کادوی ولنتاین
آیفون و آیپد

آیا امکان تغییر فونت در آیفون وجود دارد؟

آیفون فاقد امکانات شخصی‌سازی‌ای است که کاربران اندروید از آن بهره‌مندند، با این حال امکان اعمال برخی تغییرات جزئی در آیفون نیز وجود دارد.

شخصی‌سازی اسمارت‌فون با انتخاب یک تصویر پس‌زمینه، کیس گوشی یا دیگر اکسسوری‌ها همیشه احساس خوبی به ما می‌دهد. تغییر فونت گوشی نیز یکی دیگر از این تغییرات است، اما آیا امکان اعمال چنین تغییری در آیفون وجود دارد؟

در این مقاله قصد داریم به شیوه تغییر فونت در آیفون و برخی از محدودیت‌های تنظیمات آن بپردازیم و همچنین چند روش جایگزین برای دسترسی به فونت‌های مختلف را برشماریم.

چگونه فونت را در آيفون تغییر دهیم

برخلاف اسمارت‌فون‌های اندرویدی، امکان تغییر فونت در آیفون بدون دور زدن برخی محدودیت‌ها وجود ندارد. این کار ریسک خاص خود را به همراه دارد، از این رو اگر مایل به قبول چنین ریسکی نیستید، صرفا‌ً می‌توانید اندازه و ضخامت فونت را در آیفون خود تغییر دهید.

روش اصلی برای این کار از مسیر Settings > Display & Brightness قابل انجام است. در صورت تمایل، قسمت  Bold Text را فعال کنید تا ضخامت فونت بیشتر شود. همچنین می‌توانید با تنظیم Text Size اندازه فونت را انتخاب نمایید.

برای دسترسی به طیف وسیع‌تر اندازه‌های فونت، به  Settings > Accessibility > Display & Text Size > Larger Text بروید. از این قسمت Larger Accessibility Sizes را فعال کنید و اندازه فونت را تنظیم نمایید.

چگونه فونت را در آيفون تغییر دهیم

در صورتی که می‌خواهید اندازه فونت تنها در یک اپ خاص بزرگ‌تر باشد، می‌توانید به سادگی اندازه فونت را برای یک اپ خاص تنظیم نمایید تا این تغییر در سطح کل سیستم اعمال نگردد.

تغییر اندازه و ضخامت فونت تنها در خواندن بهتر محتوا به شما کمک می‌کند و در زیبایی نمایش محتوا در آیفون شما تأثیری ندارد. با این وجود می‌توانید سبک فونت را در برخی قسمت‌های خاص تغییر دهید.

چگونه فونت را در آيفون تغییر دهیم

اول از هرچیز می‌توانید فونت ساعت را در صفحه نمایش آیفون در حالت قفل (Lock Screen) تغییر دهید. دوماً می‌توانید اپ‌های کیبورد آیفون را دانلود نمایید و از فونت‌های متنوع آن‌ها استفاده کنید. با استفاده از این فونت‌های جدید می توانید به دیگران پیام دهید، در اپ Notes تایپ کنید، و نام پوشه‌های صفحه خانه (Home Screen) را تغییر دهید.

روش‌هایی ساده برای تغییر فونت در آیفون

هرچند آیفون فاقد قابلیت تغییر فونت در سطح کل سیستم است، اما امکان تغییر اندازه و ضخامت فونت را به کاربر می‌دهد.

برای امکان شخصی‌سازی بیشتر و زیباترکردن صفحه خانه آیفون خود می‌توانید از اپ‌های کیبورد استفاده نمایید. در صورت بروزرسانی آیفون خود به iOS 16 و نسخه‌های پس از آن، می‌توانید فونت ساعت در لاک اسکرین آیفون خود را نیز به دلخواه انتخاب کنید.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا