دنیای کریپتو

بهترین نرم‌افزارهای استخراج اتریوم برای کارت‌های گرافیک NVIDIA و AMD

با افزایش ناگهانی ارزش بیت‌کوین، استخراج رمزارزها به‌ویژه اتریوم (Ethereum) نیز رو به ازدیاد رفته است چراکه وضعیت مطلوب بیت‌کوین اغلب به معنای رونق کلی بازار کریپتو است. از این رو، بسیاری از افراد با سود جستن از چنین رونقی مشغول درآمدزایی از طریق استخراج اتریوم می‌شوند. استفاده از کارت گرافیک کامپیوتر یکی از روش‌های ساده استخراج این رمزارز است. با این حال، حتی در صورت برخورداری از سخت‌افزارهای لازم، برای شروع به یک نرم‌افزار استخراج نیاز خواهید داشت.

در این مقاله قصد داریم به هفت نرم‌افزار برتر برای استخراج اتریوم با کارت‌های گرافیک NVIDIA و AMD بپردازیم.

۱. NBMiner

۱. NBMiner

این نرم‌افزار در حال حاضر محبوب‌ترین ماینر اتریوم به شمار می‌رود که به ویژه برای کارت‌ گرافیک  NVIDIA LHR مناسب است. این کارت‌های گرافیک با کاهش هش ریت از  خریداری انبوه آن‌ها توسط ماینرها جلوگیری کرده‌اند.

با وجود این، این نرم‌افزار در آخرین به‌روزرسانی خود توانسته عملکرد استخراج را در این کارت گرافیک به جز مدل‌های RTX 3080 12GB و RTX 3050 به صددرصد برساند. هرچند عملکرد استخراج در این کارت‌های گرافیک به لطف نسخه v41.5 برنامه به نود درصد رسیده است.

برای بهره‌مندی از نرخ هش ارتقاء‌یافته لازم است برنامه را در حالت administrator اجرا نمایید. امکان نصب این نرم‌افزار در ویندوز و لینوکس وجود دارد و با کارت‌های گرافیک NVIDIA و AMD قابل استفاده است. به جز اتریوم می‌توانید برای استخراج دیگر کوین‌ها از قبیل RVN, GRIN, BEAM, CFX, ZIL, ERGO, AE و SERO نیز از این نرم‌افزار استفاده نمایید.

لینک دانلود: این نرم افزار را می‌توانید از این لینک دانلود کنید

۲. T-Rex Miner

۲. T-Rex Miner

این نرم‌افزار نیز یکی دیگر از بهترین برنامه‌های استخراج اتریوم برای کاربرانی است که بهترین کارت گرافیک را در اختیار دارند و به هر بیت از هش ریت خود اهمیت می‌دهند. میزان استخراج ردشده در آن نیز بسیار پایین و در اغلب موارد کمتر از ۱ درصد است.

برای استفاده از این برنامه به کارت‌ گرافیک NVIDIA Maxwell GPU و مدل‌های پس از آن نیاز دارید. این برنامه همچنین از الگوریتم‌های گوناگون مانند Octopus, Kawpow, MTP, Autolykos 2 و بسیاری دیگر پشتیبانی می‌کند که امکان استخراج دیگر رمزارزها را به کاربر می‌دهد. فراموش نکنید که نرخ هش تا حد بسیاری همچنین وابسته به ماینینگ پول (استخر استخراج) مورد استفاده شما خواهد بود.

این نرم‌افزار بروزرسانی‌های خود را به‌طور منظم دریافت می کند. در آخرین بروزرسانی دریافتی، کاربران قادر خواهند بود دمای کارت گرافیک سری RTX 30 با حافظه GDDR6X خود را در حین کار مشاهده نمایند.

در این برنامه نیز می‌توانید از ۱۰۰ درصد نرخ هش با کارت‌ گرافیک LHR v2 و از ۹۰ درصد آن با مدل‌های سری  LHR v3 مثل RTX 3080 12GB و RTX 3050 بهره‌مند شوید.

لینک دانلود: این نرم افزار را می‌توانید از این لینک دانلود کنید

۳. PhoenixMiner

۳. PhoenixMiner

این نرم‌افزار نیز جزو سریع‌ترین ماینرهای اتریوم به شمار می‌رود، اما به دلیل میزان استخراج ردشده بالاتر در مقایسه با نرم‌افزار قبل آن را در رتبه سوم قرار داده‌ایم. در برخی موارد، بسته به کارت گرافیک خود می‌توانید تا ۱-۲ MH/s هش ریت بالاتر در مقایسه با برنامه T-Rex دریافت نمایید، اما نرخ استخراج ردشده ۲ درصد یا بیشتر چیزی است که بسیاری از کاربران آن را قابل قبول نمی‌دانند.

یک نقطه قوت این نرم‌افزار، پشتیبانی آن از هر دو برند AMD و NVIDIA است. بنابراین اگر برای کارت گرافیک AMD خود به دنبال سریع‌ترین ماینر هستید، این برنامه بهترین انتخاب پیش روی شماست.

بهترین ویژگی این نرم‌افزار درصد پایین سهم سازندگان آن است که با ۰.۶۵ درصد در بین همتایان خود پس از نرم‌افزار NiceHash QuickMiner جزو پایین‌ترین‌ها به حساب می‌آید.

لینک دانلود: این نرم افزار را می‌توانید از این لینک دانلود کنید

۴. TeamRedMiner

این نرم‌افزار مختص به کارت‌های گرافیک AMD ساخته شده است که برای کاربران آن مدت‌هاست به عنوان بهترین و سریع‌ترین ماینر اتریوم شناخته می‌شود. سهم سازنده در این نرم‌افزار بسته به کارت گرافیک شما متغیر است. به عنوان مثال، این مقدار برای کارت‌های گرافیک  Polaris به میزان ۰.۷۵٪ بوده و برای دیگر کارت‌های گرافیک ۱ درصد می‌باشد.

این نرم‌افزار شاید به قدر PhoenixMiner سریع نباشد اما در عوض میزان استخراج رد شده آن پایین‌تر است. این نر‌م‌افزار در ویندوز و لینوکس بدون مشکل کار می‌کند. همینطور می‌توانید در ترکیب نسل‌های مختلف کارت‌های گرافیک AMD از آن استفاده نمایید.

این نرم‌افزار از دیگر الگوریتم‌ها مانند KawPow, Verthash, Autolykos2, Nimiq و بقیه پشتیبانی می‌کند و برای استخراج دیگر رمزارزها نیز کاربرد دارد.

لینک دانلود: این نرم افزار را می‌توانید از این لینک دانلود کنید

۵. GMiner

۵. GMiner

GMiner تنها نرم‌افزاری در این لیست است که توان رقابت با PhoenixMiner را دارد. با این نرم‌افزار می‌توانید با سهم سازنده ۰.۶۵٪ درصد به استخراج اتریوم بپردازید. این نرم‌افزار با هر دو کارت‌های گرافیک AMD و NVIDIA و در حالت ترکیبی کار می‌کند.

این نرم‌افزار از نظر ثبات در عملکرد حرف اول را می‌زند و همچنین از الگوریتم‌های ProgPoW, KawPow, Equihash, CuckooCycle و ZHash پشتیبانی می‌کند.

لینک دانلود: این نرم افزار را می‌توانید از این لینک دانلود کنید

۶. NiceHash QuickMiner

۶. NiceHash QuickMiner

این نرم‌افزار کار استخراج کریپتو برای افراد مبتدی را بسیار آسان کرده است. برای کار با آن تنها لازم است به وبسایت برنامه بروید، یک حساب کاربری ایجاد کنید و با پیروی از دستورات راهنمای استفاده ماینر داخلی Excavator برنامه را در کامپیوتر خود دانلود نمایید.

بهترین ویژگی این برنامه عدم نیاز به پرداخت سهم سازندگان نرم‌افزار است. همچنین نیازی به استفاده از یک استخر استخراج متفاوت مثل  Ethermine یا ۲Miners نمی‌باشد چراکه این برنامه ماینینگ پول اختصاصی خود را دارد.

در آخر، نیازی به سر و کله زدن با فایل‌های پیکربندی ماینر یا تنظیمات کارت‌ گرافیک‌تان وجود ندارد چراکه این برنامه همه این موارد را برای شما انجام می‌دهد. تنها نقص این نرم‌افزار این است که محدود به ویندوز بوده و در سیستم‌عامل لینوکس قابل استفاده نمی‌باشد.

لینک دانلود: این نرم افزار را می‌توانید از این لینک دانلود کنید

۷. LolMiner

۷. LolMiner

و اما آخرین نرم‌افزار برتر در این فهرست با نگاه ویژه به کارت‌‌های گرافیک AMD طراحی شده است، هرچند با اغلب کارت‌های گرافیک NVIDIA نیز سازگار می‌باشد. تنها باید این نکته را به‌خاطر داشت که سرعت و ثبات عملکرد آن در مدل‌های مختلف کارت‌های گرافیک NVIDIA متغیر خواهد بود. همچنین این نرم‌افزار با سهم ۰.۷ درصدی سازندگان از این نظر در رده برنامه‌های PhoenixMiner و TeamRedMiner قرار می‌گیرد.

این برنامه آپدیت‌های خود را به‌طور منظم دریافت می‌کند که اخیراً شامل نرخ هش ۱۰۰ درصدی برای کارت‌ گرافیک NVIDIA RTX 3060 بوده است. اگر به دنبال بالاترین سرعت هستید شاید این برنامه چندان مناسب شما نباشد. با این حال، برای افرادی که از هر دو کارت‌های گرافیک NVIDIA و AMD در سیستم استخراج خود استفاده می‌کنند یکی از بهترین نرم‌افزارها به شمار می‌رود.

لینک دانلود: این نرم افزار را می‌توانید از این لینک دانلود کنید

رقابت تنگاتنگ نرم‌افزارهای ماینینگ ادامه دارد

رقابت بر سر کسب عنوان بهترین نرم‌افزار استخراج رمزارز در مدت اخیر بسیار داغ شده است. در حال حاضر، T-Rex و PhoenixMiner در جایگاه سریع‌ترین نرم‌افزارها قرار گرفته‌اند که البته ممکن است یکی از همین روزها جای خود را به برنامه دیگری بدهند. در نهایت باید گفت که تمامی نرم‌افزارهای معرفی‌شده در این لیست برای استخراج اتریوم از عملکرد و ثبات قابل قبولی برخوردار بوده و توانسته‌اند در چند سال اخیر رضایت کاربران خود را جلب نمایند.

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا