آیفون و آیپداندروید

چگونه لرزش کیبورد را خاموش کنیم؟

از شر بازخوردهای ناخواسته‌ی کیبورد هنگام تایپ کردن خلاص شوید.

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

نکاتی که باید بدانید

  • غیرفعال کردن لرزش کیبورد در اندروید: Settings > Sounds and vibration > System sound/vibration control > Samsung Keyboard
  • اگر کیبورد شما در آیفون یا آیپد لرزش دارد، احتمالاً شما در حال استفاده از کیبوردهای شخص ثالث هستید.
  • برای خاموش کردن لرزش کیبورر در آیفون، برنامه‌ی کیبورد iOS را باز کرده و آن ویژگی را در تنظیمات برنامه غیرفعال کنید.

این مقاله مراحل غیرفعال کردن لرزش کیبورد در تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های اندروید و دستگاه‌های iOS اپل مانند آیفوت و آیپد را به شما آموزش می‌دهد.

چگونه لرزش کیبورد را در آیفون و آیپد غیرفعال کنم؟

کیبورد پیش‌فرض iOS که از قبل روی آیفون و آیپدهای اپل نصب شده است، در واقع دارای ویژگی بازخورد لمسی نیست، بنابراین اگر کیبورد شما لرزش دارد، احتمالاً شما یا شخص دیگری برنامه‌ی کیبورد شخص ثالث مانند Gboard گوگل یا SwiftKey مایکروسافت را نصب کرده‌اید.

در اینجا نحوه‌ی خاموش کردن لرزش کیبورد Microsoft SwiftKey آورده شده است. این مراحل باید برای سایر برنامه‌های کیبورد iOS مانند Gboard نیز مشابه باشد.

۱. برنامه‌ی SwiftKey را در آیپد یا آیفون خود باز کنید.

۲‌ روی Settings ضربه بزنید.

۳. روی گزینه‌ی Key Haptic Feedback ضربه بزنید.

چگونه لرزش کیبورد را در آیفون و آیپد غیرفعال کنم؟

توصیه: اگر گزینه آبی است، این بدان معناست که لرزش‌ها فعال هستند. اگر خاکستری است، لرزش کیبورد خاموش شده است.

۴. برنامه را ببندید و مانند همیشه از کیبورد استفاده کنید. اگر هنگام ضربه زدن روی کلیدها لرزش آیفون شما ادامه دارد، شاید از برنامه‌ی کیبورد دیگری استفاده می‌کنید. برنامه را جستجو کنید و مراحل بالا را تکرار کنید یا با ضربه زدن روی نماد کره در کیبورد آیفون آن را تغییر دهید.

گاهی اوقات هنگام ضربه زدن به وبسایت یا برنامه‌ای ممکن است آیفون یا آیپد شما دچار لرزش شود. این یک تنظیم جداگانه از لرزش کیبورد است و می‌توان آن را از طریق برنامه‌ی تنظیمات iOS غیرفعال کرد.

۱. برنامه‌ی Settings را باز کنید.

۲. روی Sounds & Haptics ضربه بزنید.

۳. روی گزینه‌ی System Haptics ضربه بزنید.

گزینه‌ی System Haptics

توجه: خاکستری به این معنی است که تنظیمات خاموش است. سبز یعنی فعال است.

چگونه لرزش کیبورد را در سامسونگ و سایر گوشی‌های اندرویدی خاموش کنم؟

مهم نیست تلفن هوشمند یا تبلت اندرویدی شما توسط سامسونگ ساخته شده باشد یا سازنده‌ی دیگری، مراحل خاموش کردن لرزش کیبورد یکسان است، اگرچه برخی از عبارت‌ها می‌توانند متفاوت باشند.

۱. برنامه‌ی Settings را باز کنید.

توصیه: نماد این برنامه شبیه چرخ دنده است.

۲‌. روی Sounds and vibration ضربه بزنید.

توجه: این گزینه بسته به اینکه از کدام دستگاه و نسخه‌ی اندروید استفاده می‌کنید، ممکن است عبارتی مانند Sounds and Notification یا Sound نامیده شود.

۳. روی System sound/vibration control ضربه بزنید.

توجه: این گزینه ممکن است Vibrations نامیده شود.

۴. روی گزینه‌ی Samsung Keyboard ضربه بزنید. خاکستری به این معنی است که لرزش غیرفعال شده است در حالی که آبی یا سبز به این معنی است که هنوز فعال است.

توجه: این گزینه‌ در تلفن همراه اندروید شما ممکن است Keyboard یا Keyboard Vibration نامیده شود.

چگونه لرزش کیبورد را در سامسونگ و سایر گوشی‌های اندروید خاموش کنم؟

چرا تلفن من هنگام تایپ لرزش دارد؟

فناوری پشت لرزش کیبورد اغلب به عنوان بازخورد لمسی شناخته می‌شود. این ویژگی در بسیاری از دستگاه‌های لمسی مانند تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها استفاده می‌شود تا هنگام لمس قسمت‌هایی از صفحه، نوعی احساسات فیزیکی را در اختیار کاربر قرار دهد.

بسیاری از مردم از بازخورد لمسی لذت می‌برند، زیرا باعث می‌شود احساس کنند جسمی واقعی مانند کیبورد فیزیکی واقعی را لمس می‌کنند. برخی از افراد احساس لرزش را نمی‌پسندند، زیرا احساس می‌کنند حواس‌ پرت‌‌کننده یا عصبی‌کننده است. خوشبختانه iOS ، اندروید و سایر دستگاه‌هایی که دارای لرزش کیبورد هستند همیشه راهی برای خاموش کردن آن نیز دارند. بنابراین هیچ‌کس اگر مایل نباشد مجبور به استفاده از آن نیست.

چگونه لرزش هنگام تایپ کردن را روشن کنم؟

برای فعال کردن لرزش کیبورد در تلفن یا تبلت خود، مراحل توضیح داده شده در بالای این صفحه را تکرار کنید و مطمئن شوید که بازخورد یا لرزش لمسی فعال باشد.

توجه: دستگاه‌های iOS مانند آیپد و آیفون از بازخورد لمسی روی کیبورد پیش‌فرض خود پشتیبانی نمی‌کنند. اگر این ویژگی را می‌خواهید، باید یک برنامه‌ی کیبورد شخص ثالث را برای آیپد یا آیفون خود دانلود کنید.

اگر کلید کنار گزینه‌ی لرزش کیبورد خاکستری یا محو شده باشد، این معمولا همیشه به این معنی است که خاموش است. به سادگی روی آن ضربه بزنید تا روشن شود. پس از فعال شدن، سوئیچ باید به رنگی روشن مانند سبز یا آبی تبدیل شود.

پرسش و پاسخ

چگونه می توان لرزش دکمه‌ی بازگشت را در گوشی گلکسی سامسونگ خاموش کرد؟

به Settings > Sounds and vibration > System sound/vibration control > Vibration بروید. برای خاموش کردن لرزش‌های نوار پیشمایش یا ضربه‌های روی صفحه، ضامن کنار Touch interactions را به چپ حرکت دهید. برای خاموش کردن لرزش در تلفن اندروید خود، برای مدیریت هشدارهای تماس و اعلان‌ها در منوی Sounds and vibration بمانید.

چگونه لرزش کیبورد در Google Keyboard را خاموش کنم؟

روی Settings > System > Languages & Input > Virtual Keyboard > Gboard > Preferences ضربه بزنید. در زیر Key Press، ضامن کنار Haptic feedback on keypress را در حالت خاموش قرار دهید. در حالی که در تنظیمات Gboard هستید، می‌توانید رنگ کیبورد خود را نیز از طریق آدرس Gboard > Theme تغییر دهید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا