دیجی کالا جت
ویندوز

وقتی‌ که ویندوز ۱۰ در حالت Airplane Mode قفل شد، چه باید کرد؟

بازدید کننده محترم باید توجه داشته باشد که ممکن است بعضی از محصولات موجود در این پست به مرور زمان به دلیل مواردی نظیر ناموجود شدن آن در بازار، پایان تولید محصول و یا منقضی شدن تاریخ تولید، در فروشگاه تامین کننده ناموجود شود. در صورت پیش‌آمد چنین موضوعی، شما می‌توانید به محصولات مشابه رجوع کنید.

حالت Airplane Mode برای زمانی که می‌خواهید به سرعت تمام وایرلس‌های ارتباطی خود بر روی کامپیوتر همچون Bluetooth، Wi-Fi، GPS و حتی ارتباطات تلفن همراه خود را قطع کنید، مفید است. این بخش در قسمت taskbar در notifications است که راهی میانبر برای ارتباط با تنظیمات اینترنت، شبکه و حتی سوییچ کردن بر روی کامپیوترهای انتخاب شده است.

یکی از ایرادات اصلی در ویندوز ۱۰ آن است که گاهی اوقات در بخش Airplane Mode قفل می‌شود که باعث آن شده در شرایط پیچیده‌ای قرار بگیرید و قادر به دریافت آنلاین و یا امکان ارتباط با سایر دستگاه‌ها نباشید. این مطلب را دنبال کنید تا راه حل‌های مدنظر برای حل این مشکل را به شما نشان دهیم:

خاموش کردن Airplane Mode با میانبر صفحه کلید

ساده‌ترین راه برای خاموش کردن Airplane Mode استفاده از صفحه کلید است. ابتدا به دقت در صفحه کلید به دنبال کلیدی که شبیه به رادیو با امواج سیگنالی است، بگردید. جای این کلید در صفحه کلیدهای مختلف متفاوت است. در برخی کلید کاربردی مثل F3 جز این دسته است و یا کلید دیگری که در ردیف بالا با عنوان PrtScr یاد می‌شود.

مهم! تمام کامپیوترها این صفحه کلید را ندارند، بنابراین ممکن در نگاه اول آن را نبینید و سریع از آن رد شوید.

کلید Fn را بر روی صفحه کلید فشار داده و سپس کلید موردنظر با آیکون بالا که توضیح آن داده شد را فشار دهید. اگر موفقیت آمیز بود در قسمت بالا گوشه‌ی سمت چپ صفحه نمایش باید Airplane Mode خاموش شود و سایر برنامه‌های ارتباطی مثل Wi-Fi و برنامه های مشابه فورا وصل گردد.

Airplane Mode را با Windows Taskbar خاموش کنید

یکی دیگر از روش‌های آسان برای خاموش کردن Airplane Mode از طریق میانبر Windows taskbar است که در بخش Notifications در گوشه سمت راست، پایین صفحه است که در قسمت بالا نمایش داده می‌شود. به سادگی می‌توانید بر روی airplane icon کلید کرده تا صفحه ظاهر شود.

خاموش کردن Airplane Mode از طریق System Settings

در مرحله‌ی بعد، دکمه‌ی Airplane Mode را انتخاب کنید. در این مرحله بلافاصله باید خاموش شده باشد تا لیستی از وای فای‌ها و گزینه‌های دیگر ظاهر گردد. اگر وای فای شما از قبل به یکی از شبکه‌ها  وصل شده باشد، بلافاصله بعد از اتصال مجدد دوباره آنلاین خواهید شد.

خاموش کردن Airplane Mode از طریق System Settings

Airplane Mode را از طریق تنظیمات سیستم هم می‌توان تغییر داد. در بخش Search Box ویندوز ۱۰ در سمت چپ، پایین صفحه و در کنار دکمه Start به راحتی قابل دسترس است:

خاموش کردن Airplane Mode از طریق System Settings

  1. برای شروع متن مقابل را در کادر جستجوی ویندوز تایپ کنید: airplane mode
  2. وقتی که صفحه نتایج ظاهر شد، روی بخش airplane mode کلیک کنید. بعد از آن به بخش System Settings که در پایین Best match header است، بروید.
  3. در حال حاضر باید بخش Settings در Airplane mode که بر روی دسکتاپ شما قرار دارد، نمایش داده شود. بر روی دکمه‌ای که در پایین Airplane mode قرار دارد، کلیک کرده تا از حالت On به حالت Off تغییر یابد. اگر موفقیت آمیز بود، متوجه خواهید شد که دکمه Wi-Fi به طور اتوماتیک از Off  به On تغییر پیدا می‌کند.

خاموش کردن Airplane Mode از طریق دکمه Custom

برخی از کامپیوترهای شخصی(مشخصا لپ‌تاپ‌ها) یک دکمه Airplane Mode دارند که برخی اوقات به عنوان دکمه‌ی Network در جایی از دستگاه شناخته می‌شوند. با فشار دادن این دکمه Airplane Mode را فعال و غیرفعال می‌کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد این دکمه و یا محل قرارگیری آن، به دفترچه راهنمای سازنده‌ی کامیپوتر مراجعه کنید.

مهم: بسته به مدل دستگاه شما، گاهی این سوییچ می‌تواند تنظیمات ویندوز شما را باطل کند، پس بنابراین در یک حالت مناسب تنظیم شود که موقعیت قفل شدن در Airplane mode ایجاد نشود.

سایر روش‌های حل مشکل قفل شدن در Airplane Mode

اگر هیچ یک از موارد فوق کار نکرد و شما همچنان در حالت airplane mode گیر کردید، روش‌های دیگری هم وجود دارد که به عنوان آخرین راه حل می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید.

BIOS کامپیوتر خود را به تنظیمات پیشفرض بازگردانید. البته این روش فقط به کاربران پیشرفته توصیه می‌شود.

همچنین می‌توانید ویندوز ۱۰ را از طریق Reset مجددا نصب کنید که این مساله پروژه‌ای بزرگتر است.(امیدواریم از روش‌های بالا نتایج لازم و مطلوب را بگیرید.)

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا