خانه و آشپزخانه

بررسی قهوه ساز نسپرسو Pixie

نسپرسو پیکسی یک دستگاه قهوه ساز کپسولی کوچک و محکم است که برای فضاهای کوچک عالی است. نسپرسو پیکسی دو گزینه قهوه بلک ساده را ارائه می دهد و به راحتی در شلوغ ترین آشپزخانه ها قرار می گیرد.

مزایا

  • جمع و جور
  • استفاده آسان
  • گرم شدن در کمتر از ۳۰ ثانیه

معایب

  • کرم قهوه ضعیف است
  • پس از ریختن چکه می کند

قیمت این محصول در دیجی کالا

اگر به دنبال سادگی بی دردسر یک دستگاه قهوه ساز کپسولی هستید، نسپرسو یکی از برندهای مورد پسند است. علاوه بر این، با تنها دو اندازه نوشیدنی برای انتخاب، نسپرسو پیکسی جمع و جور تقریباً ساده‌ترین دستگاه موجود است. پیکسی یک دستگاه قهوه ساز کوچک اما قدرتمند است که دارای ویژگی‌های فلزی محکم است که آن را از دریایی از دستگاه‌های قهوه ساز کپسولی پلاستیکی موجود متمایز می‌کند. عملکرد اولیه آن را به یک انتخاب عالی برای کسانی که به دنبال یک دستگاه سطح ابتدایی هستند تبدیل می‌کند. در حالی که اندازه جمع و جور آن برای یک پیشخوان شلوغ ایده آل است.

طراحی

در ابعاد ۱۲٫۸ ۹٫۳ x 4.4x اینچ، اندازه جمع و جور دلیل بزرگی برای خرید این دستگاه نسپرسو است. در واقع، این یکی از کوچکترین و سبک ترین دستگاه های موجود است، و تنها نسپرسو Essenza Mini در رقابت برای تبدیل شدن به کوچکترین مدل نسپرسو آن را شکست می دهد. صفحات جانبی فلزی و دسته به این دستگاه نسپرسو جمع و جور حس محکم و سبک صنعتی مطمئنی می دهد. و برای یک دستگاه کوچک، مطمئناً شیک تر و محکم تر از حد انتظار به نظر می رسد.

نسپرسو پیکسی

برای قرار دادن یک کپسول، دسته اهرمی فلزی بزرگ را بلند کنید تا شکاف کپسول باز شود، سپس آن را به پایین فشار دهید تا بسته شود و آماده دم کردن شود. در این مرحله، میتوانید از بین دو دکمه روی صفحه بالا، اسپرسو یا لانگو را انتخاب کنید که با نمادهای فنجان کوچک و فنجان بزرگ نشان داده می شوند. هر دو گزینه قهوه کپسول های مربوطه خود را دارند، بنابراین انتخاب شما به کپسولی که استفاده می کنید بستگی دارد. به طور معمول، اسپرسو یک شات ۴۰ میلی لیتر قهوه می ریزد، در حالی که لانگو در حجم بیشتر  ۱۱۰ میلی لیتر می ریزد.

در زیر دهانه یک تکیه گاه فنجان با یک سینی چکه وجود دارد که برای ایجاد فضای بیشتر برای فنجان های بلندتر بالا می رود. با پایین بودن سینی، فقط فضای کافی برای فنجان های تا حدود ۸٫۵ سانتی متر وجود دارد. با بالا بردن آن و قرار دادن یک فنجان روی پیشخوان، می توانید قهوه را در فنجان های بسیار بلند تا ۱۴٫۵ سانتی متر بریزید.

در پشت، یک مخزن آب قابل جابجایی ۰٫۷ لیتر شفاف وجود دارد، بنابراین می توانید زمانی که آب کم است را ببینید، اما خط پر یا حداقل پر ندارد. بلند کردن درب آن را از پشت دستگاه جدا می کند، بنابراین می توانید آن را برای پر کردن مجدد یا تمیز کردن بردارید.

تنها نکته قابل توجه در این طراحی این است که بخارپز شیر ارائه نمی دهد، بنابراین اگر به دنبال آن هستید، به یک کف ساز مستقل نیاز دارید. همچنین شایان ذکر است که برای چای آب داغ نیز تولید نمی کند.

عملکرد

نسپرسو پیکسی در کمتر از ۳۰ ثانیه گرم می شود و آماده ریختن قهوه است. اگر اهرم پایین باشد و کپسولی داخل آن نباشد، در طی این فرآیند آب از دهانه بیرون می آید، بنابراین بهتر است قبل از قرار دادن فنجان خود روی سینی چکه منتظر بمانید. از نظر عملکرد، به طور متوسط ​​۲۰ ثانیه برای ریختن اسپرسو زمان نیاز دارد، در حالی که لانگو ۳۰ ثانیه نیاز دارد. بنابراین، صرف نظر از اینکه کدام نوشیدنی را ترجیح می دهید، می توانید آن را ظرف یک دقیقه پس از روشن کردن دستگاه قهوه آماده کنید. در حالی که کیفیت خامه به اندازه ای که از یک دستگاه اسپرسو دستی می توانید به دست آورید مطابقت ندارد، اما بسته به کپسول متفاوت است.

نسپرسو پیکسی

ناامیدکننده است که پس از ریختن، قهوه برای مدت کوتاهی از دهانه چکه می کند، اما نگه داشتن فنجان خود در زیر آن برای حدود ۱۰ ثانیه اضافی برای گرفتن تمام قطرات کافی است. بر اساس اندازه گیری ها ۷۵ دسی بل صدا تولید می کند که باز هم برای دستگاه قهوه ساز کاملاً عادی است. و از آنجایی که هر دو گزینه نوشیدنی به سرعت ریخته می شوند، احساس بیش از حد صدا یا ناخوشایند نمی شود.

آسانی استفاده و تمیز کردن

با فقط دو دکمه برای انتخاب، استفاده از این دستگاه قهوه ساز بسیار شهودی است. فشار دادن هر دکمه دستگاه قهوه ساز را از خواب بیدار می کند و هر دو دکمه هنگام گرم شدن چشمک می زنند و زمانی که آماده کار است، به طور ثابت روشن می مانند. سپس، فقط کافی است یک کپسول را وارد کنید، اسپرسو یا لونگو را انتخاب کنید و فنجان خود را زیر دهانه قرار دهید. این یک راه بی دردسر برای درست کردن قهوه صبحگاهی شما است و مهم نیست که چقدر خواب آلود و خسته باشید، نتایج ثابتی خواهید داشت. کپسول‌های استفاده شده هنگام بلند کردن اهرم به‌طور خودکار در ظرف کپسول‌های استفاده‌شده می‌افتند. ظرف فقط می‌تواند حدود ۱۰ کپسول را نگه دارد، اما با کشیدن جا فنجانی به جلو، خالی کردن آن ساده است. این کار ظرف کپسول را خارج می کند که سپس می توان آن را برای خالی کردن و تمیز کردن برداشت.

ظرف کپسول دارای یک سوراخ در پایه است که مانع از جمع شدن مایع می شود و اجازه می دهد تا در سینی چکه زیر آن چکه شود. هر مایعی که به شبکه چکه جا فنجانی برخورد کند نیز در همان سینی چکه قرار می گیرد. یک نکته که باید به آن توجه کنید این است که هیچ شاخصی برای هشدار دادن به شما در هنگام پر شدن وجود ندارد، بنابراین بهتر است آن را به طور مکرر خالی کنید.

نسپرسو پیکسی

برای برداشتن ظرف آب در پشت، درب آن باید به سمت بالا برگردانده شود تا گیره ها باز شوند، سپس آن را به سمت عقب کج کنید و آن را بلند کنید. قرار دادن مجدد در موقعیت صحیح نیز نیاز به بالا بردن درب دارد. در چند بار اول که این کار را انجام می دهید، کمی احساس دردسر می کند، اما به سرعت به یک عادت تبدیل می شود. اگر در حین دم کردن آب تمام شود، هیچ چراغ هشدار یا اعلانی وجود ندارد. در عوض، به سادگی بدون اینکه چیزی از دهانه بیرون بیاید، به تلاش برای دم کردن ادامه می دهد.

ه قطعات قابل جدا شدن را می توان به راحتی با دست با آب داغ و صابون ظرفشویی شست. قسمت بیرونی دستگاه را می توان با یک پارچه مرطوب پاک کرد و به راحتی تمیز کرد. داخل دستگاه قهوه ساز هنگام انجام فرآیند رسوب زدایی تمیز می شود. حتی اگر آب بسیار سختی اضافه می کنید، فقط پس از هر ۱۰۰۰ اسپرسو یا هر سه ماه یک بار نیاز به رسوب زدایی دارد. با این حال، هیچ یادآوری یا هشداری روی دستگاه قهوه ساز وجود ندارد، بنابراین باید به یاد داشته باشید که این کار را انجام دهید. رسوب زدایی یک فرآیند خودکار است – تنها کاری که باید انجام دهید این است که آب و محلول رسوب زدایی اضافه کنید و مراحل دستورالعمل را دنبال کنید، اما دستگاه بیشتر کار را انجام می دهد.

نتیجه گیری

به لطف اهرم فلزی محکم و صفحات جانبی، این دستگاه قهوه ساز نسپرسو پیکسی حس محکم بودن را دارد که برخلاف اندازه جمع و جور آن قرار میگیرد. با تنها دو گزینه نوشیدنی و بدون شیرجوش یکپارچه، با لمس یک دکمه، گزینه های قهوه اسپرسو یا لانگو ساده و بدون پیچیدگی را ارائه می دهد. با این حال، اگر به دنبال دستگاهی با کف شیر هستید، Breville Nespresso Creatista Plus را توصیه می کنیم.

به خاطر داشته باشید که خبره های قهوه ممکن است ناامید شوند، زیرا پیکسی نمی تواند اسپرسوی غلیظی را که از برخی از بهترین دستگاه های اسپرسو دریافت می کنید، تولید کند. با این حال، اگر می خواهید قهوه قابل نوشیدن و یکنواخت در کمتر از یک دقیقه به فنجان شما تحویل داده شود، این دستگاه رضایت شما را جلب می کند. در مجموع، این یک خرید ارزشمند است – به خصوص اگر آشپزخانه شما فضای تنگی دارد.

رتبه‌ی محصول

ارزش خرید - ۸٫۶

۸٫۶

نمره نهایی

User Rating: Be the first one !

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا