آیفون و آیپد

نحوه کار با قابلیت سریع متن از طریق تصاویر در آیفون و آیپد

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

اپ ترجمه اپل یک ابزار بسیار کارآمد برای ترجمه عبارات و مکالمات است. اما این قابلیت در iOS 15 حتی بیشتر ارتقاء یافته است، به‌طوری که حالا می‎توانید متن‎های موجود در تصاویر، اپ‏ها و همینطور دنیای اطراف خود را از دریچه دوربین آیفون خود ترجمه کنید.

برای آشنایی با شیوه استفاده از این ابزار پیشرفته ترجمه در آیفون در این مطلب با ما همراه باشید.

قابلیت‌های ارتقاء‌یافته ترجمه

تا قبل از عرضه سیستم‏عامل iOS 15 نیاز به دانلود یک اپ طرف ثالث برای شناسایی متن موجود در تصاویر بود. با این حال اپل در نسخه جدید نرم‎افزار خود، نمایه Live Text را معرفی کرد که امکان شناسایی متن‌ها در تصویر و همچنین متن‌هایی را که از دریچه دوربین آیفون قابل مشاهده هستند، به نرم‎افزار می‏دهد.

وجود این نمایه سودمند به معنای امکان دسترسی آسان به ترجمه تمام متن‎هایی است که ممکن است در تصاویر مختلف یا از دریچه دوربین آیفون خود ببینید.

برای استفاده از نمایه Live Text لازم است آیفون شما با سیستم‌عامل iOS 15 کار کند. همچنین این نمایه در حال حاضر تنها از برخی زبان‏ها از جمله انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، روسی، ایتالیایی، ژاپنی، عربی، چینی ماندارین، اسپانیایی و پرتغالی پشتیبانی می‏کند.

ترجمه متن در تصویر در آیفون

آیفون بوسیله نمایه Live Text که در مدل‎های آیفون ایکس‌آر، ایکس‎اس و مدل‎های پس از آن موجود است، قادر به ترجمه متون موجود در تصاویر است.

۱٫ اپ Photos را باز کنید و یک تصویر دارای متن را انتخاب کنید.

۲٫ اگر آیفون قادر به تشخیص زبان متن حاضر در تصویر باشد، آیکون Live Text در سمت راست پایین صفحه ظاهر می‎شود.

۳٫ متن شناسایی‌شده نیز برجسته می‌شود. برای انتخاب قسمت مورد نظر برای ترجمه انگشت خود را روی آن نگه دارید. روی آیکون (>) بزنید و از منویی که باز می‎شود، گزینه Translate را انتخاب کنید.

۴٫ پیامی ظاهر می‎شود که از شما می‏خواهد زبان شناسایی شده را دانلود کنید. برای دانلود روی Download Languages بزنید.

۵٫ پنجره‎ای ظاهر می‌‎شود که زبان اصلی متن را در بالا و ترجمه متن انتخاب شده به زبان دلخواه را نمایش می‎دهد.

ترجمه متن در تصویر در آیفون

از این قسمت می‎‏توانید به گزینه‏‌های دیگری هم دسترسی داشته باشید:

  • Play Translation: با لمس کلید پخش در پایین متن اصلی و ترجمه‏شده می‏توانید آن را به‌صورت صوتی بشنوید.
  • Copy Translation: برای ذخیره متن ترجمه‎شده روی این گزینه بزنید.
  • Add to Favorites: برای افزودن ترجمه به اپ Translate به عنوان ترجمه موردعلاقه روی این گزینه بزنید.
  • Change Language: برای تغییر زبان اصلی یا زبان ترجمه روی این گزینه بزنید. به خاطر داشته باشید که امکان ترجمه متن‎ها تنها به زبان‌های دانلود شده وجود دارد. برای دانلود زبان‏های بیشتر، روی Manage Languages بزنید و سپس زبان دلخواه خود را برای دانلود انتخاب کنید.
  • Replace with Translation: اگر خودتان متن موجود در تصویر را اضافه کرده‎اید، می‌توانید با انتخاب این گزینه آن را با ترجمه متن جایگزین کنید.
  • Open in Translate: برای هدایت متن به اپ Translate، روی این گزینه بزنید.

ترجمه متن از طریق دوربین آیفون

این امکان نیز وجود دارد که متن‌های قابل مشاهده در محیط اطراف خود را از طریق اپ دوربین آیفون به شیوه زیر ترجمه کنید:

۱٫ اپ Camera را باز کنید، سپس دوربین را به طرف متن مورد نظر بگیرید.

۲٫ اگر متن مورد نظر شما قابل شناسایی و خوانا باشد، آیکون Live Text بر روی صفحه ظاهر خواهد شد که به‌منظور ترجمه متن قابل انتخاب است.

ترجمه متن از طریق دوربین آیفون

ترجمه متن در اپ‎ها

همچنین می‏توانید با استفاده از نمایه Live Text، متون موجود در اپ‎هایی مثل Safari، Messages، Mail و اپ‏های طرف ثالث تأییدشده را ترجمه کنید.

برای ترجمه این متن‎ها، انگشت خود را روی قسمت مورد نظر نگه دارید، سپس از منویی که ظاهر می‎شود، روی گزینه Translate بزنید و یکی از گزینه‎‏های کپی کردن، افزودن به علاقه‎مندی‎ها، تغییر زبان یا جایگزینی متن را انتخاب کنید.

ترجمه متن در اپ‎ها

ترجمه متن‌ در حالت آفلاین

گاهی اوقات ممکن است به ترجمه یک متن نیاز داشته، اما به اینترنت دسترسی نداشته باشید. برای استفاده از اپ حتی در حالت آفلاین می‎‏توانید زبان‎‏های مختلف را برای ترجمه آفلاین دانلود کنید.

به بخش Settings بروید، روی Translate بزنید، سپس روی Downloaded Languages بزنید و زبان‏هایی را که مایل هستید برای ترجمه آفلاین به آن‌ها دسترسی داشته باشید، انتخاب کنید.

ترجمه متن‌ در حالت آفلاین

ترجمه بدون تایپ کردن

ترجمه متن‌ها حتی خارج از اپ Translate آیفون به لطف این نمایه جدید به راحتی قابل انجام است. برای این‌کار حتی لازم نیست خودتان متن را تایپ کنید یا از اپ دوربین خارج شوید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا