ویندوز

چگونه فایروال را در ویندوز ۱۱ خاموش و غیرفعال کنیم؟

فایروال ویندوز را به طور موقت یا دائمی غیرفعال کنید.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

نکاتی که باید بدانید

  • به Settings > Privacy & security > Windows Security > Firewall & network protection > Public network بروید و برای غیرفعال کردن فایروال، روی دکمه‌ی Microsoft Defender Firewall کلیک کنید.
  • وقتی فایروال غیرفعال است، رایانه‌ی شما در برابر حملات خارجی آسیب‌پذیر است.
  • اگر برنامه‌ای دارید که به دلیل فایروال از کار می‌افتد، اجازه دهید فقط آن برنامه بتواند فایروال را دور بزند.

این مقاله نحوه‌ی خاموش و غیرفعال کردن فایروال ویندوز ۱۱ را توضیح می‌دهد، از جمله دستورالعمل‌هایی برای غیرفعال کردن فایروال فقط در یک برنامه.

چگونه فایروال ویندوز ۱۱ را به طور دائم غیرفعال کنم؟

ویندوز ۱۱ دارای یک فایروال داخلی به نام Windows Defender Firewall است. این برنامه  بدون ایجاد مشکل زیاد به خوبی در محافظت از رایانه‌ی شما در برابر تهدیدات خارجی عمل می‌کند، اما فایروال در برخی شرایط هم می‌تواند آزاردهنده باشد. اگر از مواجه شدن با مشکلات اتصال اینترنت خسته شده‌اید، می‌توانید فایروال ویندوز ۱۱ را خاموش کرده و رایانه‌ی خود را به اینترنت وصل کنید.

در اینجا نحوه‌ی غیرفعال کردن فایروال ویندوز ۱۱ آورده شده است:

۱. روی نماد Windows در نوار وظیفه کلیک‌راست کنید.

۲. روی Settings کلیک کنید.

در اینجا نحوه‌ی غیرفعال کردن فایروال ویندوز ۱۱ آورده شده است:

۳. روی Privacy & security کلیک کنید.

۳. روی Privacy & security کلیک کنید.

۴. روی Windows Security کلیک کنید.

۵. روی Open Windows Security کلیک کنید.

روی Open Windows Security کلیک کنید.

۶. روی Firewall & network protection کلیک کنید.

غیرفعال کردن فایروال

۷. روی Public network کلیک کنید.

۸. در بخش Microsoft Defender Firewall ، روی ضامن کلیک کنید تا خاموش شود.

Microsoft Defender Firewall

۹. هنگامی که ضامن خاموش شد، این پیام را در بخش Microsoft Defender Firewall مشاهده خواهید کرد: Public firewall is off. Your device may be vulnerable. (فایروال عمومی خاموش است. دستگاه شما ممکن‌است آسیب‌پذیر باشد.)

فایروال عمومی خاموش است

۱۰. فایروال ویندوز ۱۱ شما اکنون خاموش است.

چگونه فایروال خود را موقتاً خاموش کنم؟

در حالی که خاموش کردن Windows Defender در ویندوز ۱۱ دائمی است، به این معنی که به خودی خود دوباره روشن نمی‌شود، اما به راحتی قابل برگشت است. برای خاموش کردن موقت فایروال خود، فقط باید آن را مجدداً هنگامی که آماده هستید روشن کنید. این دقیقاً مشابه خاموش کردن آن عمل می‌کند. کافی است به صفحه‌ای که فایروال را خاموش کرده‌اید برگردید و دوباره آن را روشن کنید.

در اینجا نحوه‌ی روشن کردن فایروال در ویندوز ۱۱ آورده شده است:

۱. به Settings > Privacy & security > Windows Security > Firewall & network protection بروید و روی Public Network کلیک کنید.

در اینجا نحوه‌ی روشن کردن فایروال در ویندوز ۱۱ آورده شده است:

۲‌. روی ضامن Microsoft Defender Firewall را کلیک کنید تا روشن شود.

روشن کردن فایروال در ویندوز

۳. هنگامی که ضامن روشن است، یعنی فایروال ویندوز ۱۱ شما دوباره روشن شده است.

فایروال ویندوز ۱۱

چگونه فایروال را در یک برنامه‌ی خاص غیرفعال کنم؟

اگر به خاطر عدم کارکرد صحیح برنامه‌ای به دلیل فایروال ویندوز ۱۱ مشکل دارید، اجازه دادن به آن برنامه برای دور زدن فایروال خطر کمتری نسبت به غیرفعال کردن کامل فایروال دارد. اگر مطمئن هستید که به برنامه اعتماد دارید، می‌توانید مجوز دور زدن فایروال را در اختیار آن قرار دهید.

در اینجا نحوه‌ی غیرفعال کردن فایروال ویندوز ۱۱ برای یک برنامه‌ آورده شده است :

۱. به Settings > Privacy & security > Windows Security > Firewall & network protection بروید و روی Allow a app through firewall کلیک کنید.

چگونه فایروال را در یک برنامه‌ی خاص غیرفعال کنم؟

۲. روی Change settings کلیک کنید.

۲. روی Change settings کلیک کنید.

۳. روی Allow another app کلیک کنید.

Allow another app

۴. روی Browse کلیک کنید و برنامه‌ای که می‌خواهید اضافه کنید را پیدا کنید.

۵. روی Add کلیک کنید.

روی Add کلیک کنید.

۶. روی OK کلیک کنید.

۷. این برنامه اکنون مجاز به دور زدن فایروال ویندوز ۱۱ شما است.

مهم : اگر برنامه‌ی اشتباهی را انتخاب کرده‌اید یا پس از افزودن برنامه با مشکل روبرو شده‌اید، به این منو برگردید، روی برنامه کلیک کنید و سپس روی Remove کلیک کنید.

آیا خاموش کردن فایروال ویندوز ۱۱ بی‌خطر است؟

سرویس Windows Defender Firewall تنها در صورتی ایمن است که از فایروال دیگری در رایانه خود استفاده کنید. اگر فایروال دیگری ندارید، غیرفعال کردن فایروال ویندوز ۱۱ دستگاه شما را در برابر حملات خارجی آسیب‌پذیر می‌کند. بنابراین اگر فایروال دیگری در حال اجرا دارید، می‌توانید Windows Defender Firewall را غیرفعال کنید، اما اگر دلیل خاصی برای غیرفعال کردن آن ندارید، از این کار خودداری کنید. اجازه دادن به برنامه‌های جداگانه برای دور زدن فایروال خطر کمتری دارد، اما تنها در صورتی که مطمئن باشید برنامه‌هایی که به آن‌ها اجازه می‌دهید مخرب نیستند. اگر به طور تصادفی به بدافزار اجازه دهید فایروال شما را دور بزند، می‌تواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند.

پرسش و پاسخ

چگونه فایروال را در ویندوز ۱۰ خاموش کنم؟

برای خاموش کردن فایروال در ویندوز ۱۰، به آدرس Control Panel > System and Security > Windows Firewall > Turn Windows Firewall on or off بروید. گزینه‌ی Turn off Windows Firewall (not recommended) را انتخاب کنید.

چگونه فایروال McAfee را خاموش کنم؟

برای غیرفعال کردن فایروال McAfee در ویندوز، نماد برنامه را در نوار وظیفه انتخاب کرده و گزینه‌های Open McAfee Total Protection > PC Security > Firewall > Turn Off را انتخاب کنید. در سیستم عامل مک، برنامه را باز کنید و به Total Protection Console > Mac Security > Firewall بروید و ضامن را در حالت خاموش قرار دهید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا