند، زیرا به شما کمک می‌کند از خوردن گوشت حتی در هنگام غذا خوردن بیرون از خانه خودداری کنید.

ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

 • در منطقه‌ی خود به دنبال رستوران‌های گیاهخواری یا وگان بگردید.
 • براساس مکان فعلی خود یا هرجای دیگر جستجو کنید.
 • براساس نوع رژیم غذایی گیاهی دلخواه خود فیلتر کنید.
 • مکان‌های مورد علاقه خود را ذخیره کنید.

اپلیکیشن Happy Cow یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین برنامه‌های جستجوی رستوران‌های گیاهی است که پیدا خواهید کرد. هیچ چیز غیرضروری و پیچیده‌ای ندارد. همه‌ی آنچه شما نیاز دارید یک جستجوی ساده و لیست‌های فراوان است.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۵٫ اپلیکیشن Vanilla Bean

 5. اپلیکیشن Vanilla Bean

اگر به دنبال چند ویژگی اضافی هستید، Vanilla Bean یک برنامه جستجوی رستوران گیاهی کمی پیشرفته تر است. این برنامه در واقع شامل عکس‌هایی از رستوران و غذاهای آن در بسیاری از لیست‌ها است. صفحه اصلی Vanilla Bean یک موتور جستجوی ساده است.

از طریق آیکون‌های پایین صفحه اصلی می‌توانید به سایر ویژگی‌ها دسترسی پیدا کنید. برخی از این موارد عبارت‌اند از:

 • فیلتر کردن معیارهایی مانند قیمت منصفانه، پیشنهادات غذایی خام و موارد دیگر.
 • صفحه‌ای با رستوران‌های جدید نزدیک خود که هنوز امتحان نکرده‌اید.
 • یک ویژگی نقشه که به شما اجازه می‌دهد مکان‌های رستوران را به سبک Google Maps ببینید.

اگر در طول روز کاری برای ناهار بیرون می‌روید یا در غیر این صورت برای غذا از خانه خارج می‌شوید، اپلیکیشن Vanilla Bean می‌تواند به شما در حفظ رژیم غذایی گیاهی خود بدون سختی کمک کند.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

 ۶٫ اپلیکیشن Hebbars Kitchen

 6. اپلیکیشن Hebbars Kitchen

فرهنگ هندی، رویکرد آشپزی وگان و گیاهخواری را در مقیاس وسیعی پذیرفته است. از آنجا که غذاهای هندی بهترین سبزیجات، گیاهان و ادویه‌ها را در خود جای داده‌اند، احتمالاً از آن‌ها به عنوان گیاهخوار یا وگان لذت می‌برید. چه کاری، پاراتا یا ماسالا باشد، این برنامه مواد لازم و دستورالعمل‌های غذایی را به شما ارائه می‌دهد.

غذاهای هندی از جمله غذاهای سالم در جهان هستند. و حتی تنوع گیاهخواری آن برای شما بهتر است. اپلیکیشن Hebbars Kitchen صدها دستور‌العمل گیاهخواری هند را برای شما انتخاب کرده است.

ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

 • دستورالعمل‌ها دارای توضیحات ساده و آموزش‌های گام به گام آسان هستند.
 • شما می‌توانید دستورالعمل‌ها را ذخیره و سازمان‌دهی کنید.
 • دارای کتابخانه‌ای از نکات آشپزی برای کارهایی مانند تهیه کشک، ذخیره سبزیجات، دریافت پروتئین بیشتر و موارد دیگر است

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

۷٫ اپلیکیشن Quit Meat

7. اپلیکیشن Quit Meat

اگر در حال حاضر کاملا گیاهخوار یا وگان نیستید، اما می‌خواهید این کار را انجام دهید، اپلیکیشن Quit Meat برای کمک به شما در رسیدن به اهداف بدون گوشت عالی است. این برنامه ویژگی‌هایی مانند:

 • ایده‌های صبحانه، ناهار و شام بدون گوشت و لبنیات.
 • یادداشتی از مدت زمانی که بدون خوردن گوشت یا لبنیات می‌گذرانید.
 • آماری در مورد اینکه چه تعداد حیوانات را با اجتناب از مصرف گوشت و لبنیات نجات داده‌اید، چه مقدار آب صرفه‌جویی کرده‌اید و همچنین چگونه با رژیم غذایی خود به کاهش انتشار کربن‌دی‌اکسید کمک کرده‌اید.
 • حقایق جالب در مورد طیف گسترده‌ای از مباحث مربوط به بهداشت و زیست‌شناسی.

دانلود برنامه: نسخه اندروید | نسخه iOS (رایگان و پریمیوم)

رژیم‌های گیاهی با برنامه‌های گیاهخواری و وگان

گیاهخوار یا وگان بودن معنایی فراتر از چیزی که می‌خورید دارد. این درمورد این است که همیشه به دنبال وارد کردن غذاهایی با بیشترین مواد مغذی در بدن باشید. این کاری است که باید هر روز انجامش دهید و این برنامه‌ها می‌توانند به شما کمک کنند.

برای کمک به شما در شروع کار، ممکن است بخواهید خدمات تحویل غذا را جستجو کنید، بسیاری از آن‌ها گزینه‌های رژیم گیاهی دارند. همچنین می‌توانید برخی از فیلم‌های مربوط به سبک گیاهخواری یا وگان را در یوتیوب بررسی کنید تا بتوانید چگونگی زندگی بدون گوشت و لبنیات را تصور کنید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا