خانه و آشپزخانهنقد و بررسی

بررسی اسپرسوساز دلونگی مدل EC680

یک دستگاه اسپرسوساز عالی اما گران‌قیمت

امتیازها: طراحی بدنه‌ی اسپرسو ساز De’Longhi EC680 کوچک و جذاب است. در کنار این موضوع این دستگاه اسپرسوساز قادر است به صورت اتوماتیک برای شما اسپرسو درست کند. این اسپرسوساز همچنین قادر است برای شما شیر  را به حالت کف کرده درآورد. اسپرسوساز De’Longhi Dedica همچنین می‌تواند فنجان شما را گرم کند.

مشکلات: قیمت دستگاه اسپرسوساز De’Longhi EC680 از دستگاه‌های عادی اسپرسوساز خانگی بسیار بیشتر است. در عین حال این اسپرسوساز در رابطه با دانه‌های قهوه‌ی بسیار ریز ممکن است دچار مشکل شود. از طرف دیگر De’Longhi EC680در درست کردن قهوه لایت رست همچون دستگاه‌های سطح بالا نمی‌تواند موفق عمل کند.

نتیجه‌گیری: اگر می‌خواهید یک اسپرسوساز نیمه‌حرفه‌ای درون خانه‌ی خود داشته باشید، De’Longhi EC680می‌تواند انتخاب خوبی باشد. اما با این حال اگر می‌خواهید همچون یک حرفه‌ای اسپرسو درست کنید بهتر است به فکر پرداخت هزینه‌ی بیشتری برای یک دستگاه سطح بالا باشید.

مشاهده این محصول در دیجی کالا


اسپرسوساز دلونگی مدل EC680

اسپرسوساز دلونگی مدل EC680

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر به دنبال قهوه‌ای با طعم میانی و خوب هستید، خرید یک دستگاه اسپرسوساز با قیمت نه چندان زیاد می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. دستگاه اسپرسوساز De’Longhi EC680با قیمت ۳۰۰ دلار قادر است قوه‌ای با طعم فوق‌العاده درست کند. به صورت کلی می‌توان گفت که این دستگاه اسپرسوساز عمل‌کرد بسیار بهتری نسبت دستگاه‌های اسپرسوساز ارزان‌تر دارد.

بخوانید: بررسی دستگاه اسپرسوساز Breville Barista Express

البته قابل تصور است که De’Longhi EC680 قادر نیست همچون دستگاه‌های اسپرسوساز حرفه‌ای گران‌قیمت عمل کند و بسیاری از قابلیت‌های آن‌ها را ندارد. به عنوان مثال اگر چه این دستگاه در کنترل دما عمل‌کرد بهتری نسبت به اسپرسوسازهای ارزان دارد اما با این حال به هیچ وجه نمی‌توان گفت که در این مورد عمل‌کردی بی‌نقص دارد. جدای از این موضوع، دستگاه‌های اسپرسوساز گران‌قیمت قادر هستند با استفاده از  دانه‌های قهوه بسیار کوچک، اسپرسویی فوق‌العاده درست کنند. اما De’Longhi EC680 در باره‌ی این‌گونه از دانه‌های قهوه کاملا دچار مشکل می‌شود.

طراحی اسپرسوساز دلونگی مدل EC680

اسپرسوساز دلونگی مدل EC680

دستگاه اسپرسوساز De’Longhi Dedica دارای ۱۳ اینچ ارتفاع و ۶ اینچ عرض است. طول این این دستگاه هم ۱۳ اینچ است. این دستگاه اسپرسوساز نسبت به بسیاری از دستگاه‌های دیگر همچون Bonavita BV1900TS اندازه‌ی کوچک‌تری دارد. می‌توان با اطمینان گفت که De’Longhi Dedica بسیار ظریف‌تر و بلندتر از دستگاهی همچون De’Longhi EC155 Pump Espresso است. بدنه‌ی De’Longhi Dedica نیز از جنس فلز براق و پلاستیک faux-chrome تولید شده است.

همچون بسیاری از دستگاه‌های اسپرسوساز خانگی De’Longhi Dedica نیز کنترل‌های کمی دارد. در یک طرف دستگاه سه دکمه‌ی گردی شکل وجود دارد. یکی از این دکمه‌ها برای درست کردن یک شات قهوه، یکی دیگر از دکمه‌ها برای درست کردن دابل‌شات و دیگری برای گرم کردن استفاده می‌شود. شرکت سازنده به جای استفاده از کلمات از نشانه‌ها برای نشانه‌گذاری این دکمه‌ها بهره برده است. در سمت چپ De’Longhi Dedica نیز یک قسمت وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید شیر را در مدت کوتاهی به حالت کف کرده درآورید.

جدای از این موارد، دستگاه اسپرسوساز De’Longhi Dedica دارای دو فیلتر نقره‌ای رنگ است. فیلتر سینگل شات سبک ۷ گرم قهوه می‌پذیرد و از طرف دیگر فیلتر دابل‌شات سنگین‌تر بین ۱۲ تا ۱۴ گرم قهوه نسبت به اندازه‌ی دانه‌ها می‌پذیرد.

بخوانید: بررسی سرخ کن چندکاره دلونگی مدل FH1394

در پایین این دستگاه اسپرسوساز نیز یک قسمت وجود دارد که وظیفه‌ی جمع‌آوری مایعات باقی مانده را به عهده دارد. زمانی که این قسمت پر شد نیز می‌توانید به سادگی با دیدن علامت قرمز روشن آن متوجه شوید. در قسمت پشت De’Longhi Dedica یک مخزن آب بلند وجود دارد که می‌توانید آن را خارج کنید. شما می‌توانید این مخزن را تا ۱.۱ لیتر پر کنید.

یکی دیگر از قابلیت‌های فوق‌العاده‌ی De’Longhi Dedica داشتن ابزاری برای گرم کردن فنجان است. این قسمت در بخش بالایی بدنه‌ی اسپرسوساز قرار دارد. شما می‌توانید از این ابزار برای گرم کردن لیوان‌های شیشه‌ای و یا سرامیکی خود استفاده کنید.

عمل‌کرد اسپرسوساز دلونگی مدل EC680

اسپرسوساز دلونگی مدل EC680

مشاهده این محصول در دیجی کالا

از آن‌جا که De’Longhi Dedica یک اسپرسوساز اتوماتیک است، استفاده از آن تحربه‌ای بسیار لذت‌بخش و ساده خواهد بود. این سادگی به خصوص وقتی خود را نشان می‌دهد که این دستگاه را با دستگاه‌های اسپرسوساز نیمه‌اتوماتیکی همچون Mr. Coffee Pump Espresso و یا De’Longhi EC155 مقایسه کنیم. برخلاف دستگاه‌های اشاره شده، با De’Longhi Dedica قادر هستید تنها با زدن یک دکمه میزان اسپرسو درست شده را کنترل کنید. موضوع دیگر در رابطه با این دستگاه اسپرسوساز آن است که چه درباره‌ی سینگل شات و چه درباره‌ی دابل‌شات، دستگاه مقادیر از پیش تعیین شده را خود به صورت اتوماتیک مورد استفاده قرار خواهد داد. شما همچنین قادر خواهید بود مقدار آب مورد استفاده را تنظیم کنید و به این شکل قهوه‌ی اسپرسو درست شده دقیقا مطابق سلیقه‌ی شما خواهد بود.

برای تست این دستگاه اسپرسوساز از دانه‌های قهوه‌ی Costco House Blend استفاده کردیم و طعم اسپرسو درست شده بسیار عالی بود. در هنگام نوشیدن این اسپرسو می‌شد طعم قوی و دودی شکلاتی را حس کرد و مقدار کمی تلخی نیز در طعم آن قابل تشخیص بود.

دستگاه De’Longhi Dedica در درست کردن لایت رست یک مقدار بهتر از مدل ارزان‌تر اسپرسوساز این شرکت عمل کرد.

با این حال De’Longhi Dedica محدودیت‌های خود را نیز دارد. زمانی که تلاش کردیم از دانه‌های قهوه‌ی کوچک‌تر از حد تعیین شده‌ی این دستگاه استفاده کنیم، دستگاه اسپرسوساز به کل عمل‌کرد صحیح خود را از دست داد. از طرف دیگر کنترل‌گر دمای De’Longhi Dedica گاهی اوقات نتوانست آن طور که باید عمل کند. اما با این حال عمل‌کرد این کنترل‌گر نسبت به دیگر رقبا در این رنج قیمت عمل‌کرد بسیار مناسبی داشت.

نتیجه‌گیری

بررسی اسپرسو ساز De'Longhi Dedica Pump Espresso

مشاهده این محصول در دیجی کالا

درست کردن اسپرسو با کیفیت دارای چالش‌های بسیار زیادی است و نمی‌توان همچنان انتظار داشت که تهییه‌ی یک اسپرسو خوش طعم کار ساده‌ای باشد. دستگاه‌های اسپرسوسازی که برای مصرف خانگی تولید و فروخته می‌شوند معمولا قادر نیستند فشار و گرمای مورد نیاز برای درست کردن اسپرسو را به شکل مناسب تامین کنند. البته اگر هزینه‌ی بالایی را برای دستگاه اسپرسوساز خود پرداخت کنید با چنین مشکلی دست و پنجه نرم نخواهید کرد.

با پرداخت ۳۰۰ دلار قاعدتا نمی‌توانید انتظار داشته باشید که که به بهترین و پرقابلیت‌ترین دستگاه اسپرسوساز دسترسی پیدا کنید اما با این حال De’Longhi Dedica قادر است اسپرسویی خوش طعم و قابل قبول ارائه دهد.

البته باید در نظر داشته باشید که De’Longhi Dedica قیمتی سه برابر بیشتر از دستگاه‌های پایه‌ای و ارزان‌تری همچون Mr. Coffee Pump Espresso و De’Longhi EC155 دارد. اما با این حال این دستگاه‌های ارزان مشکلات بسیاری در درست کردن اسپرسوهای قابل قبول دارند. اما De’Longhi Dedica قادر است اسپرسوهایی واقعا خوش طعم و قابل قبول درست کند.

برچسب ها
کلاغه در تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن