دوربین

چگونه عکس‌ها را به طور مستقیم از روی دوربین پرینت بگیریم؟

نکاتی برای استفاده از وای فای و اپلیکیشن Pictbridge برای پرینت مستقیم عکس از دوربین

در برخی از دوربین‌های دیجیتال، ابتدا باید عکس‌ها در یک کامیپوتر دانلود شده تا بتوانید از آن‌ها پرینت بگیرید. اما دوربین‌های جدید این اجازه را به شما می‌دهد تا به طور مستقیم از دوربین و بدون سیم، با استفاده از کابل USB عکس خود را چاپ کنید. این اتفاق می‌تواند یک گزینه‌ی مفید برای شما باشد، پس ارزش دانستن تمام موارد مربوط به آن برای چگونگی چاپ مستقیم عکس از یک دوربین مفید است.

اتصال دوربین به پرینتر

برخی از دوربین‌ها به یک نرم‌افزار خاص نیاز دارند که به شما اجازه‌ی چاپ مستقیم عکس را می‌دهد، درحالی‌ که برخی دیگر تنها بطور خاص در چاپگرهایی ویژه عکس مدنظر را پرینت می‌کنند. راهنمای دوربین خود را بررسی کنید تا تعیین کند چه نوع محدودیت‌هایی برای دوربین شما در چاپ مستقیم وجود دارد.

استفاده از نرم افزار PictBridge برای پرینت عکس مستقیم از دوربین

PictBridge یک نرم افزار رایج است که در برخی از دوربین‌ها برای چاپ مستقیم عکس از دوربین استفاده می‌شود. به عنوان مثال، گزینه‌های متعددی برای تنظیم سایز و یا انتخاب تعداد نسخه‌های کپی به شما می‌دهد. اگر دوربین شما دارای PictBridge باشد، باید به محض اتصال به پرینتر، آن را به طور خودکار بر روی LCD نمایش دهد.

نوع کابل USB را بررسی کنید

هنگام اتصال به یک پرینتر بوسیله‌ی کابل USB، مطمئن شوید که نوع کابل برای انجام این کار صحیح است. بسیاری از دوربین‌ها از یک رابط کوچک‌تر از یک USBنرمال مثل Mini-B استفاده می‌کنند. به عنوان یک مشکل اضافه از تلاش برای پرینت مستقیم از یک دوربین بوسیله‌ی یک USB، تعداد کمی از سازندگان دوربین، کابل USB را به عنوان بخشی از تجهیزات دوربین درنظر می‌گیرند. این بدین معناست که شما باید با قرض‌گرفتن یک کابل USB از یک دوربین قدیمی و یا خرید یک کابل جداگانه از تجهیزات دوربین، عملیات چاپ عکس را انجام دهید.

با دوربین خاموش شروع کنید

قبل از اتصال دوربین به پرینتر، حتما دوربین را خاموش کنید. بعد از آنکه USB به هردو دستگاه وصل شد، می‌توانید دوربین را روشن کنید. علاوه بر این، معمولا بهتر است کابل USB را به جای وصل کردن به یک USB hub بطور مستقیم به پرینتر وصل کنید.

استفاده از آداپتور AC

اگر یک آداپتور AC موجود برای دوربین خود دارید، ممکن است که هنگام چاپ عکس بخواهید دوربین را به جای باطری به منبع برق روی دیوار وصل کنید. اگر گزینه‌ای به غیر از استفاده از باتری ندارید، قبل از پرینت مطمئن شوید که باتری دوربین شما کاملا شارژ شده است. چاپ مستقیم عکس از دوربین ممکن است به سرعت شارژ باتری را تخلیه کند. بسته به مدل دوربین شما و اینکه نمی‌خواهید باتری در وسط پرینت یک عکس تمام شود، از آداپتور AC استفاده کنید.

استفاده از Wi-Fi مفید است

با گنجاندن و استفاده از قابلیت‌های Wi-Fi، پرینت عکس به طور مستقیم از دوربین های مختلف به آسانی امکان‌پذیر است. توانایی وصل شده به یک شبکه‌ی وایرلس و سپس Wi-Fi پرینتر بدون نیاز به یک کابل USB بسیار مفید است. چاپ عکس بطور مستقیم، بوسیله Wi-Fi مجموعه‌ای از مراحل را دنبال می‌کند که تقریبا مشابه با چاپ بوسیله کابل USB است.

تا زمانی‌که پرینتر به صورت بی سیم به یک Wi-Fi همانند دوربین متصل است، شما باید بتوانید به طور مستقیم از دوربین عکس را پرینت بگیرید. تمام مواردی که در قسمت‌های قبلی در ارتباط به شارژ کامل باتری ذکر شد، در این قسمت هم مورد نیاز است. تقریبا تمام دوربین‌ها در هنگام اتصال به شبکه‌ی Wi-Fi صرفنظر از اینکه از Wi-Fi استفاده می‌کنید یا نه، به سرعت تخلیه‌ی باتری درمورد آنها صورت می‌گیرد.

ایجاد تغییرات ویرایش عکس

یک نکته برای چاپ مستقیم عکس از دوربین این است که شما برای این روش گزینه‌های متعددی برای ویرایش و حل مشکلات مربوط به عکس ندارید. برخی از دوربین‌ها قابلیت‌های ویرایش اندک برای عکس را ارائه می‌دهند، بنابراین قبل از پرینت ممکن است بتوانید لکه‌های جزئی عکس را ادیت کنید. اگر قصد دارید عکس‌ها را بطور مستقیم از دوربین چاپ کنید، بهتر است از آنها به اندازه کافی و در سایز کوچک پرینت بگیرید. چاپ عکس‌های بزرگ را برای آن زمانی بذارید که وقت کافی برای ویرایش تصاویر ذخیره شده بر روی کامپیوتر دارید.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن