محصولات آرایشی

بهترین محصولات آرایش تابستانی و راهنمای چگونگی آرایش در این فصل

رفتن به مهمانی و یا جشن عروسی در فصل تابستان برای خیلی از افراد جدا از لذت بخش بودن، ممکن است آزار دهنده نیز باشد و این احتمال برای خانم‌ها بیشتر از آقایان است زیرا ذوب شدن آرایش بر اثر گرما و تعریق هیچ لذت بخش نیست! اغلب خانم‌ها نگران اند که یکی دو ساعت بعد از شروع مهمانی آرایشی که آن همه برایش زحمت کشیده اند خراب شود و دیگر به تازگی و زیبایی اولش نباشد. حال اگر بدانید می‌توانید با لوازم آرایشی متفاوت در فصل گرم و سرد و رعایت چند نکته‌ی ساده و آسان دوام آرایش خود را بیشتر کنید دیگر نگران نخواهید بود و می‌توانید با خیال راحت از برنامه‌ی خود لذت ببرید و به خاطر خراب شدن آرایشتان از عکس گرفتن طفره نروید.

در ادامه‌ی این پست نکات آرایشی مهم در فصل تابستان در مورد پوست صورت، چشم‌ها و لب را به تفکیک به شما توضیح می‌دهیم و در هر بخش چند نمونه از بهترین محصولات برای آرایش در این فصل را به شما معرفی می‌کنیم. پس با ما همراه باشید و این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

آرایش پوست صورت در تابستان:

همیشه آرایش خود را با یک مرطوب کننده آغاز کنید. سلامت پوست شما از آرایش مهم‌تر است پس این موضوع را پشت گوش نیندازید. اگر بالای ۳۵ سال سن دارید و یا پوست شما کمی شل است می‌توانید از یک کرم لیفت و سفت کننده‌ی پوست نیز در این مرحله استفاده کنید. پس از این مرحله نوبت به ضد آفتاب و پرایمر مات کننده می‌رسد. یک پرایمر مات کننده می‌تواند پوست شما را برای آرایش صاف و آماده کند و همچنین ماندگاری آرایش شما را بیشتر کند. توجه داشته باشید اگر ضد آفتاب شما بی رنگ است باید آن را قبل از پرایمر بزنید ولی اگر رنگی است ابتدا پرایمر و سپس ضد آفتاب رنگی خود را بزنید.

کرم لیفتینگ و سفت کننده پوست فابریگاس

کرم لیفتینگ و سفت کننده پوست فابریگاس مدل MATRIX+ حجم 50 میلی لیتر

تهیه این محصول از دیجی کالا

پرایمر اسمش باکس مدل Photo Finish

پرایمر اسمش باکس مدل Photo Finish حجم 116 میلی لیتر

تهیه این محصول از دیجی کالا

به نظر من در فصل تابستان استفاده از یک ضد آفتاب رنگی و یا یک بی بی کرم فاقد چربی بهتر از کرم پودر است؛ اما این موضوع به سلیقه و نوع پوست شما بستگی دارد اگر پوست صافی ندارید و نیاز به پوشانندگی بالا دارید باید بدانید ضد آفتاب‌های رنگی و بی بی کرم‌ها پوشانندگی کرم پودر را ندارند پس این موضوع را مد نظر قرار داده و سپس تصمیم بگیرید. حال اگر می‌خواهید از کرم پودر استفاده کنید در این فصل بهتر است به سراغ کرم پودرهای فاقد چربی و مات بروید زیرا کرم پودرهای براق در گرما صورت شما را عرق کرده و چرب نشان می‌دهند اما کرم پودرهای مات هم دوام بالاتری دارند و هم برای آرایش‌های تابستانی مناسب‌تر اند. در پست‌های قبل چند نمونه از بهترین کرم پودرهای مات و مناسب فصل تابستان را به تفصیل معرفی کرده بودیم. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید به آن پست مراجعه کنید.

بخوانید: چرا باید از پرایمر استفاده کنیم و معرفی ۵ پرایمر پر طرفدار

کرم پودر دبورا مدل ۲۴Ore Perfect

کرم پودر دبورا مدل 24Ore Perfect شماره 02

تهیه این محصول از دیجی کالا

کرم پودر بورژوا سری Air Mat

کرم پودر بورژ‌وآ سری Air Mat مدل Vanilla 02 حجم 30 میلی لیتر

تهیه این محصول از دیجی کالا

برای پوشاندن سیاهی دور چشم خود نیز سعی کنید از کانسیلرهای کرمی و فشرده استفاده کنید زیرا این مدل کانسیلرها ماندگاری بالاتری نسبت به نوع مایع دارند و در چروک‌های زیر چشم جمع نمی‌شوند.

کانسیلر بورژوآ مدل Blur The Lines

کانسیلر بورژوآ مدل Blur The Lines شماره 01

تهیه این محصول از دیجی کالا

کانسیلر میبلین

کانسیلر میبلین شماره 120

تهیه این محصول از دیجی کالا

استفاده از رژ گونه، هایلایتر و همچنین برنزه کننده‌های کرمی و مایع برای فصل تابستان مناسب‌تر است زیرا نمونه‌های پودری با عرق و گرما حالت کیکی و ماسیده پیدا می‌کنند و البته در مورد پنکیک نیز به همین صورت است و استفاده از پنکیک‌های پودری در فصل تابستان توصیه نمی‌شود.

رژ گونه استیکی گلدن رز مدل Creamy

رژ گونه استیکی گلدن رز مدل Creamy شماره 102

مشاهده این محصول در دیجی کالا

هایلایتر مایع آیکانیک لندن مدل ILLUMINATOR

هایلایتر مایع آیکانیک لندن مدل ILLUMINATOR کد 21

مشاهده این محصول در دیجی کالا

در پایان آرایش خود حتماً از یک پودر بیک (تثبیت کننده) و یا اسپری تثبیت کننده‌ی آرایش استفاده کنید زیرا این کار ماندگاری آرایش شما را تا پایان شب تضمین می‌کند.

پودر تثبیت کننده آرایش فلورمار مدل Invisible

پودر تثبیت کننده آرایش فلورمار مدل Invisible\مشاهده این محصول در دیجی کالا

اسپری تثبیت کننده آرایش گلدن رز مدل A101

اسپری تثبیت کننده آرایش گلدن رز مدل A101 حجم 120 میلی لیتر

مشاهده این محصول در دیجی کالا

آرایش چشم در فصل تابستان:

برای فصل تابستان هرچه کمتر آرایش کنید، کمتر نگران خراب شدن آن می‌شوید اما گاهی در شرایطی انسان دوست دارد یک آرایش کامل و بی نقص داشته باشد. تابستان فصل استفاده از سایه‌های رنگارنگ و براق است. می‌توانید در این فصل از هر رنگی که دوست دارید و به لباستان می‌آید استفاده کنید و از آرایش خود لذت ببرید اما برای ماندگاری بیشتر سایه‌ی خود از یک پرایمر سایه استفاده کنید و اگر آن را نداشتید مقدار کمی کانسیلر به پشت پلک خود بزنید و آن را حتماً با پودر تثبیت کنید و سپس روی آن سایه بزنید. از سایه‌های مایع و چرب تا جای ممکن در فصل تابستان اجتناب کنید زیرا این مدل سایه‌ها با گرما پشت پلک شما جمع می‌شوند و آرایش چشم شما را خراب می‌کنند.

بخوانید: معرفی ۵ محصول خوب برای پاک کردن آرایش چشم

پرایمر استودیو میکاپ مدل Eye & Lip

پرایمر استودیو میکاپ مدل Eye & Lip

مشاهده این محصول در دیجی کالا

سایه چشم بورژوا

سایه چشم بورژوا مدل Smoky Stories Quattro شماره 07

مشاهده این محصول در دیجی کالا

استفاده از خط چشم و ریمل ضد آب ماندگاری آرایش چشم شما را تضمین می‌کند اما به نظر من استفاده زیاد از این محصولات و به خصوص ریمل‌های ضد آب سلامت مژه‌های شما را به خطر می‌اندازد و بهتر است بیش از یک یا دو بار در ماه از محصولات چشم ضد آب استفاده نکنید و اگر استفاده کردید حتماً از محلول‌های دو فاز مخصوص چشم برای پاک کردن آرایش چشم خود استفاده کنید تا مژه‌هایتان کنده نشود و آسیب نبیند. به جای خط چشم و ریمل ضد آب می‌توانید به سراغ محصولات با ماندگاری بالاتر بروید و در ضمن یادتان باشد که مداد چشم چرب را در این فصل فراموش کنید زیرا سیاه شدن زیر چشم را به دنبال دارد.

خط چشم این لی مدل Silk Liquid

خط چشم این لی مدل Silk Liquid

مشاهده این محصول در دیجی کالا

ریمل لانکوم مدل GRANDIOSE EXTREME

ریمل لانکوم مدل GRANDIOSE EXTREME

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برای آرایش ابرو به جای مداد چرب که ممکن است بعد از چند ساعت از روی ابروی شما پاک شود و آرایش شما را ناقص کند بهتر است از سایه‌های پودری و یا ژل ابروهای ماندگار استفاده کنید.

ژل ابرو ریمل لاندن مدل Brow This Way

ژل ابرو ریمل لاندن مدل Brow This Way شماره 02

مشاهده این محصول در دیجی کالا

ژل حالت دهنده ابرو و مژه اسنس

ژل حالت دهنده ابرو و مژه اسنس

مشاهده این محصول در دیجی کالا

آرایش لب در تابستان:

در فصل تابستان به علت گرمی هوا و آفتاب لب‌ها ممکن است خشک و پوسته پوسته بشوند به همین علت لازم است هفته‌ای یک بار از یک اسکراب لب استفاده کنید و هر شب قبل از خواب از آب‌رسان و بالم لب استفاده کنید.

اسکراب لب میکاپ فکتوری مدل bamboo

اسکراب لب میکاپ فکتوری مدل bamboo

مشاهده این محصول در دیجی کالا

بالم لب مرطوب کننده و محافظ لب اوسرین

بالم لب مرطوب کننده و محافظ لب اوسرین مدل Lip Active SPF15

مشاهده این محصول در دیجی کالا

از یک خط لب همرنگ با رژ لبتان برای ماندگاری بیشتر رژ لب استفاده کنید. در مورد رنگ رژ لب محدودیتی وجود ندارد اما رژ لب‌های رنگ نود و براق برای این فصل بسیار مناسب اند و پایان زیبا و شیکی به آرایش شما می‌دهند. علاوه بر آن رژ لب‌های مات نیز گزینه‌ی خوبی محسوب می‌شوند زیرا از سایر رژ لب‌ها ماندگارتر اند.

رژ لب مایع این لی

رژ لب مایع این لی مدل Golden Apncot شماره S130

مشاهده این محصول در دیجی کالا

رژ لب مایع مات گلدن رز

رژ لب مایع مات گلدن رز شماره 14

مشاهده این محصول در دیجی کالا

البته اگر رژ لب مات ندارید می‌توانید با پودر تثبیت کننده، رژ لب فعلی خود را مات و ماندگار کنید. این کار بسیار ساده است. ابتدا رژ لب مورد نظر خود را چند دور روی لب‌هایتان بزنید سپس یک دستمال کاغذی روی لب‌های خود گذاشته، کمی فشار داده و بردارید. دستمال را روی لب‌های خود نکشید زیرا ما فقط می‌خواهیم چربی و رنگ اضافه را بگیریم و قصد پاک کردن رژ لب را نداریم. بعد از این کار نوک انگشت خود را درون پودر تثبیت کننده بزنید و با همان انگشت به آرامی روی تمام قسمت‌های لب خود ضربه بزنید و در آخر با فشار دادن لب‌های خود بر روی هم پودر اضافی را محو کنید و از رژ لب مات خود لذت ببرید. من به شخصه بارها با این روش رژ لبم را مات و تثبیت کرده‌ام و با این کار دیگر نیازی به تمدید رژ لب در طول روز نداشتم و حتی موقع پاک کردن آن نیز همچنان رژ لب روی لب‌هایم تازه مانده بود.

برچسب ها

نگار اردوئی

دختری که عاشق پرسه زدن تو دنیای لوازم آرایشی و بهداشتیه و سعی داره به شما کمک کنه بهترین محصولات رو انتخاب کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن