آیفون و آیپد

راهنمای استفاده از فیس آیدی برای باز کردن قفل اپ‌ها در آیفون

در صورتی که آیفون شما از فناوری Face ID پشتیبانی می‌کند٬ حتما برای باز کردن قفل دستگاه از آن استفاده می‌کنید. با این حال شاید ندانید که این تنها کاربرد فناوری فیس آیدی نیست چراکه علاوه بر آن قفل اپ‌های مختلف را می‌شود با استفاده از این قابلیت باز کرد.

اگر کنجکاو هستید بدانید چطور می‌شود با استفاده از فیس آیدی قفل اپ‌های مختلف آیفون را باز کرد٬ در این مقاله با ما همراه باشید تا علاوه بر آن شیوه فعالسازی یا غیرفعالسازی این قابلیت در اپ‌های مختلف را به شما آموزش دهیم.

فعالسازی فیس آیدی برای اپ‌های گوناگون

در اولین قدم لازم است از فعال بودن فیس آیدی در آیفون خود مطمئن شوید. در صورتی که این قابلیت در گوشی موبایل شما فعال نیست٬ مسیر Settings > Face ID & Passcode را دنبال کنید و Set Up Face ID را انتخاب کنید. پس از آن می‌توانید از فیس آیدی برای آنلاک کردن دستگاه استفاده کنید.

برای استفاده از فیس آیدی به منظور آنلاک کردن اپ‌ها باید به خاطر داشته باشید که اپ‌های خاصی از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. برای اطلاع یافتن از این اپ‌ها مراحل زیر را طی کنید:

۱. اپ Settings را باز کنید.

۲. به Face ID & Passcode بروید و رمز ورود خود را وارد کنید.

۳. روی Other Apps بزنید.

۴. در اینجا فهرستی از اپ‌های را که برای استفاده از فیس آیدی درخواست کرده‌اند می‌بینید. در صورتی که کلید مقابل یک اپ سبز باشد٬ آن اپ قابل آنلاک شدن با استفاده از فیس آیدی است. در صورتی که کلید مقابل یک اپ به رنگ خاکستری است٬ روی آن بزنید تا سبز شود.

فعالسازی فیس آیدی برای اپ‌های گوناگون

امکان افزودن اپ‌های بیشتر به‌طور دستی به این لیست وجود ندارد. تنها اپ‌هایی که درخواست دسترسی به این نمایه را داده‌اند٬ به‌طور خودکار در این لیست ظاهر خواهند شد. در صورتی که قادر به مشاهده گزینه Other Apps نباشید یعنی هیچ اپی درخواست دسترسی به تشخیص هویت از روی چهره را نداده است.

کاربردهای متعدد فیس آیدی

فیس آیدی یکی از نمایه‌های راحتی‌بخش اپل است که نه تنها برای آنلاک کردن خود دستگاه که برای دسترسی به اپ‌های مختلف کاربرد دارد. برای دسترسی آسان‌تر به اپ‌ها و همچنین به منظور عدم نیاز به تایپ کردن رمز ورود خود در مقابل نگاه دیگران می‌توانید این قابلیت را در آیفون خود فعال کنید.

مراحل فعالسازی فیس آیدی به سادگی و به سرعت تنها با انجام چند مرحله کوتاه در بخش Settings امکان‌پذیر است.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا