مکویندوز

چگونه داخل فایل PDF بنویسیم؟

نوشتن داخل فایل پی‌دی‌اف کار راحتیه که ما اینجا اون رو به شما توضیح می‌دیم

در این مقاله قصد داریم به معرفی برنامه‌های مختلف برای امکان نوشتن در فایل PDF و پر کردن فرم‌ها بپردازیم. بسیاری از ابزارهای مورد نیاز پیشاپیش در کامپیوتر شما وجود دارند.

آیا امکان نوشتن در فایل PDF وجود دارد؟

روش‌ها و نرم‌افزارهای متعددی امکان نوشتن، حاشیه‌نویسی و افزودن یادداشت در فایل‌های PDF را به شما می‌دهند. برخی از این روش‌ها بسته به سیستم‌عامل دستگاه پیشاپیش در دسترس شما هستند.

نحوه نوشتن در فایل PDF در ویندوز

اگر با ویندوز ۱۰ یا ۱۱ کار می‌کنید، احتمالاً یک ابزار ویرایشگر PDF از پیش بر روی سیستم شما وجود دارد. نرم‌افزار Microsoft Edge قابلیت‌های ساده در ویرایش PDF را در اختیار شما می‌گذارد که از جمله افزودن یادداشت، رنگی کردن متن، و رسم کردن در فایل PDF است.

۱. منوی ویندوز را باز کنید و Microsoft Edge را بیابید. اگر این برنامه در سیستم شما وجود ندارد، می‌توانید آن را دانلود کنید.

۲. فایل PDF را در Microsoft Edge اجرا کنید. اگر فایل شما در وب موجود است، می‌توانید لینک وب را در مرورگر وارد کنید تا فایل PDF به‌طور خودکار باز شود. اگر فایل در دسکتاپ شماست، Windows Explorer را باز کرده و فایل را پیدا کنید.

راهنمایی: اگر اخیراً با استفاده از Edge، فایل PDF را از اینترنت دانلود کرده‌اید، در محیط Edge، دو کلید Ctrl+J را فشار دهید. این میانبر، منوی دانلود را باز می‌کند تا بتوانید به‌طور مستقیم فایل PDF را پیدا کنید.

۳. ابزارهای ویرایش PDF در بالای صفحه در زیر نوار مرورگر قابل مشاهده هستند. گزینه Add Text امکان افزودن کادر متنی و تایپ کردن در آن را به شما می‌دهد. می‌توانید اندازه فونت، رنگ و فاصله بین خطوط را در این قسمت تغییر دهید.

نحوه نوشتن در فایل PDF در ویندوز

۴. برای نوشتن در هر قسمت PDF، مثلاً در زمانی که قصد دارید سندی را امضاء کنید، ابزار Draw را انتخاب کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید با انگشت خود روی تاچ‌پد یا با استفاده از ماوس سند را امضاء کنید. در کنار ابزار Draw یک منوی بازشونده وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن رنگ و ضخامت قلم را انتخاب کنید.

نحوه نوشتن در فایل PDF در ویندوز

نکته مهم: ابزار Draw با یکبار کلیک روی PDF فعال و با دومین کلیک غیرفعال می‌شود. کلیک دوم را فراموش نکنید تا از کشیدن خطوط اضافه جلوگیری شود.

۵. برای پاک کردن نوشته‌های خود در فایل، روی ابزار Erase کلیک کنید، سپس آن را با ماوس یا با استفاده از تاچ‌پد حرکت دهید تا کل قسمت انتخابی شما پاک شود.

۶. برای رنگی کردن خطوط، روی ابزار Highlight بزنید. در این قسمت نیز یک منوی بازشونده امکان انتخاب رنگ و ضخامت هایلایتر را به شما می‌دهد. می‌توانید قسمت رنگی‌شده را با راست‌کلیک کردن روی آن و انتخاب Highlight > None به حالت اول برگردانید.

۷. برای حاشیه‌نویسی در فایل PDF، ابتدا قسمت مورد نظر را هایلایت کنید، سپس Add Comment را انتخاب نمایید. سپس روی علامت تأیید بزنید تا یادداشت اضافه شود. در صورتی که یادداشتی را به قسمت هایلایت‌شده اضافه کرده باشید، در ابتدای بخش هایلایت‌شده قادر به مشاهده آن خواهید بود. اگر قسمتی را رنگی نکرده باشید، محل یادداشت به‌طور خودکار در جایی از PDF قرار می‌گیرد.

نحوه نوشتن در فایل PDF در ویندوز

راهنمایی: حاشیه‌نویسی‌های اضافه‌شده کادری متنی را در صورتی که نشانگر ماوس روی آن‌ها قرار بگیرد، نمایش می‌دهند. در صورتی که چندین کاربر، حاشیه‌نویسی‌های خود را به یک سند اضافه کنند، خواندن آن دشوار خواهد شد. از این رو اضافه کردن کامنت یا یادداشت به فایل، در خواندن آن مشکلی ایجاد نمی‌کند.

نحوه نوشتن در فایل PDF در مک

بهترین ابزار نوشتن در PDF برای کاربران مک، اپ Preview است که از پیش در macOS نصب شده است. این نرم‌افزار هرچند به عنوان یک ابزار ساده ویرایشگر عکس شناخته می‌شود، در ویرایش PDF نیز کاربرد دارد.

۱. فایل PDF را در Preview باز کنید. اگر ابزار جایگزین را مشخص نکرده باشید، دوبار کلیک بر روی PDF آن را به‌طور خودکار در برنامه Preview اجرا می‌کند.

۲. ابزار Markup Tool را در نوار ابزار در گوشه سمت راست بالای فایل انتخاب کنید. آیکون این ابزار شبیه به یک ماژیک داخل دایره است.

نحوه نوشتن در فایل PDF در مک

۳. یک نوار ابزار جدید باز می‌شود. برای نوشتن آزادانه در سند خود، ابزارهای Sketch یا Draw را پیدا کنید. آیکون این ابزار شبیه به خط‌های موجی‌شکل است. ابزار Sketch قادر به ترسیم خطوط ساده‌‌ای است که نوع خطی را که می‌خواهید رسم کنید، حدس می‌زند. ابزار Draw بسته به شدت فشار انگشت شما بر روی ترک‌پد، خطی نازک یا قطور را ترسیم می‌کند.

نحوه نوشتن در فایل PDF در مک

۴. برای افزودن متن، روی ابزار Text کلیک کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید در داخل کادری مشخص، متن خود را تایپ کنید و آن را در هر قسمت دلخواه از صفحه قرار دهید.

نحوه نوشتن در فایل PDF در مک

۵. برای امضاء کردن سند، روی ابزار Sign کلیک کنید. این امکان وجود دارد که امضای خود را در برنامه Preview ذخیره کنید تا برای استفاده در آینده آن را به سادگی به فایل‌ها اضافه کنید.

نحوه نوشتن در فایل PDF در مک

نحوه نوشتن در فایل PDF در آیفون

در آیفون و آیپد نیز قابلیت‌های درونی ویرایش PDF وجود دارد که از طریق Safari قابل دسترس است.

۱. در Safari به قسمت PDF بروید و روی مربعی که یک پیکان از آن خارج شده است، بزنید. در منویی که باز می‌شود، پایین بروید و Markup را انتخاب کنید.

۲. فایل PDF بارگذاری شده و ابزارهای ویرایش در قسمت پایین قابل دسترس می‌شوند. این ابزارها شامل خودکار، هایلایتر، مداد، پاک‌کن، lasso یا کمند و خط‌کش است. با نگه‌داشتن انگشت خود روی هر یک از این ابزارها می‌توانید وارد منوی آن شده و تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید. کلیدهای Undo و Redo نیز در قسمت بالا برای تصحیح اشتباهات قابل استفاده هستند. در اتمام روی گزینه done بزنید.

نحوه نوشتن در فایل PDF در آیفون

شیوه ویرایش PDF در اندروید

بهترین روش برای ویرایش PDF در اندروید استفاده از Microsoft OneDrive است.

۱. فایل PDF را در دستگاه اندرویدی یا گوگل درایو خود دانلود کنید. از قسمت پایین ابزار قلم را انتخاب نمایید.

۲. در منوی Edit File، گزینه OneDrive PDF Editor را انتخاب کنید. اگر این ابزار را در دستگاه خود ندارید، می‌توانید آن را دانلود کنید.

۳. با باز شدن فایل، گزینه Annotate را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید از بین سه قلم و یک هایلایتر، در کنار ابزار افزودن متن (به شکل حرف T بزرگ) و ابزار Notes یکی را انتخاب کنید. در آخر روی Done بزنید.

شیوه ویرایش PDF در اندروید

پرسش و پاسخ

بهترین ویرایشگر PDF کدام است؟

بهترین ویرایشگرهای طرف‌ثالث رایگان از جمله Sejda PDF Editor، PDF-XChange Editor، Inkscape، LibreOffice Draw و PDFelement می‌باشد.

چگونه فایل PDF را در گوگل درایو ویرایش کنیم؟

فایل را در گوگل درایو خود آپلود کنید و برایش مشاهده پیش‌نمایش آن را در حالت انتخاب‌شده قرار دهید. گزینه Open With > Connect more apps را انتخاب کرده، ویرایشگر PDF را انتخاب نمایید، سپس روی Connect بزنید.

چگونه فایل PDF را در کروم‌بوک ویرایش کنیم؟

برای ویرایش PDF در کروم‌بوک لازم است از یک اپ طرف‌ثالث استفاده نمایید. برای ویرایش PDF در اپ Sejda PDF Editor، از مسیر Edit > Upload PDF file اقدام کنید.

چگونه فایل‌های PDF را ادغام کنیم؟

آسان‌ترین روش برای ادغام چندین فایل PDF استفاده از وبسایتی همچون CombinePDF.com است. در این وبسایت پس از انتخاب فایل‌های PDF مورد نظر، روی گزینه Merge بزنید. همچنین می‌توانید با استفاده از Mac Preview یا Adobe Acrobat فایل‌های PDF خود را ادغام کنید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا