مادر و کودک
کمپین اول مهر

بهترین چراغ مطالعه‌های دانش آموزی

چراغ مطالعه یکی از وسایل جانبی برای خواندن، نوشتن و یادگیری و یکی از لوازم ضروری برای دانش آموزان است. درس خواندن در محیط تاریک بر چشم‌ها فشار می‌آورد و گاها باعث پایین آمدن کارایی و تمرکز می‌شود. با توجه به پژوهشی که در سال ۲۰۱۰ انجام شده است، مطالعه کردن در نور کم ضرورتا به ضعیفی چشم نمی‌انجامد اما به چشم‌ها فشار وارد می‌کند و در برخی از افراد باعث سردردهای میگرنی می‌شود. در حالی که مطالعه زیر نوری مشابه نور روز، باعث افزایش سطح هشیاری افراد و بالا رفتن تمرکز می‌شود.

زیرا بدن انسان در طول روز حالت متمرکزتر و هشیارتری دارد و در شب، هورمونی به نام ملاتونین ترشح می‌کند و این هورمون باعث خواب‌آلودگی و آرامش در افراد می‌شود. بنابراین مطالعه و تمرکز روی مسائل و دروس در شب سخت‌تر است و باید نوری مشابه نور روز برای دانش آموزان ایجاد کرد تا بتوانند به وظایف دانش آموزی و مطالعه‌ی خود برسند. تفاوت میان بهترین چراغ مطالعه و یک چراغ مطالعه‌ی معمولی، نیاز افراد به آن است و با در نظر گرفتن یک دانش آموز معمولی می‌توان نظراتی درباره‌ی بهترین چراغ مطالعه‌های دانش آموزی داد. اما باید توجه کنید که اگر شرایط شما با یک دانش آموز متفاوت است ممکن است این نکات برای شما راه‌ساز نباشد.

نکات زیادی هست که در خرید چراغ طالعه باید به آن توجه کرد، اما سه سوال اصلی می‌تواند مسیر انتخاب را برای شما روشن کند. قرار است چراغ مطالعه را در کجا قرار دهم؟ اینکه چراغ مطالعه و منبع نور برای خواندن در کجا باشد بسیار مهم است. اگر قرار است آن را روی میز بگذارید بهتر است از مدل‌های پایه‌دار استفاده کنید و اگر قرار است به دیوار وصل شود مدل‌های دیگر مانند پیچ‌دار را مد نظر قرار دهید. گاهی حتی لازم است چراغ مطالعه‌ای تهیه شود که بتوان آن را در جاهای مختلف استفاده کرد. در ثانی، آیا جایی که قرار است چراغ در آنجا قرار گیرد نزدیک پریز برق است و می‌شود از برق شهری استفاده کرد یا دسترسی به برق سخت است و باید از مدل‌های شارژی یا باطری‌دار استفاده کرد؟ پرسیدن و جواب دادن به این سوالات می‌تواند مدل کلی چراغ مطالعه‌ی شما را مشخص کند. پس حتما قبل از خرید، جواب این سوال را در نظر داشته باشید.

چراغ مطالعه شارژی سرخابی نفیس گالری

چراغ مطالعه شارژی سرخابی نفیس گالری

مشاهده این محصول در دیجی کالا

چراغ مطالعه مدل EN-107

چراغ مطالعه مدل EN-107

مشاهده این محصول در دیجی کالا

در نظر دارم چگونه و برای چه مصارفی از چراغ مطالعه استفاده کنم؟ موارد استفاده‌ی دانش آموزان از چراغ مطالعه بسیار محدود است و اکثرا برای مطالعه‌ی دروس دبستان و دبیرستان و کنکور از آن استفاده می‌کنند. اما لازم است دانش آموزان رشته‌های هنر بیشتر به این سوال فکر کنند. اینکه این چراغ مطالعه توانایی روشن نمودن فضا برای انجام کارهای هنری را دارد؟ آیا لازم است چراغ متحرک باشد یا بودن در یک فضای محدود برای انجام کارهای مدرسه کافی است؟ حتی دانش آموزان رشته‌های نظری هم باید به این فکر کنند که در چه ساعاتی از شبانه روز و برای خواندن چه چیزهایی می‌خواهند از چراغ مطالعه استفاده کنند.

چراغ مطالعه اسکای مدل MT-800

چراغ مطالعه اسکای مدل MT-800

مشاهده این محصول در دیجی کالا

چراغ مطالعه ریمکس مدل E315

چراغ مطالعه ریمکس مدل E315

مشاهده این محصول در دیجی کالا

و سوال اخر اینکه فضای کلی اتاق مطالعه و میز تحریر من چگونه است؟ جواب این سوال می‌تواند ظاهر چراغ مطالعه را مشخص کند. فضای اتاق و میزتحریر شما فضایی کلاسیک و ساده است و یا پر از چیزهای فانتزی است؟ آیا می‌توان یک چراغ مطالعه‌ی چوبی را در فضایی با متریال‌های فلزی قرار داد؟ و دیگر سوالاتی که جواب آن‌ها برایتان مهم و ضروری خواهد بود.

چراغ مطالعه مدل ۹۲۷A/927B

https://www.digikala.com/product/dkp-806234/چراغ-مطالعه-مدل-927a927b

مشاهده این محصول در دیجی کالا

چراغ مطالعه قابل حمل مدل T6

چراغ مطالعه قابل حمل مدل T6

مشاهده این محصول در دیجی کالا

پس از مشخص شدن مدل کلی و نمای ظاهری می‌توان بسیار راحت‌تر بهترین چراغ مطالعه را با توجه به فضا، محیط و استفاده‌ی خود انتخاب کنید. اما موارد دیگری نیز به جز این سه سوال برای خرید چراغ مطالعه مطرح است. مثلا یکی ازمهم‌ترین چیزها این است که اصلا چه نوری برای درس خواندن و مطالعه مناسب است؟ پاسخ این سوال نور طبیعی روز است. در حالی که اکثر ما بسیاری از فعالیت‌هایمان پس از غروب آفتاب است. به خصوص در فصول پاییز و زمستان که عمده‌ی کار دانش آموزان در این دو فصل انجام می‌گیرد. بنابراین باید به دنبال راهی باشیم که بتوانیم با چراغ مطالعه، نوری همانند نور روز برای چشمانمان ایجاد کنیم. بر اساس یک پژوهش نشان داده شده است که افراد مختلف با توجه به محیط‌های جغرافیایی گوناگونی که در آن پرورش یافته‌اند، واکنش‌های متفاوتی به نور لامپ‌ها دارند و بنابراین نمی‌توان نظر کلی داد که نور زرد برای همه‌ی افراد مناسب‌تر است یا نور سفید. اما با نکاتی می‌توان بهترین نور را برای شخص خودمان انتخاب و تهیه کنیم. ساده‌ترین راه حل این است که توجه کنید در نور کدام لامپ‌ها در محیط‌های مختلف احساس راحتی می‌کنید.

چراغ مطالعه ریمکس سری استار مدل RT-E330

چراغ مطالعه ریمکس سری استار مدل RT-E330

مشاهده این محصول در دیجی کالا

نور زرد به دلیل “گرم بودن” محیطی آرامش‌بخش و ریلکس را می‌سازد و به همین دلیل برای مطالعه‌ی معمولی مناسب است و ثبات روانی برای فرد ایجاد می‌کند. در نقطه‌ی مقابل، نور سفید فضایی “سرد” ایجاد می‌کند و باعث تمرکز و توجه بیشتر می‌شود. بنابر همین موارد نور زرد را بیشتر برای اتاق خواب و نشیمن استفاده می‌کنند و نور سفید را برای فضاهای اداری. دانش اموزان عزیز همچنین باید بدانند که نور آبی صفحات موبایل و تبلت بسیار برای چشم مضر است و تا حد امکان باید از مطالعه با آن‌ها یا قرارگرفتن زیاد در معرض این نورها خودداری کنند.

چراغ مطالعه ریمکس مدل E180

چراغ مطالعه ریمکس مدل E180

مشاهده این محصول در دیجی کالا

همچنین بهتر است دانش آموزانی که فضای محدودی دارند و شب‌ها درس می‌خوانند از چراغ‌های مطالعه‌ی کوچک و قابل حمل و نقل استفاده کنند. این چراغ‌ها یا با باطری و یا با وصل شدن به منبعی مانند پاور بانک کار می‌کنند و می‌توان به راحتی آن‌ها را به کتاب وصل کرد و هنگام تاریکی شب، مطالعه نمود.

چراغ مطالعه مدل XL-266C

چراغ مطالعه مدل XL-266C

مشاهده این محصول در دیجی کالا

چراغ مطالعه ریمکس مدل RT-E602

چراغ مطالعه ریمکس مدل RT-E602

مشاهده این محصول در دیجی کالا

برچسب ها

ضحا تاجیک

هجده ساله بودم که با رویای نوشتن رشته‌ی روزنامه‌نگاری را در دانشگاه انتخاب کردم و بعد از چند سال کار در این رشته آن را کنار گذاشتم و بار دیگر به‌خاطر عشقم به خیاطی و لباس وارد دانشگاه شدم و به خواندن رشته‌ی طراحی پارچه و لباس مشغول شدم. از هفده سالگی وارد دنیای مد شدم و از وقتی به یاد دارم در حال نوشتنم. من عاشق لباس‌های رنگارنگ، کتاب‌های اسرارآمیز و فیلم‌های کلاسیک فرانسوی‌ام.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن