ساعت و مچ بند هوشمند

بررسی مچ بند هوشمند فیت بیت مدل Inspire HR

حالا انقدر محصولات فیت بیت در زمینه مچ بندهای هوشمند مناسب برای تناسب اندام متنوع شده که انتخاب برای یک فرد عادی بسیار سخت شده است. ساعت‌هایی چون Fitbit Flex 2، Fitbit Alta، Fitbit Alta HR و حتی Fitbit Zip، قابلیت‌های بسیار خوب را با قیمت پایینی عرضه کرده‌اند. اما این روند با Fitbit Inspire و Fitbit Inspire HR به کلی تغییر کرد. کمپانی کمی از موضع قیمتی پایین پایین خود کوتاه آمد و با دو مچ بند هوشمند جدید خود، قابلیت‌های بسیاری را یکجا گرد هم آورد. آن‌ها تلاش خوبی در این زمینه کردند و به چیزی بیش از ساعت‌های ذکر شده رسیدند اما همچنان در مقایسه با محصولی چون Fitbit Charge 3 در رده پایین‌تری قرار می‌گیرند.

مچ بند هوشمند فیت بیت مدل INSPIRE HR 

مچ بند هوشمند فیت بیت مدل INSPIRE HR 

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

Fitbit Inspire HR از قابلیت‌های رده بالایی برخوردار است و به طبع آن قیمت بیش‌تری نیز دارد. در مدتی که به تست و بررسی آن پرداختیم، نکات زیادی از آن دستگیرمان شد که با شما در مطلب زیر در میان خواهیم گذاشت.

طراحی و صفحه نمایش

با یکی از باریک‌ترین و براق‌ترین مچ بندهای هوشمند مناسب برای تناسب اندام روبه‌رو هستیم. با وجود باریک بودن، همچنان یکی از جذاب‌ترین مچ بندهای هوشمند ساخته فیت بیت است. نسبت به Fitbit Charge 3، باریک‌تر و سبک‌تر است. این مچ بند جای مواردی چون Fitbit Alta HR و  Fitbit Flex 2 را می‌گیرد و حس ادغام این دو محصول با اصلاحاتی کوچک برای هر چه بهتر شدن را می‌دهد. می‌توانید این مچ بند را در رنگ‌های مشکی، بنفش یا سفید تهیه کنید. در حالت معمول با بند سیلیکونی عرضه شده که می‌توانید مطابق سلیقه خود بندهای دیگری نیز برای آن بخرید. ما در بررسی خود از مدل با رنگ مشکی استفاده کردیم اما دو مدل دیگر نیز ظاهر بسیار خوبی بر روی دست دارند. اگر از ظاهر آن خوشتان نمی‌آید، موارد متنوعی از بندها و لوازم جانبی وجود دارد که با خرید آن‌ها می‌توانید ظاهر ساعت را به کلی تغییر دهید.

در سمت راست این مچ بند دکمه‌ای وجود دارد که با فشار دادن آن ساعت بیدار می‌شود و هوم اسکرین را پیش روی شما می‌گذارد. برای مشاهده آمار باید از تاچ اسکرین استفاده کنید اما نباید از آن عملکردی چون تاچ اسکرین یک گوشی هوشمند را انتظار داشته باشید. بیش‌ترین استفاده‌ای که از تاچ اسکرین خواهید داشت رفت و آمد میان منوها برای مشاهده آمارهای روزانه است. برای قابلیت‌هایی چون راهنمای بهتر تنفس یا فعالیت‌های ورزشی باید از تاچ اسکرین و بالا کشیدن آن استفاده کنید. این طبیعت رابط کاربری مچ بندهای هوشمند است و گاهی خود را بی دلیل در حال بالا کشیدن تاچ اسکرین می‌یابیم در صورتی که نمی‌دانیم به دنبال چه هستیم. با این وجود صفحه نمایش آن بعضی اوقات پاسخ خوبی به دستورهای ما نمی‌دهد و در این زمینه ممکن است ناامید شوید.

با صفحه نمایش سیاه و سفید طرف هستیم که با توجه به اطلاعاتی که در اختیار ما قرار می‌دهد، نکته منفی نخواهد بود. دانستن این نکته لازم است که از تمام صفحه نمایش برای نشان دادن اطلاعات استفاده نمی‌شود. نقاط بسیار بزرگی در بالا و پایین صفحه نمایش و دو خط باریک در اطراف Fitbit Inspire HR وجود دارد که عملا بی استفاده هستند. اندازه این موارد در بالا و پایین ۱۱ میلی‌متر و در کناره‌ها ۳ میلی‌متر است. با در نظر گرفتن ۳۷ میلی‌متر طول و ۱۶ میلی‌متر عرض ساعت، این محدوده چندان بزرگ نیست و با موردی آزاردهنده در طی استفاده روزانه طرف نیستیم و با وجود مشکی بودن این ابعاد نیز چندان در نگاه اول قابل توجه نیست.

Inspire HR ساختاری ضد آب دارد و یعنی نباید در هنگام حمام نگران خراب شدن آن باشید. در زمینه شنا، Inspire HR قادر نیست اطلاعات دقیقی در اختیار ما قرار دهد. با این حال می‌تواند مسافت شنا کردن، مدت زمان، مسافت و سرعت را به ما نشان دهد.

عملکرد، مسائل مربوط به تناسب اندام و قابلیت‌ها

مچ بند هوشمند فیت بیت مدل INSPIRE HR 

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

عملکرد روزانه Fitbit Inspire HR، تقریبا تمام قابلیت‌ها را پوشش می‌دهد. قابلیت‌های مربوط به تناسب اندام تنها به ساعت مربوط نیست و همین نیز باعث دیده شدن لودینگ خاصی نمی‌شود. تا شروع به فعالیت می‌کنید، ساعت کار خودش را آغاز خواهد کرد.  Inspire HR دارای بسیاری از قابلیت‌های پایه‌ای تناسب اندام مانند قدم شمار روزانه است و با اتصال به گوشی هوشمند می‌توانید از GPS نیز بهره ببرید و مانیتور اندازه گیری ضربان قلب نیز وجود دارد.

این یکی از کامل‌ترین مچ بندهای مربوط به تناسب اندام است که فیت بیت تاکنون تولید کرده و با دارا بودن بیش از ۱۵ مود برای ورزش، یکی از درخشان‌ترین‌ها در این زمینه است. یکی از کاربردی‌ترین موردها مود مربوط به دویدن است که شامل فاصله، سرعت، میانگین سرعت، اندازه گیری ضربان قلب، کالری سوزانده شده، قدم شمار و مدت زمان فعالیت از لحظه شروع می‌شود. می‌توانید با استفاده از منو اصلی این فعالیت‌ها را انتخاب کنید یا با شروع فعالیت، ساعت به صورت خودکار نوع فعالیت شما را تشخیص خواهد داد. این قابلیت برای هنگامی که فراموش می‌کنید نوع فعالیت خود را انتخاب کنید، بسیار مفید است. توصیه می‌کنیم تا فعالیت خود را قبل از شروع به صورت دستی انتخاب کنید. Inspire HR بر روی تعداد قدم‌های روزانه شما نگاه دقیقی دارید و با نشان دادن اندازه ضربان قلب، نظارت دقیقی بر روی سلامتی شما دارد.

با اتصال گوشی هوشمند، GPS نیز به خوبی کار می‌کند. این بدان معناست که هنگام فعالیت‌ها باید گوشی هوشمند خود را نیز به همراه داشته باشید تا اطلاعات دقیق از مکان شما به اپلیکیشن گوشی همراه ارسال شود. با این وجود داشتن چنین قابلیتی تصویر درستی از مکان شما می‌دهد و نسبت به ساعت هوشمندی که از هیچ گونه قابلیت GPS برخوردار نیست، بسیار بهتر است. همچنین لازم نیست تا منتظر شوید ساعت هوشمندتان به سیگنال‌های GPS متصل شود و به سرعت می‌توانید با اتصال به گوشی هوشمند خود، از این قابلیت استفاده کنید. با وزن سبک خود، برای به دست کردن در بیرون از خانه بسیار مناسب است. در هنگام ورزش، به سختی می‌توانید بفهمید که چیزی در دستان شما قرار دارد و این یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود.

تمرینات تنفس بهتر که یکی از راه‌های رسیدن به آرامش است نیز در این مچ بند هوشمند قرار گرفته است. اگر در منو جست و جو کنید، هر در مورد دو دقیقه و پنج دقیقه‌ای را خواهید یافت. به اندازه اپلیکیشن‌هایی چون Headspace یا Calm همه جانبه نیست اما اگر نیاز به چند دقیقه آرامش دارید، به خوبی نیاز شما را برآورده خواهد کرد. قابلیتی نیست که Fitbit Inspire HR را تنها برای آن تهیه کنید اما یک مزیت است که می‌توانید در زمانش از آن استفاده کنید.

سیستم پایش خواب

مچ بند فیت بیت Inspire HR همچنین اطلاعات خوبی در خواب شبانه شما در اختیارتان می‌گذارد. این اطلاعات به دقت ساعت‌های هوشمند رده بالا نیست اما برای به دست گرفتن در شب همچنان ارزش خود را دارد. در تستی که داشتیم، همان دقتی که از یک ساعت هوشمند انتظار دارید را از خود نشان می‌دهد. یک یا دو بار حس کردیم اطلاعات بر اساس میزان خواب ما دقیق نبوده است اما در کل تصویر مفیدی از آن را ارائه می‌دهد.

میزان خواب کلی شما، دفعات بلند شدن از خواب و زمانی که در خواب عمیق بوده‌اید را به شما یادآوری می‌کند. مراحل خواب شما را نیز دسته‌بندی می‌کند تا ببینید آیا مشکلاتی در خوابتان دارید یا خیر.

عمر باطری

فیت بیت در Inspire HR عمر باطری میان ۴ تا ۵ روز را وعده داده و دقیقا نیز همین میزان را درباره آن مشاهده کردیم. از ۱۰۰ درصد شارژ تا رسیدن به ۵ درصد، پنج روز طول کشید و سپس آن را دوباره شارژ کردیم. هر چه بیش‌تر تمرین کنید، سرعت کاهش باطری آن نیز افزایش خواهد یافت. با این وجود فکر نمی‌کنیم در زمانی کمتر از ۴ روز این باطری خالی شود. در کل این میزان عمر باطری خوبی است و بدین معناست که کافیست آن را در هفته تنها ۲ بار شارژ کنید و از قابلیت‌های آن استفاده کنید.

تنها چند ساعت نیز طول می‌کشد تا شارژ آن از ۰ به ۱۰۰ درصد برسد و می‌توانید در شب برای سیستم پایش خواب از آن استفاده کنید. این ساعت از شارژر اختصاصی استفاده می‌کند و ممکن است برای برداشتن شارژر هنگام سفر مشکل‌ساز شود. اگر کابل را گم کنید، می‌توانید یک مورد دیگر خریداری کنید. با یکی از نرم و روان‌ترین شارژرهای ساخت فیت بیت برخورد کردیم. با این حال هنوز جای سوال است که چرا این کمپانی از یو اس بی تایپ سی یا میکرو یو اس بی برای شارژ استفاده نمی‌کند تا با هر کابلی بتوان آن را شارژ کرد.

اپلیکیشن

مچ بند هوشمند فیت بیت مدل INSPIRE HR 

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

خبر خوب اینجاست که Fitbit Inspire HR بسیار دوست دارد به گوشی هوشمند شما متصل شود. اپلیکیشن رایگان فیت بیت به خوبی با گوشی‌های اندرویدی و آیفون کار می‌کند. با اتصال آن به مچ بند هوشمند خود، اطلاعاتی را خواهید دید که دیدنشان بر روی ساعت به راحتی میسر نیست. اگر نگران این هستید که ممکن است گوشی شما به ساعت متصل نشود، می‌توانید به وبسایت فیت بیت مراجعه کنید تا لیست گوشی‌های پشتیبانی شده را مراجعه کنید. کار کردن با اپلیکیشن بسیار راحت است. قابلیت‌هایی را با اپلیکیشن مشاهده خواهید کرد که روی ساعت امکان آن وجود ندارد. به طور مثال شما روی مچ بند نمی‌توانید اطلاعات مربوط به خواب خود را به صورت کامل مشاهده کنید. با طراحی جذاب، تمامی اطلاعاتی که لازم داشتیم را در اپلیکیشن مشاهده کردیم.

یک داشبورد در اپلیکیشن وجود دارد که اطلاعات فعالیت‌های روزانه شما مانند فاصله طی شده، قدم‌های رفته، کالری سوزانده شده و میزان فعالیت‌ها را به شما نشان می‌دهد. اپلیکیشن از شورت‌کات های خوبی نیز برای دیدن مسائل مختلف برخوردار است. چیزهایی مانند فعالیت‌های شما، پایش خواب یا اندازه‌گیری ضربان قلب. اگر از وسایل جانبی دیگر چون Fitbit Aria 2 نیز استفاده می‌کنید، آن دیتا اینجا نیز می‌تواند ظاهر شود و می‌توانید مصرف آب و کالری سوزانده شده را نیز مشاهده کنید و تمام این‌ها ابعاد وسیع‌تری از سلامتی شما را پیش رویتان می‌گذارد.

می‌توانید از طریق تمرین‌هایی فعالیت‌های روزانه خود را هدف‌مند کنید یا با دیگر کاربران فیت بیت دوست شده و اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید. مسائلی نیز مربوط به سلامتی خانم‌ها وجود دارد که در ساعت‌های گذشته کمپانی نیز دیده می‌شد و در Inspire HR اثری از خود را نشان داده است. با استفاده از آن می‌توانید چرخه قاعدگی و اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کنید. می‌توانید تاثیر آن را بر روی رژیم غذایی خود نیز ببینید. این قابلیت را در اینجا تست نکردیم اما در ساعت‌های قبلی Fitbit به خوبی کار می‌کرد و به نظر در اینجا نیز همین‌طور است.

یکی از قابلیت‌های جذاب آپدیت شدن ساعت است. با استفاده از اپلیکیشن به راحتی ساعت شما آپدیت می‌شود و نیاز به طی پروسه‌های دیگر برای این کار نیست. هنگام اتصال به وای فای، مقداری فایل دانلود می‌کند و هنگامی که تمام شد، ساعت شما آپدیت می‌شود. این روش خوبی برای این کار است و در یک آپدیت به راحتی برای ما کار کرد و از این نظر مشکلی نداشتیم.

با در نظر گرفتن قیمت Fitbit Inspire HR، این مچ بند کارهای زیادی انجام می‌دهد. اگر به دنبال یک مچ بند تناسب اندام کامل می‌گردید، شاید برای شما مناسب نباشد. اما توجه داشته باشید با قیمتی کمتر از ۱۰۰ دلار به بسیاری از قابلیت‌ها و اپلیکیشن فیت بیت دسترسی خواهید داشت. به اشتراک گذاشتن اطلاعات با دوستانتان راحت است و اپلیکیشن در این مورد به راحتی کار می‌کند. می‌توانید ساعت‌های مربوط به تناسب اندام ارزان‌تری را با این قابلیت‌ها و شاید بیش‌تر خریداری کنید اما خود را از تجربه چنین ساعت هوشمندی با این توانمندی‌ها محروم خواهید کرد.

این مچ بند سلامت برای چه کسانی است؟

مچ بند هوشمند فیت بیت مدل INSPIRE HR 

مشاهده این محصول در دیجی‌کالا

هر کسی که به دنبال ورزش کردن و ثبت فعالیت‌های روزانه و هفتگی خود است، جذب Fitbit Inspire HR خواهد شد. قابلیت‌هایی چون اندازه گیری ضربان قلب نیز وجود دارند اما عدم وجود GPS، شاید این ساعت را برای کسانی که می‌خواهند مکان دقیق خود را بدون استفاده از گوشی هوشمند بدانند، چندان مناسب نکند.  Inpsire HR قابلیت‌های زیادی را در کنار هم قرار داده و یکی از بهترین ساعت‌های هوشمند کمپانی خود را ارائه می‌دهد. به شخصه طراحی Inspire HR را نسبت به نمونه گران‌تر Fitbit Charge 3 ترجیح می‌دهم.

آیا باید آن را بخرید؟

در این باره دروغ نمی‌گوییم. می‌توانید قابلیت‌هایی یکسان را با قیمتی ارزان‌تر تهیه کنید. اگر می‌خواهید مطمئن باشید که ساعت شما به خوبی و راحتی کار خواهد کرد، می‌توانید به برند فیت بیت اطمینان کنید و با این ساعت نیز از چنین کاری راضی خواهید بود. با این حال قیمت این ساعت نسبت به موارد گذشته فیت بیت چندان گران نیست و برای پول خود، قابلیت‌های زیادی را دریافت خواهید کرد. Fitbit Inspire HR همه جانبه‌ترین ساعت هوشمند مربوط به تناسب اندام در بازار نیست، اما اگر به دنبال تناسب اندام و تلاش برای آن هستید، سخت است که کیفیت ساخت و قابلیت‌های آن را نادیده گرفت و پیشنهادش نکرد.

رتبه‌ی محصول

طراحی - ۹
باطری - ۷٫۹
عملکرد - ۷٫۹
نرم افزار - ۸٫۵
قابلیت‌ها - ۷٫۱

۸٫۱

نمره نهایی

اگر می‌خواهید مطمئن باشید که ساعت شما به خوبی و راحتی کار خواهد کرد، می‌توانید به برند فیت بیت اطمینان کنید و با این ساعت نیز از چنین کاری راضی خواهید بود. با این حال قیمت این ساعت نسبت به موارد گذشته فیت بیت چندان گران نیست و برای پول خود، قابلیت‌های زیادی را دریافت خواهید کرد.

مشاهده قیمت در دیجی کالا
User Rating: Be the first one !
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن