پوشاک و اکسسوری زنانه

با چه تاپی چه سوتینی بپوشیم؟

یکی از چیزهایی که ظاهرا جزئی به نظر می‌رسد اما بسیار مهم است و ممکن است ظاهر ما را به خصوص در مهمانی‌ها خراب کند، بیرون زدن بند سوتین از تاپ است و با پوشیدن سوتین مناسب با هر تاپ می‌توان این مشکل را حل کرد. این نکات ساده یکی از چیزهایی است که خیلی از خانم‌ها به آن توجه نمی‌کنند اما در ظاهر آن‌ها بسیار تأثیرگذار است. اما چگونه می‌توان بهترین تاپ را با بهترین سوتین پوشید؟

تاپ‌های بدون بند

برای تاپ‌های دکلته و بدون بند چندین سوتین مختلف موجود است و بنابر احتیاج می‌توانید انواع مختلف را انتخاب کنید. اگر تاپی که پوشیده‌اید از نوع گشاد و کژوآل است می‌توانید از یک سوتین بدون بند و بدون قزن استفاده کنید. این سوتین‌ها از جایی باز نمی‌شوند و دایره‌وار هستند و پوشیدن آن‌ها راحتتر است زیرا قفل و بند اضافی بدنتان را اذیت نمی‌کند و چون از پارچه‌های کشی در تولید آن‌ها استفاده شده، بدون نیاز به بند سفت و محکم سرجای خود ایستاده‌اند. این گونه سوتین‌ها برای افرادی با سینه‌های متوسط و کوچک مناسب است.

سوتین دخترانه کد O-88

مشاهده این محصول در دیجی کالا

۲٫۱ برای تاپ‌های تنگ و مجلسی، بهتر است از سوتین‌های ژله‌ای استفاده کنید. این نوع سوتین از ماده‌ای سیلیکونی ساخته شده است که کاملاً به بدن می‌چسبد و با قزنی در میان به هم وصل می‌شود. این نوع سوتین همچنین مناسب تاپ‌های پشت باز هم هست زیرا فقط جلوی سینه‌های شما را می‌پوشاند و به قسمت کمر کاری ندارد. برای استفاده از این سوتین‌های ژله‌ای کافی است چسب روی آن را بردارید و آن را روی پوست خود در جای مناسب قرار دهید. توجه کنید اگر زیاد عرق کنید ممکن است کمی شل شود بنابراین بهتر است در جای خنک باشید و در صورت نیاز عرق خود را خشک کنید. پس از استفاده می‌توانید این نوع سوتین را بشویید و دوباره چسب آن را بچسبانید. حتماً توجه کنید که باید از این سوتین مراقبت کنید و اگر آن را در کمد خود رها کنید حتما چیزهای دیگر به آن خواهد چسبید و از فرم خواهد افتاد.

پیشنهاد من برای خرید سوتین ژله‌ای، خرید رنگ کرمی آن است که با رنگ پوستتان سازگاری دارد. رنگ مشکی این محصول ممکن است زیر برخی لباس‌ها معلوم شود.

بخوانید: چگونه کیف قرمز را ست کنیم؟

سوتین ژله ای

سوتین ژله ای فری برا مدل CL879

مشاهده این محصول در دیجی کالا

۳٫۱ نوع دیگری از سوتین‌های بدون بند، مدل پروانه‌ای است. این سوتین هم مانند نوع ژله‌ای که بالا توضیح دادم برای تاپ‌های بدون بند و پشت باز مناسب است اما نسبت به مدل قبلی جمع کنندگی بیشتری دارد و سینه‌ها را به هم نزدیکتر می‌کند. اما به دلیل پوشاندن سراسر جلوی سینه، برای لباس‌هایی که برش عمیقی در جلو دارند مناسب نیست.

هنگام خرید این سوتین نیز حتما سعی کنید رنگی را بخرید که به رنگ پوست شما نزدیکتر است تا جلوه لباستان را نگیرد و راحت‌تر بتوانید آن را با تاپ‌های مختلف بپوشید.

سوتین چسبی مدل پروانه ای 

سوتین چسبی مدل پروانه ای ژانکس 288

مشاهده این محصول در دیجی کالا

۴٫۱ دسته آخر سوتین‌های بدون بند، سوتین‌های کلاسیکی هستند که احتمالاً همه‌ی ما یکی از آن‌ها را در کمد خود داریم. این نوع سوتین همانند سوتین‌های معمولی است با این تفاوت که بدون بند است و تمام کار را دو قزن پشت انجام می‌دهند. در انتخاب این نوع سوتین‌ها دقت کنید که حتما قسمت کاپ آن اندازه‌تان باشد و قسمت دیگر از پارچه‌های کشی مرغوب ساخته شده باشد. این نوع از سوتین‌ها به دلیل پد و جکی که دارند سینه را خوش فرم تر نشان می‌دهند اما پوشیدن آن نیز ریسک بیشتری دارد.

بخوانید: ۷ ترند از مجموعه‌های کروز ۲۰۲۰ و معرفی چند استایل زنانه که می‌توانید آنلاین تهیه کنید

سوتين زنانه تريومف 

سوتين زنانه تريومف مدلTrendy Push up

مشاهده این محصول در دیجی کالا

تاپ‌های پشت گردنی

۱٫۲ بهترین راه برای پنهان کردن بند سوتین در تاپ‌های پشت گردنی، پوشیدن یک سوتین با بند پشت گردنی است. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که بند سوتین، از بند تاپ نازکتر باشد تا بتوانید آن را راحت زیر آن مخفی کنید.

سوتین دخترانه 

سوتین دخترانه کد 75-88

مشاهده این محصول در دیجی کالا

۲٫۲ یکی دیگر از راه‌های ساده، تبدیل کردن یک سوتین معمولی به سوتین پشت گردنی است. برای این کار باید حتما سوتینی داشته باشید که بندهای آن از خود لباس جدا می‌شود. وقتی بندها را از سوتین جدا کردید یکی از آن‌ها را تا جایی که جا دارد باز کنید و به طولانی‌ترین حد ممکن برسانید. پس از آن، دو طرف بند را به دو طرف جلوی سوتین وصل کنید و با استفاده از یک سوتین معمولی، یک تاپ پشت گردنی بپوشید.

بخوانید: راهنمای انتخاب گوشواره براساس فرم صورت

سوتین رُزمی مدل 001-522710

مشاهده این محصول در دیجی کالا

۳٫۲ پوشیدن سوتین‌های بدون بند هم همیشه برای هر تاپی یکی از گزینه‌ها است به خصوص اگر بند تاپ پشت گردنی شما آنقدر نازک باشد که به هیچ وجه نتوان آن را پوشاند. در این مواقع بهترین راه استفاده از سوتین‌های بدون بندی است که بالاتر توضیح دادم. و یا می‌توان از بندهای نامزئی استفاده کرد و بدین ترتیب، بند سوتین از راه دور مشخص نخواهد شد.

سوتین مدل بند نامرئی 

سوتین مدل بند نامرعی کد 02

مشاهده این محصول در دیجی کالا

۱٫۴ اگر به هر دلیلی پیشنهادهای بالا به درد شما نمی‌خورد، همیشه راهی برای حل مشکل هست. بند یکی از سوتین‌های معمولی خود را دربیاورید و با یک بند نامرئی جایگزین کنید. تنها نکته منفی این روش مانند روش بالا، مشخص بودن بندها از فاصله نزدیک است. اما اگر کسی از دور شما را نگاه کند، متوجه وجود بندهای نامزئی نخواهد بود و بنابراین این روش، راه حلی ساده و کم هزینه‌تر نسبت به روش قبلی است.

بخوانید: نکاتی برای پوشاندن شکم بدون استفاده از گن و راهنمای خرید چند مدل مناسب

بند سوتین 

بند سوتین مدل 01 بسته 3 عددی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

تاپ‌های ریزر

تاپ‌های ریزر به تاپ‌هایی گفته می‌شود که حلقه آستین پشت آن‌ها بسیار عمیق است و پارچه‌ای نازک وسط کمر را می‌پوشاند. پوشیدن یک سوتین معمولی با چنین تاپ‌هایی تمام طراحی آن‌ها را به هم می‌ریزد و ظاهری زشت و شلخته به لباس شما می‌دهد. برای حل این مشکل باید از سوتین‌هایی استفاده کرد که بند‌های آن در وسط به هم وصل هستند. و با توجه به مد بودن این نوع سوتین‌ها و تاپ‌ها پیدا کردن آن آسان است و در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف موجود است و می‌توان با توجه به سلیقه و طراحی تاپ از آن استفاده کرد.

بخوانید: راهنمای کامل خرید و راه رفتن در کفش پاشنه‌ بلند

سوتین مدل 9846

مشاهده این محصول در دیجی کالا

گاهی برای پوشیدن تاپ‌های ریزر لازم نیست یک سوتین جدید بخریم. کافی است بندهای سوتین معمولی خود را از لباس جدا کنیم و آن‌ها را به جای صاف، ضربدری به هم وصل کنیم. به این ترتیب، بدون خرید یک سوتین جدید، می‌توانید از تاپ خود استفاده کنید. تنها نکته‌ای که باید رعایت کنید اسن است که بندهای سوتین را تا جایی که راحتید باز کنید تا جا برای ضربدری شدن داشته باشند.

سوتین زنانه مدل Lisa کد 04

مشاهده این محصول در دیجی کالا

اگر از ضربدری کردن سوتین‌هایتان خوشتان نمی‌آید، راه ساده‌تر برای پوشیدن تاپ ریزر با سوتین معمولی وجود دارد و آن استفاده از گیره‌های بانمک کوچکی است که دو بند سوتین را در وسط به هم متصل می‌کنند و بدین ترتیب هنگام پوشیدن، دو خط صاف روی کمر شما نمی‌افتد و ظاهری ضربدری پشت لباس برای شما ایجاد می‌شود.

گیره لباس زیر مدل AE09 مجموعه 9 عددی

مشاهده این محصول در دیجی کالا

لباس‌های حریر

چند سالی هست که لباس‌های حریر مد شده‌اند و مثل قبل ممکن است آستر نداشته باشند و یا پارچه‌های آن‌ها نازک و بدن نما است. برای این گونه لباس‌ها دست شما بسیار باز است و می‌توانید با خلاقیت خود و هماهنگی یا عدم هماهنگی سوتین و بلوز، طرح‌های جدیدی ایجاد کنید. اما یکی از ساده‌ترین راه‌ها پوشیدن سوتین همرنگ است. سعی کنید در این نوع لباس‌ها از سوتین‌هایی استفاده کنید که کمی بلندتر هستند و پوشش بیشتری دارند تا خودتان راحت‌تر باشید و حس لختی به شما دست ندهد.

سوتین لمه دکلته زنانه مشکی کد 040

مشاهده این محصول در دیجی کالا

و در آخر شما می‌توانید به جای خرید تمام این محصولات، یک سوتین بخرید و با سه تاپ آن را بپوشید. این سوتین از آن لحاظ بسیار مناسب است که دقیقا برای همین کار طراحی شده است و لازم نیست بندهای آن را مدام جابجا کنید.

سوتين زنانه بيديز مدل Lavender24

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برچسب ها

ضحا تاجیک

هجده ساله بودم که با رویای نوشتن رشته‌ی روزنامه‌نگاری را در دانشگاه انتخاب کردم و بعد از چند سال کار در این رشته آن را کنار گذاشتم و بار دیگر به‌خاطر عشقم به خیاطی و لباس وارد دانشگاه شدم و به خواندن رشته‌ی طراحی پارچه و لباس مشغول شدم. از هفده سالگی وارد دنیای مد شدم و از وقتی به یاد دارم در حال نوشتنم. من عاشق لباس‌های رنگارنگ، کتاب‌های اسرارآمیز و فیلم‌های کلاسیک فرانسوی‌ام.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن