آیفون و آیپد

۳ اپ برتر برای مسدودسازی پیامک‌های مزاحم در آیفون

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

اپل در سال‌های اخیر تمهیداتی را برای مسدودسازی تماس‌های مزاحم یا اسپم درنظر گرفته است. نمایه‌های مسدودسازی تماس‌ها در آیفون به اپ‌های طرف ثالث اجازه می‌دهد تماس‌های دریافتی ناخواسته از شماره‌های اسپم شناخته‌شده را مسدود کنند. همین قابلیت برای مسدودسازی پیامک‌ها نیز وجود دارد تا به کمک آن بتوانید برای همیشه از مزاحمت پیامک‌های ناخواسته خلاص شوید.

مسدودسازی پیامک‌های اسپم شما را از حواس‌پرتی‌های بی‌مورد دور نگه می‌دارد. از طرفی عملکرد این نوع اپ‌ها نیز در طی سال‌های اخیر به شکل قابل توجهی ارتقاء یافته است.

مسدودسازی پیامک‌های ناخواسته چگونه عمل می‌کند

مسدودسازی پیامک‌ها در سیستم‌عامل iOS 11 و نسخه‌های پس از آن از بستری به نام IdentityLookup استفاده می‌کند. این بستر مسدودسازی عملکردی مشابه با Content Blockers در نسخه iOS 10 دارد. در این بستر می‌توانید لیستی از شماره‌های غیرمزاحم را وارد کنید تا مابقی کار را سیستم‌عامل به تنهایی انجام دهد.

اپ‌های مسدودسازی پیامک‌های ناخواسته این قابلیت را دارند که فهرستی از شماره‌ها یا متن‌های اسپم و مزاحم شناخته‌شده را در اختیار این بستر بگذارند تا آن‌ها را به شیوه‌ای مشابه با اپ‌های مسدودکننده تماس‌های ناخواسته فیلتر کند.

زمانی که فیلترینگ برای یک اپ فعال می‌شود٬ بخش جدیدی در اپ Messages به نام SMS Junk ظاهر می‌شود. در این بخش می‌توانید پیام‌هایی را که به عنوان اسپم نشانه‌گذاری شده‌اند٬ مشاهده کنید. روی هر یک از گفت‌وگوها بزنید تا پیام‌های فرستنده مسدودشده را در کنار متنی که اپ مسدودکننده را مشخص کرده است٬ مشاهده کنید.

شما برای پیامک‌های مسدودشده هیچ اعلانی دریافت نمی‌کنید. همچنین این پیامک‌ها در صفحه اصلی Messages نمایش داده نمی‌شوند. می‌توانید از نمایه درونی سیستم‌عامل به نام Silence Unknown Callers از قسمت Settings > Phone > Silence Unknown Callers نیز استفاده کنید و با فعال کردن این قابلیت٬ تماس‌گیرندگان ناشناس را در حالت بی‌صدا قرار دهید.

۳ اپ برتر برای مسدودسازی پیامک‌های مزاحم در آیفون

با این حال اگر نمایه اصلی مسدودسازی در آیفون انتظارات شما را برآورده نمی‌کند٬ این امکان وجود دارد که از اپ‌های طرف ثالث جایگزین استفاده کنید.

نحوه فعالسازی اپ مسدودسازی پیامک‌های ناخواسته

اپ مسدودسازی پیامک‌های اسپم همچون نمایه مسدودسازی تماس‌های مزاحم می‌بایست به‌طور دستی فعال شود٬ اما مراحل انجام این کار بسیار آسان است. به خاطر داشته باشید که تنها امکان فعالسازی یک اپ از این دسته وجود دارد.

۱. به Settings > Messages بروید و Unknown and Spam را انتخاب کنید.

۲. کلید مقابل اپی که قصد فعالسازی آن را دارید٬ لمس کنید.

۳. شرایط استفاده از اپ را بپذیرید تا اپ با موفقیت فعال شود.

نحوه فعالسازی اپ مسدودسازی پیامک‌های ناخواسته

به یاد داشته باشید که گزینه Unknown and Spam تنها در صورتی در بخش تنظیمات ظاهر خواهد شد که پیشاپیش یکی از اپ‌های مسدودسازی پیامک‌های ناخواسته را بر روی دستگاه خود نصب کرده باشید.

در زیر برخی از بهترین این نوع اپ‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. VeroSMS

۱. VeroSMS

این اپ رویکردی بر محوریت حفظ امنیت حریم خصوصی دارد و به همین دلیل پیشنهاد برتر ما به شماست. این اپ به پیامک‌های شما دسترسی نخواهد داشت و هیچ داده‌ای از محتوای پیام‌هایتان در سرورهای خود دریافت نمی‌کند. پروسه مسدودسازی تماماً در دستگاه شما اتفاق می‌افتد.

در نسخه رایگان این اپ٬ می‌توانید کلمات کلیدی‌ای را که قصد دارید به عنوان هرزنگاری شناسایی شوند٬ به‌طور دستی وارد کنید. این عبارات کلیدی می‌توانند شماره فرستنده یا کلمات مرسوم در پیامک‌های ناخواسته باشند.

همچنین می‌توانید کلماتی را که نمی‌خواهید هرگز به عنوان هرزنگاری شناسایی شوند در لیست سفید وارد کنید تا برای مثال پیامک‌های مهمی که از طرف بانک خود دریافت می‌کنید هرگز مسدود نشوند.

دانلود: این برنامه را میتوانید از اینجا دانلود کنید.

۲. SMS Shield

۲. SMS Shield

این اپ در بین اپ‌‌های مشابه کلاس خاصی دارد چراکه بر پایه یادگیری ماشینی عمل می‌کند. نکته جالب در مورد این اپ٬ کارکرد آفلاین آن است که منحصر به دستگاه شما می‌باشد. تمامی پروسه یادگیری ماشینی در این اپ٬ به لطف وجود رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار یا API در سیستم‌عامل iOS 11 و نسخه‌‌های پس از آن٬ در آیفون شما رخ می‌دهد.

موتور هوش مصنوعی این اپ با ده‌ها هزار پیامک‌ اسپم تعلیم دیده است. در نتیجه قادر است پیامک‌های هرزنگاری را حتی در اولین برخورد و بدون آشنایی قبلی با کلمات کلیدی آن تشخیص دهد. بنابراین این اپ کار خود را در سطح بسیار پیشرفته‌تری از لیست‌های دستی دیگر اپ‌ها انجام می‌دهد.

اما می‌توانید تا حدی کنترل دستی نیز بر آن داشته باشید چراکه امکان افزودن شماره‌ها یا کلمات کلیدی خاص در لیست سیاه آن وجود دارد. هرچند در این اپ هیچ لیست سفیدی تعریف نشده است.

با این حال تمامی این امکانات با هزینه‌ای همراه هستند که پس از اتمام دوره آزمایشی برای ادامه استفاده از این اپ ملزم به پرداخت آن خواهید بود.

دانلود: این برنامه را میتوانید از اینجا دانلود کنید.

۳. Hiya

۳. Hiya

در صورتی که پیشاپیش از این اپ برای مسدودسازی تماس‌های ناخواسته استفاده می‌کنید٬ می‌توانید از آن برای پیامک‌های ناخواسته خود نیز کمک بگیرید.  زمانی که پیامکی از یک فرستنده ناشناس دریافت می‌کنید٬ این پیامک به‌ صورت گمنام به سرورهای این اپ فرستاده می‌شود تا اسپم بودن یا نبودن آن مشخص شده و پس از آن به‌طور خودکار توسط اپ فیلتر شود.

نحوه فیلترینگ این اپ کاملاً متکی به داده‌هایی است که در اختیار دارد. در نتیجه ممکن است برای تمام کشورها به خوبی عمل نکند.

در این اپ نیز حفظ امنیت حریم خصوصی افراد کاملاً رعایت می‌شود و تمام داده‌ها به‌طور ناشناس به سرورهای آن ارسال می‌شوند. با این حال اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید صددرصد به آن اعتماد کنید٬ اپ VeroSMS انتخاب مناسب‌تری است.

دانلود: این برنامه را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

مشکل‌یابی فیلترینگ پیامک‌ها

از آنجایی که مسدودسازی پیامک‌های ناخواسته هنوز سیستم تازه‌ای به شمار می‌رود٬ ممکن است هرازگاهی دچار اشتباه شود. می‌توانید برای رفع مشکلات احتمالی از روش‌های زیر کمک بگیرید:

  • شماره مدنظر را به دفترچه تلفن خود اضافه کنید: در صورتی که اپ مسدودسازی٬ یکی از شماره‌های غیرمزاحم شما را به عنوان شماره ناشناس مسدود می‌کند٬ بهتر است آن شماره را به دفترچه تلفن خود اضافه کنید.
  •  از لیست سفید اپ استفاده کنید: در اپ VeroSMS می‌توانید هر شماره‌ای را به لیست سفید خود اضافه کنید تا مطمئن شوید پیامک‌های ارسالی آن هرگز فیلتر نمی‌شوند.

آیا اپ iMessage جایگزین مناسبی است؟

انتخاب‌های دیگری نیز برای مسدودسازی پیامک‌های ناخواسته وجود دارند٬ اما هیچ یک از آن‌ها به قدر اپ‌هایی که در اینجا به شما معرفی کردیم٬ عملکرد مثبتی ندارند.

یک گزینه دیگر٬ کنار گذاشتن پیام‌های متنی SMS و استفاده از اپ iMessage به‌جای آن است. این اپ گرچه از اینترنت شما استفاده می‌کند٬ اما قابل اعتماد‌تر بوده و در کنار آن نمایه‌‌های متنوع و بسیار جالب‌تری دارد.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا