اینستاگرام کلاغه
لوازم سفر، کمپینگ و کوهنوردینقد و بررسی

راهنمای خرید کیسه خواب برای کوهنوردی و کمپینگ

بیشترین لذت طبیعت گردی، کمپینگ و اقامت‌‌های شبانه در دل طبیعت و زیر آسمان شب است. یکی از مهمترین لوازم برای انجام اینکار کیسه خواب است. انتخاب صحیح و مناسب کیسه‌ خواب یکی از مهمترین قدم‌ها در طبیعت گردی است. کیسه خواب باید به گونه‌ای باشد که بدان نیاز واقعی پیدا کردید از شما محافظت کند. پس مهم است که قبل از خرید آن هدف و نوع سفرهایتان را برای خود مشخص کنید.

بخوانید: بهترین تجهیزات پخت و پز برای کمپینگ

کیسه خواب‌ها از نظر مقاوت و فصلی انواع مختفی دارند. کیسه خواب‌های تابستانی، سه فصل و زمستانی از قبیل آنهاست. علاوه بر این، بافت داخلی کیسه ‌خواب‌ها به دو قسمت پر و الیاف مصنوعی تقسیم می‌شوند. بسته به نوع برنامه‌ای که برای آن چادر تهیه می‌کنید انتخاب بین آن دو نوع مهم است. کیسه خواب ‌‌هاب پر معمولا سبکتر، کم حجم‌تر و گرم‌تر هستند اما در مقابل رطوبت بسیار ضعیف بوده و در صورت خیس شدن خیلی دیر خشک می‌شوند. کیسه خواب‌‌های پر سنگین‌تر و بزرگتر و ارزان‌تر هستند اما در مقابل رطوبت وعایق خوبی به حساب آمده و دیرتر خیس می‌شوند. کیسه خواب‌‌های الیاف بر خلاف پر قابل شستشو هستند ولی عمر آنها کمتر است.

نگه‌داری کیسه خواب:

کیسه‌خواب‌های پر شیوه نگهداری خودش را دارد. سعی کنید پس از استفاده در طبیعت و قبل از جمع کردن کیسه خواب را پشت و رو کرده و برای مدتی بیرون از چادر آویزان کنید تا زیر آفتاب رطوبت آن از بین برود. هر بار بعد از اتمام برنامه کیسه خواب را در خانه باز کرده و آویزان کنید تا پرها به حالت اولیه خود بازگشته و فشرده نمانند. بهتراست در مدت زمانی که از کیسه خواب استفاده نمی‌شود، آن را در جایی آویزان نگه دارید. برای تمییز کردن کیسه خواب پر بهتر است از یک دستمال نم کمک بگیرید. آن را بر روی لکه‌های روی پارچه بکشید. بگونه ای که آب وارد داخل کیسه خواب نشود. کیسه خواب‌‌های الیاف را به راحتی می‌توانید بشویید. ما در این راهنمای انتخاب کیسه خواب سعی داریم بهترین کیسه خوابهای بازار را معرفی کنیم.

کیسه خواب فرینو مدل ۱۲۰۰ Duvet

کیسه خواب فرینو مدل 1200 Duvet

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر حاضرید پول زیادی برای کیسه خواب بپردازید، این مدل انتخاب خوبی است. کیسه خواب سه فصل فرینو با قد ۲۱۵ که مناسب بیشتر افراد است، دغدغه خواب در طبیعت شما را حل می‌کند. رویه و آستر این مدل از نایلون تولیدشده که هم مقاومت خوبی در برابر پارگی و پوسیدگی داشته و هم به دلیل داشتن ساختاری نرم، برای شما احساس راحتی در داخل کیسه‌خواب ایجاد می‌کند. عایق پر استفاده‌شده در این کیسه‌خواب باعث می‌شود تا هم گرمای بدن به‌خوبی در داخل آن محبوس شده و همچنین سرمای بیرون نتواند راهی به داخل کیسه‌خواب پیدا کند. همین عایق باعث می‌شود تا کیسه‌خواب گستره دمایی بین ۴- درجه تا ۱۵ درجه داشته باشد. کیسه خواب فرینو مدل ۱۲۰۰ Duvet با داشتن رویه‌ای مقاوم و گستره دمایی مناسب، انتخاب خوبی برای سفر در فصول نه‌چندان سرد است. وزن این کیسه خواب ۱۱۵۰ گرم بوده و نهایت تا دمای منفی ۱۱ درجه سانتی گراد پاسخگو است. اندازه پک بسته این کیسه خواب ۲۰ در ۳۹ سانتی‌متراست. در حالت باز عرض شانه آن ۸۰ و عرض قسمت پا ۵۰ سانتی‌متر است. تراکم پر این کیسه خواب‌ ۶۵۰ در مترمکعب است.

کیسه خواب دیوتر مدل Astro 550

کیسه خواب دیوتر مدل Astro 550

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر کیسه خواب فرینو برایتان زیادی گران باشد، پیشنهاد دوم گران و خوب ما ASTRO 550 است. مدل آسترو ۵۵۰یک لایه پر اضافه جهت گرمای بیشتر در قسمت پاها دارد. این کیسه داراى کلاهک گرم با بند های کشی و قلاب برای بسته شدن قسمت سر دارد که گرمای سر را تضمین می کند. در این محصول از دو جیب داخلی برای نگهداری وسایل با ارزش استفاده شده است. این کیسه دارای قابلیت خشک ماندن (Dryzone) قسمت سری و پاها، همراه با لایه ی بیرونی آب گریز برای جلوگیری از رطوبت است. عرض شانه آن ۸۰ و قد آن ۲۰۵ سانتی‌متر است. دمای مناسب استفاده از آن منفی است و حد نهایی آن منفی ۲۲ اعلام شده است. اندازه بسته این کیسه خواب     ۱۸ در ۳۸ بوده و به راحتی در کوله پشتی جا می‌شود.

کیسه خواب کمپ مدل Micro 300

کیسه خواب کمپ مدل Micro 300

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر به دنبال کیسه خواب الیاف مصنوعی خوب هستید ما مدل میکرو ۳۳۰ کمپ را پیشنهاد می‌دهیم. این کیسه خواب که در مقابل رطوبت به خوب مقاوم است برای دمای ۱۴ درجه مناسب بوده و حد نهایی آن -۳ درجه اعلام شده است. وزن این کیسه ۵۸۰ گرم است که در نوع خود وزن ایده‌آلی به حساب می‌آید. اندازه این کیسه در حالت جمع ۱۵ در ۳۰ سانتی متر است.

کیسه خواب پکینیو مدل ۷۰۰N

کیسه خواب پکینیو مدل 700n

مشاهده این محصول در دیجی کالا

بهترین پیشنهاد ما از بین کیسه خواب‌های موجود و نیمه حرفه‌ای و با توجه به قیمت و کیفیت محصول مدل N700 کله گاوی است. در این کیسه خواب از پر غاز استفاده شده است .آستری کیسه خواب از جنس نایلون می باشد. دمای Extreme با احتیاط تعیین گردیده و کیسه خواب ها کاملا قابل استفاده در برنامه های زمستانی می باشد. زیپ ها از جنس YKK ژاپنی استفاده شده است. کیسه خواب های زمستانی کله گاوی از لحاظ کیفی قابل رقابت با برندهای معروف می باشند و تولید در کارخانه ای صورت گرفته که کارهای اروپایی تولید می گردد. ابعاد این کیسه خواب ۵۰*۸۰*۲۲۰ است که برای افراد بلند قد نیز انتخاب مناسی به شمار می‌آید. دمای مناسب استفاده این کیسه خواب منفی ۱۰ و حداقل دمای استفاده -۱۸ اعلام شده است که می‌تواند مناسب برنامه های سبک زمستانی نیز شود. اندازه بسته این کیسه خواب ۲۰ در ۳۵ است. اگر نمی خواهید پول زیادی بابت کیسه خواب بپردازید و در عین حال کیفیت سفر خود را حفظ کنید، پیشنهاد ما این گزینه است.

کیسه خواب دیوتر مدل Light Peak

کیسه خواب دیوتر مدل Light Peak

مشاهده این محصول در دیجی کالا

کیسه خواب LIGHT PEAK یکی از محصولات پرطرفدار و مورد نیاز برای کوهنوردان و طبیعت گردان است. لایه بیرونی این کیسه خواب کاملا پلی استر بوده و آستر آن ۱۰۰% نایلون است . این کیسه خواب پر شده از ۴۰۰ گرم پر اردک که گرمای مورد نیاز را برای شما در زمستان تامین می کند و همانطور از خارج شدن هوا و دمای داخل کیسه خواب به بیرون و وارد شدن هوای بیرون به داخل جلوگیری می کند . وزن این کیسه خواب ۱۲۰۰ گرم بوده و در دمای صفر درجه به خوبی از شما محافظت می‌کند. حداقل دمای اعلام شده برای این کیسه خواب منفی ۲۰ درجه سانتی گراد است. در حالت جمع ابعاد آن ۵*۸*۲۱ است که جای خیلی کمی ر کوله پشتی می‌گیرد. این کیسه خواب برای استفاده در تابستان مناسب است.

برچسب ها
کلاغه در تلگرام

رضا رنجبر

رضا رنجبر هستم. ارشد نرم‌افزار و گردشگر. سال‌هاست کنار زندگی شهری و کاری بطور موازی سفر هم می‌رم. با کوله یا دوچرخه، خانه به دوش به سمت شهر‌ها و روستا‌ها و طبیعت‌هایی که چیزی بر خود آدمی اضافه می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن