خانه و آشپزخانه

راهنمای خرید نردبان و معرفی بهترین نردبانهای بازار

تا حالا پیش آمده بخواهید که یک لامپ معیوب را تعویض کنید؟ یا شیشه‌های بلند پنجره را تمییز کنید؟ اما متوجه شده باشید که قد شما برای این کار کافی نیست. چرا که بلندی لوستر حدود دو متر است، پس شما به یک نزدبان نیاز دارید. نردبان از آن دسته وسایلی است که تا لحظه ی مورد نیاز به اهمیت آن پی نخواهید برد وشما زمانی این را خواهید فهمید که دیگر دیر شده است. در معرفی بهترین‌های خانه و آشپزخانه، اینبار به نردبان می‌پردازیم.

نردبان‌ها در انواع گوناگون و کاربردهای مختلف موجودند. برخی برای کارهای خانه و برخی برای کارهای صنعتی ساخته شده‌اند. بدیهی است که نردبانهای خانگی کم ارتفاع تر و ساده ترند اما نردبانهای صنعتی دارای امکانات بیشتر، بلندتر و دارای وزن بیشتری‌اند و طبیعتا جابه جایی سخت تری نیز دارند.

نکات مهم در انتخاب نردبان

 • قدرت: یکی از شاخص‌های اصلی طراحی نردبان‌ها بیشترین میزان تحمل وزن است، که طبق استانداردهای جهانی باید حدود ۳۰۰ پوند یا حدود ۱۳۷ کیلوگرم تحمل وزن را داشته باشند. که البته این توانایی به جنس و مواد به کار رفته و هم چنین طراحی نردبان بستگی دارد.
 • ارتفاع: دومین شاخصه ی مهم در مورد خرید نردبان میزان ارتفاعی است که به شما می دهد. این ارتفاع از ۵۰ سانتی متر شروع شده و بسته به نوع استفاده و بلندی دیوار های خانه تا حدود ۴ متر نیز موجود است، البته در خانه های امروزی حدود ۲ متر ارتفاع حدود ۶ پله برای نردبان کافی به نظر می رسد.
 • جنس: مورد بعدجنس بدنه‌ی نردبان است که باید تحمل وزن یک نفر را به علاوه وزن تجهیزات همراهش را داشته باشد. البته در نظر داشته باشید جنس استفاده شده در نردبان در عین استحکام باید سبک نیز باشد و قابلیت حمل را داشته باشد.
 • ایمنی: ایمنی خود شامل استحکام بدنه، نحوه ی قرارگیری پایه ها ، تعادل وزنی، سطح و مساحت پله هاست. استحکام بدنه در مورد نردبان ها باید به گونه ایی باشد که در برابر وزن مقاوم باشد و بدون جابه جایی ایستا  و باثبات روی زمین قرار گیرد. نحوه ی اتصال پایه ها به بدنه باید به گونه ایی باشد که هر دوپایه دقیقا موازی یکدیگر بوده و بیشترین سطح تماس را داشته باشد تا نردبان را خوب به زمین محکم کند. گوشه پایه ها باید دارای برجستگی یا زایده هایی باشند که مانع حرکت و لغزش شوند و نردبان را به زمین محکم کند.
 • مساحت: مطلب بعدی مربوط مساحت و سطح پله هاست مساحت پلها و فاصله آنها از هم باید به نوعی باشد که اجازه حرکت و چرخش به اطراف را به کاربر بدهد همچنین فاصله پله ها نباید از ۳۵ سانتی متر تجاوز کند، چراکه در فاصله بیشتر قدم برداشتن مشکل خواهد بود. و اما در مورد نردبانهای دیواری باید به جنس محکم پله و ثبات بدنه توجه کنید چراکه در صورت هرگونه جابه جایی وپاسخ بدنه به تحرکات وزنی احتمال سقوط را بالا میبرد. پس بدنه ایی را انتخاب کنید که کمترین انعطاف را داشته باشد و ضخامت قابل قبولی داشته و قرص ومحکم باشد.
بهترین رنگ و نوع پوشش نردبان در قسمتهای بدنه مدل هایی است که دارای پوشش الکترواستاتیک هستند زیرا در برابر تغییرات دما و رطوبت مقاوم بوده وثابت می مانند و در طول زمان مشمول تغییرات نمیشوند.

در مورد نردبان های خانگی  همانطور که قبلا گفته شد در انواع تلسکوبی و تاشو‌اند که باتوجه به اشغال کم فضا برای خانه‌ها مناسب ترند.

انواع نردبان

نردبان های تلسکوبی: این نردبانها با خاصیت جمع شدگی پایه‌ها به حالت تلسکوپی کمترین فضای لازم را اشغال می‌کند و در دو مدل تلسکوپی و تلسکوپی تاشو وجود دارند. این نردبانها غالبا از جنس آلومینیوم هستند که علاوه بر استحکام بالا، وزن کمی دارند و در جابه جاییها خوب عمل میکنند. ارتفاع این پله‌ها در سایزهای گوناگون قابل سفارش است. در مقابل، از ایرادات این محصول باید به باز و بسته کردن تا حدی دشوار و قیمت بالای آن اشاره کرد که میتواند در انتخاب شما موثر باشند. در مورد این دو نردبان باید گفت که نردبان تلسکوپی خود به دو شکل تلسکوپی ساده و تلسکوپی تاشواند. تلسکوپی ساده روی دوپاپه هستند و برای نصب به تکیه گاه نیاز دارند، بنابراین باید به دیوار تکیه داده شوند که با خطر لغزش و سقوط همراهند. اما در مقابل نوع دوم یعنی تلسکوپی تاشو چون بر روی چهار پایه واقع است با خطر و ریسک کمتری رو به رو است ولی در مقابل ارتفاع کمتری به شما می‌دهد.

بهترین نردبان تلسکوپی

نردبان تلسکوپی Telestep مدل Telescopic Ladder Black line 3.3m

نردبان تلسکوپی Telestep مدل Telescopic Ladder Black line 3.3m

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این نردبان از بهترین‌های بازار ساخته شده از پروفیل باکیفیت سوئدی است. جنس نردبان به صورت ترکیبی از آلومینیوم فیبر شیشه و پلاستیک مرغوب است که بسیار در پایین آوردن وزن این نردبان موثر واقع شده است؛ به طوری که وزن این نردبان به ۱۰٫۵ کیلوگرم رسیده است. این نردبان در حالت جمع شده به ابعاد ۶۹*۵۹*۱۷ است که بسیار جمع وجور است وبه راحتی میتوان در گوشه آشپز خانه یا انباری آن را جا داد. ارتفاع قله ۳٫۳ متر در ۱۱ پله است. فاصله پله‌ها از هم حدود ۳۰ سانتی متر بوده و حداکثر ظرفیت وزنی این محصول حدود ۱۵۰ کیلو تخمین زده شده است که بیشتر از حالت استاندارد نیز هست.

باز و بسته کردن پله‌ها به راحتی و به کمک دو اهرم که در زیر پله‌ها تعبیه شده‌اند انجام میگیرد. طراحی سطح پله‌ها به صورتی است که مانع لغزیدگی پا روی آن میشود و عمل بالا رفتن با ضریب ایمنی بالا همراه است. پایه‌های این نردبان در نقطه‌ی اتصال به زمین به روکش پلاستیک مجهز شده که حالت چسپندگی زیادی به نردبان می‌دهد.

بهترین نردبان تلسکوپی تاشو

نردبان تلسکوپی Telestep مدل Telescopic Combi Ladder 1.7m

نردبان تلسکوپی Telestep مدل Telescopic Combi Ladder 1.7m

مشاهده این محصول در دیجی کالا

این نردبان تاشو نیز همانند نمونه قبلی از گونه تلسکوپی ساخته شده از پروفیل با کیفیت سوئدی است. با این تفاوت که برخلاف نمونه قبلی، به تکیه گاه دیواری نیاز ندارد و وزن را روی ۴ پایه نگه میدارد. این نردبان با وزن ۱۰ کیلو گرمی قابلیت تحمل وزنی بالغ بر ۱۵۰ کیلو را دارد. ارتفاع این محصول ۱٫۷ متر در۷ پله ۲۵ سانتی متری است، که برای کارهای منزل کافی به نظر می آید پایه این محصول برای جلو گیری از لغزش بلندتر انتخاب شده تا جلوی هرگونه تکان را بگیرد.

بهترین نردبان تاشوی پیشنهاد ما

با توجه به قیمت بالای نردبان‌های تلسکوپی و استفاده کم از این نردبانها در منزل، پیشنهاد ما یک نردبان ایرانی با قیمت مناسب و کیفت قابل قبول است.

نردبان پنج پله فاتح 

نردبان پنج پله فاتح 

این نردبان با بدنه ی فلزی محکم و قابل اطمینان به حالت تاشو است و روی ۴ پایه قرار دارد و تحمل وزنی حدود ۱۲۰ کیلو بار را دارد. ارتفاع قابل دسترس این نردبان حدود ۱٫۲ متر است که برای مصارف خانگی کافی به نظر میرسد. روکش پله‌ها برای جلوگیری از لیز خوردگی پا از جنس پلاستیک مشبک انتخاب شده است تا از بروز لغزش و لیز خوردگی جلوگیری کند. مساحت سطح پله‌ها نیز مناسب در نظر گرفته شده که هنگام کار اجازه چرخش و مانور را به فرد میدهد و او را قادر میسازد به راحتی تعادلش را حفظ کند. ابعاد این محصول در حالت جمع شده ۴۳x11x167 است که به راحتی در گوشه انباری یا اتاق ها جای میگیرد.

نردبانهای صنعتی

همانطور که از نام این نردبانها بر می‌آید، این دسته از نردبانها برای کارهای حرفه‌ایی و در ارتفاع بالا مناسب‌اند. بدلیل ارتفاع بلند این محصول بهتر است که در بدنه‌ی آن از مواد سبک و مقاوم مانند آلومینیوم استفاده شود. پایه‌ها و ایجاد تعادل در این نردبانها به خاطر ارتفاع بلندشان بسیار مهم است. معمولا روکش پایه‌ها از جنس پلاستیک آجدار انتخاب میشود که ضریب امنیت را بالا می‌برد. از آنجایی ایجاد تعادل در این نردبانها حرف اول را میزتد و ممکن است برای کارهایی که زمان بر است مورد استفاده قرار گیرد، معمولا پایه‌ها برای ایجاد لنگر عریضتر در نظر گرفته می‌شوند. جنس روکش پله‌ها برای جلوگیری از سر خوردگی دارای روکش‌های پلاستیکی یا الکترواستاتیک هستند تا باعث ایجاد حالت چسپندگی بیشتر بین سطح پله ها و سطح پا شوند، عرض پله ها نیز برای ایجا مانور و گردش به چپ و راست، عریض در نظر گرفته میشوند.

پا ابزار فینک مدل ۱۸۳۰ به طول ۰٫۷۶ متر

پا ابزار فینک مدل 1830 به طول 0.76 متر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اشتباه نکنید این وسیله برای سرگرمی نیست. در نگاه اول به نظر میرسد که این وسیله برای ورزش و بازی ساخته شده است. اما در حقیقت پا ابزار وسیله‌ای بسیار کاربردی برای افرادی است که کارهای ساختمانی از جمله نجاری، کناف کاری، برق کاری، رنگ کاری و … را در ارتفاع انجام می‌دهند. با این وسیله دیگر احتیاجی به استفاده از نردبان ندارید و لازم نیست مرتب برای تغییر مکان هنگام کار از نردبان پایین بیایید و بالابروید. این ابزار با کفی قابل تنظیم به راحتی به سایز پای شما در می‌آید. سطح خارجی کفی نیز از پلاستیک نرم انتخاب شده و مانع لغزش و سر خوردگی هنگام کار میشود.

وزن این وسیله ۷ کیلو گرم است و جالب اینجاست که با کمک جنس آلومینیومی‌اش میتواند وزن یک شخص بالغ ۱۲۰ کیلویی را تحمل کند. به خاطر وجود فنرهای تعبیه شده، حرکت به راحتی و نرمی انجام میشود و حفظ تعادل در حالت حرکت به خوبی صورت میگیرد. تنظیم ارتفاع و قفل ارتفاع این وسیله به راحتی صورت میگیرد و از نظر کیفیت اطمینان بخش است. سایز این وسیله به حالت جمع شده ۶۰ سانتی متر است و حمل راحتی دارد، حداکثر ارتفاع آن تا یک متر هم میرسد که برای بیشتر کارهای داخلی و خارجی ساختمانی کافی به نظر میرسد. حسن این وسیله امکان حرکت آن است یعنی با احتساب قد خودتان شما به یک آدم ۲٫۵ تبدیل میشوید، پوشیدن این پا ابزار به کمک کمربند قابل تنظیم و قالب صورت میگیرد و قالب پای شما میشد.

نردبان ۲۰ پله آسانکار

نردبان 20 پله آسانکار مدل As4p20

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نردبان چهار تكه آسان كار با شش مفصل فولادي، قابليت استفاده در ۱۰ حالت مختلف را به ما مي‌دهد. این نردبان از چهار تکه ۱٫۵ متری تشکیل شده که پس از باز شدن ارتفاعی برابر با ۶ متر در حالت یک تکه و ایستاده را به ما میدهد. ابعاد استاندارد این نردبان در حالت جمع شده باعث شده که حتی با یک مشاین سواری قابل حمل باشد. جنس اين نردبان كاملا از آلومينيوم فابريك بوده و با روكش رنگ كوره اي و بسيار با كيفيت عايق شده است. همراه اين نردبان ركاب به صورت اشانتيون توسط شركت ارائه شده كه در نردبان هاي مشابه به هيچ عنوان يافت نمي‌شود. اين ركاب به صورتي طراحي شده كه قابليت جا به جايي در هر پله را دارد و به ما امكان استفاده طولاني مدت با تحمل وزن بسيار بالا و بدون خستگي را مي‌دهد. اين نردبان داراي دو پايه T شكل است که قابلیت نصب در هر دو طرف را داراست كه به دليل برخوردار بودن از پايه های لاستيكي مانع از سر خوردن و باعث ايجاد تعادل صد در صد مي‌شود. اين محصول به صورت هشتي شكل به ارتفاع ۳ متر در قله مي‌رسد كه اين ارتفاع براي استفاده در کارگاه‌ها، انبار‌ها، کارخانه‌ها، باشگاه‌ها، سالن‌ها، تالار‌ها، مساجد، بيرون منزل، داخل حياط، سالن، فروشگاه‌ها، اداره‌جات و… مناسب است.

در نهایت هنگام استفاده از نردبان نکات ایمنی زیر را رعایت کنید.

نکات ایمنی هنگام استفاده از نردبان

 • از یک جفت کفش مناسب برای استفاده از نردبان بهره بگیرید چراکه سطوح صاف پوشیدنی ممکن است باعث لیز خوردگی شود.
 • همیشه کف کفش خود را چک کنید که تمیز و خشک باشد.
 • برای بالا رفتن از آن از دو دست خود استفاده کنید.
 • در هنگام بالا رفتن از نردبان از حمل وسیله و ابزار اضافی به همراه خود اجتناب کنید. چراکه در صورت سقوط احتمال زخمی شدن توسط ابزارهای همراه زیاد است برای حمل ابزار از یک کمربند مخصوص ابزار استفاده کنید.
 • بدن خود را  همیشه در میانه  پله های نردبان قرار دهید تا تعادل حفظ شود. هرگز به مقدار زیاد به یک سمت آن خم نشوید.
 • برای دست یابی به نقاط مختلف از نردبان پایین آمده و آن را جابه جا کنید. این کار ممکن است خسته کننده باشد اما تنها راه امن است.
برچسب ها

تیم کلاغه

پست‌های «تیم کلاغه» حاصل مشورت تیمی تیم نویسندگان کلاغه است. این پست‌ها با تکیه بر تحقیقات و مشاوره‌های متنوعی انتخاب نو نوشته می‌شوند و سعی بر این است که بهترین‌های بازار انتخاب و معرفی شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن