اندروید

چگونه درصد باتری را در اندروید به نمایش درآوریم؟

آن عدد‌ها را پیدا کنید.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

نکاتی که باید بدانید

  • در تلفن‌های اندروید روی Settings > Battery >  Show Battery Percentage on Status Bar ضربه بزنید.
  • سامسونگ: روی Apps > Settings > Battery ضربه بزنید و نوار لغزنده کنار Percentage on Status Bar را روشن کنید.
  • این اعداد همیشه دقیق نیستند زیرا روش تولید‌کنندگان گوشی‌ها در طراحی آن‌ها متفاوت است.

در این مقاله نحوه‌ی نمایش درصد باتری در اندروید در هر دو تلفن اندروید استوک و سامسونگ آموزش داده شده است و همچنین آنچه باید درباره‌ی این ارقام بدانید به شما توضیح داده شده است. این فرایند باید برای همه تلفن‌های اندروید یکسان باشد اما ممکن است تفاوت‌های جزئی با زبان استفاده شده وجود داشته باشد.

نحوه‌ی نمایش درصد باتری در تلفن‌های اندروید استوک

نمایش درصد باتری در تلفن‌های اندروید استوک ساده است به شرطی که بدانید کجا را باید جستجو کنید، و دانستن مقدار باتری باقیمانده نیز می‌تواند مفید باشد. در اینجا نحوه‌ی نمایش دائمی درصد باتری در تلفن اندروید شما وجود دارد.

۱. در تلفن، روی Settings ضربه بزنید.

۲. به پایین بروید و روی Battery ضربه بزنید.

۳. به پایین بروید و روی Show Battery Percentage on Status Bar ضربه بزنید.

نحوه‌ی نمایش درصد باتری در تلفن‌های اندروید استوک

توصیه : ممکن است تلفن شما در تنظیمات باتری هم درصد باتری را نشان دهد.

۴. اکنون تلفن شما مقدار عددی باتری را در بالای نماد باتری در بالای صفحه نمایش می‌دهد.

نحوه‌ی نمایش درصد باتری در تلفن‌های سامسونگ

تلفن‌های سامسونگ نسبت به تلفن‌های اندروید استوک کمی طرح متفاوت‌تری دارند. با این وجود، نمایش درصد باتری هنگام استفاده از تلفن هنوز هم نسبتاً ساده است و به شما درک می‌دهد که چه زمان باید به منبع تغذیه برسید. در اینجا نحوه‌ی نشان دادن درصد باتری در تلفن‌های سامسونگ ارائه شده است.

۱. در تلفن سامسونگ خود، روی Apps ضربه بزنید.

۲. روی Settings ضربه بزنید.

۳. به پایین و بخش Battery بروید.

توصیه : این گزینه در پایین System ذکر شده است.

۴. روی نوار لغزنده کنار Percentage on Status Bar ضربه بزنید تا درصد باتری نمایش داده شود.

نحوه‌ی نمایش درصد باتری در تلفن‌های سامسونگ

آنچه باید درباره‌ی درصد باتری تلفن خود بدانید

دیدن یک عدد مشخص برای دوام باتری به جای یک نوار سبز یا زرد رنگ خیلی مفید است، اما موارد مثبت و منفی در این مورد وجود دارد. در اینجا یک مرور کلی خواهیم داشت.

  • عدد همیشه دقیق نیست. بعضی اوقات، ممکن است این عدد از مقدار واقعی بیشتر یا کمتر باشد. این ناسازگاری مخصوصاً در مورد تلفن‌های قدیمی دارای باتری که قدیمی شده‌اند صدق می‌کند. اگر گرفتار هستید، به دقیق بودن ۲٪ شارژ باقی‌مانده اعتماد نکنید.
  • ۱۰۰٪ همیشه به معنای ۱۰۰٪ نیست. به دلیل نحوه‌ی طراحی سازندگان گوشی‌های هوشمند، ۱۰۰٪ همیشه به معنای شارژ کامل باتری نیست. اغلب نرم‌افزار تلفن به مقداری که احساس می‌کند برای شما کارآمد است شارژ می‌شود در حالی که اطمینان حاصل می‌کند باتری در شرایط مطلوب است.
  • وسواس در مورد طول عمر باتری می‌تواند وضعیت را بدتر کند. روشن کردن مداوم صفحه تلفن برای بررسی دوام باتری برای ماندگاری باتری شما مناسب نیست. در حالی که به شما استرس می‌دهد فقط باتری را کم کم خاموش می‌کند. از درصد باتری فقط به عنوان راهنما استفاده کنید و زیاد نگران نباشید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا