خانه و آشپزخانه

۸ دستگاه بخور سرد و گرم از پر فروشترین‌های بازار

خشکی و کمبود رطوبت هوا می‌­تواند مشکلات زیادی برای ما به وجود بیاورد، از مشکلات تنفسی و خشکی گلو گرفته تا مشکلات موثر در زیبایی مثل خشکی پوست و ترک خوردن لب­‌ها و … . این مشکلات در کودکان، افراد مسن و یا افراد مبتلا به آلرژی و آسم می­‌تواند شدیدتر هم بشود. از طرفی زندگی در شهرهای صنعتی و آلودگی هوا هم باعث خشک­تر شدن هوا می­‌شود. بنا بر همین دلایل امروزه استفاده از دستگاه­‌های بخور بسیار فراگیر شده، این دستگاه­‌ها به دو نوع بخور سرد و گرم تقسیم می­شوند. می‌توان از دستگاه بخور سرد برای افزایش رطوبت هوا استفاده کرد؛ همچنین بخور گرم برای کاهش گرفتگی بینی، عفونت‌های مجاری تنفسی و سرفه‌های خشک استفاده می‌شود. دستگاه‌های بخور سرد توسط امواج اولتراسونیک آب را به ذرات ریز می‌شکنند و بخار می‌کنند در حالیکه بخور گرم این کار را از طریق حرارت انجام می­‌دهد. البته برخی دستگاه توانایی انجام هر دو فرایند را دارند. در این لیست تعدادی از دستگاه­های بخور محبوب را معرفی کرده­‌ایم.

بخور سرد سایلن

بخور سرد سایلن

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این دستگاه شامل یک فیلتر ضد رسوب استکه با داشتن دانه­‌های سختی آب را کم می‌کنند و از تشکیل رسوب و خراب‌شدن مبدل دستگاه جلوگیری می‌کنند.‌

زیر مخزن آب چراغی وجود دارد که هنگام روشن‌بودن دستگاه، داخل مخزن را روشن می‌کند و می‌توان از شیار باریکی که کنار مخزن وجود دارد، سطح آب داخل آن را مشاهده کرد. ظرفیت مخزن آب ۵٫۲ لیتر و شدت خروج بخار نیز ۴۰۰ میلی‌لیتر در ساعت است. در حالتی که مخزن کاملا پر باشد، دستگاه تا ۲۰ ساعت به شکل مداوم می‌تواند تولید بخار کند. پس از تمام‌شدن آب مخزن، دستگاه به شکل خودکار خاموش می‌شود. روی مخزن، صفحه‌ای قرار دارد که توسط خروجی زاویه‌دارش بخار را با شدت به بیرون هدایت می‌کند. در کف دستگاه جایی برای ریختن اسانس‌های خوشبوکننده‌ی هوا وجود دارد که به شکل فنری بیرون می‌آید و می‌توان چند قطره اسانس را روی نمد آن ریخت. توان دستگاه بخور ۳۰ وات است و از این جهت مصرف برق استانداردی دارد.

بخوانید: راهنمای خرید جارو برقی و معرفی بهترین‌های بازار

بخور سرد ۲٫۴ لیتری مدل TUCK-24 

بخور سرد 2.4 لیتری مدل TUCK-24 

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

توان مصرفی دستگاه فوق ۲۵ وات بوده و می­‌توان این مقدار را با ولوم دستگاه تغییر داد تا سرعت تولید بخار در واحد زمان تغییر کند. ولتاژ کار دستگاه برق ۲۲۰ ولت شهر بوده و حداکثر مساحت پوشش داده شده توسط این محصول ۴۰ مترمربع است و در صورت استفاده مداوم ۲۴ ساعت قابل استفاده است. در نهایت این دستگاه با داشتن نورهای هفت رنگ به عنوان یک دکوراسیون جالب هم عمل می­‌کند.

بخوانید: بهترین بند رخت های آپارتمانی

بخور سرد آلپکس

بخور سرد آلپکس

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این بخور دارای صفحه‌نمایش دیجیتال و ریموت کنترل برای تنظیم عملکردهای دستگاه از راه دور، قابلیت تنظیم رطوبت محیط از ۴۰ تا ۹۵ درصد و همچنین تایمری است که می‌توان بین ۱ تا ۲۴ ساعت تنظیم کرد تا دستگاه را به شکل خودکار روشن و خاموش کند. این دستگاه به فناوری یونی مجهز شده است که یون منفی تولید می‌کند و روشن و خاموش بودن هرکدام از این قابلیت‌ها روی صفحه‌نمایش دستگاه نمایش داده می‌شود. مخزن آب دستگاه ۵٫۷ لیتر ظرفیت دارد و پشت آن از پلاستیک شفافی ساخته شده که می‌توان سطح آب درون آن را مشاهده کرد. حداکثر شدت بخار دستگاه ۳۰۰ میلی‌لیتر در ساعت است. اگر دستگاه با این شدت بخار کار کند، تقریباً ۱۹ ساعت طول می‌کشد تا آب مخزن تمام شود.

بخوانید: راهنمای خرید غذاساز و معرفی بهترین‌های بازار

دستگاه بخور گرم ویکس

دستگاه بخور گرم ویکس

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این دستگاه دارای یک چراغ خواب بزرگ است که محل دستگاه را در اتاق تاریک مشخص می‌کند. پوشش محافظ بخار روی دستگاه هست که دمای بخار خروجی را تا ۲۰% کاهش می‌دهد. همچنین کلاهک قابل چرخش جهت تنظیم مسیر خروج بخار آب و محفظه مخصوص داروی بخور هم از ویژگی­‌های این محصول است.

بخوانید: بهترین پرز گیرهای لباس

بخور سرد و گرم وین ایر

بخور سرد و گرم وین ایر

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این دستگاه آب موجود در مخزن خود را با دبی ۴۰۰ میلی‌لیتر در ساعت به بخارآب تبدیل می‌کند که این خروجی، برای مرطوب‌کردن هوای اتاقی با اندازه‌ی حداکثر ۴۰ مترمربع مناسب است. رطوبت تولیدی دستگاه را می‌توان در سه سطح تنظیم کرد. از دیگر ویژگی­‌های این دستگاه می‌توان به مخزن پنج‌لیتری، صفحه‌کلید لمسی، ریموت کنترل، چراغ مخصوص شب و تایمر اشاره کرد. تفاوت بخار گرم و سرد این دستگاه تنها چند درجه است و بخار گرم آن دمای بالایی ندارد.

بخوانید: بهترین محصولات تصفیه آب خانگی برای نوشیدن آب سالم

بخور گرم بیورر

بخور گرم بیورر

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این محصول ظرفیت ۵ لیتر آب و قابلیت هشدار اتمام آب دارد. در صورت اتمام آب، قابلیت خاموشی خودکار، دستگاه را خاموش می‌کند؛ همچنین فیلتر ضد‌‌‌رسوب مانع از ایجاد رسوب در مخزن دستگاه بخور می‌شود.

به صورت پیش فرض میزان رطوبتی که خارج می‌شود ۱۵۰ میلی لیتر بر ساعت است. برای افزایش دادن این میزان رطوبت کافی است کلید بالایی صفحه‌ی کنترل را به داخل فشار دهید، در این صورت این میزان رطوبت به ۴۰۰ میلی لیتر در ساعت خواهد رسید. این دستگاه برای محیط‌هایی با مساحت ۴۰ مترمربع مناسب است.

بخور بینی و دهان مدل مدل ۹۲۶۱۱

بخور بینی و دهان مدل مدل 92611

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

این یک دستگاه جالب برای از بین بردن گرفتگی بینی و کاهش آلرژی‌های فصلی است. این دستگاه عملکرد جالبی دارد و برخلاف دستگاه‌های بخور هوا که دارای یک مخزن آب هستند، این دستگاه دو مخزن دارد. یک مخزن که به تانک حرارتی معروف است داخل دستگاه قرار دارد. با برداشتن پوشش روی دستگاه می‌توان در این مخزن را به شکل پیچی باز کرد. ظرفیت این مخزن ۲۵ میلی‌لیتر است و اگر دستگاه در این حالت روشن شود، هیتر شروع به گرم کردن آب می‌کند و پس از یک دقیقه بخار داغی از دهانه‌ی دستگاه خارج می‌شود. اما این دستگاه دارای یک مخزن آب دیگر هم است که باید ۶۰ میلی‌لیتر آب داخل آن ریخت. با پر کردن این مخزن، بخار داغ هنگام خروج با اسپری آب سرد ترکیب شده و تولید مه می‌کند. با استنشاق این مه مجاری تنفسی مرطوب شده و خشکی و گرفتگی بینی رفع می‌شود. می‌توان داخل مخزن دوم چند قطره اسانس گیاه دارویی ریخت تا تاثیر بخور بیشتر شود. لوله خروجی بخار حالتی تلسکوپی دارد و روی آن شیارهای هوا قرار دارد. با بلندتر کردن این لوله، تعداد شیارها هم بیشتر شده و دمای بخار خروجی کمتر می‌شود. انتهای این لوله یک ماسک سیلیکونی نرم قرار دارد که دهان و بینی روی آن قرار می‌گیرد. بخار را می‌توان با دهان هم به داخل کشید تا حجم بیشتری را بتوان وارد دستگاه تنفسی کرد. تقریباً بعد از ۷ دقیقه آب داخل مخزن تمام می‌شود و باید دستگاه را خاموش کرد.

دستگاه بخور سرد و ولرم و رطوبت ساز وورف

دستگاه بخور سرد و ولرم و رطوبت ساز وورف

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

دارای مخزن بزرگ ۶ لیتری آب است که از پلاستیک شفاف ساخته شده و از بیرون می‌توان سطح آب درون مخزن را دید. روی دستگاه یک دکمه‌ی چرخشی قرار دارد که می‌توان به کمک آن شدت بخار خروجی را تنظیم کرد. حداکثر شدت خروجی بخار دستگاه ۳۰۰ میلی‌لیتر در ساعت است. با توجه به مخزن ۶ لیتری دستگاه، چنانچه شدت خروجی بخار روی بیشترین مقدار تنظیم شود، حدود ۱۷ ساعت می‌تواند به شکل مداوم کار کند. پس از روشن‌کردن دستگاه در کسری از ثانیه مه سفید رنگی از دهانه‌ی آن خارج می‌شود. خروجی بخار را می‌توان چرخاند و جهت خروج بخار را تعیین کرد. مصرف برق دستگاه ۳۰ وات و فرکانس آن ۵۰ هرتز است.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن